رفسنجانی: روحانیت بعنوان مادر نظام و انقلاب نمیتواند فرزندش را رها کند

رفسنجانی: روحانیت بعنوان مادر نظام و انقلاب نمیتواند فرزندش را رها کند

رییس مجلس خبرگان رهبری، گفت: روحانیت، مادر نظام و انقلاب است و نمی تواند فرزند خود را رها کند.

بر اساس این گزارش از قم؛ آیت الله اکبر هاشمی رفسجانی، عصر پنجشنبه در ششمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، افزود: این نظام، زاییده روحانیت است و پایه اساس تفکرات نظام جمهوری اسلامی برگرفته از تفکر روحانیت است.

هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه نظام نمی‌تواند از اصل تفکر شکل گرفته خود (روحانیت) فاصله بگیرد، تصریح کرد: اگر روزی مردم از این تفکر فاصله بگیرند، زمینه شکست را فراهم کرده اند.

رییس مجلس خبرگان رهبری، اظهارداشت: انتظار داریم که روحانیت و علما، فقه سیاسی را با مبنای امروزی احیا کننند تا خدای ناکرده شاهد برخی اعمال سلیقه‌ها در نظام جمهوری اسلامی نباشیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه امروز جامعه ما نیازمند فتوای جدید در عرصه‌های مختلف بویژه درمسایل سیاسی است، تصریح کرد: روحانیت وظیفه دارد تا با مطالعه در بخشهای جدید، به فکر تهیه و تدوین فتواهای جدید در زمینه مسایل روز مردم باشد.

هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: امروز از اعماق دریاها، کرات و آسمانها، مسایل جدیدی بوجود آمده است که نیازمند مطالعه، پژوهش و فتاوای فقهی جدید می‌باشد، که امیدواریم این بخش مورد توجه جدی حوزه‌های علمیه قرار گیرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از فعالیت علمای گذشته در زمینه احیا و آموزش فقه سنتی، گفت: امیدواریم ما بتوانیم پاسدار راه آنان در ترویج فقه سنتی باشیم و بتوانیم در بخش فقه سیاسی نیز به فکر چاره جوییهای اساسی باشیم، چرا که به اعتقاد من در این بخش، حوزه‌های علمیه کوتاهی کرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به جایگاه و رسالت روحانیت، خاطرنشان کرد: آن چیزی که امروز ما را رنج می‌دهد، این است که حوزه‌های علمیه به اندازه کافی در مساجد فعالیت نمی‌کنند و امروز خیلی از مساجد ما در مناطق محروم و روستاها امام جماعت ندارند و در این زمینه به توجه جدی حوزه‌های علمیه برای پوشش این خلاء نیاز وجود دارد.

هاشمی رفسنجانی، تاکید کرد: نظام هم وظیفه دارد برای جبران کمبود و نارسایی‌ها ی روحانیت، توجه و تلاش بیشتری داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای ارزشمند روحانیت در طول قرن‌های گذشته اشاره کرد و گفت: شکل‌گیری انقلاب مشروطه، یکی از دستاوردهای حضور روحانیون در عرصه سیاسی بود، هر چند بعدها روحانیت را از این مسیر جدا کردند و نهصت مشروطه منجر به شکست شد.

رییس مجلس خبرگان رهبری، در ادامه سخنان خود، با بیان اینکه امام خمینی بهترین هدیه از جانب خداوند به مردم ایران بود، خاطرنشان کرد: امام راحل، با تشویق و هدایت مردم برای مبارزه با رژیم فاسد پهلوی، به میدان آمد و نظام جمهوری اسلامی را شکل داد.

وی با بیان اینکه امروز حضور مردم در صحنه‌های مختلف بسیار سرنوشت ساز و تعیین‌کننده است، تصریح کرد: در دنیای امروز، این تفکر که می‌توان با کودتا و زور بر مردم حکومت کرد، مردود است.

وی با اینکه ما بر اساس آموزه‌های دینی، با قلوب مردم سروکار داریم، افزود: تا این ماهیت در نظام انقلاب اسلامی، بالنده و پویاست، نطام به مسیر خود ادامه می‌دهد.

