وزیر علوم فیلمبرداری از تعرض به دانشجوی دختر را محکوم کرد

وزیر علوم فیلمبرداری از تعرض به دانشجوی دختر را محکوم کرد

دانشجویان برای چند روز در دانشگاه زنجان تحصن کرده و شب ها نیز از دانشگاه خارج نمی شدند
وزیر علوم جمهوری اسلامی به ماجرای تحصن دانشجویان در دانشگاه زنجان واکنش نشان داده و بیش از هر چیز انتشار فیلمی که باعث جنجال در دانشگاه شد را محکوم کرده است.

محمد مهدی زاهدی همچنین به دانشجویان توصیه کرد "بهترین راه مقابله" با چنین مواردی در آینده امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش روزنامه کارگزاران آقای زاهدی در مورد فیلمی که ظاهرا تلاش معاون دانشگاه زنجان برای تعرض به یک دختر دانشجو را نشان می دهد گفت: "انعکاس این موضوع از طریق فیلمبرداری و انتشار آن غیرقانونی و مصداق اشاعه فحشا" است.

آقای زاهدی روز چهارشنبه در پاسخ به خبرنگاران که خواستار توضیحات او درباره واقعه دانشگاه زنجان بودند اظهار نظر می کرد.

ماجرای تحصن در دانشگاه زنجان شنبه شب گذشته پس از آن شروع شد که دانشجویان دانشگاه معاون این دانشگاه به نام حسن مددی را در حال مجبور کردن یکی از دختران دانشجو به برقراری رابطه با او در اتاق کارش غافلگیر کرده و از صحنه ورود به اتاق فیلمبرداری کردند.

تحصن و اعتراض ها برای چند روز تا چهارشنبه به طور جدی ادامه داشت و پس از تعلیق معاون دانشگاه به تدریج پایان یافت.

وزیر علوم انتشار این فیلم را که پیشتر باعث اعتراض روزنامه های نزدیک به محافظه کاران تندرو نیز شده بود "غیرقانونی" دانست و تاکید کرد: "همانطور که گفتم این شیوه ها درست نیست و خلاف شرع است."

وی از دادن پاسخ صریح به سوالات خبرنگاران دایر بر اینکه دانشجویان دانشگاه زنجان از جمله خواستار استعفای وی هستند طفره رفت.

وی گفت: "اینکه عده ای بخواهند این را به مسائل سیاسی دامن بزنند شیوه جوانمردانه ای است؟"

وزیر علوم تاکید کرد که اگر خلافی صورت گرفته باشد با آن برخورد خواهد شد

رئیس دانشگاه زنجان قبلا بابت تخلف معاون خود در "تعرض به دانشجوی دختر" دانشگاه از دانشجویان متحصن عذر خواهی کرده بود.

اما وزیر علوم تاکید کرد که جرم ثابت نشده است. وی برخورد با متهم را "منوط به اثبات تخلف از سوی او" اعلام کرد و به علاوه توضیح داد که از نقطه نظر او فیلم چیزی را ثابت نمی کند.

وی گفت: "در فیلم تنها چیزی که می بینید نداشتن حجاب است. اگر مدارک و مستنداتی ارائه شود که دادگاه یا کمیته انتظامی اساتید توجیه شوند یقینا برخورد خواهد شد."

آقای زاهدی در پاسخ به سوالات درباره درخواست دانشجویان برای استعفای او چنین گفت: "ما تاکنون قاطعانه با موارد این چنینی برخورد کرده ایم. دانشجویان ما مسلمان و متشرع هستند."

به گزارش کارگزاران یکی از خبرنگاران در پاسخ به وزیر علوم گفت که متهم نیز ظاهرا فرد مسلمانی بوده است.

وزیر علوم همچنین از انعکاس این حادثه "به شیوه ای غیراخلافی در سطح بین المللی" شکایت کرد.

اواسط هفته و پیش از پایان اعتراض ها، بعضی از رسانه های نزدیک به محافظه کاران تندرو در مطالبی این احتمال را مطرح کرده بودند که کل این ماجرا پاپوشی برای معاون دانشگاه و بهانه ای برای ایجاد اغتشاش در دانشگاه بوده باشد.

