دستور براون به وزیر کشور انگلیس درباره منافقین

دستور براون به وزیر کشور انگلیس درباره منافقین

نخست وزیر انگلیس با مخالفت در برابر قاضی دادگاه عالی این کشور گروهک منافقین را در فهرست سازمان های تروریستی ابقا می کند.

به گزارش  روزنامه تایمز لندن نوشت: "گودرون براون آماده است بر سر موضوع ابقای گروهک منافقین در فهرست سازمان های تروریستی با لرد فیلیپیس قاضی دادگاه عالی مقابله کند."

براساس این گزارش ، وزیران دولت انگلیس از فردا سه شنبه برنامه های خود برای لغو تحریم های اعمال شده علیه مجاهدین خلق را به دنبال رای دادگاه تجدید نظر این کشور آغاز می کنند.

دادگاه تجدید نظر انگلیس ماه گذشته به ریاست لرد فیلیپس با رد فرجام خواهی جکی اسمیت، وزیر کشور، بر لزوم خارج شدن گروهک منافقین از فهرست سازمان های تروریستی تاکید کرد.

با این حال اخبار رسیده به روزنامه تایمز حاکی است: "براون به جکی اسمیت وزیر کشور انگلیس دستور داده تا شاخه نظامی گروهک منافقین را در فهرست سازمان های تروریستی ابقا کند."

یک مقام دولتی به روزنامه تایم"ز گفت: "دولت در پی آن است که تحریم شاخه نظامی گروهک منافقین موسوم به ارتش آزادیبخش ملی ایران را حفظ کند."

گفته می شود در پی نارضایتی براون از تصمیم یک دادگاه انگلیسی در خصوص آزادی ابوقطاده یک روحانی مرتبط با القاعده، نخست وزیر انگلیس مایل است در برابر دادگاه های این کشور عرض اندام کند که نمونه آن مخالفت با رای صادره درباره گروهک منافقین است.

با این حال منتقدان می گویند: "تصمیم براون برای ابقای منافقین در لیست سازمان های ممنوعه بیش از آنکه به جنگ علیه تروریسم ربط داشته باشد ناشی از فشارهای دیپلماتیک ایران است."

به ادعای این افراد ایران بر وزیران انگلیسی فشار اعمال کرده تا ممنوعیت ها علیه منافقین را حفظ کنند و در این راستا حتی ادعا شده: "ایرانی ها تهدید کرده اند در صورت لغو تحریم ها علیه منافقین دیپلمات های خود از انگلیس را فرا می خوانند."

گروهک منافقین از سال 2003 در فهرست سازمان های تروریستی کشورهای اروپایی و آمریکا قرار گرفته است.

فعالیت این گروهک در انگلیس اولین بار در سال 2001 توسط جک استراو وزیر وقت کشور ممنوع اعلام شد.

استراو بعدا اعلام کرد: "این اقدام به درخواست دولت ایران صورت گرفته است."
محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
من نمی دونم که منافقین به چه امیدی زنده هستند!‌ این همه مردم ایران را کشتند عجب رویی! رو نیست که ....
سه‌شنبه 4 تیر 1387

iran123 - آمریکا - نیویورک
باید منافقین رو بگیرن پدرشونو در بیارن.تروریست های پست فطرت
سه‌شنبه 4 تیر 1387

ali-vienna - اتریش - وین
محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
حرف شما درست، اما اونطرف سکه را هم ببین.
شما حزب اللهی ها برای چی زنده هستید؟ شما که بیشتر کشتید.
سه‌شنبه 4 تیر 1387

blahblahblah - فرانسه - استراسبورگ
دشمن دشمنت می‌تونه دوست مفیدی برات باشه. (حداقل در کوتاه مدت)
از این شوخی بعضاً درست که بگذریم، در دنیای مدرن امروزی روش درست مبارزه با نظامهای دیکتاتوری (مثل نظام فعلی حاکم بر ایران) عبارت از تقویت دموکراسی و مبارزات مدنی است. در این زمینه جینی شارپ از مؤسسه مطالعاتی آلبرت اینشتین کتاب مرجعی داره تحت عنوان From Dictatorship to Democracy که با جستجو در Google براحتی می‌شه پیداش کرد.
پاینده باد ایران زمین.
جمعه 7 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.