الهام: هرکس بیشتر از یک واحد مسکونی دارد یا باید بفروشد یا اجاره دهد

الهام: هرکس بیشتر از یک واحد مسکونی دارد یا باید بفروشد یا اجاره دهد

سخنگوی دولت گفت: بر اساس مصوبه کارگروه مسکن، اشخاصی که مالک حداقل دو واحد مسکونی خالی باشند باید در مدت شش ماه، آن را بفروشند یا اجاره دهند و یا خانواده خود را در آن ساکن کنند.

بر اساس این گزارش، غلامحسین الهام در نشست خبری امروز خود با اشاره به مصوبه اخیر دولت درباره پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث به زنان گفت: بر اساس این مصوبه شرکت های بیمه از امروز موظفند خسارت وارد شده به زنان را به صورت کامل برابر دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام پرداخت کنند.

وی افزود: بر اساس این مصوبه در واقع شرکت های بیمه خسارت وارد شده به زنان را پس از تعیین حکم دادگاه به صورت مازاد پرداخت می کنند.

الهام با بیان اینکه این موضوع ارتباطی با دیه زن و مرد ندارد گفت: مصوبه دولت از امروز قابل اجراست.

وی همچنین گفت: بر اساس مصوبه دیگر دولت همه شرکت ها و مؤسسات دولتی موظفند همه املاک و مستغلاتی را که در اختیار دارند در مدتی که دولت تعیین کرده است برای فروش عرضه کنند.

الهام تصریح کرد: از این پس املاک و مستغلات سازمان های دولتی به صورت بلوکه نمی مانند و وارد بازار می شوند.

وی همچنین با اشاره به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن که هفته گذشته رئیس جمهور ابلاغ کرد گفت: بر اساس ماده 15 این قانون وضع مالیات بر اراضی بایر با کاربری مسکونی در محدوده شهرهایی که دولت تعیین می کند سالانه مشمول مالیات به نرخ 12 درصد بر مأخذ ارزش معاملاتی می شود و مالکان این اراضی مکلفند مالیات های خود را همه ساله با تسلیم اظهارنامه مالیاتی تا آخر اردیبهشت ماه پرداخت کنند.

الهام افزود: شهرداری ها نیز موظفند از هم اکنون در مدت شش ماه اراضی بایر با کاربری مسکونی مشمول ماده یاد شده را در محدوده شهرداری های خود شناسایی و آنها را به حوزه های مالیاتی محل اعلام کنند.

وی با اشاره به ماده 16 این قانون نیز گفت: بر اساس این ماده قانونی تولید مسکن برای گروه های کم درآمد و همچنین در بافت های فرسوده شهرها مشمول تخفیف 50 درصدی عوارض هزینه های ساخت، تراکم و همچنین تقسیط عوارض خواهد شد.

سخنگوی دولت افزود: دولت باید به برنامه ریزی و تولید و تأمین مصالح مورد نیاز بخش مسکن اقدام و از تولید مصالح استاندارد با فناوری های نوین حمایت و در صورت نیاز به واردات، مجوز واردات را بدون تعرفه صادر کند.

سخنگوی دولت گفت: تعلیق غنی سازی بحثی غیرمنطقی و غیرقابل قبول است و پاسخ (به بسته پیشنهادی) و ادامه مذاکرات بر مبنای تعلیق نخواهد بود.

غلامحسین الهام در ادامه نشست خبری امروز خود افزود: زمانبندی پاسخ به بسته پیشنهادی انجام شده است و جمهوری اسلامی ایران پس از بررسی بسته اعلام نظر خواهد کرد.

وی همچنین گفت: همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی به شکل طبیعی ادامه دارد و فعالیت های هسته ای ایران کاملا شفاف و روشن است و ایران در عین حال مذاکرات خود را درباره موضوعات مورد علاقه و مسائل مهم جهانی با کشورها ادامه می دهد.

سخنگوی دولت گفت: تعلیق غنی سازی اورانیوم در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و دریافت و بررسی بسته پیشنهادی غرب نیز با این رویکرد صورت گرفته است.

