احمدی نژاد: حاضریم در کشورهای اروپایی پمپ بنزین بزنیم

احمدی نژاد: حاضریم در کشورهای اروپایی پمپ بنزین بزنیم

محمود احمدی نژاد دیشب در گفتگوی خبری در شبکه اول جمهوری اسلامی ایران گفت « اروپایی‌ها که مصرف نفت بالایی دارند، قیمت‌ها را به صورت مصنوعی پایین نگهداشتند و قیمتی که به مردم ارایه می‌دهند، واقعی نیست. به این شکل که؛ نفت را با قیمتی ارزان‌تر می‌خرند و به قیمت طبیعی و واقعی خود به مردمشان عرضه می‌کنند، با این اوصاف اگر اروپایی‌ها اجازه دهند ما حاضریم در کشورهای آنها پمپ بنزین بزنیم و بنزین و حتی گازوئیل به آنها بفروشیم. اثر این اقدام آنها به کشورهای صادرکننده برمی‌گردد.»

به گزارش نفت تایمز رییس جمهور در تشریح دلایل افزایش کاذب قیمت نفت، گفت:« دلیل این بحث این است که دلار قیمتش پایین آمده است. دولت‌های آمریکا طی ‌30 سال گذشته با تزریق دلار بدون پشتوانه به دنیا ثروت‌های ملل مختلف را چپاول کرده و به کشور خود برده‌اند. براساس یکی از آمار هم‌اکنون آمریکا دارای ‌28 هزار میلیارد دلار بدهی است.»

وی ادامه داد:« اقتصاد آمریکا که این همه زایش ندارد. این مساله ناشی از اعتبار دلاری است، که امروزه دلار در بازارهای جهانی اشباع شده و دولت‌هایی ظهور کرده‌اند که می‌خواهند رقابت کنند که این مساله دلار را پس زده و اثر آن را در قیمت نفت مشاهده می‌کنیم.»

به گفته‌ی رییس جمهور قیمت واقعی نفت از سال ‌1380 تاکنون کمتر از ‌10 درصد اضافه شده است.

وی با طرح این سوال که نرخ دلار در مقابل این افزایش سقوط کرده است، پس با دلار امروز چه می‌توانیم بخریم؟ گفت:« از طرفی دلار سقوط کرده و از طرف دیگر خودشان باعث این سقوط شده‌اند که مجموعا قیمت‌های جهانی بالا رفته است.»

وی بازی امروزه با نفت را، بازی مصنوعی قیمت نفت عنوان کرد و گفت: « قیمت نفت به صورت کاذب بالا می‌رود. اگر روزی یکی از اعضای اپک اعلام می‌کرد که افزایش تولید دارد، قیمت‌ها سقوط می‌کردند، در حالی که امروز این‌گونه نمی‌شود، این نشانه‌ی سوداگری است.»

احمدی‌نژاد این مسایل را مضر اقتصاد توصیف کرد و گفت:« این‌طور نیست که ما کشور را ایزوله کنیم، ما هفتاد میلیارد دلار واردات و صادرات داریم، این‌گونه مسایل در اقتصاد ما همه چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ما نمی‌خواهیم قیمت نفت مصنوعی بالا برود. ما خواهان این هستیم که همه چیز در جای خود تنظیم شود.»

رییس جمهور با یادآوری این نکته که، این افزایش قیمت به معنای این نیست که ما از این وضعیت استفاده نکنیم، گفت:« باید این مساله را به فرصت تبدیل کنیم. طرح‌هایی را مطرح کرده‌ایم و این کار را دنبال می‌کنیم. می‌بینید که اقتصاد کشورهای اطرافمان دچار مشکل شده است و عدد تورم در کشورهای اطراف دو برابر شده است.»

وی اضافه کرد: « سال گذشته تورم ما 2/18 درصد شد، که 2/3 درصد آن به دلیل تحولات بیرونی بوده است. امسال نیز از 2/3 درصد بیشتر می‌شود، مگر آن‌که چاره‌ای بیاندیشیم.»

به گفته‌ی رییس جمهور لایحه‌ای به مجلس داده شده تا با این مسایل مقابله شود که راه آن کاهش تعرفه‌ها و دادن یارانه‌ هاست.

Mr.Persian - هندوستان - بنگلور
دیگه دوره ریاست جمهوری داره تموم میشه و باید یه فکر یه کاری بود و چه کاری بهتر از پمپ بنزین داری اونم تو اروپا... !!!
البته یه گزینه ی دیگه هم داره این اقای رییس جمهور... دلقک مخصوص حاج علی شاه بشه که البته الان به صورت نیمه وقت مشغوله به اینکار...
از ماست که بر ماست
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

mah1 - ایران - تهران
این از اول عشق بهروز وثوقی (ممل امریکایی) داشت ولی خدا سر قیافه این بنده خدا داشته راز بقا نگاه میکرده!
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

ali-vienna - اتریش - وین
محمود امریکایی؟
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

