امام جمعه تهران : نقل شایعه علیه مقامات نظام حرام شرعی ‌است

امام جمعه تهران : نقل شایعه علیه مقامات نظام حرام شرعی ‌است

 خطیب نماز جمعه تهران نقل شایعات علیه مقامات نظام را حرام شرعی خواند و از قوه قضاییه خواست که پرونده عباس پالیزدار را عادلانه و با حساسیت فراوان دنبال کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی در مورد حضور زنان در عرصه اجتماع گفت : زن در عرصه اجتماعی می تواند با ضوابط شرعی حاضر باشد و خدمتگزار باشد اما فاطمه گونه و همراه با عفت که در سیره عملی حضرت زهرا(س) وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : انس با خدا پایه مباحث اخلاقی در اسلام است و از جمله راههای انس با خدا عمل صالح است، یعنی عملی که خالصانه برای خدا باشد و دومین ویژگی عمل صالح این است که بر اساس تکلیف باشد، یعنی ممکن است یک کار در یک مقطع صالح باشد و در مقطع دیگر عملی ناصالح محسوب شود. برای مثال، امام خمینی (ره) در آستانه انقلاب گفتند که سربازها از پادگانها فرار کنند که آن روز کار درستی بود و امروز کار غیرصحیحی است.

خاتمی تصریح کرد : تکلیف محوری سیره انبیاء بوده است. انبیاء به این توجه نمی کردند که چه خواهد شد بلکه به تکلیفی که باید انجام می داندند می اندیشیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت : تکیلف محوری به معنای بی برنامه عمل کردن و غیرکارشناسانه عمل کردن نیست، چون بر اساس روایات کسی که غیرکارشنانه عمل می کند افسادش بیش از اصلاحش خواهد بود.

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران با تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) گفت : با همان شکوهی که به استقبال عزای حضرت زهرا(س) رفتیم با همان شکوه به استقبال میلاد آن حضرت برویم.

وی همچنین با گرامیداشت سالروز ولادت امام خمینی(ره) از ایشان به عنوان احیاگر اسلام در عصر حاضر یاد کرد.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین از شهید دکتر چمران به عنوان شهیدی یاد کرد که با مدال رضایت ولی فقیه با پیکری خونین به دیدار خدا رفت.

خاتمی همچنین با بیان اینکه وضعیت آب در کشور در شرایطی است که نیاز جدی به صرفه جویی وجود دارد از مردم خواست که همچون زمستان گذشته که  در مورد گاز صرفه جویی کردند در مصرف آب هم صرفه جویی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حوادث سال 1360  گفت : در دهه آخر خرداد و دهه اول تیرماه 1360 شاهد حوادثی سریع و  پی در پی  بودیم.

وی گفت : امام (ره) در بیستم خرداد بنی صدر خائن را از فرماندهی کل قوا عزل کرد که کار بسیار مهمی بود. 26 خرداد بیش از صد نماینده طرح عدم کفایت سیاسی بنی صدر را به مجلس ارائه کردند و این طرح با 177 رای از 190 رای با اکثریت قاطع رای آورد و امام بعد از رای عدم کفایت مجلس به بنی صدر اول تیرماه وی را از ریاست جمهوری عزل کردند.  30 خرداد شاهد شورش کور منافقین، ششم تیرماه شاهد ترور مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر بودیم که خداوند این ذخیره انقلاب را برای ما نگاه داشت و در  فاجعه هفتم تیر که شهدای زیادی مثل شهید بهشتی را از دست دادیم.

وی ادامه داد : مایه تعجب است که دنیای لیبرال دموکراسی غرب و اینهایی که شعار حقوق بشرشان گوش فلک را کر کرده است اخیرا نام منافقین را از لیست تروریستها حذف کردند.

خاتمی خطاب به کشورهای غربی گفت : شما تروریست پرورید نه ضد تروریست.

وی گفت : عواملی مثل ضعف اعتقادی، انحصار طلبی، بازی خوردن از بیگانگان و بریدن از ولایت از عوامل مهم سقوط و بدبختی منافقین و بنی صدر بود.

خاتمی با بیان اینکه جدایی از ولایت فقیه باعث  تیره روزی می شود گفت : عبرت دیگر حادثه هفتم تیر این بود که اکثر شخصیتهایی را که ترور کردند ابتدا ترور شخصیت کردند .

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: جمعی کنار هم می نشیند و هم قسم می شوند که افشاگری کنند، دروغ هایی را در رابطه با چهره های بهشتی گونه مطرح می کنند که این در ادامه همان پروژه ترور شهید بهشتی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری از مردم خواست تحت تاثیر این شایعات قرار نگیرند و گفت : این شایعات هست و خواهد بود اما حتی نقل این شایعات هم حرام شرعی است.

وی افزود : ‌در جلسات محفلی نشسته اند و تصمیم گرفته اند این پروژه را انجام دهند.

خاتمی از قوه قضاییه خواست که این پرونده (عباس پالیزدار) را عادلانه با حساسیت فراوان دنبال کند چون  این پرونده یک پرونده معمولی نیست و حاصل یک کار تشکیلاتی است.

وی گفت :‌ سرنخها را پیدا کنید و در نهایت مفتریان را به مجازات برسانید تا دیگر مفتریان بدانند افترا مجازات سنگینی دارد.