غلامحسین الهام در ادامه نشست خبری امروز خود درباره اقدامات دستگاه های امنیتی و انتظامی کشور در قبال گروه های تروریستی و اشرار گفت: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور با گروه های تروریستی و اشرار که مورد حمایت امریکا هستند برخوردهای قاطعی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه اقداماتی که این گروه ها انجام می دهند در واکنش به ضربه های سختی است که از نیروهای امنیتی و انتظامی کشور دریافت کرده اند تصریح کرد: مسئولان کشور به پیگیری های خود در قبال این گروه ها ادامه می دهند.

الهام درباره ادعای اخیر گروه های تروریستی و شرور مبنی بر دستگیری و قتل دو تن از نیروهای انتظامی ایرانی گفت: این ادعاها باید بررسی شود چرا که ممکن است این، اقدامی روانی ازجانب تروریست ها باشد.

وی درباره موضوع هسته ای و بسته پیشنهادی پنج به علاوه یک نیز گفت: هر دو طرف به این نتیجه رسیده اند که در بسته های پیشنهادی آنها موضوعات مشترکی وجود دارد و باید گفتگوها بر اساس آنها طراحی شود .

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه این موضوع به معنی تعلیق غنی سازی اورانیوم نیست افزود: ما در عین حال بسته پیشنهادی آنها را بررسی می کنیم و منتظر پاسخ غرب به بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران نیز هستیم.

وی با اشاره به اینکه بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران حاوی دغدغه های بین المللی و رویکرد ایران به مسائل جهانی در حوزه های مورد علاقه دو طرف است گفت: منتظر پاسخ طرف مقابل هستیم تا با تلفیق دیدگاه ها به مذاکرات ادامه دهیم.

سخنگوی دولت گفت: رئیس جمهور دوشنبه به شکل مستقیم از طریق سیمای جمهوری اسلامی ایران درباره تحول ساختار اقتصادی با مردم گفتگو خواهد کرد.

غلامحسین الهام در ادامه نشست خبری امروز خود افزود: دولت و مجلس شورای اسلامی تعامل خوبی دارند و درباره این طرح نیز نمایندگان از این برنامه ها اطلاع یافته اند.

الهام گفت: برای پیشبرد این هدف مهم، تعامل همه قوا لازم است و در جلسات رؤسای قوا ابعاد موضوع مطرح شده است.
وی افزود: همکاری و اراده ملی برای اصلاح ساختاری اقتصاد وجود دارد.

الهام در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، نظر دولت را درباره مرحله دوم طرح ارتقای امنیت اجتماعی، همان نظر تبیین شده گذشته و در چارچوب مبانی قبلی دانست.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر درباره چگونگی شناسایی واحدهای مسکونی خالی، این اقدام را با بهره گیری از سامانه املاک امکان پذیر دانست و گفت: این سامانه در مدت چهار ماه نصب و راه اندازی خواهد شد و واحدهای صنفی مشاور املاک از پانزدهم مرداد 1387 موظفند اطلاعات معاملات املاک را به صورت دقیق در سامانه الکترونیکی و اوراق بهادار مخصوصی که در اختیارشان قرار داده می شود ثبت و شماره قرارداد ملی دریافت کنند.

وی افزود: تا شکل گیری کامل این سامانه، ادارات ثبت با توجه به اطلاعات موجود بخش عمده ای از این کار را پیگیری خواهند کرد.

الهام در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه ایران درباره برخورد دولت با منتقدان خود با توجه به رقابت های سیاسی انتخاباتی در آینده گفت: دولت مانند گذشته به این رفتارها با خدمت و تلاش پاسخ خواهد داد و انتظار دارد دستگاه های نظارتی به وظایف خود برای رعایت نظام های اخلاقی و قانونی عمل کنند.

وی افزود: دولت در این حدود سه سال با هجمه های تخریبی حتی درباره شفاف ترین و مؤثرترین فعالیت هایش مانند سفرهای استانی مواجه بود؛ روش ما این است که با تحمل و سعه صدر خدمت به ملت را پیگیری کنیم.