هاشمی رفسنجانی، در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای سفر هیات ایرانی به ریاست وی به عربستان سعودی برای شرکت در اجلاس سران کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: این سفر دارای دستاوردهای خوبی در چند بخش بود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه قبل از سفر، وزارت خارجه از من خواست تا برخی از مسایلی را که درباره ایران و عربستان در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده بود، در این اجلاس با مقامات این کشور مطرح کنم، گفت: در طی دو جلسه مذاکره با ملک عبدالله پادشاه عربستان، این مسایل را مطرح کردم، که تفاهم خوبی در این زمینه حاصل شد.

هاشمی رفسنجانی، اظهارداشت: قرار شد با تشکیل هیات‌های کارشناسی از سوی دو طرف، مسایل مربوط به منطقه خاورمیانه مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به برخی از دغدغه‌ها از سوی مسوولان حج و زیارت در خصوص برخی از برخوردهای غیر مسوولانه با زائران ایرانی، به هنگام سفر به مکه و مدینه، گفت: این نگرانی‌ها را نیز با ملک عبدالله در میان گذاشتم، که قرار شد با دستور ایشان، از ادامه برخی از بدرفتاریهایی که با زائرین ایرانی در گذشته صورت می‌گرفت، جلوگیر ی شود.

رییس مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه در این سفر پایه‌های توسعه روابط دو کشور گذاشته شد، تصریح کرد : امیدواریم فرجی حاصل شود تا همکاریهای صمیمانه و دوستانه در میان کشورهای منطقه بیش از پیش بوجود آید
kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
این مادر ..... انقدر با بچه اش شیرهء جون صابخونه رو خورده که داره میترکه...این مادر به دلیل پس انداختن فرزند ناخلفش آقانظام و بدلیل اخلاق فاسدی که داره بدرد ریاست خانهء عفاف میخوره . هم دزده ..هم نانجیبه ...هم زناکاره ...هم حرو....ده ست .هم بخون بچه هاش تشنه ست ...هم تو کله اش جای مغز پهن پر کردن.... هم ملتی رو بباد فنا داده ..هم میراث چند هزارسالهء ملتو دزدیده و بحراج گذاشته ...هم بچه های صابخونه رو سرشونو ببادداده... ...هم این توله ای که 30 سال پیش پس انداخته و اسمشو گذاشته آقا نظام ... یه ننه داره سی چهل تا بابا...بی نا.....بهشون خوش گذشته ...گردنشو انقدر از مال دزدی کلفت کرده که نگرانم باچه طنابی باید آویزونش کرد ؟ شاید سیم بکسل هم طاقت این تنهء لش رو نداشته باشه .ملت همت کنید این آشغالها رو بریزید تو زباله دونی ..تا تهء ثروت و تمامیت ارزی مارابالا نیاوردن .
گیر عجب دجاله هاپی افتادیم هااااااااااا
جمعه 31 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
ای چه مادری است که بچه های این سرزمین را دسته دسته به جلادان می سپرد.باید چه کسی را دید که بکویم ما مادری چون این نظام نمی خواهیم.کوسه برو برای خودتان این قصه را بخوان
شنبه 1 تیر 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
نظام هرجایى و انقلاب هرزه، مادر چنین فرزندى را چه خطاب میکنند کوسه عربزاده؟
شنبه 1 تیر 1387

Parishan - کانادا - منترال
خوب از این مادر فرزندی بهتراز احمدی نژاد بیرون نمیادـ!!!!
شنبه 1 تیر 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
پس عجب نظام مادر به خطایی داریم ما.
شنبه 1 تیر 1387

l34n0 - کانادا - تورنتو
ای وای مادر..
موش کور بخوردت که نفهمه چه گ... داره میخوره ننه جون.
شنبه 1 تیر 1387

پری دریائی - ایران - تهران
جناب دزد زاده اگر لطف بفرمائید اسم مقدس مادر رو به نظام ننگین و سرشار از جنایت و دزدی و دروغ و ریاتون نچسپونین ممنونتون میشم. شما بهتره نظام ننگینتونو با آرواره های کوسه ای مقایسه کنین که برای دریدن انسانها حتما بهشون نیاز داره و تو هم نیاز داری کوسه جون!
شنبه 1 تیر 1387

