تصاویری از حمله نیروهای جندالله به قرارگاه مرزی در سراوان

تصاویری از حمله نیروهای جندالله به قرارگاه مرزی در سراوان

Paravahar - آنگولا - موندولا
ببخشید ولی سراوان در کجای دنیا قرار دارد و اصولاً این افراد با این قیافه های غیر آدمنما که هستند و اهل کجا؟ (البته متوجه عکس دو آخوند شدم و اینکه برخی از اسامی فارسی و برخی عربی بودند اما آیا این یعنی که اینها ایرانی و عرب هستند؟)
جمعه 31 خرداد 1387

shanul - المان - هامبورگ
دمشون گرم خوب تو دهنی می زنند این گروه به رژیم ایران!
وقتی توی یک کشوری دیکتاتوری باشد نتایج ان همین مسائل هست.
این نتیجه ادمهای هست غیر از سربازان وظیفه که زیر پرچم ولایت فقیه سینه
میزنند!
جمعه 31 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
اون عکس بالا که ماهواره ای هست رو حتما آمریکائیها به گروه تروریستی ریگی دادن که بتونه راحت قرارگاه رو بگیره . تلویزون صدای آمریکا که ادعای وطن پرستیش گوش فلک رو کر کرده ، همیشه با ریگی بطور زنده مصاحبه میکنه و براش هم آرزوی موفقیت میکنه . این مسئله فقط یک نمونه کوچک از ارتباط تلویزیونهای خارج از کشور با گروههای تروریستی هست . تلویزونهایی که با پول سازمان سیا اداره میشن و ادعای وطن پرستی و شاه دوستی هم دارند .
جمعه 31 خرداد 1387

kouroshpsx - ایران-تهران - قلعه حسن خان
Eteraaz - ایران - تهران
آفرین بر تو. امیدوارم همیشه منطق به خرج بدی .چرا که دولت ما در سیاست داخلی اشتباهات زیادی داره /جالب اینه که اونایی که ادعای وطن پرستی می کردند و سنگ همون شبکه ها رو به سینه میزدند.الان لال مونی گرفتند./البته بعضی ها *shanul - المان - هامبورگ* خبرها بهشون دیر میرسه و هنوز دارن انشای صفحه قبل رو رونویسی میکنند./
شنبه 1 تیر 1387

shirazi - آمریکا - کالیفرنیا
Eteraaz - ایران - تهران
اون عکس بالا که ماهواره ای هست رو حتما آمریکائیها به گروه تروریستی ریگی دادن!!!!!!!!!!!!
تو هم که مثل احمدی نژاد توهم داری. آخه هرکسی که کمی اینترنت بلد باشد میتواند این تصویر را از طریق اینترنت بگیرد.
تلویزون صدای آمریکا وطن پرست نیست؟!
اشتباه تو در کلمه وطن نهفته است!
شنبه 1 تیر 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اقای اعتراض تا الان گیر این ویرا و اون پی پی پی دوسلدورف بودیم حالا گیر تو افتادیم انگار به نوبت اینجا کامنت میذارید. حد اقل منطقی بنویس. تو میدونی این ریگی کیه؟ ارمانش چیه؟ چی میخواد؟ تو میدونی رژیم با مردم سیستان و بلوچستان چه رفتاری داره میکنه؟ اخه برادر من چرا روی هوا یه چیزی میای اینجا میپرونی؟ تو که انقدر وقت داری که مصاحبه های همیشگی ریگی با صدای امریکا رو میبینی و از تلویزیونهای ماهواره ای بد میگی(که احتمالا همه اونها رو هم میبینی خدا رو شکر) میشه بگی این تلویزیونها که به ادعای تو با پول سازمان سیا اداره میشن با کدوم گروههای تروریستی در ارتباطن؟ و میشه نمونه بزرگترش را هم نام ببری؟ اولا کدوم تلویزیون ادعای شاه دوستی میکنه میشه نام ببریش تا ما هم بریم ازش کسب فیض کنیم؟ این تلویزیونهای ماهواره ای که دارن تنها نظرات مردم را منعکس میکنند تازه از مخالفان خودشون هم که فراوان پای خط میارن حالا تو میشه یک مثال بزنی که جمهوری اسلامی در طول این 29 سال تنها یک مخالفش اومده باشه روی خط و صداش پخش شده باشه؟ پس بجای این نظر اشتباهت بگو درود بر شرف تلویزونهای ماهواره ای که صدای گروه های مختلف مردمند.
برو برنامه های پیر دل استاد میبدی رو تو شبکه پارس گوش بده تا بلکه نور معرفت به قلب شما بتابد. انشااله
شنبه 1 تیر 1387

alijj2009 - سوئد - استکهلم
بابا این ها رو امریکا ساپورت می کنه اینها گروه تروریستی هستند که باید همه شون را کشت
شنبه 1 تیر 1387

farhad_uk - انگلیس - لندن
مرگ بر تروریست چه از مدل جمهوری اسلامی چه طالبانی
شنبه 1 تیر 1387

I was born to be free - کانادا - تورنتو
Eteraaz - ایران - تهران
من از طریق گوگل ارت خونتون رو زوم میتونم بکنم. اگه بی سوادی پس ساکت شو.
شنبه 1 تیر 1387

shanbeh - کانادا - تورنتو
گروه ریگی دونفر از گروگانها رو جلو دوربین سر برید قبلا هم من فیلم سربریدن گروگان های دیگه رو توسط اینها تو بعضی سایت ها دیدم . به تظر شما این بربرها و وحشی ها چه ارمانهایی می تونن داشته باشن . اگر احمدی نژاد وجمهوری اسلامی کثیفند ریگی و گروهش کثیفترند و از اینها بدتر کسانی هستن که از ارمانهای اینها تعریف و دفاع می کنند ضمنا باعث تمام بدبختی های ایران امروز همان شاه خودخواه و در عین حال بزدل بود که چندبار از ایران فرار کرد .از رضاخان بعید بود چنین گل پسری داشته باشه
شنبه 1 تیر 1387

l34n0 - کانادا - تورنتو
Eteraaz - ایران - تهران ــــkouroshpsx - ایران-تهران - قلعه حسن خان
شما دوتا شیطون تو یک پایگاه بسیج خدمت میکنین؟
من از همینجا به هردوتون تبریک میگم برای به کار انداختن گلبول های خاکستری اون مغز فندقیتون.
شنبه 1 تیر 1387

Kaweh - آلمان - نورنبرگ
احساساتی نشین کسانی که میگن کار اینا اشتباهه یعنی کار رژیم را تایید میکنند . در ضمن همه جای دنیا جواب های را با هوی میدهند . وقتی رژیم ایران حرف آدم سرش نمیشود و شبانه جوانهای دانشجو را از خیابان و خانه هایشان میدزدد و به ناکجا میبرد آیا باید به روش گاندی با او برخورد کرد . دم ریگی گرم در ضمن اگر این گروه از طرف آمریکا هم حمایت شود باید ممنون آمریکا هم بود . قضیه هیتلر را بیاد آورید و تحقیق کنید .
Eteraaz - ایران - تهران . یک روز هم خودم سراغ تو میآیند و این سایت از شر تو خلاص میشود . ای وطن فروش . بقول shirazi - آمریکا - کالیفرنیا تو و اون رهبر و رییس جمهورت اصلا معنی وطن را میفهمید...... آره که میفهمید بخاطر همین از گلوی مردم میگیرید و به حلق حسن نصراالله میریزید که گردنش روز بروز کلفت تر شود . ننگ بر شما
شنبه 1 تیر 1387

A_Y_Deutschland_Bremen - المان - برمن
اون عکسهای خم.... و خام..... رو باید اتیش میزدنا.حیف.جـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاوید شــــــــــــــــــــــــــــــاه.ممنون
شنبه 1 تیر 1387

farhad_1799 - فرانسه - پاریس
شب نشاشیده صبح بس دراز ـ خواهیم دید روزی راکه این(ریگی)هم دردست وزارت اطلاعات بیفته ومثل تمامی کسانی که بعد از دستگیر شدند درجلوی دوربین های تلویزیون ودر مقابل چشمان خانوادهای داغدار مثل (زنها) گریه کنه تا اربابهایش (طناب دار) رادر گردنش ببینند.برادرش را پاکستان تحویل داده است کمی بعد هم نوبت او میشود.و در ضمن بعضی از این کسانی که در خارج از ایران (امریکا واروپا) هستند وکارهای این تروریستها راتائید می کنند فراموش نکنند زمانی را که در فرودگاه (جمهوری اسلامی ایران)برای داخل شدن بدون مشکل اسامی خیلی از همقطارهای خودشون را به (وزارت اطلاعات ـ مستقر در فرودگاه) تحویل میدهند تابرای خودشان مشگلی به وجود نیاید ویا به عبارت دیگر( ادم فروشی )می کنند.
شنبه 1 تیر 1387

mehrgaan - ایران - کرمان
این بدبختا فقط یه مشت سرباز و کادری فلک زدن.
Paravahar - آنگولا - موندولا یه شب برو اینجور جاها بخواب قیافت از اینم بدتر میشه. دلیل نمیشه اگه با نظام مشکل دارین همه رو از دم تیغ بگزرونین. اون دوتل سرباز بدبختو به زور آوردن اینجا وگرنه سگ حاضر نیس اینجور جاها خدمت کنه
شنبه 1 تیر 1387

gono - امارات - العین
babaktoronto - کانادا - تورنتو
نه تو میدونی ههههههههههههههههه
شنبه 1 تیر 1387

