هشدارها علیه هرگونه حمله به تاسیسات اتمی ایران

هشدارها علیه هرگونه حمله به تاسیسات اتمی ایران

نیویورک تایمز گزارش داد که ایران اخیرا تدابیر دفاعی در اطراف تاسیسات نطنز را افزایش داده است
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید که اقدام نظامی علیه ایران خاور میانه را به گلوله آتش بدل کرده و تهران را ترغیب خواهد کرد برای ساختن سلاح اتمی خیز بردارد.

محمد البرادعی در واکنش به گزارش روز جمعه نیویورک تایمز که می گفت اسرائیل اخیرا یک مانور عمده نظامی با هدف آماده شدن برای بمباران بالقوه تاسیسات اتمی ایران ترتیب داد، اظهار نظر می کرد.

این گزارش واکنش های دیگری نیز برانگیخته است.

احمد خاتمی خطیب جمعه تهران امروز گفت: "اگر دشمنان به ویژه اسراییل و حامیان آمریکایی اش بخواهند با زبان زور حرف بزنند مطمئن باشند تودهنی محکمی از ملت ایران خواهند خورد."

وی افزود: "این عقب مانده‌های سیاسی باید بفهمند که روانشناسی ملت ایران بیگانه‌ستیزی است و اگر نگاه چپی به کشور بکنند از هر حرکتی پشیمان خواهند شد."

آقای برادعی در مصاحبه ای که روز جمعه پخش شد به تلویزیون العربیه در دوبی گفت: "به عقیده من یک ضربه نظامی از هر چیز دیگری بدتر است. این کار منطقه را به یک گلوله آتش بدل خواهد کرد."

'تودهنی'
 اگر دشمنان به ویژه اسراییل و حامیان آمریکایی اش بخواهند با زبان زور حرف بزنند مطمئن باشند تودهنی محکمی از ملت ایران خواهند خورد
 
احمد خاتمی

وی گفت هرگونه حمله ای تنها جمهوری اسلامی را در رویارویی اش با غرب بر سر برنامه اتمی مصمم تر خواهد کرد.

وی همچنین از اینکه نتواند به کار خود در بازرسی از تاسیسات اتمی ایران ادامه دهد ابراز نگرانی کرد:

"اگر حمله نظامی در این زمان علیه ایران انجام شود... باعث خواهد شد من نتوانم به کارم ادامه دهم."

روسیه نیز علیه هرگونه اقدام نظامی علیه ایران اخطار داده است.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور روز جمعه علیه استفاده از زور مقابل ایران هشدار داد و گفت هیچ شاهدی دایر بر اثبات اینکه ایران در پی ساخت سلاح اتمی است وجود ندارد.

سفیر روسیه در سازمان ملل نیز هشدار داد که تهدید ایران به اقدام نظامی می تواند شتابی را که در تلاش شش قدرت جهانی برای باز کردن بن بست با تهران ایجاد شده است تضعیف کند.

خاویر سولانا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، هفته گذشته به تهران رفت تا بسته ای از مشوق های تجاری را در ازای تعلیق غنی سازی به ایران ارائه کند.

'گلوله آتش'
 به عقیده من یک ضربه نظامی از هر چیز دیگری بدتر است. این کار منطقه را به یک گلوله آتش بدل خواهد کرد
 
محمد برادعی

آمریکا و متحدان غربی آن ایران را متهم به تلاش برای توسعه ظرفیت ساخت سلاح اتمی می کنند، اتهامی که ایران بارها رد کرده است.

آقای برادعی در مصاحبه با العربیه گفت که تحریم به تنهایی نمی تواند تهران را نسبت به توقف غنی سازی اورانیوم قانع کند و اظهار نظر کرد گفتگوی بین المللی بیشتری برای حل مساله لازم است.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده بود که اسرائیل در ماه جاری دست به یک مانور نظامی عمده زده که به گفته مقام های آمریکایی ظاهرا جهت تمرین برای بمباران بالقوه تاسیسات اتمی ایران بوده است.

چندین مقام آمریکایی به این روزنامه گفتند که رزمایش اسرائیل ظاهرا تلاشی برای توسعه ظرفیت نظامی این کشور جهت اجرای یک حمله از راه دور بوده است و همچنین با این هدف صورت گرفته که جدی بودن نگرانی اسرائیل از برنامه اتمی ایران نمایش داده شود.

