جزئیات شکست توطئه ربودن احمدی نژاد

جزئیات شکست توطئه ربودن احمدی نژاد

رئیس جمهور روز پنج شنبه در اجلاس سالیانه جامعه مدرسین قم، در حالی که از عنایات الهی سخن می گفت به ناکام ماندن توطئه ربایش و ترور خود از سوی اشغالگران عراق در جریان سفر اسفندماه سال گذشته به این کشور خبر داد. 

به گزارش رجانیوز، رئیس جمهور در این زمینه گفت: "من اولین رئیس دولتی بودم که با اعلام قبلی، دو روز به این کشور سفر رسمی کردم. پیش از من رؤسای دولت‌های آمریکا و انگلیس به واسطه حضور گسترده نظامیان خود در این کشور چند ساعتی حضور پیدا کرده، اما هیچ کدام از آنها شب را در عراق نمانده‌اند. ما در این سفر حاضر نشدیم در منطقه تحت کنترل آمریکایی‌ها (منطقه الخضرا) اقامت کنیم. ضمن اینکه براساس اطلاعات موثق، دشمنان طرح ربودن و ترور خادم ملت را در سفر به عراق برنامه‌ریزی کرده بودند که به فضل الهی با تغییر یکی دو برنامه، در اراده و تصمیم آنها تزلزل ایجاد شد و وقتی متوجه موضوع شدند که عراق را ترک کرده بودیم و آنها همچنان مبهوت مانده‌اند."

اشاره رئیس جمهور به سفر بوش، بلر، چنی، گیتس و سایر مقامات ارشد امریکایی و انگلیسی است که معدود سفرهای خود به کشور تحت اشغالشان را به صورت غیر منتظره و از قبل اعلام نشده انجام می دهند و هر بار در حالی خبر سفر و اقامت کمتر از 10 ساعته آنان در یک پادگان نظامی و گفتگوهای کوتاه با مقامات عراقی منتشر می شود که هواپیمای حامل آنان از مرزهای عراق خارج شده است.

این در حالیست که احمدی نژاد نخستین رئیس جمهوری است که از زمان اشغال عراق تاکنون، با اطلاع قبلی به کشوری سفر کرده است که حتی حکومت های عربی منطقه به دلیل آنچه که آن را ناامنی های فزاینده در عراق می خوانند، از گشایش سفارتخانه در این کشور خودداری کرده اند.

زمان قطعی سفر دکتر احمدی نژاد به عراق از حدود 3 هفته قبل از انجام سفر اعلام شد و دیدارشوندگان در این دیدار نیز مشخص شدند. این در حالیست که خبرنگاران همراه رئیس جمهور امریکا در سفر به عراق تأکید می کنند تا لحظاتی قبل از ورود به عراق از مقصد سفر اطلاعی نداشته و تا بازگشت به عراق نیز اجازه انتشار خبری را در این زمینه ندارند.

اما شاید همین حاشیه های سفر دکتر احمدی نژاد به عراق بود که تا حتی حد زیادی متن آن را تحت الشعاع قرار داد و رسانه های دنیا بیش از آنکه به موضوعات بررسی شده در دیدارهای رئیس جمهور ایران بپردازند، ترجیح دادند قدرت نمایی ایران از حیث امنیتی را مورد توجه قرار دهند. امری که حتی فاکس نیوز، ارگان تلویزیونی جنگ طلبان حاکم بر کاخ سفید نیز نتوانست با شگرد بایکوت از کنار آن عبور کند و در قبال سفر زمینی رئیس جمهور ایران در مسیر فرودگاه تا منطقه خضرا به طنز و تمسخر روی آورد: معلوم نیست احمدی نژاد از چه مسیری به خضرا رفته است، شاید از زیر زمین رفته باشد!

تشریح توطئه ربودن و ترور رئیس جمهور و خنثی سازی آن اگرچه در صلاحیت مقامات امنیتی ایران است و در آینده باید این پرونده به صورت دقیق رمزگشایی شود اما در این زمینه یکی از خبرنگاران همراه رئیس جمهور در سفر به عراق، مشاهدات عینی و اطلاعات جمع آوری شده خود را در وبلاگ شخصی اش منتشر کرده است.