پری دریائی - ایران - تهران
سربازای بیچاره چه گناهی کردن آخه حالا فرمانده هاشون یه چیزی اما سرباز بدبخت چه گناهی داره؟؟؟
شنبه 1 تیر 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
اینها اصلان ایرانی نیستن ...یا افقانی یا پاکستانی هستند..اینها را باید مثل گراز کشت...
شنبه 1 تیر 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
انتظار تو موجی یا خدا نکرده ضربه ای به سرت اثابت نکرده خیلی پرتی به خدا
شنبه 1 تیر 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
alijj2009 - سوئد - استکهلم
با کشتن کاری از پیش نمیره. این رژیم نحس سالهاست که همان حرف شما رو که باید کشت پیاده می کنه. ولی نتیجه این بوده که هر بار گروه جدیدی میان و بکش بکش همچنان ادامه داره. آیا همه اقوام غیر فارس و غیر شیعه باید اینجور باهاشون برخورد غیر انسانی بشه؟ همه رو باید بکشن؟ وقتی برادرت رو بخاطر مخالفت با جمهوری اسلامی می کشن تو میری سرت رو میزاری زمین و میمیری یا اینکه میری انتقامش رو می گیری؟ یا اینکه می گی برادرم اصلاْ بیخود کرد برای احقاق حق مردمش با نظام مخالفت کرد و حقش بود بکشنش؟ البته من با این کار گروه ریگی موافق نیستم ولی بعید می دونم که اون دو نفر رو کشته باشند.
از طرفی ببین جون این افراد نیروی انتظامی چقدر برای نظام ارزش داشت که حاضر نشد براشون هیچ کاری بکنه! ای تف بروی این نظام و طرفداراش.
شنبه 1 تیر 1387

diba11 - سوئد - استکهلم
اگه دوستانبروند تو گوگل این رو سرچ کنند چیزهایه زیادی به اطلاعات عمومیشون اضافه میشه (سراوان شهر نخل و نگاره) و قدمتش رو میفهمید .
شنبه 1 تیر 1387

Eteraaz - ایران - تهران


آقای بابک تورنتو ، گروه ریگی یک گروه جدایی طلب و شورشی است که ادعای حمایت از مردم بلوچ رو داره . این گروه طبق اعتراف خود آمریکائیها (در دو هفته پیش) تحت حمایت مالی ، تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکائیهاست . عکسی رو هم که اینجا گذاشته شده ، توسط گروه ریگی به تلویزیون العربیه فرستاده شده که همین تلویزیون العربیه هم یکی از رسانه هایی هست که تروریستهایی از قبیل القاعده و غیره حرفهاشون رو از طریق اون منعکس میکنن .(که این تلویزیون توسط وهابی های عربستان اداره میشه) . همین عکس کاملا نشون میده که گروه ریگی تحت حمایت آمریکائیهاست ، وگرنه عکس ماهواره ای که به این وضوح حتی یگ پاسگاه رو نشون میده نمیتونه توسط یگ گروه شورشی مثل ریگی گرفته شده باشه . بابک خان ، امیدوارم صحنه های سر بریدن هموطنانت رو توسط این گروه آدمکش دیده باشی تا دقیقا متوجه بشی که این گروه چه آرمانی !! رو دنبال میکنه . این گروه سنی مذهب هستند ، ولی تمامی علمای اهل تسنن سیستان و بلوچستان بارها بر تروریست بودن این گروه تاکید کردند و اعمال وحشیانه این گروه رو جنایت خوندند .
اما اینکه میگی رژیم با مردم سیستان و بلوچستان چه رفتاری میکنه ، باید گفت که سیستان و بلوچستان یکی از جاهایی است که هم رهبر ایران و هم دولت فعلی توجه ویژه ای به اونجا دارند ، نمونش این که رهبر ایران هر استانی که سفر میکنه حداقل 5 یا 6 روز و حداکثر 7 روز میمونه ، ولی در سفری که به سیستان داشت حداقل 12 روز اونجا بود که این مسئله اصلا در گذشته سابقه نداشته ، خوب این نشون میده که اولا مسئولین ایران از وضعیت اقتصادی مردم سیستان و بلوچستان آگاهی کامل دارند و دوما توجه ویژه ای برای حل مشکلات اونجا دارند .
اما در مورد ارتباط تلویزونهای خارج از کشور با تروریستها باید گفت که ، اولا من نگفتم همه این تلویزیونها با تروریستها ارتباط دارند و دوما اینکه وقتی تلویزیونی مثل تلویزیون صدای آمریکا میاد هر چند وقت یکبار با ریگی مصاحبه میکنه و اونو رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران نامگذاری میکنه و براش آرزوی موفقیت میکنه ، خوب این نشون دهنده چیه ؟ یا شما باید خودت تروریست باشی که انقدر راحت ریگی رو پیدا میکنی و باهاش مصاحبه میکنی و یا اینکه اگه خودتم تروریست نباشی ، از تمامی جنایتهای این گروه حمایت میکنی و راضی هستی .
اما شاه دوست بودن تلویزیونهای خارج از کشور که یک مسئله کاملا روشن و مشخص است . اینکه تلویزیونی میاد از پرچم شیر و خورشید استفاده میکنه و حتی یکبار هم به جنایات رژیم پهلوی اشاره ای نمیکنه و هر جا هم که لازم ببینه ازش تعریف میکنه ، خودش کاملا نشون میده که چه تفکری دارند و شاه دوست هستند یا نه .
در ضمن تلویزیونی که با پول سازمان سیا اداره میشه ، سازمانی که جنایاتش بر علیه مردم ایران کاملا مشخص است (که اگه بخوام نام ببرم نظرم خیلی طولانی میشه) ، هیچوقت این تلویزیون نمیتونه ادعای حمایت از مردم بکنه و بخواد نظرات مردم رو منعکس کنه و مطمئنا قصدش چیز دیگست و در پوشش حمایت از مردم میخواد به اهدافش برسه . در ضمن میتونم از شما بپرسم که کدام رژیم تو دنیا میاد مثلا کسی رو به تلویزیون دعوت کنه که از اساس با اون مخالف باشه ؟ رژیم شاه اینجوری بود ؟ رژیم آمریکا الان اینجوریه ؟ ببین منظور من انتقاد نیستا ، منظور من کسی هست که بیاد بگه مثلا اصلا نباید این رژیم باشه . انتقاد از عملکردها در تلویزیون ایران همیشه صورت میگیره و شما اگه روزنامه های ایران رو بخونی ، روزی نیست که بر علیه دولت ننویسند . آیا مثلا الان تو آمریکا کسی جرات داره بیاد مثلا تو cnn و بگه جنگ عراق برای اسرائیل بود ؟ خداوکیلی میتونه و یا اصلا بهش اجازه میدن ؟
بابک جان من به شما علاقه دارم ، بخاطر اینکه تو نظراتت مثل خیلی های دیگه از فحش و بد و بیراه استفاده نمیکنی و یک بحث منطقی رو مطرح میکنی . ولی ازت خواهش میکنم هر تفکری که داری ، دیگه نیا از گروه آدمکشی مثل ریگی حمایت کن .
شنبه 1 تیر 1387

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
اون عکس رو خوب با کلاش زده خورد کرده. کاش روزی این عکس محو بشه از ایران...
شنبه 1 تیر 1387

kouroshpsx - ایران-تهران - قلعه حسن خان
Eteraaz - ایران - تهران
من اول نظر را خوندم..بعد اسمت را دیدم.بابا تو دیگه کی هستی. اونایی که میگن ما به لبنان پول میدیم.اگه یجو عرضه داشتیم که خومون میجنگیدیم. اگه عرضه داشتیم /جوانان پر مدعامون مجنگیند.که الان عربها باسمون خط و نشون نمیکشیدند.یه دوست لبنانیبه نام ماجد سیور دارم که میگفت(البته به آلمانی /من عربی نمی فهمم).. من از ایرانی اه که ...... هستند تنفر دارم.خودشون عرضه جنگ ندارند . پول میفرستند ما بجنگیم.اون وقت کشور من همیشه تو جنگ میمونه و پیشرفت نمیکنه.این ایرانیهای ....... دارند از اعراب انتقام میگیرند.انتقامی که میگن پرفسور حسابی حرفشو زده./
ولی اینا دلیل بر درستی ضعف مدیریت نمیشه.اونا مشکلات داخلی و باید حل شه .لازم نیست آمریکاییها دل بسوزونند.
شنبه 1 تیر 1387

dandy - امارات - امارات
Eteraaz - ایران - تهران ........farhad_1799 - فرانسه - پاریس کاملا باهاتون موافقم...رای با شماهاست حرف منطق دلیل نمیخواهد
شنبه 1 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
kouroshpsx - ایران-تهران - قلعه حسن خان
خیلی خوشحالم که به قول تو انشاهای من باعث شده اونجای تو بسوزه!
حداقل انشاهای من مثبت بوده که باعث خشم امثال تو سربازان ولایت فقیه
شده!!
شنبه 1 تیر 1387

emran NA - دبی - دبی
1ریگی جدایی طلب نیست 2 شما تازه با کامپیوتر در پایگاه بسیج آشنا شدید و از عکسهای ماهواره ای سر در نمیارید 3 در استان من هرروز دهها تن توسط همین ماموران رژیم کشته میشوند 4 اعترافات تلوزیونی شما مانند گول زدن بچه هاست همانگونه که آن مرد بزرگوار آیت الله بروجردی را مجبور به این کار کردید 5 روز به سزا رسیدن شما اراذل و اوباش اشغالگر هم میرسد انشاالله
ما هستیم تا امثال ریگی هستند ما هستیم تا نوریزاده ها هستند ما هستیم تا باطبی ها هستند ما هستیم تاشهرام همایونها هستند ما هستیم تا خلیج فارس هست ما هستیم تا قلبمان برای ایران بتپد و جانمان در راه وطن فدا شود .
شنبه 1 تیر 1387