مانور اسرائیل
 هلی کوپترها و هواپیماهای سوخترسان که در این مانور شرکت کردند در مسافتی تقریبا 1500 کیلومتری پرواز کردند که حدودا فاصله میان اسرائیل و تاسیسات اتمی نطنز است
 
مقام های آمریکایی در گفتگو با نیویورک تایمز

به گفته مقام های آمریکایی بیش از 100 جنگنده اف 16 و اف 15 در این مانور که در هفته اول ژوئن در شرق مدیترانه و یونان انجام شد شرکت داشتند.

نیویورک تایمز به نقل از مقام های آمریکایی نوشت: "هلی کوپترها و هواپیماهای سوخترسان که در این مانور شرکت کردند در مسافتی تقریبا 1500 کیلومتری پرواز کردند که حدودا فاصله میان اسرائیل و تاسیسات اتمی نطنز است."

شائول موفاز وزیر دفاع سابق اسرائیل که اکنون معاون نخست وزیر است اخیرا هشدار داده بود که اسرائیل ممکن است چاره ای به جز حمله به تاسیسات اتمی ایران نداشته باشد.

آقای موفاز که زمانی رئیس ستاد مشترک ارتش بود در گفتگو با روزنامه اسرائیلی یدیوت آهرونوت نتیجه گیری کرد که تحریم های بین المللی در مهار بلندپروازی های اتمی ایران ناموفق بوده است.

وی گفت: "اگر ایران برنامه اتمی خود را ادامه دهد - ما به آن حمله خواهیم کرد. تحریم ها موثر نیست. چاره ای به جز حمله به ایران برای متوقف کردن برنامه اتمی اش وجود ندارد."

اسرائیل که می گوید ایران تا پایان دهه جاری میلادی می تواند به سلاح اتمی دست پیدا کند، در سال 1981 طی حملاتی هوایی راکتور اتمی عراق را که در آن زمان هنوز تکمیل نشده بود نابود کرد.

شهیار - تهران - ایران
ایران موشکی دارد که می تواند شرق امریکا را هدف گرفته ونابود کند پس برای اینکه اسرائیل را نابود کند فقط نیاز به چند ساعت وقت دارد و اگر اسرائیل به ایران حمله کند طبق قانون بین الملل ایران نیز میتواند به کشور مقابل حمله کند .پس اسرائیل هر گز به ایران حمله نخواهد کرد زیرا فلسطینی ها بعد از 60 سال به سرزمین مادری خود بر میگردند
شنبه 1 تیر 1387

l34n0 - کانادا - تورنتو
ایران باید این متجاوز های اسرائیلی رو بزنه از روی نقشه حذف کنه .فقط اینا موندن چشمشون دنبال کشور ما باشه.خودشونو قاطی هر برنامه ای مکنن.انرژی هسته ای یا ساختن سلاح اتمی حق تک تک مردم ایران است.
شنبه 1 تیر 1387

sayna_a_2006 - ایران - سربندر
آقای موفاز وامریکایی ها هیچ غلطی نمیتون بکنن. این اسراییل در جنگ با حزب الله چه ........ که الان میخواد .....؟ نه ایران عراقه ونه ملت ایران عراقی هستن . ضمنا محض اطلاع یهودیهای هم برسونیم نیرو و اراده ای که این ملت دارند در 8 سال جنگ با عراق نشان داده شد . پس حماقت انها فقط باعث میشه که آتشی که شعله ور بشه دامن خودشون رو میگیره .جریان هلوکاست دروغین به تحقق بپیونده . من شخصا تشنه ........هستم.
شنبه 1 تیر 1387

ali akbar yeganeh parast - ایران - بوشهر
با سلام چنین به نظر می رسد اسراییل از تاریخ درس نگرفته است . اولا چه کسی اجازه داده است که اسراییل دارای همه چیز باشد ولی کشورهای دیگر از انان محروم دوما اسراییلی که در برابر تعدادی محدود از کشود لبنان یعنی حزب الا.. بعد از 33 روز جنگ به شکست اعتراف کرد اکنون برای کشور ایران که سر زمین شیران است خط نشان می کشد باید خیلی احمق باشد که هست
شنبه 1 تیر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
این را بدانید که هیچ کشوری دوست ندارد وارد جنکی شود.احمقی نژاد می خواهد اسرالیل را محو کنند .خودش هم محو خواهد شد نه تنها خودش رژیم اسلامی هم محو خواهد شد.و امیدوارم تمامی دنیا محو شود.نابود باد جمهوری اسلامی ایران.
شنبه 1 تیر 1387

ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ
مگه همون اسرائیل نیست که تو جنگ 33 روزه از حزب ا... شکست خورد با توجه به کمک و همکاری امریکا؟ مگه اسرائیل و غرب و سازمان ملل فلسطین رو از نقشه جهان حذف نکردند؟ مگه اسرائیل صدها بمب اتمی اماده به شلیک نداره؟ مگه امریکا به ژاپن دوتا بمب اتم نزد؟ کی این وسط خطرناکه؟ چند تا سرباز ایرانی در دنیا میجنگند؟ اسرائیل خیلی شکننده تر از این حرفهاست. ارزویی که بر گور خواهند برد.
شنبه 1 تیر 1387

ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ
iran zamen - نروژ - روگنان
امیدواری تمامی دنیا محو بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!............
مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر دولتهای به ظاهر دموکراسی ولی در اصل تروریست پرور و جنگ انداز.
شنبه 1 تیر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ.شما به من بگوئید حکومت اسلامی ایران که پایه گذار ترویسم و حزب الله است در گدام بخش از لیست شما قرار دارد.مرک بر حکومت جمهوری اسلامی ایران.
شنبه 1 تیر 1387

montazer-2 - ایران - تهران
چو ایران نباشد تن مباد ....
کاری به مسائل سیاسی ندارم اما 8 سال جنگ همه چیز رو نشون داده ...
شنبه 1 تیر 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
همش زر مفته
یکشنبه 2 تیر 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
شهیار - تهران - ایران
خیلی باحالی!!! ما دیگه از ترس موشک شما چطوری بخوابیم؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 2 تیر 1387

ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ
iran zamen - نروژ - روگنان : دفاع از ایران دفاع از جمهوری اسلامی نیست. جمهوری اسلامی 30 ساله که اومده البته با حمایت غربیها با ایر فرانس از پاریس به تهران. خوب شما بفرمایید در طول قرنها جنگهایی که شده جمهوری اسلامی وجود داشت؟ شیطان بزرگ امریکاست و بعد انگلیس و غرب و فرزند نامشرع انها اسرائیل جنایتکار.
یکشنبه 2 تیر 1387

km2007fam - کانادا - toronto
iran zamen - نروژ - روگنان مرگ بر ضد ایرانیهای نوکر بیگانه مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل
یکشنبه 2 تیر 1387

sash - ایران - ایران
iran zamen-نروژ-روگنان واقعا تاسف بار است است که شما حزب الله را یک گروه تروریستی می خوانید گروهی که گناهش این است که به حق دارد از سرزمینش در برابر اسرائیل جنایتکار دفاع می کند نابود باد اسرائیل ودرود بر حزب الله وتمامی شهدای مقاومت.
یکشنبه 2 تیر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ.یک مقدار توانستی حرفهای خمینی را تکرار کن.
km2007fam - کانادا - toronto .بابا جان خودت را ... نکن.من ضد ایرانی نئستم . ان زمان تو زیر چادور مادرت از ترس قایم می شدی من و ما ها در حال نبرد با عراقیها بودیم کوچو لو.مرگ بر اخوند وحزب لله وحکومت جبار جمهوری اسلامی ایران.
یکشنبه 2 تیر 1387

km2007fam - کانادا - toronto
iran zamen - نروژ - روگنان
نبرد؟؟؟ برو جلو بوق بزن بابا تو رو مواجبت بهت نرسه کارت تمومه نبرد با عراق را کسایی کردن ه وطن پرست بودن نه یه عده نوکره دست بسینه و فقط حرف بزن یه رژیمچه که از پس یه گروهم نتونست بر بیاد
چهچهچچچچچچچچچچچچ
یکشنبه 2 تیر 1387

