احمدی نژاد از ارائه جزئیات طرح ربودنش خودداری کرد

احمدی نژاد از ارائه جزئیات طرح ربودنش خودداری کرد

در روزهای اخیر ادعای دیگری درباره طرح ترور احمدی نژاد در رم مطرح شده است
رئیس جمهور ایران که اظهارات او درباره طرح ربودنش در جریان سفر اخیر به عراق با تردید مخالفان روبرو شد، از فاش کردن جزئیات آن "توطئه" خودداری کرده و به خاطر انتقادها از او در این زمینه به شدت به مطبوعات تاخته است.

از سوی دیگر مقام های دولت او در روزهای اخیر ادعای دیگری را درباره سوءقصد به جان رئیس جمهور مطرح کرده اند.

محمود احمدی نژاد روز 19 ژوئن گفته بود در جریان سفر سه ماه و نیم پیش او به عراق، "دشمنان" طرح ربودن او را داشته اند. سفر رسمی وی دوم و سوم مارس گذشته صورت گرفت و مشکلی امنیتی طی این سفر گزارش نشد.

آقای احمدی نژاد روز چهارشنبه در پاسخ به خبرنگارانی که خواستار توضیح او درباره آن خبر بودند گفت: "اجازه دهید به وقتش داستان را عنوان می کنم، ولی باید به تبعات آن نگاه کنیم."

وی افزود: "بالاخره بنده مطلبی را مطرح کردم که طرف اصلی که دولت آمریکا بود و نمی توانست هیچ پاسخی در این خصوص دهد، وارد چرای آن نمی شوم چون چرای آن روشن است. آمریکا نمی توانست این مساله را تکذیب کند و تکذیب هم نکرد."

اما به گزارش خبرگزاری رویتر ارتش آمریکا روز 24 ژوئن - یک روز پیش از این سخنان آقای احمدی نژاد - اعلام کرد از هیچ تهدیدی علیه جان رئیس جمهور ایران در جریان سفر ماه مارس به عراق خبر ندارد.

همزمان ادعای دیگری درباره طرح ترور احمدی نژاد این بار در رم مطرح شده است.

یک مشاور رئیس جمهور روز سه شنبه گفت که پیشتر در ماه جاری، در جریان سفر به رم برای شرکت در کنفرانس بحران غذا، طرحی برای سوءقصد به جان آقای احمدی نژاد وجود داشته است.

روزنامه اعتماد ملی گزارش داد که علی ذبیحی گفته است آقای احمدی نژاد از زمان رئیس جمهور شدن "منافع نامشروع" بسیاری از قدرت های خارجی و محافل داخلی را تهدید می کند "از این رو برخی به فکر برکناری یا ترور رئیس‌جمهور افتادند که افشای توطئه ربودن رئیس‌جمهور در سفر به عراق و توطئه ترور ایشان در اجلا‌س فائو از آن جمله است که هر دو نیز به خواست خداوند در نطفه خفه شد."

انتقاد از 'سخنگویان داخلی آمریکا'

به گزارش خبرگزاری دانشجویان، ایسنا، آقای احمدی نژاد روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: "در داخل گویی عده ای سخنگوی دولت آمریکا هستند و در این زمینه شروع به داستان سرایی و مقاله نویسی کردند و شروع کردند به شواهد آوردن و آن را تکذیب کردن."

وی خطاب به کسانی که ادعای وی را "تکذیب کرده اند" گفت: "شما چه کاره اید این وسط؟ مگر به شما آسیبی رسیده است که دفاع می کنید؟".

آقای احمدی نژاد در منطقه سبز بغداد که به شدت مورد حفاظت است مورد استقبال مقام های عراقی قرار گرفت

منتقدان رئیس جمهور در میان اصلاح طلبان گفته اند که چرا دولت درباره ادعای ترور، شکایت رسمی ارسال نکرده است.

از جمله روزنامه کارگزاران اظهارات آقای احمدی نژاد درباره طرح ربودنش را "عجیب" توصیف کرد.

برنامه بازدید آقای احمدی نژاد از شهرهای نجف و کربلا در جریان سفر عراق لغو شده بود. دفتر رئیس جمهور در آن زمان گفت که علت لغو آن بازدید نگرانی های امنیتی بوده است.

ولی نصر، نویسنده و محقق ایرانی مسائل شیعه در آمریکا، اخیرا در مقاله ای در واشنگتن پست نوشت که آیت الله علی سیستانی بلندپایه ترین مرجع شیعیان عراق که مقر او در شهر نجف است، در آن سفر حتی از گفتگو با آقای احمدی نژاد خودداری کرد.