I was born to be free - کانادا - تورنتو
Eteraaz - ایران - تهران
تو ..... اگر در مورد پرچم شیر و خورشید نمیونی خ...شو. بیسواد پرچم شیر و خورشید ربطی به شاه یا کس دیگه نداره. شیر نماد ما ایرانیان بوده.مثل مارمولک که نماد عربهایی مثل تو هست. خورشید هم نماد زندگی هست.و شمشیر دست شیر نماد شمشیر علی هست و اینکه ما شیعه هستیم.پس ... شو.
شنبه 1 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
Eteraaz - ایران - تهران
این گروه ریگی اگر هم تحت حمایت امریکا باشد هیچ اشکالی ندارد چون بر
ضد رژیم فعالیت می کند و مردم ایران هم حامی اونها هستند ملت ایران
دوست دارد این رژیم برود این رژیم ایران را که نمی شود با حرف زدند عوض
کرد فعالیتهای مسلحانه می طلبد!
اگر یک رهبر کشوری 12روز در یک شهر کشورش اقامت کند معنی ان این
هست که داره صبح تا شب مشکلات مردم اون شهر را حل می کند؟؟؟
چه استدلالهای جالبی داری شما!!!!
این گروه بیشتر سر درجداران مزدور نظام و مسئولین خائن مملکت را می برد
و بر حق هم این کار را می کند در دین اسلام شما هم امده که قاتلین را
باید کشت اینها مسلمان سنی هستند و طبق کلام قران عمل می کنند!
جنایاتی که رژیم جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب انجام داد جنایات
سیستم گذشته را رو سفید کرد!!! کشتار زندانیان سال 67. کشتار کردها
توسط خلخالی. کشتار ژنرالها و مسئولین مملکتی مثل هویدا بدون دادگاه
علنی.نابود کردن عقاید مردم و زیر پا گذاشتن ازادیهای مدنی از بین بردن
دمکراسی.تحمیل حکومت اسلامی با دروغ و نیرنگ!!! و...
بیشتر کسانی که در بوجود اوردن این انقلاب سهیم بودند امروز پشیمان
هستند مثل خیلی از مردم و حتی گروه مجاهدین!
سیستم حکومت رژیم فعلی ایران هنوز هم توسط امریکا و انگلیس کنترل
می شود و ما طبق برنامه ریزی اونها اداره می شویم! شما فکر می کنید
ما مستقل حکومت می کنیم ادم نباید بچه گونه فکر کند!در زمان جنگ ایران
و عراق اقای رفسنجانی اسلحه می خرید از امریکا(رجوع شود به کتاب
خاطرات منتظری* و ...
اقا شما یک رفرندام بگذارید در ایران و دوباره حکومت جمهوری اسلامی را
به رای بگذارید اگر رای باز این حکومت اورد ما زیپ دهنمون را می کشیم
میشینم تو خونمون چرا اینکار را نمی کنند چرا می ترسند؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه خمینی نگفت میزان رای ملت هست؟
شنبه 1 تیر 1387

Eteraaz - ایران - تهران
shanul - المان - هامبورگ
از شما دوست گرامی ممنونم که صادقانه ماهیت خودت و همفکرانت رو نشون دادی . اتفاقا من هم همینو میخواستم . اینکه بیخود طفره نرید و صادقانه بگید که ما برای رسیدن به اهدافمون اگه لازم باشه از تروریستها و کسانی که هموطنانم رو گردن میزنن هم حمایت میکنم . اینکه میگی مردم ایران از این آدمکشها حمایت میکنن هم نشون میده واقعا تو چه فضایی سیر میکنی و احتمالا فکر میکنم تا حالا ایران نیومدی !! تبریک میگم بخاطر این اطلاعات مفیدتون .
بازم ازتون تشکر میکنم بخاطر صداقتتون .
شنبه 1 تیر 1387

maral-sh - ایران - تهران
متاسفانه برای بابک تورنتو و دیگر دوستان هرکسی که ضد جمهوری اسلامی کاری بکند دوست ایشان است . بابک جان هم که درهمه مسایل کلی مطلب مینویسند و علامه دهر هستند ! تازگی دوست ریگی و برادرش شده و سنگ ایشان را به سینه میزند !
شنبه 1 تیر 1387

Eteraaz - ایران - تهران
shanul - المان – هامبورگ
و اما در مورد ادامه صحبتهات :
میبینم که شما قرآن شناس هم شدید ! همفکران شما تا کوچکترین تندروی از یک مسئول در جمهوری اسلامی میبینن ، شروع میکنن به فحاشی به اسلام و اعراب و اینکه اینها عرب سوسمار خور هستند ، ولی حالا که اینجا یه گروه که وابسته به همانهایی است که شما بهش میگین عرب سوسمارخور (عربستان) و داره بر علیه نظام حاکم بر ایران فعالیت میکنه و دست به فجیع ترین جنایات میزنه ، اینجا میگی که داره به قرآن عمل میکنه . واقعا جالبه !!!
زندایان سال 67 اکثرشون از مجاهدین خلق بودن ، شما یه سر بیا ایران و برو ببین کسانی که در سال 67 اعدام شدند از چه گروههایی بودند . کردهایی که شما میگی همشون از جدایی طلبانی بودند که دست به عملیات مسلحانه زدند . البته اکثریت کردها جزو شریفترین ایرانیها هستند و کردها نقش بسزایی در دفاع از کشور در برابر تهاجم غرب و صدام داشتند . این عده هم که دست به عملیات مسلحانه زدند و مزدوری صدام رو کردند ، مطمئنا فریب وعده های رژیم صدام و آمریکائیها رو خوردند . آقای با اطلاعات ! فیلم دادگاهی آقای هویدا بارها از تلویزیون ایران پخش شده . واقعا نشون دادی که اکثر حرفهات رو از خودت در آوردی . واقعا سوتی بدی دادی !
عقاید مردم چی بوده که نابود شده ؟ میتونی نام ببری ؟ تعریف شما از دموکراسی چیه ؟ نکنه تعریفت مثل تعریف آمریکائیهاست که از رژیمهای قرون وسطایی عرب حمایت میکنه بخاطر اینکه رو حرفشون حرف نمیزنن ، ولی ایران رو که هر سال انتخابات داشته و هر بار هم نزدیک 60 درصد مردم تو انتخابات شرکت کردند رو غیر دموکراتیک میدونه . اینجوریه ؟
دوست عزیز ! مردم و انقلابی ها اگه گله ای دارند بخاطر مسائل و مشکلات اقتصادی هست ، وگرنه مطمئن باش از اصل تشکیل نظام هنوز هم حمایت میکنن . البته با توجه به اطلاعات به روزی که شما داری ! فکر نکنم چندان این حرفها قابل پذیرش باشه برات .
اینکه میگی حکومت فعلی ایران توسط انگلیس و آمریکا اداره میشه دیگه فکر کنم از اون حرفهای دایی جان ناپلئونی باشه !
آقای محترم ! بله ، آقای خمینی گفت که میزان رای ملت است ، ولی حالا مگه قراره که ما هر 20 یا 30 سال یه رفراندم بزاریم بخاطر این حرف . خوب ایشون راست هم گفت و این حرفش الان هم صادق هست ، مگه ما هر سال به رای و نظر مردم رجوع نمیکنیم ؟ تو ایران تمامی مسئولین منتخب مردم هستند . حالا اگه شما از نظام حاکم بر ایران خوشت نمیاد اون یه حرف دیگست که در این صورت اگه ایران بهشت هم بشه شما میگی که جهنمه !! در ضمن دوست عزیز ! فکر میکنم شما از اون افرادی باشی که وقتی اون موقع که انقلاب شد و 98 درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادن هم باز میگفتی که رژیم ایران غیر دومکراتیک هست . من مطمئن هستم که این تفکرات شما مربوط به الان نیست و کلا شما با اصل و ریشه این انقلاب مشکل دارید و ربطی هم به عملکرد ها و اتفاقاتی که اشاره کردید نداره . شما هر وقت دیدی که اسرادیل تن به رفراندم بین ساکنان فلسطین داد ، هر وقت دیدی که جرج بوش حاضر شد بطور زنده و مستقیم با احمدی نژاد مناظره کنه ، هر وقت دیدی که صهیونیستها گذاشتند که راجع به هولوکاست تحقیق بشه ، هر وقت جرج بوش تو آمریکا رفراندم آزاد گذاشت که آیا مردم حاضر هستند که ما به حمایتمون از اسرائیل ادامه بدیم ، اونوقت ایران هم رفراندم میزاره !
شنبه 1 تیر 1387

ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ
جندا... مورد حمایت امریکا و انگلیسه و انها راه انداختن درست مثل زمان طالبان
شنبه 1 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
Eteraaz - ایران - تهران
من به این نتیجه رسیدم که شما مشکل درک مفاهیم دارید!
من باید برای شما درباره قتلهای که گروه ریگی که مسلمان هم هستند مثال
درست و فقهی از دین اسلام که شما ایمان دارش هستی می زدم که متوجه بشوی که اینها تروریست نیستند بلکه به دینشان رفتار می کنند!و شما سوتی دادی که مسلمان هم نیستی! ماهیتت امروز رو شد که خط فکریت از دین اسلام استفاده ابزاری در جهت منافع شخصی و سازمانیت هست!
شما اطلاع از دین اسلام نداری بیا من غیر مسلمان اگاهت می کنم!
زندانیان گروه مجاهدین خلق مگر از نظر شما انسان نبودند؟؟یکجوری صحبت از مجاهدین می کنی که انگار اونها ایرانی و هم مذهب خودت مسلمان نبودند!!خیلی از مجاهدین زنهای بودند که حامله بودند اعدام شدند خیلی هاشون حکم برائت از دادگاه گرفته بودند دوباره حکمشان را عوض کردند و اعدام شدند! به صورت فله ای در گورستان خاوران دفع شدند! یکسری از زندانیهای سال 67کمونیستها بودند که اعدام شدند!
این انسانها ناجوانمردانه فقط به خاطر عقیده شان اعدام شدند! این کردهای که خلخالی اعدام کرد جدای طلب نبودند بلکه با رژیم اسلامی مخالف بودند هنوز هم کردها اسلحه دارند و مسلح هستند و دائم درگیرهای با نیروهای سپاه پاسداران در کردستان دارند و رژیم به شدت کردستان را تحت نظر دارد و با کردها به شدت بر خورد می کنند!!!
اقای هویدا در مدرسه رفاه همراه ژنرالهای ارتش بازداشت بود و اونجا مکان دادگاه نبود شما به کجا می گی دادگاه؟ هویدا وکیل مدافع نداشت! بعد هم دو یا 3بار بازجوی کردنش در اونجا و قسمتهای کوتاهی پخش شد از تلوزیون بعد هم به قول شما در اون دادگاه مسخره بدون اینکه فرصت داده بشود به هویدا که کامل دفاع کند با توجه به مخالفت دولت موقت مهندس بازرگان ایشان بی هوا از پشت توسط خلخالی یا محمدی گیلانی با اسلحه توی راهرو زندان با اسلحه هدف قرار داده شد و نا جوانمردانه کشته شد بدون اینکه
دادگاه درست و حسابی برای ایشان تشکیل شود(رجوع شود به خاطرات منتظری و ابراهیم یزدی) حالا دیدی این تو هستی که سوتی دادی!!!!!!!!
عقاید مردم یکسری اقلیت های مذهبی بودند مثل بهائیها که 2هفته پیش حتی 6تا از رهبرانشون را هم بازداشت کردند بهائیها مگر عقیده ای برای خودشون ندارند یک بهائی حق ندارد در ایران در دانشگاه تحصیل کند!فقط تا مدرک دیپلم می توانند درس بخوانند این فقط یک دسته از عقاید عده ای از مردم بود که بعد از انقلاب پایمال شد عده ای از بهائیها هم اعدام شدند
حالا جوابتو گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا معنی دمکراسی را می گم بهت: دمکراسی یعنی:
1-ازادی مذاهب
2-ازادی بیان
3-برابری حقوق زن و مرد در جامعه
دمکراسی یک سری معانی بیشتر ندارد انجام ان مهم هست!
ما دمکراسی اسلامی نداریم چون اسلام مخالف حقوق بشر و دمکراسی هست! یک مسلمان واقعی هیچگاه معانی دمکراسی را نمی تواند درک کند. برای یک مسلمان دمکراسی همان هست قران هست!
در مورد انتخابات عزیز شما اطلاع دارید که ما یک شورای نگهبان داریم که همه کاندیداها را باید این چند نفر تو شورا تایید کنند بعد وارد مرحله مبارزات انتخاباتی بشوند در انتخابات رئیس جمهوری شخص کاندیدا باید ملزم به اطاعت از ولایت فقیه رهبر باشد در غیر این صورت رد می شود!!!!!!!! این انتخابات ازاد هست؟؟؟؟؟
ما الان در ایران شاهد قوانین وسطای هستیم! مثال:سانسور.ظلم و ستم به مردم و بی عدالتی. نداشتن ازادیهای مدنی و...
عزیز در ایران 80درصد مردم نماز هم نمی خوانند اسم دین اسلام میاد مردم فحش می دهند به هر چی اخوند و مبلغ دینی هست! شما مثل اینکه خودت را زدی به کوچه علی چپ!
حرف ما این هست که اصل حکومت ایران را چرا به رای نمی گذارند؟
انتخابات مجلس و بقیه انتخابات را که یک مشت حزب الهی میرند می دهند!
الان همین مجلس تقلبی ملی را نگاه کنید همه تند روها و حزب الهی ها توشند! شورای نگهبان همه اصلاح طلبها را رد صلاحیت کرد!
تو صحبت از کدام انتخابات سالم در ایران می کنی؟
سال 57هم همین اخوندا مردم را گول زدند نتیجه ان هم این هست که تو ایران تو هر جمعی ادم میشیند فحش می دهند مردم به کل این نظام و اخوندا!!!! هر 4سال به 4سال یک رفروندام باید گذاشته بشود در کشورهای که قانون اساسی انها بر اساس دمکراسی هست نه مثل دیکتاتوری جمهوری اسلامی که حکومت خودش را ابدی می داند و می خواهد این حکومت را بدهد دست اقا امام زمان!!!
تو جواب منطقی را نمی توانی درک کنی چون در سیستم و مذهبی تعلیم دیدی که غیر از تعالیم اسلامی و سرکوب مخالفان اونجا چیز دیگری یاد نگرفتی!!
برو این جوکهای که واسه من اینجا گفتی را جای دیگه ای تعریف کن.
مرگ بر رژیم جمهوری اسلامی ایران.
شنبه 1 تیر 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
Eteraaz - ایران - تهران

من از جدائی طلبان متنفرم و از این گروه هم اگر از جدائی طلبان باشند ولی از شما مزدوران ملا که کور هستید در برابر اسلام ننگین و ملای کثیف سرتان را در برف خونین اسلام فرو برده اید امثال تو تازی زاده وقتی دم از ایران و وطن می زنند حالت تهوع به من دست می دهد تو یکی نام ایران و ایرانیت را نیاور... برو به سرزمین پدریت عربستان.. چگونه یک ایرانی می تواند این همه ظلم را ببیند و باز مدافع این رژیم کثیف باشد...
شنبه 1 تیر 1387

ali_esf - ایران - اصفهان
جند ا... یک گروه تروریستی و خونخواره
این گروه به هیچ کس رحم نمیکنن مثلا سر بریدن مردم در مسیر بم
شنبه 1 تیر 1387

erfan-iran - ایران - ایران
shanul - المان - هامبورگ : امثال تو در مورد این مسائل جبهه نگیرند بهتر .. البته چرت و پرت که شاخ و دم ندارد .. شما به فکر وضعیت اقامت خودتان باشید ! .. آنقدر در برابر جمهوری اسلامی عقده ایی شده اید که توانایی تمیز خوب و بد را ندارید .. و قدرت تشخصی منافع ملی خودتان را از دست داده اید .. درست مانند مردمی که در انقلاب 57 نمی دانستند چه غلطی میکنند و دست آورد آن فاشیسم مذهبی بود .. مطمئن باش خط مشی و باورهای ریگی و ریگیها صد برابر ضدملی و ضد ایرانی تر از باور آخوندهای شیعه هست ... پس خ ...
ملت ایران به گروههای وابسته و جنایت کار نیازی ندارد .. اصولا انسانهای شریف و ایرانی هرگز زیر بار خفت و خاری حمایت آمریکا نمیروند !
babaktoronto - کانادا - تورنتو : :در وابستگی و شیادی این رسانه های وابسته همین بس که امثال ریگی را رهبر جنبش مقاومت ملی ایران !!!معرفی میکنند .. بیچاره ها آنقدر دست و بالشان بسته است که خودشان را به بند تونبان هر کس و ناکسی آویزان میکنند .. البته طبیعی است ! از مشتی خود فروخته آویزان بیشتر از این انتظار نمیرود ..شما و امثال شما متاسفانه از همان ابتدای انقلاب گرفتار نوعی تناقض ایدولوزیک بوده اید و در واقع ناتوانی سیاسی و عملیاتی خودتان را با تائید جنایت کاران و تجزیه طلبان جبران میکنید .. نتیجه آنهم 30 سال غربت نشینی است که البته با این اوضاع شما همچنان دربدر باقی خواهید ماند .. مطمیئن باشید ما جمهوری اسلامی را ( با همه تعفن و کثافتی که دارد ) به امثال شما ترجیح می دهیم .. اصولا در دنیای سیاست ما تنها برای بهره برداری سیاسی برای دیگران برنامه های رادیویی و تلوزیونی پخش میکنیم و الا دلیلی ندارد که خودمان را به زحمت بیندازیم .. این عرف دنیای معاصر است و تنها افراد ساده لوح این گونه رسانه ها را مستقل میدانند .... کوس رسوایی رادیو و تلوزیون آمریکا نیز به گو.ش همه مردم ایران رسیده است !...
Eteraaz - ایران - تهران : با شما موافقم .. و امیدورام هر چه سریعتر انتقام خون سربازان کشورمان گرفته شود ...
شنبه 1 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
erfan-iran - ایران - ایران
ما اقا اقامتمون اینجا مناسب و درست هست و با این نظرت ماهیت نا اگاه خودت را از مسائل کشور و تاریخ نشان دادی!
تو چقدر بچگانه فکر می کنی تاریخ کشور ما را مطالعه کنی می بینی غیر از
دوران طلایی هخامنشیان.ساسانیان.سامانیان.اشکانیان. ایرانی اصیل کشورش را اداره می کرده بعد کمابیش ما زیر سلطه بیگانه بودیم مثل دوران
حمله مغولان و اعراب و سران حکومتی داشتیم مثل سلطان محمود غزنوی که پیرو دین اسلام بودند و چه جنایاتی کردند! جلوتر بیای دوران قاجاریه و پهلوی همین حکومت جمهوری اسلامی همشون یک رگ بیگانه بهشون وصل
بود و هست!
تو خیلی از سیاست پرتی بشین خونه قرانت را بخوان!
عزیز ایران الان منافعش ملی و دینیش دست بیگانه هست منافع ملی یک کشور که کوها و دریاهاش نیست به فرهنگ اصیلش و مذهبش و سواد علمی و سیاسیش هست که همه را از ما به زور شمشیر و گلوله گرفتند!!
گروه ریگی فقط یک مخالف رژیم هست با مردم مشکلی ندارد و به اندازه توانش داره مبارزه می کند!
مسائل را احساسی نکنید به مردم را هم تحریک نکنید! این بازی تحریک کردن
مردم دیگه قدیمی شده ارباباتون این کارها را زیاد کردند!
تو چه ادم ساده ای هستی که فکر می کنی گروه کوچک ریگی می تواند ایران را فتح کند!!
می دونی درست گفتی عقد ه ای شدم برای نجات کشورم از دست امثال تو
کوته فکران و بیگانگان!
یکشنبه 2 تیر 1387

