فیلیپ لام امیدهای ترکیه را نقش بر آب کرد

فیلیپ لام امیدهای ترکیه را نقش بر آب کرد
فیلیپ لام با گل دقیقه نود ترکیه را که عمدتا بر بازی غالب بود شکست داد
تاریخ: چهارشنبه 25 ژوئن، 5 تیر
زمان: ساعت 18:45 به وقت گرینویچ
(23:15 به وقت تهران)
مکان: سویس، شهر بازل

آلمان 3 - 2 ترکیه

فیلیپ لام روز چهارشنبه با یک گل دیرهنگام امیدهای تیم ترکیه را که تا نیمه نهایی جام ملت های اروپا پیش آمده بود نقش بر آب کرد.

آلمان در نهایت 3 بر 2 به پیروزی رسید تا در آستانه ثبت رکورد کسب چهارمین مقام قهرمانی این جام قرار گیرد.

در پایانی پرماجرا که بسیاری در اطراف جهان به دلیل قطع جریان پخش تلویزیونی بازی موفق به دیدن آن نشدند، لام کار ترک ها را که در این جام شگفتی آفریدند با یک "یک و دو" با توماس هیتزلسپرگر در دقیقه 90 تمام کرد.

لام از جناح چپ هجوم آورد، یک و دویی ترتیب داد، توپ را گرفت و آن را از روستو رکبار رد کرد تا 20 هزار تماشاگر آلمانی در استادیوم سنت یاکوب غرق شادی شود.

درحالی که در پنج دقیقه پایانی بازی دو گل به ثمر رسیده بود نتیجه بازی غیرقابل پیش بینی بود اما ترکیه پس از سه بازگشت خارق العاده در بازی های قبلی درحالی که عقب بود، بالاخره به سد آلمان برخورد کرد.

صمد سنترک با زدن گل تساوی در دقیقه 86 امید ترکیه را زنده کرده بود.

بخش نخست بازی

اوقور بورال در دقیقه 22 ترکیه را پیش انداخت اما باستین شواینستایگر در دقیقه 26 بازی را مساوی کرد.

میروسلاو کلوسه سپس در دقیقه 89 پاس لام را گل کرد تا آلمان جلو بیافتد.

آلمان که قبلا در سال های 1972، 1980 و 1996 برنده جام ملت های اروپا شده روز یکشنبه در فینال به مصاف برنده بازی اسپانیا-روسیه بازی خواهد رفت. بازی اسپانیا-روسیه روز پنجشنبه در وین انجام خواهد شد.

این برای ترکیه پایان یک دوره رقابت خارق العاده بود. این بهترین عملکرد این تیم در یک تورنمنت عمده از جام جهانی شش سال قبل بود، زمانی که به نیمه نهایی رسید.

ترکیه علیرغم تعلیق چهار بازیکن اصلی خود و چند جراحت، عمدتا بر بازی غالب بود که ثابت کرد صعود آن تا این مرحله بی دلیل نبوده است. آلمان با تیمی کاملا آماده مقابل ترکیه در تقلا بود.

iroony - ایران - تهران
ترکیه مثل همه بازیهاش با غیرت بازی کرد و هیچ چیز برای پیروز شدن کم نداشت البته امیدوارم این حرکت ترکیه در امسال جرقه زود گذر نباشد مانند یونان که یک دوره قهرمان شد و بعد دیگر هیچ........
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
سنترک اشتباهه- شنترک درسته!
قبلا هم گفته بودم برنده شدن ترکیه معجزه می خواست: 5 تا بازیکن اصلی و دروازه بان اول تو این بازی نبود و با ذخیره ای ها بازی شد اما در مقابل المان خیلی خوب بازی کردند من که انتظار داشتم 3-0 ببازه ! اما مسابقه خوبی بود و به تیم المان تبریک میگم.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

sara6527 - ایران - داراب
خیلی حیف شد.مثل همه ترکها با تعصب و تلاشگر
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

garadagh - سویدن - مالمو
ذخیره های ترکیه هم خوب بازی کردند.فوتبال همینه دیگه


ماکه با پیروزهاش شاد بودیم وهمیشه دوستش داریم.

کاری هم به حسودهای عقده ای نداریم.زنده
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
ترکیه فقط تا اینجا هم باشانس بود.ولی المان شانشو کور کرد.اسپانیا قهرمان
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

garadagh - سویدن - مالمو
ترکیه سه تا از باشگاههایش بیش از صد سال قدمت دارند وبیشتر بازیکنانش در لا لیگا وبوندس لیگا وپرمیر لیگ وسری ا بازی میکنند.دو تا سهبه درشامپیون لیگ داره که همیشه تا مرحله های نهایی بالا میان.و از جام جهانی که چهارم شده تاالان سیر صعودی داشته.