وزیر علوم در پایان چنین به دانشجویان اندرز داد: "از جوانانمان خواهش می کنم بحث امر به معروف و نهی از منکر را در دانشگاه ها خیلی جدی دنبال کنند و اگر قرار باشد مقابله ای با کاری انجام شود بهترین راه امر به معروف و نهی از منکر است."

newsms - امریکا - کالمبوس
سگ تو روح دزد تو وزیر علوم کنند حالا که داره گند کارتون درمیاد بهتره بزارید برید پی عیاشی و استادهای خودتون رو تربیت کنید
جمعه 31 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
"انعکاس این موضوع از طریق فیلمبرداری و انتشار آن غیرقانونی و مصداق اشاعه فحشا"
فحشا توی ایران مگه دیگه بیشتر از اینم میشه بالاتر از سیاهی که رنگی نیست
دوستان عکس این وزیر علوم رو بدقت نگاه کنید لازم بگم که این علامت روی پیشونی اشون جای مهرداغ شده است که دیگه ببین مسولان نظام یجور چشم و هم چشمی شده هرکس پیشونیش خرابتر باشه به خدا نزدیکتره.................لللللووووللللل
جمعه 31 خرداد 1387

fariborzkhan - ایران - اصفهان
نه انصافا آدم فهمیده ایه این وزیر محترم. من کاملا منظورشو گرفتم. میگه با فیلم برداری و به نمایش در آوردن فیلم و ثابت کردن قضیه که کاری از پبش نمی برید. مگه تاریخ نخوندین؟ (همین قضیه زارعی و امثالهم). تازه فیلمه صرفا نشون میده دختره خیلی بی تربیت بوده که بی حجاب بوده. اگه نه با حجاب اسلامی هم میشه مورد تعرض واقع شد. باید دانشجوهای دانشگاه زنجان مثل نیروی محترم انتظامی می ریختن سر جناب آقای دکتر ممدی و محترمانه با لگد و چماق امر به معروف و نهی از منکرش می کردن.
جمعه 31 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
وزیر علوم گه خورده مرتیکهء فاسد. اینا کم کم قرم قرمو شروع کردن که یهو اگه صداپی دنیاد اون دختر معصوم و تمام بچه های دانشگاه زنجانو مثل بچه های دانشگاه امیر کبیر تر تیب گرفتار کردنشونو بدن . مردم خصوصآ دانشجوها حواسشونو جمع کنن ..به هیچ وعده و وعید این حکومت اعتماد نکنن . دروغ و دروغگوپی که در اسلام بنام تنقیه از اون یاد میکنند اولین شرط اسلام بعد از تشهده . دزدی دوم ...آدمکشی هم شرط سومه ....و اینها به این سه شرط باورمند و مجری اند .
جمعه 31 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
یکی ار دیگری کثیف تر.وقتی یک حکومت زنباره و مردم ستیز روی کار باشد بهتر از این می خواهید شود.اسلام یعنی همین.
شنبه 1 تیر 1387

mahkame - اتریش - وین
نمیدونه چطوری خودشو مطرح کنه.
شنبه 1 تیر 1387

masoud_gsm - ایران - رشت
قبل این ماجرا که گند چند تا حراستی که تو دانشکاهای دیگه همین بلاها رو سر دخترای دانشجو اوردن اومد تا اخراجشون نکنن همه گفتن شایعه هستو صحت نداره
حالا که فیلم برداری شده
هم میگن فیلم برداری خلاف شرع بوده
هم مددی کاری نکرده
تازه دختره هم بی حجاب بوده
هخرش هم میگن این یه تله جنسی بوده
گور پدرتون با این قانونتون که وقتی خوتون توش گرفتار میشین 1000 تا تبصره واسش درست میکنین تا خلاص شین
این هم از اسلام ناااااااااااااااااااااااااااببببببببببببببببببببببب محححححححححمدیتون
شنبه 1 تیر 1387

علی آقا - ایران - آبادان
معلوم بود که آخرش اینجوری میشه
.
آب از آب تکون نمیخوره فقط این دانشجوهای بیگناه هستن که آخر سر محکوم میشن
شنبه 1 تیر 1387