حامد طالبی، خبرنگار اعزامی به عراق می نویسد:

در سفر رییس جمهور به عراق در اسفند ماه 86 همراه رئیس جمهور بودم. به همین دلیل، پس از افشای این موضوع از سوی رئیس جمهور، جزئیاتی از اقدامات امنیتی پیشگیرانه و پیش‌دستانه ایران که در این سفر مشاهده کرده‌ و یا اینکه از منابع مطلع کسب کرده ام را بیان می کنم تا شاهدی بر این موضوع تاریخی باشد:

* پیش از انجام سفر خارجی هر مقام عالیرتبه، افرادی برای آماده‌سازی مقدمات، به کشور میزبان سفر می‌کنند. در جریان سفر محمود احمدی‌نژاد به عراق، هیئت پیشرو ایرانی، چند روز قبل از سفر وارد بغداد شدند و علاوه بر فراهم کردن مقدمات کار، با برخی مسئولان عالیرتبه عراق از جمله جلال طالبانی برای هماهنگی دیدار کردند.

طالبانی با ناباوری به گروه ایرانی گفته بود درست است که ما از آقای احمدی نژاد برای سفر به عراق دعوت کردیم، اما آیا واقعا او می خواهد به صورت رسمی به عراق بیاید؟

همچنین طالبانی از گروه ایرانی خواسته بود که برای انجام این سفر با نیروهای آمریکایی که فعالیتهای امنیتی بغداد را کنترل می کنند، هماهنگی هایی داشته باشند که گروه پیشرو ایرانی از انجام این کار امتناع کرد و گفتند ما مهمان عراق هستیم، نه مهمان آمریکا.

* گروه پیشرو ایرانی- که پیش از سفر رسمی رئیس جمهور وارد عراق شده بود- شب را در بغداد اقامت گزید. جالب اینکه شب بعد از بازگشت هیئت پیشرو به ایران، آن محل اقامت و مناطق حوالی آن با خمپاره مورد اصابت قرار گرفت، غافل از اینکه هیات پیشرو ایرانی دیگر آنجا نبود.

* کلیه فضاهای هوایی عراق در اختیار نیروهای اشغالگر بود. به همین دلیل ایران 2 هواپیمای کاملا همرنگ و هم‌مدل برای عزیمت رئیس جمهور به عراق انتخاب کرد که رئیس جمهور و هیئت همراه در این دو هواپیما مستقر شدند؛ هیچ کس نمی دانست رئیس جمهور دقیقا در کدام هواپیما قرار دارد. این دو هواپیما بصورت همزمان وارد فرودگاه بغداد شدند و 4 درب این دو هواپیما به صورت همزمان و بر روی 4 پله مستقر شده، باز شد و تا آخرین لحظه مشخص نبود که احمدی نژاد از کدام درب خارج می شود؛ ضمن اینکه حریم حفاظتی به گونه ای چیده شد که رئیس جمهور به تنهایی از پله های هواپیما پایین بیاید. این صحنه توسط رسانه های مختلف جهان به عنوان یک حرکت شجاعانه مخابره شد.

* فاصله فرودگاه بغداد تا منطقه "جادریه" که محل اقامت و ملاقات‌های احمدی نژاد در جریان این سفر دو روزه بود، 25 کیلومتر است. این 25 کیلومتر به گذرگاه مرگ شهرت دارد، چرا که انفجارهای زیادی در آن رخ می دهد و به همین دلیل نیز مقامات غربی از جمله بوش و بلر حتی در جریان سفر مخفیانه خودشان هم این مسیر را به صورت زمینی طی نمی کنند و از فضای هوایی ای استفاده می کنند که در اختیار نیروهای خودشان است. به همین جهت هیچ کس باور نمی کرد که رئیس جمهور ایران بخواهد این مسیر را زمینی طی کند، اما این کار انجام شد و عرض دو طرف این جاده نیز به صورت کامل توسط نیروهای امنیتی ایران و نیروهای مردمی عراق کنترل شد.