شانس اصولا در فوتبال اروپا معنی نداره
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
iroony - ایران - تهران:
نوشته های قبلی شما را خواندم. متشکرم
از هر نوشته می توان تا حدودی به شخصیت نویسنده اش پی برد. خوشحالم از اینکه شما هموطنم میباشید :)
دوستانی که در هر نقطه جهان زندگی میکنید - بیائید به جای اینکه انگشت روی نقاط ضعف همدیگر بگذاریم- کنار هم در یک صف باشیم چونکه اینده ای نه چندان دور - دوران سختی خواهیم گذراند.
به امید فردای روشن .
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
بازی بسیار زیبایئ بود که ترکها اگر از المنها سرتر نبودنن ولی ضعیفتر هم نبودن.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

ehsan_14 - اتریش - وین
اگه کسی میگه ترک راجب فوتباله و اشتباه نشه ترک ترکیه منظورشه ما که اذری هستیم و فرهنگی کهن و بالاتر از ترکیه داریم.و خواهشن اگه ایرانیه اذری زبان تعصب داره بیاد بیرون از ایران این ترکها را ببینه....زنده باد ایران
جمعه 7 تیر 1387

Aytak - ایران - تبریز
ehsan_14 - اتریش - وین
ما هم مثل اونا ترک هستیم ولی با این فرق ما ترکان شیعه ایرانی (ترکان آذری) ولی اونا ترکان عثمانب(استانبولی و سنی) همه ما از یه شاخه هستیم ولی هیچ وقت از ایران جدا نبودیم و همه کار های ما برای ایران و به نفع ایران بوده
راستی چطور می تونی احساس ملی و تعصب نسبت به تیم ترکیه رو در بین تموم ترک های آذربایجانی انکار کنی یا مقابله کنی به خدا بچه های کوچیک هم طرفدار ترکیه بودند نمی تونی با دروغ و تحریف احساسات یه ملت رو خاموش کنی
شنبه 8 تیر 1387

iroony - ایران - تهران
اینکه ترکهای ایران از پیروزی ترکیه خوشحال شوند چیزه عجیبی نیست مطمپنا اگر تاجیکستان هم در باشگاهای اروپا با این قدرت بازی میکرد فارسها خوشحال میشدند...چرا این موضوع را بزرگ میکنید؟؟..همانطور که تاجیکستانی ها هم فوتبال ایران را دوست دارند...خود من همیشه دنبال نتایج تیم فوتبال آذربایجان در اروپا هستم چون آذربایجان را خیلی بیشتر از مثلا ایتالیا دوست دارم نه از نظره فوتبالی چون از نظره فرهنگی و تاریخی هم ریشه ایم...
شنبه 8 تیر 1387

garadagh - سویدن - مالمو
ما بیرون از ایران ترکها را هم دیدیم بقیه را هم دیدیم.روزی که دو تا از مهاجرین ایرانی یکی هفتادوپنج ساله یکی چهل ساله هفته ای چند بار باهم دعوا می کردند و رکیک ترین فحشها رو نثار هم میکردند.پسرهجده ساله ترک بود که کاپشن زمستانی رو که براپدرش خریده بود به اون پیر مرد داد وهمیشه درکنارش بود وبرا دکتر وبقیه کاراش کمک میکرد.این فقط از خصلتهای ایرانیان هست که به مردم برچسب بزنند.همه بدند ما خوبیم.دکتر هاشم بیگلو درکتاب خود مینویسد ما ایرانیها وقتی در مورد سایر ملتها نظر می دهیم و مثلامیگوییم مغولها فلان و عربها بهمان بیشتر ازاین که بگوییم خودمان چی هستیم در واقع میگیم چی نیستیم.
شنبه 8 تیر 1387

ehsan_14 - اتریش - وین
Aytak - ایران - تبریز.نه عزیزم ما اذری و زرتشتی هستیم .اگه کمی مطاله کنی میبینی ترکها چغدر درایران جنایت کردن در مشهد در کرمان یک روز 800هزار ایرانی را سر بریدن...جانم ما اذری هستیم از نژاد ذرتشت....و در قدیم اذربائگان بود یعنی نگهدارنده اتش.اعراب که به ایران حمله چونکه نمی توانستن گ بگن ج بکار بردن
شنبه 8 تیر 1387

iroony - ایران - تهران
چرا بعضی ترکها اینقدر سنگ ترکیه رو به سینه میزنند من نمیفهمم؟؟اصلا یه جوری از ترکیه دفاع میکنند انگار متولد ناف استانبول هستند و حالا تمام ایران رفته به جنگ ترکیه!!!هر کس بگه بالا چشم یه ترکی 10000 کیلومتر اونورتر ابرو هست ترکهای ما داغ میکنند اصلا نمیفهمم...من هم تیم ترکیه رو دوست دارم اما دیگه نه اینجوری من رفیق دارم ترکیه مثل ترکهای ما از تیم ملی ترکیه طرفداری نمیکنه اصلا متوجه نمیشم این همه تعصب از چیه مگه اینجا کسی دشمن ترکیه است که ترکها شروع کردند به جبه گرفتن؟؟اگرم قضیه هویت طلبی و از این جور بحثهاست که باز هم این بد و بیراه گفتن ها ماله چیه مگر کسی تو این سایت مخالف ترکهاست؟؟
یکشنبه 9 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.