Artosh - ایران - تهران
این انقلاب ز.....زاده است. وقتی مادرش ف..... ای مثل شما باشد وای به حال انقلابتان. دست بردارید از مسخره کردن مردم. تا کی میخواید مردم رو هالو فرض کنید؟؟ باید خجالت بکشید.
شنبه 1 تیر 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
ملت ایران که فرزندان این کثافتها نیستن .فرزندهای این اشغالها توی لبنان و انگلیس و روسیه هستند.هر یک اخوند تو این کشورها دهتا زن دارن
شنبه 1 تیر 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
تا........ابله......در......ایران........هست.......ملا.....در....نمی ماند..........لابد.... گوش شنوایی هست که این اراجیف را می گویند.
شنبه 1 تیر 1387

ocean bird - ایران - ایران
نامادری از این پر رو تر دیده بودید. آقا بابای ما از اول زن نداشت! ما ننه نخایم کیو باید ببینیم؟؟؟!! اون هم نامادری با کلی ریش و پشم و سبیل و عبا و عمامه!! خدای این ننه ها رو از ما بگیر. بگید آامین
شنبه 1 تیر 1387

pouriya - ایران - رودسر
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
متاسفانه همینطور است. تا زمانی که مردم عکس العملی در برابر این مذخرفات از خود بروز ندهند حکم سکوت علامت رضاست را پیدا میکند.
شنبه 1 تیر 1387

فریاد خاموش - آلمان - برمن
روحانیت (البته منظورم روحانیون وطن فروش و مزدوره نه همشون) فرزندان نا خلف و دزد و جنایتکار این مرز و بوم بیشتر نیستن که با کثافتکاریهاشون تیشه به ریشه دین و وطن ما زدن خدا لعنتتون کنه فقط همینو می تونم بگم
یکشنبه 2 تیر 1387

پری دریائی - ایران - تهران
Artosh - ایران - تهران عزیز اینا اگه ادم بودن و حیا و شرم داشتن و اهل خجالت کشیدن بودن وقتی می دیدن 90 درصد مردم ازشون متنفرن و اون 10 درصد دیگه هم به خاطر لفتو لیس و چاپیدن دارن واسه اینا دم تکون می دن ،دم های ننگینشونو می ذاشتن رو ی کولشون گورشونو گم می کردن توی همون کشورهای عربی که از همون جا لش آوردن!!
یکشنبه 2 تیر 1387

titan - ایران - ایران
عزیزم pouriya - ایران - رودسر
مردم خود توئی
یکشنبه 2 تیر 1387

سوین - ایران - تهران بزرگ
تنها راه حلی که می مونه اینه که پدر این نظام رو پیدا کنیم که یه صحبتی با این ننه داشته باشه :)
یکشنبه 2 تیر 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
معنی حرف این سر کرده دزدها اینه که قصد ندارند از گنجی که عین افعی روش چنبره زدن دست بکشن و تشریف نجس بوگندیشونو برن. . پس ملت دست بکار شین و این زبال ها را کهسی ساله شهرداری در بردنشون کوتاهی کرده و کرم کذاشتن هرچه زود تربریزن تو زبله دونی تاریخ که بو گندشون حال هفتاد میلیون شهروند ایرانی را بهم زده .گنددزدیهاشون بگوش جهانیان هم رسید روباهای دغل پالون تزویرشونو مدل جدید دوختن و گمون منیکنن ملت دیگه ساده و احمق نیستن.
دوشنبه 3 تیر 1387

amirpersia - سوءد - استکهلم
با کیاوش موافقم. این اخوندهای بی شرم و حیا فقط نگران کثافت کاری و پر کردن جیبای بدون تهشون هستن. روشون هم که تو حوزه خوب باز کردن. خوبه که گند کاری های ایشون و خانوادش همه جا علنی شده. خدایا ما ر از دست این مافیای قدرت نجات بده
سه‌شنبه 4 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.