سخنگوی دولت درباره نقل قول نیویورک تایمز از مقامات امریکایی درخصوص تلاش رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران گفت: این نقل قول ها نگرش جمهوری اسلامی ایران را مبنی بر خطرناک و مخل صلح و امنیت بودن این رژیم اثبات می کند.

وی افزود: البته این رژیم قدرت جمع کردن مشکلات دولت غیرقانونی و نامشروع خود را هم ندارد و محال است که گستاخی و جرأت تعرض به منافع و تمامیت ارضی کشور ما را داشته باشد.

الهام گفت: مشکل رژیم صهیونیستی نداشتن مشروعیت است و با این حرف ها نمی تواند این مشکل را حل کند.

وی افزود: این رژیم باید به رفتارهای غیرقانونی پایان دهد و با دست برداشتن از اشغالگری، فرصتی برای تأمین آرامش مردم جهان ایجاد کند.

سخنگوی دولت درباره طرح ربایش هواپیمای رئیس جمهور در سفر عراق، ارتباط این ماجرا را با امریکایی ها تأیید کرد اما درباره جزئیات ماجرا توضیحی نداد.

الهام کاهش تا 30 درصدی قیمت مسکن در برخی استان ها را حتی به اعتراف نشریات منتقد دولت محرز دانست و گفت: با سیاست های دولت این روند ادامه می یابد.

وی از خبرگزاری ای که این پرسش را مطرح کرده بود خواست به تحقق این روند کمک کند.

الهام در ادامه مصداقی کردن موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی را موجب متوقف شدن این روند دانست و گفت: اگر دولت در جریان مبارزه، با موانع غیرقانونی مواجه شود از افکار عمومی کمک خواهد گرفت.
دختر پارسی - ایران - تهران
پس بهتره اول از برجها و آسمانخراشها ی خود دزدتون شروع کنین!!
یکشنبه 2 تیر 1387

kouroshpsx - ایران-تهران - قلعه حسن خان
به این میگن کار درست. مثل انگلیس که مالیات این جور خونه هارو زیاد کرد.
یکشنبه 2 تیر 1387

hotchocolate - انگلیس - انگلیس
اول اخوندا به اتفاق اقا زاده ها که تو بانک های سوییس حساب دارن از خودشون مایه بذارن
یکشنبه 2 تیر 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
عجب طرح اختراعی با مزه ای!! حتما اگر باز هم حل نشد همه باید خانه خود را تقسیم بر 4 و سه قسمت بقیه را بدهد به بقیه وگرنه تیر بارون می شه
دوشنبه 3 تیر 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
چندین شهرک و آپارتمان و ویلا زمان شاه برای کارگران و کارمندان و درجه داران و افسران بعضی از سازمانها و شرکتها و ارتش ساخته شده بود برای مثال شهرک های تسلیحات ارتش و یا شهرک ناسیونال وو.... که این ملاها نمیتوانستن آنها را بفروشن.با این کلک ترتیب اونها را هم میدن.اگر راست میگن بدن بهمون کارگران بیچاره ای که سالهاست تو اون خانه یا آپارتمان زندگی میکنه و بعد از یک عمر هنوز یک اطاق هم نداره!!اینها به شیطان هم درس میدن!!خوشون چیزی نساختن فقط یک عمر حرف مفت و دزدی و....هر چی شرکت و سازمان و ادارات هم بود با کلک خصوصی کردن فروختن به ملاهای مفتخور دزد و بعد بیسوادها هم با فروش مجدد میلیاردها تومان پول مفت بجیب زدن!!همه چیز کشور را فروختن مثل اینکه ارث پدر جا... بود حالا هم از چهار تا آپارتمان که دولت زمان شاه ساخته بود هم نمیگذرن!!و دارن یک جوری فیلم بازی میکنند مثل اینکه خدمت بزرگی دارن به ملت میکنند.ای بر پ.... و م......ر هر چی .............و ..........و........... و وطن فروش و مزدور و..لعنت.

------------------
کاربر گرامی
لطفا از به کار بردن کلمات ناسزا و نامناسب در کامنت های خود خودداری نمائید در غیر این صورت در آینده از درج نظر شما معذور خواهیم بود.
با تشکر
سایت ایرانیان انگلستان
دوشنبه 3 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.