کاندولیزا رایس: ایرانی ها می توانند با سفر به دوبی، ویزا آمریکا را دریافت کنند

کاندولیزا رایس:

 ایرانی ها می توانند با سفر به دوبی، ویزا آمریکا را دریافت کنند

سایت خبری ایران: پس از ابراز تمایل آمریکا برای بازگشایی نمایندگی سیاسی در ایران، وزیر خارجه آمریکا گفت که با وجود مناقشه با دولت ایران بر سر برنامه هسته ای ، واشنگتن قصد دارد به منظور انجام فعالیت هایش به مردم ایران دسترسی مستقیم پیدا کند.


به گزارش سرویس بین الملل سایت خبری ایران به نقل از رویترز(www.IranNewsAgency.com)، کاندولیزا رایس به خبرنگاران گفت: آمریکا مدتها تلاش کرد به روش های متفاوتی به مردم ایران دسترسی پیدا کند.

وی با بیان اینکه سیاست آمریکا در قبال ایران مشخص است، افزود: ایرانی ها می توانند با سفر به دوبی، ویزا آمریکا را دریافت کنند اما این کار برای آنها آسان نیست از آنجائیکه مایلیم ایرانی های بیشتری از آمریکا بازدید کنند ، قصد داریم راهی بیابیم تا به مردم ایران دسترسی داشته باشیم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته به نقل از مقامات دیپلماتیک و سیاسی گزارش داد که دولت بوش در حال بررسی ایجاد نمایندگی دیپلماتیک در ایران است.

این دفتر از لحاظ دیپلماتیک به طور کامل به رسمیت شناخته نخواهد شد، اما راهی خواهد بود برای ارتباط با مردم ایران و شاید در نهایت با دولت این کشور.

یکی از مقامات آمریکایی در این باره گفت: این ایده نزدیک به دو سال است که مورد بحث قرار گرفته و ممکن است ظرف هفته‌های آینده به تصویب برسد با این حال مقامات آمریکایی همچنان نگران چگونگی ارایه‌ این پیشنهاد به ایران هستند، بدون اینکه علامت ضعف به نظر برسد.

در حال حاضر سوئیس دفتر حفاظت منافع آمریکا در ایران است. برای برپایی دفتر حفاظت منافع در یک کشور حضور کشور ثالث ضروری است به علاوه این دفاتر مجوز صدور ویزا ندارند اما برای بازگشایی نمایندگی سیاسی، کشورها مستقیما اقدام می کنند و توانایی صدور ویزا نیز دارند. 

mahyarta - ایران - تهران
چه رویی دارن!
سه‌شنبه 4 تیر 1387

jgreene75 - انگلستان - لستر
بابا چی فکر کردی خانم کاندولیزا رایس؟ مگه این گدا گشنه های تازه به حکومت رسیده به فکر مردم ایران هستند که بگذارند این آب هم به راحتی از گلوشون بره پایین؟؟؟؟!!! این شغالهای کثیف هر کاری میکنند، که مبادا اسلام (!) در خطر بیفتد: حتی اگر قرار باشه بمب اتمی را که می خواستند (و می خواهند!) درست کنند و به اسراییل بزنند رو سر همین مردم بریزند!!!
سه‌شنبه 4 تیر 1387

amin_22_NY_already fr teh - ایالات متحده - منهتن
حقه ی جدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 4 تیر 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
حالا شد با قلدرم و اولدرم چیزی درست نمیشه.ما خودمون یه پا یلیم و از تهدید نمیترسیم
این نشانه ضعف نیست بلکه نشانه پیشرفت فکری دولتمردان امریکاست
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

s1890 - ایران - یزد
بیا دست آقای هاشمی رفسنجانی رو ببوس تا بعد
چهار‌شنبه 5 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.