* از داخل باند فرودگاه بغداد تا محل دیدارها و اقامت رئیس جمهور، 3 سری اسکورت که هر سری آن شامل چند اتومبیل می شد، به حرکت درآمد که هیچ کس دقیقا نمی‌توانست تشخیص دهد که احمدی‌نژاد در کدام یک از این اسکورتها قرار دارد. ضمن اینکه اسکورت‌ها مرتبا جابجا می شد که نشان دهنده تسلط نیروهای امنیتی ایران بر اوضاع بود و امکان هر نوع غافلگیری را از دشمن می‌گرفت.

* در طول سفر، نیروهای اشغالگر عراق تلاش فراوانی برای تسلط بر سیستم مخابراتی هیئت همراه رئیس جمهور ایران انجام دادند، اما نه تنها اقدامات امنیتی ایران مانع از این اقدام آنان شد، بلکه نیروهای امنیتی ایران میزان مکالمات خود برای هماهنگی امور را به حداقل کاهش دادند تا امکان هرگونه لو رفتن جزئیات برنامه ها برای اشغالگران و تروریست‌ها سلب شود.

* پیش از انجام سفر، مسئولان حفاظت رئیس جمهور ایران، آموزش و مانورهای آموزشی برای نیروهای عراقی گذاشتند. برنامه زیارت رئیس جمهور از مرقد ائمه در کاظمین در صبح روز دوم سفر قرار داشت. در شب اول سفر به نیروهای عراقی اعلام شد که امشب برای آخرین مانور آموزشی آماده باشند، غافل از آنکه در جریان همان مانور آموزشی که از ساعت 11:30 شب تا 2:30 بامداد انجام شد، احمدی نژاد و هیئت همراه برای زیارت وارد کاظمین شدند و این ماموریت نیز با اقدام پیش دستانه و زیرکانه نیروهای حفاظتی ایران، با موفقیت انجام شد؛ این یکی از نمونه‌های جابجایی برنامه‌های رئیس جمهور برای جلوگیری از اقدام خرابکارانه بود.

* نیروهای حفاظتی ایران، چهار محل را برای اقامت آن شب رئیس جمهور پیش بینی کرده بودند. اما زیارت رئیس جمهور در کاظمین و عزیمت مجدد به بغداد تا حدود ساعت 3 بامداد روز دوم به طول انجامید و رئیس جمهور چند ساعت باقیمانده از شب را در "جادریه" بغداد اقامت کرد.

به جهت حساسیت امنیت محل اقامت رئیس جمهور در طول شب، پیشنهاد عراقی‌ها این بود که رئیس جمهور در منطقه الخضرا که به علت استقرار نیروهای آمریکایی از امنیت بهتری برخوردار است، اقامت کند، اما احمدی نژاد و نیروهای امنیتی ایران نپذیرفتند و آن شب را در همان منطقه "جادریه" اقامت کردند. که این مساله مورد توجه فراوان نیروهای امنیتی و حتی رسانه های دیگر کشورها قرار گرفت و بعضی ها مدعی شدند که احمدی نژاد شب را در بغداد نخوابیده است.

* به گفته یکی از مقامات حفاظت رئیس جمهور، گزارشاتی قطعی از طراحی برای ترور یا ربایش محمود احمدی نژاد دریافت شده بود، اما نیروهای حفاظتی ایران با همکاری نیروهای مردمی عراق، با چند جابجایی در برنامه‌ها و ملاقات‌های رئیس جمهور، در 2 دسته اقدامات پیش‌گیرانه و پیش دستانه، با مدد الهی، طرح های آنان را ناکام گذاشتند.

علاوه بر آنکه تلاشهای زیادی برای دستیابی به برنامه دقیق دیدارها و جزئیات محل تردد رئیس جمهور ایران انجام شد که ممکن بود منجر به خسارتی جبران ناپذیر شود اما این اقدامات نیز با هوشیاری نیروهای ایرانی ناکام ماند.