دختر پارسی - ایران - تهران
واقعا خجالت آوره چطور کار کثیف اون استاد بی همه چیز بد نبوده اما فیلم برداری برای داشتن مدرک کار زشت و ناپسندی باوده؟ تا وقتی امثال این عقب افتاده عصر حجری و دروغگو و دستمال چی دارن کار فرهنگی می کنن این قضیه صد بار دیگه هم اتفاق میوفته. اگه دختر خودت هم بود باز این زرارو می زدی؟؟اگر عرضه نداری بگی که چه کثافتهائی رو گذاشتی تو کار فرهنگی و خجالت می کشی از اینکه یک مشت حروم زادرو گذاشتی تو دانشگاهها دیگه خفه شو حرف زیادی نزن!
شنبه 1 تیر 1387

persia_64 - ایران - طهران
n1002 - کانادا - تورنتو / عزیز من اون مهر داغ شده نیست / بلکه استکان داغ شده است که برای تظاهر به اینکه مثلا این یارو نماز زیاد میخواند روی پیشانی غیر مبارک این مردک حک شده
شنبه 1 تیر 1387

آینه - ایران - تهران
این مدینه فاضله ((بخوانید فاضلاب)) که ادعای آن رو داشتن همینه!!!!!
شنبه 1 تیر 1387

joshua - انگلیس - نیوکاسل
دانشجویان عزیز حتما یادتون باشه دفعه دیگه در حال سکس فیلم بگیرید چون خیلی دوست دارم بدونم حکم اسلام در مورد یک مسئول دانشگاه که مسلمان و پاچه خور رژیم کثیف اسلامی هست چیه ؟درود بر دانشجویان شجاع .
شنبه 1 تیر 1387

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
دانشجویان دیگری هم حتما قربانی هستند. باید شکایت کنند.
شنبه 1 تیر 1387

shahab2008 - انگلیس - لندن
میگم این دولت 9 همون خوارج یا به عبارتی کوفیان پیرو یزید یا بهتره بگم افراد عمرعاص که قران به نیزه کردن نیستن
شایدم از بازمانده های نظام کلیسایی قرون وسطا باشن
کسی چه میدونه
شنبه 1 تیر 1387

far30far - ایرات - اصفهان
اینا همه تقصیر دانشجوهاست که به جا درس و مشق زاغ سیاه استاد را چوب میزدندو اون دختر که دل استاد را به دست نیاورده و موجب رنجش ایشان را فراهم آورده است و گر نه طلا که پاکه چه منتش به خاکه و بر وزیرررر علوم هم طبق همین اصل واجب کفایی است که از استاد دلجویی و اسباب ارتقای رتبه ایشان را فراهم بیاورند تا درس عبرتی باشد برای آنکه در او غش باشد به ویژه دانشجوبان سر تا پا تقصیر
شنبه 1 تیر 1387

ali_esf - ایران - اصفهان
آشغاله عوضی
دیگه چه جوری باید ثابت کنن
فیلمش رو دیده و میگه ثابت نشده اگه فیلمش نبود چی میگفت این کثافت؟
شنبه 1 تیر 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
من فکر میکنم این آقای وزیر تو یو تیوپ سرنزده که ببینه از اهل بیتش فیلم برهنه گذاشتن . شایدم میدونه و منظورش همون فیلمه ...نه فیلم دانشجوپی که از دست یک حمالی کثیف و متعفن عقیدتی بنام استاد دوآتیشهء اسلامی که داشت شیوهء درنده خوپی اجدادشو نشون میداد مورد نظرشون باشه . چون بهر حال درسته که بیشعوره...درسته که از چاله میدون آوردنش...درسته که سگ درگاه محمود چلمنه ...ولی بهرحال تو محیطی کار میکنه که عده ای دانشجو دارن زندگی میکنن ( منظورم اوین نیست ...پیش دانشگاهی اوینه ) خب هرچقدرهم یابو باشه روزی دوتا کلوم هم از بچه هابشنوه باید خیلی عقلش بیش از اینها برسه که در هیچ حکومتی جای ظالم و مظلومو عوض نمیکنن...جز در دیم متحجر اسلام اونم از نوع شیهه ء اثنی عشری که البه خیلی وقته که تشت رسواپی جنایت برای دزدی در این دین هم در اومده ..
دوشنبه 3 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.