آقای احمدی نژاد روز 19 ژوئن در جمع اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفته بود "بر اساس اطلاعات موثق، دشمنان طرح ربودن و ترور خادم ملت را در سفر به عراق برنامه‌ ریزی کرده بودند که به فضل الهی با تغییر یکی دو برنامه در اراده و تصمیم آنها تزلزل ایجاد شد و وقتی متوجه موضوع شدند که عراق را ترک کرده بودیم و آنها همچنان مبهوت مانده‌ اند".

سایت خبری تابناک از رئیس جمهور ایران نقل کرده بود که آمریکاییها قصد داشته اند در "برنامه ای حساب شده" او را بربایند و به آمریکا ببرند تا "با بهانه ‌جویی در مسئله تروریسم برای بازگرداندنش، از جمهوری اسلامی باج خواهی کنند".

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
چون اصل ماجرا زائیده توهمات این دیوانه و گروه مشاوران احمق تر از خودش است پس طبیعیست که جزئیاتی هم وجود نداشته باشد.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

kooroshebozorg - ایران - رشت
جزییاتی تداشت که بخواد چیز بیشتری بگه. بیچاره همیونجوری حجو گیر شد خواست یه چیزی گفته باشه بعدش مثل خر تو گل گیر کرد
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

barbud_daneshmand - بلژیک - گنت
این جناب همان حلقه گمشده تئوری مشهور است نگو امریکاییها فهمیدن میخوان به نمایش بذارنش.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
میمون هر چی ژشتره ..............................بیشتره
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

iranian_x - ایران - وطنم
اگر واقعا اراده ای از سوی کشور بیگانه برای ربودن این موجود انجام شده چه چیزی مانع از افشای این حقیقت میشود.آیا نگرانند وضع روابط کشورمان از این که هست بدتر بشود یا اینکه نگرانند که دروغگویی آقای احمدی نژاد و دوستانشان رو بشود و یا اینکه اصلا چیزی وجود نداشته و میخواهند خلق خدا را سر کار بگذارند.جناب احمدی نژاد اصلا ملاحظه نفرمایید و هر چه دلت میخواهد بگو.اگر خدا به شما عمری بدهد و حکومت جور و کفرتان هم برقرار باشدشما کمتر از یکسال دیگر رییس قوه اجرایی کشور هستید و بعد خداحافظ.دیگر بسادگی نخواهید توانست با اراجیف خودتان را مثلا مطرح و بزرگ! کنید.سعی کنید که حداقل قبل از اینکه مزخرفاتتان را بیان کنید یک نوبت بخوانید و از نظر منطقی آن را غلط گیری کنید.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

saman_r_r - ایران - اصفهان
واقعا جزئیاتی در کار نیست.
اصلا طرحی نبوده
مگه ما ازش خواهش کردیم بگه که حالا داره ناز میکنه؟
ندارد کسی با تو ناگفته کار
ولیکن چو گفتی دلیلش بیار
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

j0j0 - کانادا - تورنتو
این میمون باز ابروریزی کرد.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
این گروه دکی توهمی روزی سی تا دروغ میگه تا میان جواب بدن بهش سی تا دروغ دیگه علم می کنه. اینقدر دروغ می گه از اقتصاد. سیاست و... که ادم وقت نمی کنه گوش کنه چه برسه به پاسخگویی!
جمعه 7 تیر 1387

alaindelone - امریکا - لس انجلس
میمون هر چی زشت تره...
جمعه 7 تیر 1387

hadi_ghl - ابران - تهران
نکنه احمدی نژادی مخ اقتصادی بوده ویا مغز بوده که دنیا برای استفاده از تحولات عظیم او در ایرانمی خواستند برای کشورهای خودشان استفاده کنند!!!!!!!!
شنبه 8 تیر 1387

پری دریائی - ایران - تهران
آخه کی تو رو می خواد بدزده نکبت تو وبال گردن ما شدی نمی دونیم چطوری از شرت راحت شیم آخه کی تو رو می خواد شایدم می خوان بذارنت تو موزه حیوونات وحشی واسه مردم دم تکون بدی ........ جون!!
شنبه 8 تیر 1387

hadi_ghl - ایران - تهران
ای کاش جزئیات طرح ربودنش را می گفت ما به ربایندش جایزه می دادیم و تشکر می کردیم و در خواست می کردیم طرحش را حتما اجرا کند
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.