مبین.رشت - ایران - رشت
روسیه تو دیگه خفه شو که فقط میخوای منافع خودتو از ایران بقاپی!آقای موفاز دستانت را میبوسم!چشم ملت ایران به شما دوخته شده! ما را از دست این دشمنان خلاص کنید!این هم به نفع خودتان است و هم به نفع ملت ایران که از دست این حکومت زورگو و دروغگو خلاص شوند
یکشنبه 2 تیر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
km2007fam - کانادا - toronto.باشه دارم بوق می زنم برای نابودی حزب الله و هواداران ان.
چهچهچهچچچچچچچ
یکشنبه 2 تیر 1387

km2007fam - کانادا - toronto
iran zamen - نروژ - روگنان اربابات که تابستون دنباله سوراخ موش بودن حالا تو چیمیگی اخه؟ بعدشم رژیمچه اربابات از پسه همون حزب الله هم نتونست بر بیاد چه برسه به ایران راستی تو بوقتو بزن شاید اربابات یه راه نجتی پیدا کنن هاهاهاهها مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل
دوشنبه 3 تیر 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
ایران زمین از روگنان-از وطنمون دفاع کردی وظیفه ملیت بوده.اونی که نرفت دفاع کنه کار عجیبی کرد.تو وظیفه ات رو انجام دادی.دمت گرم.من یکی ممنونتم ودستتو می بوسم ولی 1-منتی سر کسی نداری 2-کسی مجبور نیست نظرات نادرستت (مثلا تروریست خواندن مدافعان حقوق مردم مظلوم و آب وخاک یک کشور)رو بپذیره و اعتراضی بهش نکنه.ناسلامتی خودت برای دفاع از سرزمینت با همه تنفرت از ملاها و سیستمشون جنگیدی و از جون مایه گذاشتی.اون زمان هم رسانه های دنیا شما رو تروریست و سربازهای کشور دوست و شریک اقتصادیشون صدام رو مظلوم معرفی می کردن و ما رو تحریم اقتصادی و سیاسی می کردن!!!!چرا؟چون دلاورهائی مثل تو جلوی دوست (اون موقع غرب-صدام)و ارتش متجاوزش ایستاده بودن.
دوشنبه 3 تیر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
iranppp - آلمان - دوسلدورف. دوست عزیز.خدمت به مملکت وظیفه همه مردم است در مقابل دشمن میخواهد امریکا باشد یا هر کشور دیگری و هیچ منتی به گردن هیچ کس نیست.ولی متاسفانه عده ای در ان زمان نبودن و واقعیتها را ندیده اند.خنده ها .گریها.شهیدان و مجروحها و خیانتها و بعضیها نشسته اند و بدون شناخت سیاسی فقط حرف میزند.من برای ایران و ازادی مردم جان می دهم ولی برای حگومت اسلامی ایران نخواهم جنگید.
از محبت شما هم کمال تشگر را دارم.به امید ازادی ایران .
km2007fam - کانادا - .من به تو می گویم کوچولو برو جلو برای نوگرانت حزب الله بوق بزن که تمامی بدبختیهای این مملکت را تو و امثال تو بوجود اورده اند.پس برو جلو و بوق بوق کن.
دوشنبه 3 تیر 1387

km2007fam - کانادا - toronto
iran zamen - نروژ - روگنان این جمله اصلا به تو نمیخوره :.من برای ایران و ازادی مردم جان می دهم اخه یکی این حرفو بزنه که رژیم محبوبش(همون ارباباتو میگم) کشورشو تهدید به جنگ نکنه من متنفرم از این اخوندای سگ صفت ولی از اون رژیمچه که واست مثله وطنته بیشتر بدم میاد در ضمن از نظراته بقیه معلومه کی باید بره بوق بزنه کوچولو اسرائیل مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل
سه‌شنبه 4 تیر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
km2007fam - کانادا -
.مثل اینکه کوچولو مسجد حضرت علی در تورونتو رویت زیاد کار کرده.مشگلی نیست..من گفتم دارم بوق می زنم برای نابودی اسلام تو و حکومت جمهوری اسلامی ایران.و هوادارانش.حالا داد بزن مرک بر اسرالیل .اسرالیل.....نیست کوجولو.تنها ارزویم این است که نابودی این رژیم را ببینم.حالا برو جلو بوق بوق کن.
سه‌شنبه 4 تیر 1387

km2007fam - کانادا - toronto
iran zamen - نروژ - روگنان البته ارزوی منم نابودی این حکومته ولی قبلش نابودی رژیمچه اربابات حتمی هست بعدشم نمیدوستم مواجبتو از اینجاهم مییری چون خوب به اینجورجاها واردی مرک بر اربابات مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل
سه‌شنبه 4 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.