* اشغالگران و حتی برخی عراقی‌ها با توجه به کلیاتی که از دیدارهای رئیس جمهور ایران می دانستند، پیش بینی می کردند که این سفر رئیس جمهور بیش از 40 ساعت به طول بیانجامد اما با طراحی انجام شده توسط گروه های تشریفات و حفاظت ایران، سفر در کمتر از 30 ساعت پایان یافت. به گونه ای که پس از انجام بدرقه رسمی در ساعت 14 روز دوم سفر، حتی عراقی‌ها تصور می کردند، احمدی نژاد به سمت دیدار دیگری خواهد رفت، اما رئیس جمهور ایران در مسیر فرودگاه بغداد بود و با هماهنگی انجام شده با گروه‌های پروازی ایران، هواپیمای رئیس جمهور بغداد را به مقصد تهران ترک کرد. 

خبرنگاران همراه رئیس جمهور نیز با هماهنگی نیروهای حفاظتی، زمانی خبر پرواز هواپیمای احمدی نژاد از بغداد به مقصد تهران را مخابره کردند که هواپیمای حامل رئیس جمهور وارد مرز ایران شده بود.

* از آنجا که ممکن بود نیروهای اشغالگر در نزدیکی نقطه صفر مرزی ایران و عراق دست به تعرض علیه هواپیمای حامل رئیس جمهور بزنند، دو فروند هواپیمای جنگنده از پایگاه هوایی همدان، هواپیمای حامل رئیس جمهور را تا تهران اسکورت کرد.

* یکی از مسئولان حفاظتی رئیس جمهور می‌گفت؛ بسیاری از رسانه‌ها و مقامات خارجی به خوبی می دانند که اقدامات حفاظتی انجام شده در این سفر به چه میزان اهمیت داشت و به همین علت نیز موفقیت امنیتی در جریان انجام این سفر به همه جهان مخابره شد، اما اهمیت این ماموریت مهم در داخل کشور مغفول ماند و بعضی ها تصور کردند هیچ تهدیدی در کار نبوده است در حالی که طرح های مختلفی برای ربودن یا ترور رئیس جمهوری اسلامی ایران در این سفر ناکام ماند. انجام موفقیت آمیز این سفر، حاصل چیزی جز لطف خداوند متعال و دعای خیر مردم و تلاش‌های نیروهای حفاظتی و هماهنگی هیئت همراه رئیس جمهور نبود. اما باز هم در داخل کشور در جریان تشریح وقایع سفر تاریخی دکتر احمدی نژاد به عراق، نیروهای حفاظتی و شخص رئیس جمهور مظلوم واقع شدند.

l34n0 - کانادا - تورنتو
خوب شد زیبای خفته کشورمونو ندزدیدند والا چه خاکی باید رو سرش میریختیم !! خدا میدونه.
جمعه 31 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
این مردک چقدر تو روءیا فکر میکنه . گاهی فکر میکنه جای محمد نشسته و دورش هالهء نوره ..یه زمانی خودشو مهدی تخیلی شیعیان میدونه ...حالاهم که فکر میکنه میخوان بدزدنش ببرندش باغ وحش که حیوونها رو بترسونن . این مردک دعاپی شده . به مصباح یزدی بگین این بچه شو ببره واسش سرکتاب واکنه ... آخه اینجور خوب نیست که هر روز بشه منبع جوک مجالس داخلی و خارجی و آبروی یک ملتو بباد بده . یا لا اقل یه جا زنجیرش کنین .
جمعه 31 خرداد 1387

paddy_power - سوید - بورلنگه
بابا یارو خواب نما شده شما چرا باور میکنید.اخه یکی نیست مردک عوام فریب اتفاقی افتاد و تو رو رئیس جههور ایران شدی اما این اراجیف و کی به تو گفته که باورت شده که گ.....ه......ی شدی. اخه ادم چی بگه به یین مرتیکه.
جمعه 31 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
آمریکائیها در ربودن و کشتن مخالفانشان ید طولایی دارند .
جمعه 31 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
اخه این میمون را برای چه می خواهند.حتما برای ازمایش احتیاج داشتن که ببیند از چه نژادی از میممون است
شنبه 1 تیر 1387