eshghe_shiraz - انگلیس - لندن
حمایت از جمهوری اسلامی فقط از حماقت مفرط سر چشمه میگیرد نماینده همین گروه 3 روز پیش با چنل 1 مصاحبه کرد و گفت ما تما م راههای قانونی رو برای گرفتن حقمون از جمهوری اسلامی کردیم ولی اونها دست از اعدام و اذیت کردن مردم بلوچستان بر نداشتند ظمننا اینها جدایی طلب نیستند و 100 بار هم اینرا اعلام کردند با اینکه هر گونه عمل تروریستی از نظر من محکوم است ولی با حکومت زبان نفهمی مثل جمهوری اسلامی هر کاری مجاز است پس مرگ بر جمهوری اسلامی وطرفدارانشان Eteraaz - ایران لطفا وقتی میخوای اسم مبارک پهلوی رو ببری اول دهنتو اب بکش بعد
یکشنبه 2 تیر 1387

eshghe_shiraz - انگلیس - لندن
مرگ بر رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی ودرود بی پایان بر تمامی کسانی که به ایران عزیز خدمت کردند (خدا شاه میهن)
یکشنبه 2 تیر 1387

zare - ایران - سراوان
از یک خبرنگار ایرانی
به عبدالمالک ریگی؛ تروریست جوان بلوچ
نه من و نه هیچ کس دیگر باور ندارد که هدف تو و گروهک منتسب به تو دفاع از حقوق نژاد بلوچ باشد. چه اسم فریبنده‌ای را برای گروه تروریستی و قاتل پیشه ات انتخاب کرده‌ای:«جندالله»؛ سپاه خدا! به یاد ندارم در آموزه‌های اسلامی که تو از اهل تسننش دم می‌زنی، قتل و آدم ربایی و دزدی از ویژگی های سپاه خدا باشد.
کدام خدا را می پرستی که به تو اجازه این کارهای حیوانی را داده؟ خدای محمد را یا خدای هیتلر، محمدخان قاجار، طالبان و... را؟ بی شک تو از نسل بزرگترین تروریست‌های تاریخی.
این گونه که تو مبالغه می‌کنی و می‌گویی: «تا امروز اهل سنت محروم ترین قشر در کشور بوده و مشکلات بسیاری داشته‌اند. اگر فعالیت مذهبی کردند، به عنوان مزدوران بیگانه معرفی شدند، اعدام شدند؛ صدها عالم اهل سنت، صدها مبارز اهل سنت، صدها فعال سیاسی اهل سنت از بین رفتند» نیست؛ اگر راست می‌گویی اسم 10 نفر از این صدها تن را که ادعا می‌کنی فعالیت مذهبی کرده و اعدام شده اند بگو.
مطمئنم با دیدن خون شاد می‌شوی و صدای زجه‌های بیگناهانی که توسط تو و همدستانت کشته می‌شوند در تو احساس مردانگی ایجاد می‌کند. حقیقتاً که تو و همدستانت مصداق برجسته این آیه کتاب خدا هستید که فرمود:« ...و شیطان اعمالشان را برایشان زینت داده است».
با این که می‌دانی راهی را که برای هدفت(که معلوم نیست با ادعاهایت یکی باشد) کاملاً شیطانی، غلط و انحرافی است اما باز بر این راه خون آشامانه اصرار می‌کنی.
تو از اساس با اسلام و حقوق بشر بیگانه‌ای چرا که اگر کمی و فقط کمی از حقوق بشر آگاه بودی خون بیگناهان را نمی ریختی و با کشتن و اسیر کردن و شکنجه دادن، چشم‌های خانواده ها را اشکبار و دلهایشان را غمبار نمی کردی. اسلام و به ویژه مذهب تسنن از تو و امثال تو بیزار است و از وابستگی شما به جامعه مسلمانان به خدا پناه می‌برد.
می‌دانم که از حلول روح شیطانی در وجودت در عذابی اما به درمانگر پناه ببر و پیش از درمان بدون غل و زنجیر در اجتماع انسان‌ها پا نگذار.
چرا به نام دفاع از حقوق قوم بلوچ، می‌کشی، شکنجه می‌کنی، گروگان می‌گیری، آتش می‌زنی، دروغ می‌گویی، دزدی می‌کنی و.... و با این کارهای شیطانی ات نام این قوم عزیز ایرانی را در سرتاسر دنیا بدنام می‌کنی. تو را به همان اصول خشنی که به آن ها معتقدی قسم می‌دهم بیش از این مردم بلوچ را در مظانّ اتهام و سختی قرار نده و از ادعاهای واهیت دست بردار.
شیعیان ایران از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد همه و همه برادران و خواهران اهل تسنن را دوست دارند. ما به هموطنان سنی‌مان افتخار می‌کنیم و آن ها را پاره‌های تن خویش می‌دانیم.
می‌دانم که برای یاغی زندگی کردنت و برای ادامه مسیر خشونت بارت از جایی و جاهایی حمایت می‌شوی اما یادت باشد همان‌هایی که از پوست کلفت‌تر از تو حمایت می‌کردند وقتش که برسد تو را آن‌چنان تنها می‌گذارند که از اسم خودت هم متنفر شوی.
راستی یک سئوال دارم؛ تو که با رسانه‌ها مصاحبه کرده و ادعا می‌کنی« ما ایرانی هستیم. ایران وطن ماست، آب و خاکش متعلق به همه ایرانیان است. ما نمی‌خواهیم وحدت ملی و یکپارچگی از بین برود» وقتی سربازان بیگناه ایرانی را گروگان می‌گیری و به راحتی حلقوم آنان را پاره و خون بیگناهشان را بر زمین می‌ریزی چه احساسی به تو دست می‌دهد؟ یحتمل با تمام وجود احساس ایرانی بودن می‌کنی نه؟! تو چگونه ادعای ایرانی بودن داری در حالی که خون هموطنانت را با افتخار بر زمین می‌ریزی و از این صحنه‌های دلخراش فیلم و عکس می گیری و به شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی تقدیم می کنی؟
مطمئن باش که تو باطلی و هر باطلی با رجوع حقیقت به زباله‌دان‌های تاریخ خواهد پیوست اما پیش از ورود تو و همدستانت باید توسط نهادهای قضایی ملی و بین المللی محاکمه و مجازات شوید.
محمد صادق زمانی 1/4/87
یکشنبه 2 تیر 1387

