ادامه واکنش ها در ایران به مانور نظامی اسرائیل

ادامه واکنش ها در ایران به مانور نظامی اسرائیل

ایران می گوید رزمایش گسترده ای برای جلوگیری از هرگونه تجاوز به خاک خود انجام خواهد داد
واکنش ها در ایران به مانور نظامی اخیر اسرائیل که گفته شد احتمالا برای کسب آمادگی جهت بمباران بالقوه تاسیسات اتمی ایران بوده است ادامه دارد.

یک مقام نظامی ایران در گفتگو با روزنامه الوطن چاپ عربستان سعودی اعلام کرده است که نیروهای ایرانی یک رزمایش گسترده با حضور نیروهای بسیج که در آن کلیه سلاح های زمینی، دریایی و هوایی به کار گرفته خواهد شد، انجام خواهند داد.

این مقام هدف این رزمایش را آمادگی جهت مقابله با هرگونه تجاوز به خاک ایران اعلام کرد.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران نیز روز سه شنبه بدون اشاره مستقیم به مانور اسرائیل گفت: "پیش از آنکه آنها (دشمنان) فرصت اجرای طرح هایشان را پیدا کنند، ایرانی ها هر دستی را که به طرف این کشور دراز شود قطع خواهند کرد."

محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران نیز تهدید کرده است که اگر جمهوری اسلامی هدف حمله قرار گیرد ایران واکنشی "شدید" به آن نشان خواهد داد.

وی گفت: "سپاه پاسداران ایران امروز در بهترین وضعیت برای دفاع از جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی قرار دارد و به همین دلیل است که دشمن، با همه تشکیلاتش، نمی تواند با ما رو در رو شود."

وی افزود: "اگر دشمن دچار اشتباه استراتژیک شود، سپاه پاسداران انقلاب کاملا آماده دادن پاسخی شدید است."

غلامحسین الهام، سخنگوی دولت ایران، نیز روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران حمله اسرائیل به ایران را "یک اقدام محال" دانسته بود.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز جمعه گزارش داد که اسرائیل اخیرا یک مانور گسترده نظامی با هدف آماده شدن برای بمباران بالقوه تاسیسات اتمی ایران انجام داده است.

اسرائیل واکنشی به آن گزارش نشان نداده و آن را تایید یا تکذیب نکرده است. نیروی هوایی اسرائیل فقط گفت که مرتبا برای انجام عملیات با هدف مقابله با تهدیدهایی که متوجه اسرائیل است، تمرین می کند.

چندین مقام آمریکایی به نیویورک تایمز گفتند که رزمایش اسرائیل ظاهرا تلاشی برای توسعه ظرفیت نظامی این کشور جهت اجرای یک حمله از راه دور بوده است و همچنین با این هدف صورت گرفته که جدی بودن نگرانی اسرائیل از برنامه اتمی ایران نمایش داده شود.

شائول موفاز وزیر دفاع سابق اسرائیل که اکنون معاون نخست وزیر است اخیرا هشدار داده بود که اسرائیل ممکن است چاره ای به جز حمله به تاسیسات اتمی ایران نداشته باشد.

آقای موفاز که زمانی رئیس ستاد مشترک ارتش بود در گفتگو با روزنامه اسرائیلی یدیوت آهرونوت نتیجه گیری کرد که تحریم های بین المللی در مهار بلندپروازی های اتمی ایران ناموفق بوده است.

وی گفت: "اگر ایران برنامه اتمی خود را ادامه دهد - ما به آن حمله خواهیم کرد. تحریم ها موثر نیست. چاره ای به جز حمله به ایران برای متوقف کردن برنامه اتمی اش وجود ندارد."

اسرائیل می گوید ایران تا پایان دهه جاری میلادی می تواند به سلاح اتمی دست پیدا کند، اتهامی که ایران رد می کند و می گوید به دنبال سلاح اتمی نیست.

omid_dk - دانمارک - slagelse
هر ایرانی با شرفی چه موافق دولت و چه مخالف دولت از مادر دومش یعنی وطنش دفاع خواهد کرد و من گارانتی میدم که ایرانی نه عراقی و نه افغانی است هر گونه حمله به ایران مساوی با کندن قبرشان خواهد بود.ضمنا ما مخالف دولت هستیم اما فدائی وطنیم پس پیروز ایران و ایرانی مرگ برای متجاوزین.
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
هر کشوری که به خاک ایران حمله کند را به چه کنم چه کنم میاندازیم.
حال میخواهد عرب .یهود.یانکی ویا هر چه باشد.