farhad_1799 - فرانسه - پاریس
سلام برسربازان گمنام ـسلام برشهیدان ـ مرگ بردشمنان خود فروش و وطن فروش ـ یا ابا صالح المهدی ادرکنی
شنبه 1 تیر 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
هنر نزد ایرانیان است و بس.
ما ایرانیان عادت داریم قدر چیزی را که داریم ندانیم.
یا به قولی مرغ همسایه غاز است.
قدر مصدق را 50 سال بعد از فوتش متوجه شدیم
قدر شاه را 10 سال بعد از سقوتش....
شنبه 1 تیر 1387

masoud_gsm - ایران - رشت
واسه شما 2 تا جوجه وطن پرست(Eteraazوfarhad_1799)احمقی نژاد الهی بمیره
الان که پول نفت این کشور تو جیب ادمای بی بوته مثل سید حسن اسماعیل حنیه خالد مشعل چاوز و ....1000 تا از این مفت خورا میره شما وطن پرستای به قول خودتون حقیقی کجایین؟
این احمقی نژادتون که میگفت پول نفت رو میارم سر سفرتون چی شد؟
چی شد که بنزین واسه همیشه و تو زمستون گاز و تو تابستون اب برقمون هم جیره بندی کرد؟
شماهای که ادعا میکنید این تحریمها کاغذ پارست پس چرا اینقده وضع کشور خراب شده؟
از بی خردی و نالایقی احمقی نژاد که نیست نه؟
از این تحریمها هم که نیست؟
مملکتم که داره با امداد های غیبی و توصیه های امام زمان هدایت میشه؟
پس اشکال کار تو چیه؟
البته وطن پرستهای بر خواب رفته باید خدمتتون عرض کنم همه ی ملت مثل شما جیره خور رژیم نیستن همه مثل شماها کیلویی درجه نمیگیرن .همه مثل شماها بدون نوبت نمیتونن وام بگیرن و 100 تا فرق دیگه
شماها اول باید ایرانی بودنتون رو ثابت کنین بعد بیان صحبت از وطن کنین
عامل ایرانی بودن تولد در ایران نیست بلکه احترام به فرهنگ نیاکان اجداد و تاریخ 3000 سالمونه که شماها 1600 سالش رو نادیده گرفتید
شماها اگه معنی وطن رو میدونستید بعد از حمله اعراب به ایران حتی از 1600 سال سکوت نمیکردید اعراب بزرگترین جنایات رو با ایرانیان کردند که از ذهن ایرانیان اصیل هرگز پاک نخواهد شد
لعنت خدای یگانه ی ایرانیان بر دشمنان واقعی و ایرانی نمای این مرزو بوم
شنبه 1 تیر 1387

king_irooni - ایران - سربندر
وای خدا .... من سکته کردم ... اگه احمدی نژاد رو بدزدن ما چکار کنیم ؟؟!! من میگم حتما میخواستن که کلیه هاشو دربیارن بفروشن و بعدا متوجه شدن هیچکدوم از اعضاش بدرد نمیخوره واسه همین بیخیال شدن.
شنبه 1 تیر 1387

masoumeh - ایران - تهران
واقعا متاسفم برای وطن فروشهایی که انقدر راحت به انتخاب 17 میلیون ایرانی توهین می کنن . احمدی نژاد آدم بدی نیست متاسفانه اجازه نمیدن کار کنه و چهره آدمها ملاک عمل نمی تونه باشه.
شنبه 1 تیر 1387

hasti40 - ایران - تهران
نه دوستان احمدی نژاد می خواستند بدزدند ببرند باغ وحششون رو کامل کنند چون مثل این میمون نایابه بخاطر همین.
شنبه 1 تیر 1387

persia_64 - ایران - طهران
جناب دکتر احمدی نژاد دیده مدتی هست که گریه ایران و ایرانی را درآورده پیش خودش گفته بگذار تا کمی هم جوک بگویم که باعث خنده بشه
Eteraaz - ایران - تهران
شما خیلی جدی نگیر آمریکایی ها تقریبا میدونن که احمقی نژاد کاره ای نیست بلکه خامنه ای و ...
شنبه 1 تیر 1387

sheyvar - ایران - تبریز
Eteraaz - ایران - تهران
آمریکائیها در ربودن و کشتن مخالفانشان ید طولایی دارند .
ایران که اصلا ندارد.اینها مال غرب و آمریکاست.
آخه این حرفها را از کجات در میاری
مملکتی که با سوادش تو باشی وای به حال آخوندش
البته دست کمی از آخوند نداری
شنبه 1 تیر 1387