Eteraaz - ایران - تهران
shanul - المان – هامبورگ
دوست عزیز ، همین که گفتی مسلمان نیستی ، جواب تمام سوالاتم رو گرفتم . برام روشن شد که دلیل این همه فحش و بد و بیراه به نظام حاکم بر ایران و تمسخر اسلام چیه . حداقل از اول اینو میگفتی که انقدر باهات وارد بحث نشم . همین که قرآن رو مورد تمسخر قرار میدی دیگه کاملا ماهیتتت و طرز تفکرت مشخصه . شما انقدر فضای تخیلی برای خودت درست کردی که هنوز نمیدونی که بیش از 99 درصد مردم ایران مسلمان هستند و اگر هم از جمهوری اسلامی خوششون نیاد ، ذره ای حاضر نیستند به دینشون توهین بشه و از اون دست بکشن . اول میخواستم جواب تک تک حرفهات رو بدم ولی وقتی گفتی که مسلمان نیستی از این کار منصرف شدم و دلیلی برای ادامه بحثمون ندیدم . شما هر دینی داری من برات آرزوی موفقیت میکنم و پیشنهاد میدم راجع به کشوری که اکثریت مردمش هم دین و هم مسلکت نیستند دیگه اظهار نظر نکنی .
شما در فضای ذهنی خودت راحت باش و زیاد خودشو ناراحت نکن !
برات آرزوی سلامتی و موفقیت دارم .
یکشنبه 2 تیر 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
عبدالملک ریگی کیثیفترین حیوان روی زمینه همینطور طرفداراش
من فیلمی که سر همون سیستانی هارو میبره دیدم
خودم سرباز زاهدان بودم اون موقع
یکشنبه 2 تیر 1387

kouroshpsx - ایران-تهران - قلعه حسن خان
Eteraaz - ایران - تهران
از شما دوست گرامی ممنونم که صادقانه ماهیت خودت و همفکرانت رو نشون دادی .
برچسب نزن/این کار کارما نیست.همین بسته بندی و دسته بندی ما رو از پیشرفت باز میداره.اشتباه را باید بهش اعتراف کردبه دور از تعصب و سعی در اصلاح آن کرد
یکشنبه 2 تیر 1387

jvdkhz - پارس - پارسه گرد
shanul - المان - هامبورگ
ببند اون گاله رو .نفهم بیشعور ترسو کودن نمیدونی که تو ایران خدمت سربازی واسه هر مردی اجباریه از زمان رضاشاه تا حالا؟؟؟؟فکر میکنی این سربازای بیچاره به میل خودشون رفتن؟یا فکر میکنی مثل اون خرابشده ای که توش داری میلولی دولت بهشون پول یا مفتی میده ؟
اصلا تو میدونی حقوق یه یرباز تو ایران چقدره؟نشستی زرت و پرت میکنی؟وطن فروش خائن
یکشنبه 2 تیر 1387

erfan-iran - ایران - ایران
shanul - المان - هامبورگ : حالا که مشکل اقامت نداری شاید فرصت کنی به روان پزشک مراجعه کنی ... من کی گفتم ریگی میخواد ایران رو فتح کنه !! ... من کی گفتم مشکل کشور ما حکومت ملی نیست ... دوباره همان شرو ورهایی را که گفتی تکرار کردی ... شما هنوز ماهیت حرکتهای ضد ملی و ضد مردمی امثال ریگی را تشخیص نمی دی آنوقت ادعای میهن پرستی داری ؟! ... مشکل شما و امثال شما این است که بخاطر دشمنی با جمهوری اسلامی و چون دستتان از همه جا کوتاه است پشت هر بزمچه ایی که اسلحه بدست گرفته و سروصدایی براه میاندازد پنهان میشوید .. و به کارهای آنها لباس ضد جکومتی میپوشانید .... لابد فردا هر کس و ناکسی که اسلحه بدست گرفته و امنیت مردم و کشور را به خطر انداخت مبارز راه آزدای است !... همانگونه که گفتم شما توانایی تمیز حقیقت را از دست داده اید ... کاملا مشخص است که ساده لوح چه کسی است .. در ضمن لطف کیند همانجایی که هستید بمانید و برای آزادی میهن کاری انجام ندهید .. !! حیف اینهمه آگاهی و درایت نیست که داره به هدر میره !... من بجای تو بودم مغزم رو توی آب نمک میخواباندم !!
یکشنبه 2 تیر 1387

zare - ایران - سیستان و بلوچستان
خبر شهادت سربازان ایرانی به دست مزدوران ابلیس؛ آن هم به نام دفاع از مردم ایران دردآور بود. این داعیه داران «جنبش مقاومت مردمی ایران»، به نام مردم ایران چه بر سر ایرانیان می آورند. دنیای خنده داری است و از همه خنده دار تر وجود مردی به نام عبدالمالک ریگی است که خود را سرباز خدا می‌داند و مدافع مردم ایران!

مالک ریگی!

سیستان، مهد پهلوانان و دلیران ایران زمین است و جزیی جدایی ناپذیر از ایران .

نمی‌دانم از چه جنبشی حرف می‌زنی و خود را سرباز کدام خدا می‌دانی! خدای من و خدای همه ایرانیان، مهربان و بخشنده و نافی هر گونه ترور است.

شهادت دو جوان ایرانی نه تنها وجه‌ی به تو نخواهد بخشید بلکه روی تو را سیاه تر خواهد کرد. تو ریگی در چشم مردم ایرانی و به اندازه یک ریگ! برای ایرانیان زحمت آفرین خواهی بود، بترس از روزی که دچار خشم مردم شوی. اگر اندکی عاقل بودی می بایست از سرنوشت دیگر هم مسلکانت که چون تو ددمنشانه مردم را تارو مار می‌کردند اما در حضیض ذلت به زباله‌دان تاریخ پیوستند، درس عبرت می‌گرفتی.

تنها هدف تو از سر بریدن جوانان ایرانی ایجاد رعب و حشت و کسب درآمد از طریق فروش صحنه های این جنایات به شبکه‌های تلویزیونی است، این گونه هم تو منفعت مالی می بری هم میلیونها انسان در اعتقادشان راسخ می‌شوند که اسلام اهل تسنن ، اسلام خشونت و ترور است و الا من و تو می دانیم که تشیع در اقلیت است. چه عایدت می‌شود وقتی به عنوان یک مسلمان تو را یک ماشین آدمشکی می دانند و هم مذهبی‌هایت را تروریست. چه بهره ای از این اقدامات کور خود می‌بری.

عبدالمالک ای بنده حقیر ؛‌ دریغ از نام ایران و ایران که بر تو نهند. تو لیاقت انسان بودن نداری، تو همچون حیوان درنده خویی هستی که بایست هر چندی انسان‌های را سلاخی کنی!

آنهایی که به نام پاسدار اسیر گرفته‌ای سرباز وظیفه ای هستند که از سر اجبار در آن پاسگاه خدمت می‌کرده اند. حتی اگر با پاسداران هم مشکل داری بدان که آن پاسداران نیز ایرانی‌اند و از هم وطنت هستند.

به راستی چرا این جنبش مردمی تو در دل کوه‌ها و یا در گوشه ای پنهان از خاک پاکستان است. این جنبش مردمی نمودش فقط در آدم کشی ، دزدی ، قاچاق مواد مخدر ، قاچاق انسان و فروش دختران ایرانی است. آیا ناموس فروشی و به اعتیاد کشاندن جوانان ایران بخشی از حقوق مردم ایران است.

فروش دختران ایرانی در بازارهای کراچی و کویته جزی از مرام و اصول اخلاقی توست. دریغ و درد از این همه بزدلی و نامردی.

نمی‌دانم مجریان صدای آمریکا چه لذتی از مصاحبت با تو می‌برند، اما بی شک آنان نیز مانند تو ایران پرست هستند! و مست از این پیروزی اخیر تو هستند، قهقهه سر می‌دهند و برای سلامتی ‌ات باده سر می‌کشند، اما در اینجا خانواده آن سربازان در بند، یا عزادارند یا مستاصل.

در گذشته تاریخی ایران هیچ مخالف آزاد منشی با مردم کشور خود چنین نکرده که تو می‌کنی. اگر مخالف و دشمن حکومت هستی ، با مردم کشورت دشمنی نکن.

ریگی حقیر؛ بدان تاریخ مصرفت روزی تمام خواهد شد.

یکشنبه 2 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
jvdkhz - پارس - پارسه گرد
تو که نشان دادی بی سوادی عمو جون برو اول فارسی خواندن یاد بگیر بعد
بیا انجا گلوتو جر بده عمو جون!!!!!!!!!
من نوشتم (غیر از سربازان وظیفه) تو سواد نداری و یا کوری مشکل من نیست!!!!!!
در ضمن من در سپاه هم سرباز بودم.
تو درک مفاهیمت صفر هست!
یکشنبه 2 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
Eteraaz - ایران - تهران
شما بیا جواب سئوالهای من را بده چرا کم اوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شمای مسلمان پاک بیا من کافر را جوابهات قانع کن!
اگر اون مردم ایرانی که تو مسلمان واقعییش می دانی چرا اینقدر بی حجاب
اسلامی درونش هست چرا 80درصد مردم 5تا سوره قران را هم حفظ نیستند
چرا دانشجو ایرانی بر علیه حکومت اسلامی شعار بد می دهد چرا مردم به
روحانیت فحش می دهند چرا ایران تنها کشور شیعه در دنیاست؟؟؟؟؟؟؟
شما بیا جواب بده طفره نرو!!!!
مگر اسلام و مسلمانان احترامی برای غیر خودشان می گذارند؟؟؟
غیر مسلمان را اسلام نجس و کافر می داند این احترام هست که دین شما
به دیگران می گذارد؟؟؟؟؟؟؟
من مسلمان نیستم ولی قران را خواندم و مطالعه زیاد کردم شما بیا با من
بحث کن جواب بده با طفره رفتن بی سوادی خودت را نشان می دهی!!
خوشحالم از اینکه دست شما را رو کردم و تهی بودنتو از اونچه فریادشو میزنی ثابت کردم!
یکشنبه 2 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
Eteraaz - ایران - تهران
شما بیا جواب سئوالهای من را بده چرا کم اوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شمای مسلمان پاک بیا من کافر را جوابهات قانع کن!
اگر اون مردم ایرانی که تو مسلمان واقعییش می دانی چرا اینقدر بی حجاب
اسلامی درونش هست چرا 80درصد مردم 5تا سوره قران را هم حفظ نیستند
چرا دانشجو ایرانی بر علیه حکومت اسلامی شعار بد می دهد چرا مردم به
روحانیت فحش می دهند چرا ایران تنها کشور شیعه در دنیاست؟؟؟؟؟؟؟
شما بیا جواب بده طفره نرو!!!!
مگر اسلام و مسلمانان احترامی برای غیر خودشان می گذارند؟؟؟
غیر مسلمان را اسلام نجس و کافر می داند این احترام هست که دین شما
به دیگران می گذارد؟؟؟؟؟؟؟
من مسلمان نیستم ولی قران را خواندم و مطالعه زیاد کردم شما بیا با من
بحث کن جواب بده با طفره رفتن بی سوادی خودت را نشان می دهی!!
خوشحالم از اینکه دست شما را رو کردم و تهی بودنتو از اونچه فریادشو میزنی ثابت کردم!
یکشنبه 2 تیر 1387

