احضار دو نماینده مجلس در رابطه با پرونده پالیزدار

احضار دو نماینده مجلس در رابطه با پرونده پالیزدار

حسن کامران رئیس هیات تحقیق و تفحص از قوه قضائیه و محمد دهقان از اعضای این هیات است
یکی از مسئولان قوه قضائیه ایران در نامه ای به هیات رئیسه مجلس این کشور، دلایل احضار دو نماینده مجلس در ارتباط با پرونده عباس پالیزدار را توضیح داد.

در نامه بازپرس شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت که بررسی پرونده عباس پالیزدار را برعهده دارد، از حسن کامران، رئیس هیات تحقیق و تفحص از قوه قضائیه، و محمد دهقان، یکی از اعضای این هیات، به عنوان نمایندگانی یاد شده که مواردی در پرونده آقای پالیزدار در ارتباط با آنها مطرح شده است و این دو باید در مورد این ادعاها پاسخگو باشند.

حدود یک ماه پیش فیلمی از سخنرانی فردی به نام عباس پالیزدار در دانشگاه همدان در سایت های اینترنتی منتشر شد که در این سخنرانی تعدادی از روحانیان بلندپایه از جمله محمد امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران، محمد یزدی، رئیس سابق قوه قضائیه، عباس واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی و علی اکبر ناطق نوری، رئیس پیشین مجلس ایران به فساد اقتصادی گسترده متهم شده بودند.

عباس پالیزدار در ابتدای آن سخنرانی خود را دبیر هیات تحقیق و تفحص مجلس هفتم از قوه قضائیه معرفی کرد و گفت این اطلاعات را از پرونده های قوه قضائیه به دست آورده است. پس از انتشار این سخنرانی عباس پالیزدار بازداشت شد و سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری چندین نفر، از جمله چند مقام دولتی، در رابطه با پرونده او خبر داد. فاطمه آجرلو، نماینده مجلس نیز در این ارتباط احضار و به مدت 11 ساعت بازجویی شد.

بازپرس شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت در نامه خود به هیات رئیسه نوشته است که عباس پالیزدار به پیشنهاد محمد دهقان و تایید فاطمه آجرلو به دبیری هیات تحقیق و تفحص قوه قضائیه منصوب شده و خانم آجرلو او را جهت عقد قرارداد به حسن کامران معرفی کرده است.

از فاطمه آجرلو نیز در ارتباط با پرونده عباس پالیزدار بازجویی شده است

به نوشته این مقام قضایی عباس پالیزدار در مدت کمتر از یک هفته و با پیگیری های آقای کامران، مدرک جعلی دکترا از یکی از دانشگاه های آمریکایی خریده و حکم او با مدرک دکترا صادر شده و حقوق و مزایای او نیز بر اساس همین مدرک تعیین شده است.

در ادامه این نامه، که به نوشته این مقام قضایی آن را به دستور سعید مرتضوی دادستان تهران تدوین کرده، آمده است که آقای پالیزدار با هماهنگی و اطلاع آقایان کامران و دهقان و خانم آجرلو و در بعضی موارد به تشویق آنان پرونده های مورد ادعا را از سازمان بازرسی کل کشور خارج کرده و سپس برای تهیه کپی و اسکن کردن، پرونده ها را از مجلس به منازل شخصی خود و دیگران منتقل کرده است. به نوشته این مقام قضایی تعداد زیادی از پرونده ها و اسناد در کارخانه شیر آقای پالیزدار در ورامین کشف و جمع آوری شده است.

این مقام قضایی در نامه خود آورده است که آقای پالیزدار در بازجویی گفته حداقل 10 جلسه خصوصی در کمیسیون امنیت ملی با آقای کامران به صورت انفرادی داشته و درباره پرونده ها و اسناد مذکور با او مذاکره و مشورت کرده است و خانم آجرلو نیز در بازجویی خود به این ملاقات ها اشاره کرده و گفته در همان زمان نیز به آن ها اعتراض کرده است.

در پایان نامه بازپرس شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت خطاب به هیات رئیسه مجلس آمده است: "توجها به ضرورت استماع اظهارات آقایان حسن کامران و محمد دهقان پیرامون معاونت در افشای اسناد سری و محرمانه و دارای طبقه بندی که صرفا چند نمونه مطالب قابل انعکاس حسب دستور دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران اعلام گردید، هرگونه همکاری آن مرجع محترم در جهت تسریع حضور نامبردگان و تکمیل تحقیقات و کشف همه لایه های این فتنه تبلیغاتی و امنیتی موجب امتنان است."

گزارش تحقیق و تفحص مجلس هفتم از قوه قضائیه در آخرین روز کاری مجلس هفتم قرائت شد و حاوی انتقادات تندی از قوه قضائیه بود. قوه قضائیه شدیدا به این گزارش اعتراض کرد و آن را "طنز" خواند.

FARSsikan - ایران - تهران
اینها همه سرو ته یک کرباسند. ایران تهران
سه‌شنبه 4 تیر 1387

aghashahab - ایران - بابل
برین از مهرانه و فهیمه بپرسید اینا چی میگن
سه‌شنبه 4 تیر 1387

chelsea karate club - انگلستان - لندن
متاسفانه چپاول. دزدی. پارتی بازی ورشوه جزوی از فرهنگ کنونی مردم ایران در امده است. طوریکه زندگی در ایران بدون انها موثر نیست. جمهوریت در ایران فقط به اسلام ربط داده شده است و روحانیت نیز البته که از چنین فرصتی سواستفاده میکنند.مردم هم که به اسانی نان به نرخ روز میخورند.تا بوده همین بوده !!!
سه‌شنبه 4 تیر 1387

صمد آقا - امریکا - آبادی بالا
جالبه هیچکس انکار نمیکنه که همه این آقایون فساد مالی و دزدی دارن. همه به تکاپو افتادن چرا اسناد طبقه بندی شده لو رفته. اگه ادعا میکنین حکومتتون مردمیه پس به مردم پاسخگو باشین و گزارش بدین. آهای دزد، دزد، دزد . . . بگیرین این پدر سوخته های بی همه چیزو!!!
سه‌شنبه 4 تیر 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
بگذار مثل سگ و گربه بیفتن به جان هم و پته همدیگر را بریزن روی اب. این جماعت همان جماعت جانماز اب کشند که میگن همه کارهایمان برای رضای خداست.خداکمرو نسل همشون را بزند.
سه‌شنبه 4 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.