Artosh - ایران - تهران
جووووووووووووووووووووووووووووون.
رییس جمهور به این خوشگلی کی دیده؟ احتملاْ واسه هالی وود میخواستنش. عقل درست و حسابی که نداره.
شنبه 1 تیر 1387

pakniyat - ایران - شاهرود
لطفا در مورد رییس جمهور محبوب کشورمان درست صحبت کنید.... هر توهینی کنید به خودتان بر میگرده!
شنبه 1 تیر 1387

پری دریائی - ایران - تهران
واقعا چقدر خوب شد که این جیگر طلا رو ندزدیدن و گرنه اولا شرکت چی توز ورشکست می شد دوما دیگه ما و کل جهانیان هیچ سوژه ای واسه خندیدن و مسخره کردن نداشتیم!!
شنبه 1 تیر 1387

دختر پارسی - ایران - تهران
farhad_1799 - فرانسه - پاریس پول مفت مثل اینکه خیلی بهت حال داده زیاد به خودت فشار نیار معلومه از کدو قماشی درود بر مردم وطن و ننگ و لعنت و مرگ بر جیره خوران و مزدوران رژیم در سراسر جهان
شنبه 1 تیر 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
تو farhad_1799 - فرانسه - پاریس خودت یکئ از ..... هستی که مثل ..... فرار کردی و دهن ..... ببند .....بعد ادم گشنه بچهدرده اونها میخوره و تو خارخ فکر میکنم میمون زیاده احتیاج به دزدیدن احمقی نژاد نیست
شنبه 1 تیر 1387

adamkoki - ایران - ایران
l34n0 - کانادا - تورنتو
kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
واقعا متاسفم برای شما وامثال شما.این آقا هرچی باشه رییس جمهور یه کشوره و یک شخصیت محسوب می شه با این که خود من وبسیاری از مردم از عملکرد این آقا راضی نیستیم ولی اگر یک نفر در مورد شما این جوری حرف بزنه ناراحت نمیشید؟!!!!
شنبه 1 تیر 1387

عبدالعلی خان - هند - آگرا
iran zamen - نروژ - روگنان
خودت دار می گی میمون. برای چی می خوانش جز خوش رقصی و نشون دادن جای دوست و دشمن؟

farhad_1799 - فرانسه - پاریس
خاک برسر برسربازان گمنام وزارت اطلاعات جمهوری افسادی ـ سلام برشهیدان واقعی ایران اعلیحضرتان فقید رضاشاه و محمدرضا شاه پهلوی و ارتش شاهنشاهی ـ مرگ بردشمنان خود فروش و وطن فروش مثل آخوندها و احمقی نژاد و طرفدارهاشون ـ

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
آره\\ قدر انتری نژاد را هم بعد از انقراض نسل جن و میمون و دیو می فهمیم.

masoumeh - ایران - تهران
یعنی این همه فساد اخلاقی توسط معاون دانشگاه و رییس حراست دانشگاه زنجان - مسئول حراست دانشگاه کرمانشاه - مسئول حراست شرکت گاز - رسوایی های مالی نماینده های مجلس که خود امام زمان لیست اعضاش رو امضا کرده بود - این همه گرانی و فلاکت مردم این همه فساد اخلاقی اشاعه شده در جامعه رو نمی بینی و فکر می کنی ما فقط ریخت کریه این میمون رو دیدیم؟ نه دخترک - همه مثل تو ظاهر بین نیستند که با ریش و تسبیح و چفیه گول بخورن. تو مو می بینی ما پیچش مو. عامل همه ی بدبختی های بشریت اسلامه. اسلام و محمد لعین توهین به بشریت هستن و بخصوص به تو که یک زنی اما یا انقدر کوته فکری که درک نمی کنی یا انقدر از صدقه ی سر رژیم داری می خوری که جز برق طلاشون چیز دیگه ای رو نمی بینی. مرگ بر ا.....
شنبه 1 تیر 1387