دشمن ار تو سنگ خواره ای من اهنم
جان من فدای خاک پاک میهنم
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

mahyarta - ایران - تهران
اصلاً حمله کنن,بهتر. انقدر دلم می خاد برم اسراییل چشم و چارشونو با یه چنگال در بیارم.
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

mjj_60 - ایران - ایران
تاریخ ایران نشون داده که اگر حکومتش ظالم باشه دولتهای ضعیف راحت توانستند به خاک پاکش تجاوز کنند مثل افغانها یا مغولهاو ......... ولی درسته که این حکومت ظالم و بی غیرته، ولی غیرت از وجود ما نرفته که اجازه بدیم هر کسی به ایران حمله کنه و بخواد برامون تکلیف مشخص کنه. هر چند که اگر جنگ بشه احمقی نژاد با سربازان امام زمانش میشن تدارکاتچی و این بچه سوسولا و قرتی ها و غرب زده ها هستند که میشن گوشت دم توپ و از ایران دفاع می کنند . درود بر ایران
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

persia_64 - ایران - طهران
mjj_60 - ایران - ایران / omid_dk - دانمارک - slagelse / mahyarta - ایران - تهران / shazdeh57 - المان - دوسلدورف
مگه نه اینکه آخون های حاکم در حال حاضر بزرگترین دشمنان این سرزمین هستند / مگر نه اینکه بزرگترین خیانت ها و ویرانی ها را همین دشمنان حاکم در ایران انجام نمیدهند ؟
شما یا واقعا نمیفهمید یا خودتان را زدید به نفهمی / اگر غیرت دارید دشمن کنونی را از سرزمین بیرون کنید / اینها که از آمریکا و ایدز و زلزله و اتم هم ویرانگر تر بوده اند
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

arash** - ایران - اصفهان
پریسا 64 ایران طهران. آفرین بر شما.هموطنان عزیزی که دیگ احساساتشان اینطوری به جوش آمده.دشمنتان خانگی ست.دارند ایران را نابود میکنند.به ایران دست درازی کردند و تجاوز هم کردند و می کنند و شرم آور تر اینه که این متجاوز٬ دشمن خانگی است.از ماست که بر ماست.
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

mohsen1111 - یونان - آتن
امیدوارم حمله کنند نمی خواد ایرانم انقدر دوست داشته باشید از راه دور اگه ما انقدر مملکتمون رو دوست داشتیم خوب الان اونجا بودیم نتیجه بی غیرتی کسانی که درایرانند یا به مخالفت برنمی خیزند یا موافق دولتتند هم همینه که نتیجه عملکردشون روببینند اتفاقا خیلی نتیجه خوبی از این حمله عاید مردم ایران میشه درسی اساسی هرچی زودتر بهتر
پنج‌شنبه 6 تیر 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
persia_64 - ایران - طهران
خدا را شکر که امثال تو کم هستند.اگر توان هضم نظر دیگران را نداری در این سایت نیا.درضمن ادب چیزیست گوهر وزن.ارزان بدست نمیاید اما مثقالی از ان را خوب است که هر کسی توشه راهش کند.(جرالد هاوک)
جمعه 7 تیر 1387

nimaaa - امریکا - اوهایو
گوری بابای رژیم جمهوری اسلامی و اسراییل هیچ کدوم جراتشو ندارن چون از منافع خودشون میترسن.تو ایران هم مردم فکر نان شبشون هستن دیگه گوششون از این سیاسی بازی اخوندا پره
جمعه 7 تیر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
persia_64 - ایران - طهران
arash** - ایران - اصفهان
هر دوی شما حرف دل خیلی ها را زده اید.چطور این مردم توانستند انقلاب کنند و حکومت را به دست یک مشت اخوند بیسواد بدهند.حالا ناراضی هستید اخوند ها را بیرون کنید.تا جنک نشود اگر هم شد امید وارم بزنند ریشه این حکومت را از ریشه نابود کند.نابود باد جمهوری اسلامی ایران
شنبه 8 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.