بازداشت یک ایرانی در فرودگاه هرات به اتهام جاسوسی

بازداشت یک ایرانی در فرودگاه هرات به اتهام جاسوسی

به گفته فرمانده پلیس مرزی افغانستان، فرد بازداشت شده نقشه فرودگاه هرات را که با دست کشیده بود در دست داشت
خبرگزاریهای افغانستان به نقل از فرمانده پلیس مرزبانی غرب افغانستان خبر داده اند که یک ایرانی به نام محمد قزوینی هنگام ورود به فرودگاه هرات به اتهام کشف اسرار نظامی و جمع آوری اطلاعات دستگیر شده است، اما کنسولگری ایران در هرات این اتهام را رد می کند.

رحمت الله صافی، فرمانده پلیس مرزی افغانستان به خبرگزاریهای این کشور گفته که محمد قزوینی که از مرز ولایت نیمروز وارد افغانستان شده بود و دیروز (شنبه) هنگامی که دستگیر شد مدارک شناسایی همراه نداشت اما از او نقشه فرودگاه هرات و پادگان اردوی 207 ظفر (از یگانهای ارتش افغانستان) و دفتر هیئت معاونت سیاسى سازمان ملل متحد (یوناما) درهرات به دست آمد.

به گفته آقای صافى، محمد قزوینی پس از بازداشت اعتراف کرده که قصد داشته به استخدام اردوى ٢٠٧ ظفر هرات دربیاید.

خبرگزاریهای افغان همچنین خبر داده اند که سرکنسولگرى ایران در هرات از بازداشت این فرد و اتهامات وارد به او اطلاع یافته است اما محمدکاظم شافعى، مسئول امور سیاسى سرکنسولگری به خبرنگاران گفته که اظهارات پلیس مرزبانی افغانستان ناسنجیده است و باید در این ارتباط، اسناد قانع کننده ارائه شود.

آقای شافعی گفته که اگر فرد بازداشت شده، احتمالاً ایرانى هم بوده باشد امکان داشته که براى تقاضای پناهندگى سیاسى به دفتر یوناما در هرات می رفته است.

ششم مه (هفدهم اردیبهشت) گذشته نیز پلیس افغانستان اعلام کرده بود که یک ایرانی را به اتهام جاسوسی و نقشه برداری از تأسیسات نظامی در ولایت خوست در شرق افغانستان دستگیر کرده و این فرد در جریان بازجویی اعتراف کرده که از دستگاه اطلاعاتی ایران مأموریت داشته که از تأسیسات نظامی خوست نقشه برداری کند و سپس از راه چین به ایران بازگردد.

در دسامبر 2006 هم مترجم ایرانی تبار فرمانده نیروهای بریتانیایی در افغانستان که با درجه سرجوخگی در ارتش بریتانیا خدمت می کرد، به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت و محاکمه شد.

عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
اینا از برادران سپاه هستند که برای امر خیر کمک به گروه بن لادن و صدور انقلاب و نا امن کردن کشور افغانستان قدم رنجه رفتند/پلیس اشتباه می کنه!!!!
یکشنبه 2 تیر 1387

persia_64 - ایران - طهران
عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
زدی به هدف
دوشنبه 3 تیر 1387

OMIDEZENDEGY - ایران - مشهد
عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
بر پدر سپاه لعنت،،،،، اما نباید به افغانیهای صادر کننده ی مواد مخدر که رتبه ی اول جهان رو داره رو داد، مگه اینکه تو همشهریشون ،،،،،،،سپاه با هر سیستم کثیفی که باشه متشکل از ایرانیهاست و بخاطر همین ایرانیها قابل احترام هستند ......میدونی درک و فهم بین الملل چیه؟؟؟؟ اینه که وقتی شما میگی سپاه حامی بن لادن هستش یعنی ایران حامی بن لادن هستش//// مواظب نظراتت باش توی دنیا پارسی گویان زیادی داریم که ایرانیان انگلستان رو میخونن
دوشنبه 3 تیر 1387

bad-boy90 - سوئد - گتنبورگ
/ااخوندای چلمنگه عرب پرست
دوشنبه 3 تیر 1387

bad-boy90 - سوئد - گتنبورگ
نا امید زندگی ایران-مشهد
اون افغانها بهتر از اون اخوند هایی هستند که پول نفت رو از مر دم خودش می دزده و به عرب ها می دن و انوقت با افغانها که همزبان هستند سیاست دشمنی رو دنبال می کنه و بدانید که افغانها از این کارها کینه ابدی به به دل می گیرند
دوشنبه 3 تیر 1387

FARSsikan - ایران - تهران
اینها همه سرو ته یک کرباسند.اون افغانها بهتر از اون اخوند هایی هستند که پول نفت رو از مر دم خودش می دزده و به عرب ها می دن و انوقت با افغانها که
سه‌شنبه 4 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.