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
این بیچاره آهنگرزاده دچار مشکل خودبزرگ بینی است. اتفاقا آمریکا از وجود چنین دلقکی که با حرفها و حرکاتش موجب خنده و تفریح دنیا گشته و باعث شده تا آمریکا بتواند در کمال آسودگی به کارهای اساسی تری برسد ، خیلی هم راضیست! حالا چه دلیلی دارد که آمریکا بخواهد او را بدزدد؟ حالا اگر کاره ای بود باز یه حرفی...
شنبه 1 تیر 1387

masoumeh - ایران - تهران
عبدالعلی-هند-اگرا
من نظر خودمو گفته بودم نمی خواستم که آدم مز.... مثل تو جواب منو بده .........لعنت خدا و پیامبرش برتو ........ناراحت نشی تو که به اونها اعتقادی نداری......
شنبه 1 تیر 1387

shovalieh_siah - ایران - بجنورد
masoumeh - ایران - تهران
معصومه جان.منم میگم احمدی نژاد آدم بدی نیست.چون اصلا آدم نیست که بخواد بد باشه یا خوب
شنبه 1 تیر 1387

rubitsa - بلژیک - بروکسل
با دوستی در این باره صحبت میکردیم ....
قدیمی ها می گفتند پسر بچه ای که یک شب بیرون از خانه خوابید، بره هر شب بخوابه. حکایتی که آقای احمدی نژاد از سفرش به عراق برای روحانیون حوزه علمیه قم نقل کرده، من را به یاد این ضرب المثل ایرانی انداخت. حالا که رئیس جمهور یک شب در بغداد خوابیده، می تواند هر شب، یک جائی بخوابد. ضمنا، تا حالا “بچه دزدی” شنیده بودم، اما رئیس جمهور دزدی نشنیده بودم. آن هم در عراق که اگر چنین قصدی در کار بود، برای امریکائی های مستقر در این کشور، بقول معروف "فوت آب" بود!

اما از شوخی گذشته، من یک دوره مطبوعات 1350 را ورق زده ام. یعنی بیکار بودم در تهران و می رفتم آرشیو روزنامه ها و بعضی مجله های زمان شاه را ورق زدم. در همین روزنامه ها بارها حرف هائی از دهان قذافی رهبر لیبی و عیدی امین رهبر اوگاندا بعنوان یک خبر داغ جهانی منتشر شده بود، که خیلی با مزه بود.

از خواندن عناوین انتخاب شده خنده ام می گرفت، لابد آن موقع ها هم مردم با خبرهای قذافی و عیدی امین می خندیدند. شاید هم خنده من بدلیل مقایسه کردن آن دو رهبر عظیم القد و عظیم الجثه با احمدی نژاد کوچولو موچولوی خودمان بود. از آن دو نفر یکی کم کم سر عقل آمد و بالاخره سری توی سرهای جهان در آورد و اخیرا هم کم کم پایش به کنفرانس ها عربی باز شده و سفر هم می رود! منظورم قذافی است که هنوز هم قد بلند است اما مسن و جا افتاده. عیدی امین هم کله پا شد. نمی دانم هنوز زنده است و جائی پناهنده و مهاجر و یا یک گوشه ای خاکش کرده اند. فکر کرده بود سیاست هم کیسه بوکس است. آخه عیدی امین در جوانی بوکسور بود! از آنجا که هر چند سال یکبار، یکنفر باید عیدی امین باشد و یا معمرالقذافی، حالا که آن دو نفر لنگ انداخته و از گود خارج شده اند، پوستینشان افتاده روی شانه رئیس جمهورمان احمدی نژاد. یعنی ایشان رفته تو پوست آن دو نفر که البته خیلی توش لق لق می زند، چون برایش بزرگ است.

شنبه 1 تیر 1387

ali1370 - ایران - اصفهان
خوبه نمیگه مثل پیامبر بهم وحی شد و یکی دیگه رو جای خودم گذاشتم.
شنبه 1 تیر 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
اخه چاقو که دسته خوشو که نمی بره! اگر کسی بخواد کسیو بکشه حتما اون جوجه صدریه که نوچه احمدیه!!!
یکشنبه 2 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.