erfan-iran - ایران - ایران
zare - ایران - سیستان و بلوچستان : تمامی این مشکلات ناشی از مدیریت ضعیف است .. متاسفانه کشور ما درگیر مسائلی است که براستی با کمی درایت و مدریریت و دلسوزی قابل حل است اما متاسفانه جمهوری اسلامی درگیر مشتی توهمات مذهبی است و منافع ملی کشورمان را به باد میدهد .. دشمنی با آمریکا .. اسرائیل .. یاوه گویی های رئیس جمهور ... مدیریت جهان !! .. فلسطین .. رهبری جهان اسلام .. و از این چرت و پرتها .. نزدیک به سی سال است که منافع ملی کشورمان به سادگی و تنها به خاطر مسائل ایدولوزیک زیرپا گذاشته میشود .. کشور ما درگیر مشکلات اقتصادی . سیاسی .. و فرهنگی است که رفته رفته تبدیل به مشکلات حاد و عمیقی میشود که هر یک از آنها می تواند کشوری را به زانو دربیاورد .. اما متاسفانه جمهوری نااسلامی و سران آن نمیخواهند اشتباهات خود را اصلاح کنند ... دولت مردان دروغگو و دزد ایران بجای برقراری امنیت در داخل کشور منتظر نابودی و فروپاشی اقتصاد آمریکا هستند و یا به گفته احمقی نزاد چشم انتظار شورش و قیام مردم جهان بر ضد قدرتهای استعمارگر نشسته اند ... وقتی دولت در ترسیم چشم انداز روابط خارجی خود منافع ملی و اولویت ها را نادیده میگرید چنین مسائلی دور از انتظار نیست ... به نظر من با وخیمتر شدن اوضاع سیاسی در پاکستان ( که احتمال آن بسیار زیاد است ) منافع ملی و امنیت مرزهای شرقی ما دوباره به خطر خواهد افتاد .. من فکر میکنم ایران و آمریکا بیشتر از آنکه دشمن هم باشند منافع مشترکی در منطقه دارند و ای کاش دولت مردان جمهوری اسلامی یک بار هم که شده یاوه گویی را کنار گذاشته و نقش سازنده ایی در روابط بین الملل داشته باشند ...
یکشنبه 2 تیر 1387

erfan-iran - ایران - ایران
zare - ایران - سیستان و بلوچستان : تمامی این مشکلات ناشی از مدیریت ضعیف است .. متاسفانه کشور ما درگیر مسائلی است که براستی با کمی درایت و مدریریت و دلسوزی قابل حل است اما متاسفانه جمهوری اسلامی درگیر مشتی توهمات مذهبی است و منافع ملی کشورمان را به باد میدهد .. دشمنی با آمریکا .. اسرائیل .. یاوه گویی های رئیس جمهور ... مدیریت جهان !! .. فلسطین .. رهبری جهان اسلام .. و از این چرت و پرتها .. نزدیک به سی سال است که منافع ملی کشورمان به سادگی و تنها به خاطر مسائل ایدولوزیک زیرپا گذاشته میشود .. کشور ما درگیر مشکلات اقتصادی . سیاسی .. و فرهنگی است که رفته رفته تبدیل به مشکلات حاد و عمیقی میشود که هر یک از آنها می تواند کشوری را به زانو دربیاورد .. اما متاسفانه جمهوری نااسلامی و سران آن نمیخواهند اشتباهات خود را اصلاح کنند ... دولت مردان دروغگو و دزد ایران بجای برقراری امنیت در داخل کشور منتظر نابودی و فروپاشی اقتصاد آمریکا هستند و یا به گفته احمقی نزاد چشم انتظار شورش و قیام مردم جهان بر ضد قدرتهای استعمارگر نشسته اند ... وقتی دولت در ترسیم چشم انداز روابط خارجی خود منافع ملی و اولویت ها را نادیده میگرید چنین مسائلی دور از انتظار نیست ... به نظر من با وخیمتر شدن اوضاع سیاسی در پاکستان ( که احتمال آن بسیار زیاد است ) منافع ملی و امنیت مرزهای شرقی ما دوباره به خطر خواهد افتاد .. من فکر میکنم ایران و آمریکا بیشتر از آنکه دشمن هم باشند منافع مشترکی در منطقه دارند و ای کاش دولت مردان جمهوری اسلامی یک بار هم که شده یاوه گویی را کنار گذاشته و نقش سازنده ایی در روابط بین الملل داشته باشند ...
یکشنبه 2 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
Eteraaz - ایران - تهران
شما بیا جواب سئوالهای من را بده چرا کم اوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شمای مسلمان پاک بیا من کافر را جوابهات قانع کن!
اگر اون مردم ایرانی که تو مسلمان واقعییش می دانی چرا اینقدر بی حجاب
اسلامی درونش هست چرا 80درصد مردم 5تا سوره قران را هم حفظ نیستند
چرا دانشجو ایرانی بر علیه حکومت اسلامی شعار بد می دهد چرا مردم به
روحانیت فحش می دهند چرا ایران تنها کشور شیعه در دنیاست؟؟؟؟؟؟؟
شما بیا جواب بده طفره نرو!!!!
مگر اسلام و مسلمانان احترامی برای غیر خودشان می گذارند؟؟؟
غیر مسلمان را اسلام نجس و کافر می داند این احترام هست که دین شما
به دیگران می گذارد؟؟؟؟؟؟؟
من مسلمان نیستم ولی قران را خواندم و مطالعه زیاد کردم شما بیا با من
بحث کن جواب بده با طفره رفتن بی سوادی خودت را نشان می دهی!!
خوشحالم از اینکه دست شما را رو کردم و تهی بودنتو از اونچه فریادشو میزنی ثابت کردم!
یکشنبه 2 تیر 1387

shanul - المان - هامبورگ
Eteraaz - ایران - تهران
شما بیا جواب سئوالهای من را بده چرا کم اوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شمای مسلمان پاک بیا من کافر را جوابهات قانع کن!
اگر اون مردم ایرانی که تو مسلمان واقعییش می دانی چرا اینقدر بی حجاب
اسلامی درونش هست چرا 80درصد مردم 5تا سوره قران را هم حفظ نیستند
چرا دانشجو ایرانی بر علیه حکومت اسلامی شعار بد می دهد چرا مردم به
روحانیت فحش می دهند چرا ایران تنها کشور شیعه در دنیاست؟؟؟؟؟؟؟
شما بیا جواب بده طفره نرو!!!!
مگر اسلام و مسلمانان احترامی برای غیر خودشان می گذارند؟؟؟
غیر مسلمان را اسلام نجس و کافر می داند این احترام هست که دین شما
به دیگران می گذارد؟؟؟؟؟؟؟
من مسلمان نیستم ولی قران را خواندم و مطالعه زیاد کردم شما بیا با من
بحث کن جواب بده با طفره رفتن بی سوادی خودت را نشان می دهی!!
خوشحالم از اینکه دست شما را رو کردم و تهی بودنتو از اونچه فریادشو میزنی ثابت کردم!
یکشنبه 2 تیر 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
shanul - المان – هامبورگ.دوست عزیز بیکاری بایک مشت خود فروخته حزب الله دهان به دهان می گذاری.ایشان Eteraaz - ایران - تهران.قاطی داره.و دو دستی چسبیده به خرافات اسلام.فقط می گویم اگر اینها می خواستن متوچه شوند در طی این 30 سال شده بودن.
دوشنبه 3 تیر 1387