خاتمی با اشاره به سفر اخیر خاویر سولانا به تهران اظهار داشت : حرف و موضع نظام دو نکته است. ما از آغاز طرفدار مذاکره در این مورد هستیم اما مذاکره منطقی و برهانی برای حل مشکل. ملت فهیم و شجاع ایران ادب را با ادب جواب می دهد و منطق را با منطق جواب می دهد، اما اگر دشمنان و به ویژه اسرائیلیها و حامیان آمریکاییها بخواهند با زبان زور حرف بزنند مطمئن باشند که تو دهنی محکمی خواهند خورد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد : این عقب مانده های سیاسی اگر تا الان نفهمیده اند امروز بفهمد که روانشناسی سیاسی مردم ایران بیگانه ستیزی است و با این روانشناسی اگر به ایران چپ نگاه کنید شاهد خروش ملت ایران خواهید بود که تا ابد شما را از انجام هر حرکت شرارت آمیزی پشیمان می کنند.

sheyvar - ایران - تبریز
همین حرف خودت حرام عینی هست چه برسد به شرعیش.
مگر مقامات کیند ؟ عقب مانده ترین ها در روزگار ایران
جمعه 31 خرداد 1387

مبین.رشت - ایران - رشت
شهید بهشتی را همینها خودشون کشتن !درست 15 دقیقه بعد از اینکه هاشمی رفسنجانی (اکبر شاه)از محل سخنرانی شهید بهشتی بیرون آمد انفجار رخ داد!در ضمن همه چیز را که حرام کردید اینهم روی بقیه!
جمعه 31 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
تکلیف محوری سیره انبیاء بوده است. انبیاء به این توجه نمی کردند که چه خواهد شد بلکه به تکلیفی که باید انجام می داندند می اندیشیدند.

آفرین به آخوندها که دقیقا همینطوری تکالیفی که انگلیس بهش میده رو انجام میدن!
جمعه 31 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
از قدیم گفته اند تا دولا نشی ملا نشی.
شنبه 1 تیر 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
شرعی که در آفتابه است و شکم و زیر شکم ...بدرد تو دزد لجن بیشعوری میخوره که خیال کردی هنوزم زمان عربهای وحشی و خونخواریه که بااینحرفا مردمو میترسوندن و جیبشونو میزدن ...اگه احترام سایت و کاربرها نبود میگفتم شرع شماکه زاپیدهء فکر معلول باقر مجلسی و کلینی ..دو مفسد بیمار جنسی است را چه باید کرد . قرن بیست و یکمه..دیگه حنای شرعیات برای مردم رنگی نداره... بهشت ارزونی شما متعفنین خصوصآ تو چاپلوس دستمال فروش ...وجهنم هم که براتون آماده خواهیم کرد و بزودی ملت گردنتونو می بندن و مثل سگ بسوی منزل جدیدتان میبرندو اسکانتان میدهند . ای کلاشهای دزد بی ناموس ...بساط حماقتتونوجمع کنید و برید بدرک و مردمو از این جفنگیات نترسونید...طبل رسواپی دین از پشت بام افتاده و صداشو تمام جهانیان شنیدن ...جز شماها که تو طویله ها تون سر تون به آخورتون گرمه .
شنبه 1 تیر 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
شما اصلن خودتو ناراحت نکن!! با چنان حساسیتى این پرونده رو دنبال کنند که همشون مثل اون خرسه اعتراف کنند که آقا ما خرگوشیم
به دوستان هم عمامه ایتون هم بفرمایید که کارخانه قابل شمارو نداره، شهرک صنعتى خرید و فروش بفرمایید!! کشور گل و بلبله هر چه بخورى تمومى نداره!!! تا میتونید جیباتونو پر کنید،
شنبه 1 تیر 1387

مبین.رشت - ایران - رشت
آقای خاتمی حرام مال خودت .حلال مال خودت بهشتم مال خودتون ما نخواستیم بزارین دو روز دنیا رو راحت بگذرونیم.مگه خودتون نگفتین که دین اسلام گفته در پذیرفتن دین هیچ اجباری نیست و انسان مختار است؟!پس ولمون کن بی دین!خودت وقتی به چیزی که دینت گفته عمل نمیکنی اونوقت اون حرام نیست؟!هر چی به نفع خودتونه حلال اعلام میکنین و هر چی به ضرر منافعتون هست حرام اعلام میکنین.فکر نمیکنم روباهی زیرک تر از شماها تو کل دنیا وجود داشته باشه!
شنبه 1 تیر 1387

دختر پارسی - ایران - تهران
چه جالب!!!واقعا وقاحت هم حدی داره آدم از پر روئی و حروم زادگی این جماعت انگشت به دهن می مونه!!!انگار خدان!مگه تو و امثالتون چه پخی هستین؟
شنبه 1 تیر 1387

persia_64 - ایران - طهران
باید هم بیاد و مقامات را توجیح کند / زیرا خودش یک آشغال مانند آنهاست
شنبه 1 تیر 1387

paiiz - ایران - تهران
کی بشه که جوونای این سرزمین بشینند و کثافت کاری های شما را در اوراق تریخی این کشور ثبت کنیم
شنبه 1 تیر 1387

پری دریائی - ایران - تهران
این مرتیکه منظورش اینه که اگه کسی جرات کنه و کثافتکاری ها و دزدیها و بی شرفیها و ناجوانمردی ها و کارهای وحشیانه و غیر انسانی اینا رو رو کنه به عنوان محارب و مخالف با شرع (البته شرع من درآوردی از دیدگاه امثال خود حروم زادش) کشته خواهد شد
یکشنبه 2 تیر 1387

far30far - ایران - اصفهان
من نمی دونم که چرا ایران با این همه چهره های بهشتی گونه و معصوم تبدیل به جهنمی شده که از هر گوشه اش هر روز خبر های تکان دهنده ای از جرم و جنایت و اختلاس های کلان و دزدی ها و تجاوز به دختران و سرکوب آزادی و بگیر و ببند جوانان و .... به چشم و گوش میرسه؟ عجیب نیست؟
یکشنبه 2 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.