s1890 - ایران - یزد
هر چه از دوست رسد نیکو ست اگر چه دری وری باشد
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

jgreene75 - انگلستان - لستر
آقای احمدی نژاد قدس سره الشریف:
چطوره تو لبنان هم، دیسکو و صیغه خانه بزنید؟! ....
بابا شوخی کردم کجا میری با این عجله؟ ... لبنان بهترین دیسکوهای دنیا را داره!!! بیچاره اونایی که فقط چادریهای لبنان را در تلویزیون می بینند!!!
و 100 البته بیچاره مردم از همه جا بی خبر، که مثل تو اندر خم چاههای جمکران و یا دیوارهای باران زده اند!!!
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
احمدی نژاد تو بیا جیره بندی بنزین رو تو ایران ور دار!
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

mahkame - اتریش - وین
این مملکت اخرش به کجا میرسه؟؟؟خدا داند.
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

bidad - آمریکا - آتلانتا
بابا تو نمیخواد نگران اروپا باشی فقط یک کلمه جواب بده که اختلاف قیمت نفت از 18 دلار به 130 دلار چه کمکی به مردم ایران کرده؟؟؟
البته منظورم از مردم کل 70 میلیون نفره نه اون دو میلیون جیره خورتون.
یه روز هاله دور سرش میبینه؛ یه روز توهم برش میداره که میخوان بدزدنش؛ یه روز ادعا میکنه که امام زمان هدایتش میکنه ؛حالا هم ادعای اقتصادی حتما چند وقت دیگه هم ادعای امام زمانی میکنه بابا بسه دیگه ..... نخور........
بعد میگن چرا توهین میکنید
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

Nima 1 - سوئیس - زوریخ
این بشر آخر کمدیه. من تعجب میکنم که چرا اینو برای فیلم های کمدی انتخاب نمی کنند. اینجوری لااقل چهره محبوب تری تا ابد مثل (جری لوئیس) خواهد داشت.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

kooroshebozorg - ایران - رشت
آنگاه که خدا بر ملتی خشم می گیرد پادشاهی نیک را از ایشان دور ساخته و حاکمی ستمگر را جایگزین می کند.
بی شک ایرانیان دچار خشم خدا شده اند. حال به کدامین گناه؟ خود خدا داند و بس. برای کفاره این گناه دژخیمی چون خمینی و طرفداران بی هویت او بر ایران چیره گشتند.
اما از رحمت بی نهایت خدا نیز نباید غافل بود چرا که دلقکی به نام احمدی نژاد بر سر کار آمد تا مردم به حرفهای احمقانه و بی اساس او بخندند و برای لحظاتی شرایط نابسامان کشور خود را به فراموشی بسپارند. (ببخشید اگه خیلی نوشتم....)
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

chinamroosh - ایران - ایران
دکتر زشت روی زشت خوی ، دست و دلبازیهای سخاوتمندانه تان یقینا مایه توجه و شادکامی اربابان اروپایی است چه ، دلیل یگانه و بنیادین آفرینش ناگهانی انقلاب اسلامی تان در سرزمینی که هیچ نشانی از عوامل پیدایش و بروز انقلاب را در نهادهای اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و . . . هشدار نمی داد همانا مشکل کوچک « طرح نفت در برابر حکومت » بود که پادشاه بلند پرواز و مغروری را با کهن ترین نهاد مستقر در ایران زمین یعنی سلطنت سرنگون و ریشه کن ساخت و شما در راستای ماموریت انقلابی حکومتی اسلامی اینک چنین فاش و بی پروا آن را « فروتنانه پیشکش » می فرمایید و اطمینان دارید که رهبران سیاسی و نیز کارتل های نفتی اروپا از کنار این « دم جنبانی » رذیلانه تان بسادگی عبور نخواهند کرد .
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
ارنولد از سینما وارد سیاست شد و به فرمانداری رسید خوب احمقی نژاد از سیاست به سینما ودنیای کمدی وارد میشه و جایزه زرشک طلائی را میگیره.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

masoud-ab - ایران - ساری
عجب مخیه این احمدی نژاد خدا حفظش کنه!
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

arash_1932 - ایران - مشهد
واقعا احمقه مرتیکه بی سواد.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

dj amir - انگلستان - برادفورد
به خدا این بابا دیوانه هست
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
دکی اینجا هم فراموش نشه بیا چندتا پمپ بنزین تو بورلی هیلز بزن. اصلا بیا به بیل گیتس وام بلاعوض بده. الاغ مردم تو ایران بنزین کوپنی میزنن خودت از هند می خری اونوقت می خواهی به اروپا بفرستی؟ راستی از ان قلاب به این ور چندتا پمپ بنزین تو تهران ساختی؟
جمعه 7 تیر 1387

hadi_ghl - ابران - تهران
فقط ابروریزی کن!
اولا خواهش می کنیم قیمتهای ما را هم مصنوعی پایین نگه دارد
دوما تورا خدا کوتاه بیا بنزین صادر کنی !!!!!!!!
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.