Paravahar - آنگولا - موندولا
بابا اینقدر با هم جر و بحث نکنید! سی سال از این اَن قُلّاب شُخمی گذشت و اینهمه آدم ار ایران و عراق و باقی جاها نابود شدند و بیشترش هم برادرکشی بود! اصلا معلوم هست که اوضاع داره رو به کدوم ظرف میره؟ نه جمهوری اسلامی با این همه اِهِن و تولوپش و بر سر کار بودنش قدرتی داره نه مخالفانش و نه حتی آمریکا و اسرائیل و روسیه و بقیه که قراره بزودی یک جنگ بزرگ تو ایران و منطقه راه بیاندازن و کمپانیهای اسلحه و مهمات سازی هم کلی منفعت کنن و البته از جمعیت بومی منطقه ام انقدر کم شه که بالاخره جمعیت زیادی اروپا و جاهای سردسیر دیگه مهاجرت کنن بیان به سرزمین موعودشون که توی کتاب تورات و انجیل هم وعده اش داده شده! اگر هم قرار بود اوضاع آشفته این منطقه به نفع قیمت ارزون نفت تموم شه که پس چرا تو آمریکا قیمت سوخت داره هر روز بیشتر و گرونتر میشه؟ تا وقتی هم که اهالی یک مملکتی مثل ایران تا این حد به جای دوستی و برادری با هم بر ضد هم هستند و هر کسی یک سازی برای خودش میزنه اونوقت میخوای به جای ریگی یا حزب اله که تو اون مملکت تاخت و تاز میکنن و اوضاع رو تو دستشون دارن کی باشه؟ هر کدوم از گروهها یا سازمانهای دیگه از جمله مجاهدین یا کمونیستها و بقیه اگر کار رو تو دستشون گرفته بودن اوضاع اگه از این بدتر نبود بهتر نمی شد چون مشکل ما قبل از هر چیز دیگه مشکل فرهنگی است! تکلیف دوران شاه و پیش از اون هم که معلومه. اصلا یه نفر یه مثال بزنه از یه دوران تاریخی که تو ایران یا هر جای دیگه دنیا صلح و صفای کامل برای همه مردم برقرار بوده و کسی به زور حکومت نمیکرده. لطفا هم خواهش میکنم از دوران هخامنشی و ساسانی مثال نیارید چون درست که اونا دولتهای قدرتمندی بودن ولی الزاماً سیستمهای درست و با انصافی نبودن و اونا هم زورگو بودن، مثل قبلیاشون، مثل بعدیاشون! اگه جمهوری اسلامی اینقدر ظلم میکنه برای اینه که ما ملت ظالمی هستیم و هیچکس به هیچکس رحم نمیکنه و حکومتش هم بهتر از این نمیشه. پس یا واقعا بحثهای خصومت آمیز با هم نکنیم یا اگر حرفی هست اقلاً سعی کنیم درست و منطقی و واقعاً به قصد روشنگری و تفاهم باشه تا دشمنی.
دوشنبه 3 تیر 1387

fadatg - کانادا - اتاوا
بقلم زیبا و شیوای برادر: س. میربلوچ زهی از خاش

برخی ساده اندیشان می گویند : سربازان گناهی ندارند آنها بچه مردمند و مجبور به خدمت
اما همین مدعیان خون سربازان رژیم گویا یادشان رفته همین به اصطلاح بیگناهان همین بچه های مردم چگونه به جان و مال بلوچ تاختند چگونه جوانان بلوچ را ربودند شکنجه کردند و از آنان اعتراف گرفتند همین جنایتکاران که اکنون چون در بندند مظلوم نمایی می کنند به خانه ها می ریختند و چادر زنان را می کشیدند همین از خدا بی خبرها دست شان به خون هزاران زن و مرد بلوچ آلوده است مگر آنان می دانند معنای رحم و بخشش چیست ؟ مگر آنان به بلوچ رحم کردند که بلوچ بر آنان رحم کند ؟ چگونه است که سه بیگناه در خاش میگیرند و اعلام می کنند عضو جندالله اند در حالی که همه می دانند آن سه که بوده اند و چکاره بوده اند این نمایش های مسخره که بعد از هر درگیری با مبارزین راه می اندازند و ده ها نفر را بنام تروریست و اعضای جنبش مقاومت مردمی دستگیر می کنند تا ضعف و ناتوانی خود را بپوشانند دیریست برای همه عیان گشته در قضایای آخوند توکلی مگر همین ماموران گمنام نبودند که ده ها بلوچ را دستگیر کردند و بعد از ماه ها شکنجه برخی را اعدام و برخی را زندان کردند در حالی که قاتل توکلی یک زابلی بود نه بلوچ
حالا هم ناجوانمردانه مردم عادی را میگرند بنام اعضای جنبش مقاومت مردمی ایران
بله ماموران رژیم که مدعی قانون و عدالت اند برای اینکه بیچارگی و درماندگی خود را در مقابل مبارزان بپوشانند از هیچ جنایتی در حق مردم عادی و بیگناه دریغ نمی ورزند در حالی که همانها که رژیم مدعیست تروریست اند با وجود اینکه توانایی حمله به مردم عادی را دارند اما فقط به ماموران انتظامی حمله می برند . اما رژیم و مزدوران محلی و نیروهای بزدل اش بدانند عاقبت بدی در پیش دارند چرا که با مردم طرفند بزودی زبونی رژیم تکرار خواهد شد و اینک هنگام انتقام است انتقامی بس دردناک
دوشنبه 3 تیر 1387

fadatg - کانادا - اتاوا
آیا شیعه و سنی هشیارند؟

روستای نسبتا بزرگی بود روزی وسط روستا دو نفر با هم دعوا کردند عده کثیری دور آن دو جمع شدند عده ای آنان را از هم جدا کردند یکی از آنها در حالیکه خشمگین بود داد زد من خرمن تو را آتش می زنم .

جمعیت متفرق شد و هر کس به راهی رفت مرد روستایی خسته و کوفته به خانه اش رسید پس از آنکه جریان دعوا را در ذهن خود مرور کرد ناگهان به یاد تهدید خود افتاد . با خود گفت در میان آن جمع حتما عده ای با من دشمنی دارند اگر یکی از دشمنان من شبانه برود و خرمن آن بنده خدا را آتش بزند همه مردم گواهی می دهند که کار من بوده ....

هر چه بیشتر فکر کرد ناراحتی وحشت و وسوسه اش بیشتر شد این بود که وقتی شب شد با وجود خستگی شدیدی که داشت چوبی برداشت و رفت کنار خرمن دشمن خود مشغول نگهبانی شد . قسمتی از شب را با ترس و نگرانی سپری کرد تا اینکه از شدت خستگی خوابش برد .

از طرفی صاحب خرمن نیز دچار ناراحتی شده بود و هر لحظه انتظار می کشید شعله آتش از خرمنش بلند شود بالاخره نتواست آرام بگیرد برای آنکه مطمئن شود خطری خرمنش را تهدید نمی کند چوبی برداشت و حرکت کرد وقتی کنار خرمن رسید آرام گرفت.

داشت قدم می زد که آن بنده خدا دیگر از خواب بیدار شد با وحشت و ترس به طرف صاحب خرمن حمله ور شد و گفت آمده ای خرمن را بسوزانی و مرا بیچاره کنی ؟ صاحب خرمن فورا او را شناخت و جا خورد و گفت من فلانی هستم آرام باش نیامدم خرمن را آتش بزنم . مرد عصبانی ایستاد سپس برای صاحب خرمن تعریف کرد که دیشب دچار وسوسه شده و تمام شب برای خرمن وی نگهبانی داده است آن دو همانجا با هم آشتی کردند و عهد کردند که هیچگاه در میان جمع حرفی نزنند که دشمنانشان سوء استفاده کنند .

علمای شیعه و سنی بعد از انقلاب حدود بیست سالی برای وحدت تلاش نمودند و حدودا به مقدار زیادی موفق شده بودند ذهنیتی میان مردم ایجاد نمایند که دنبال تفرقه جویان نروند درست زمانی که موقع نتیجه گرفتن زحمات بیست ساله بود ناگهان یک درگیری و دعوایی درست نمودند که تمامی زحمات به باد رفت و دوباره به نکته اول رسیدند.

باز دوباره تلاش کردند و زحمت کشیدند وقتی می خواست همه چیز درست شود باز با کمک هم رفتند لابلای کتابهای قدیمی را گشتند تا نکته ای پیدا کنند و بتوانند شیعه و سنی را مقداری از هم دور نمایند.

علمای شیعه و سنی الحمدلله در این مورد (یعنی ایجاد ..) همکاری نزدیکی دارند .

علمای شیعه و سنی بارها با کمک هم زمینه را به نحو احسن آماده نموده اند تا خرمنی آتش بگیرد و بارها هم مجبور شده اند مثل آن روستایی از یکدیگر محافظت نمایند.

می گویند : دشمن می خواهد تفرقه بیاندازد . نمی دانم شاید چنین باشد اما در این چند سال که من بیاد دارم هر چه تفرقه افتاده توسط خود بزرگان شیعه و سنی بوده .

آیا دشمن گفته شما بروید مسئله ای به نام شهادت زهرا درست کنید؟ دشمن گفته شما به پیروان نخستین پیامبر بد و بیراه بگویید؟ ..... نمی دانم شاید.

بیدینهای شیعه و سنی با هم هیچ مشکلی ندارند دین داران هستند که مشکل دارند.
دوشنبه 3 تیر 1387

markez - لبنان - بیروت
عجب ادمهایى هستید شماها. بابا یه مشت جوون که بنده خداها زورى سرباز شدند رو گرفتند این کجاش خوبه و به جمهورى اسلامى ضربه میزنه. خودتونو بذارید جاى اینها. بابا گناه داره. اما اینا که حمله کردند مثل قاچاقچی ها میمونند به هر حال خدا همه رو به راه راست هدایت کنه.
fadatg - کانادا - اتاوا و س. میربلوچ زهی از خاش کاش کمى شعور داشتید. کاش کمى درک داشتید که حرف مفت نمیزدى. کاش کمى ادم بودى. خودتونو بذارید جاى اوونها.
دوشنبه 3 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.