پایان تحصن دانشجویان دانشگاه زنجان

پایان تحصن دانشجویان دانشگاه زنجان

یکی از خواسته های دانشجویان افشا نشدن هویت دختر دانشجو و عدم تعقیب قضایی او بود
تحصن دانشجویان دانشگاه زنجان در اعتراض به تلاش معاون دانشجویی دانشگاه به تعرض به یکی از دختران دانشجو به پایان رسیده و امتحانات این دانشگاه که لغو شده بود، از روز شنبه از سر گرفته خواهد شد.

هم زمان دادستان زنجان از بازداشت دو متهم پرونده و محرز شدن "ارتباط ناصحیح" آن دو خبر داده است.

تحصن دانشجویان دانشگاه زنجان از شنبه شب گذشته، 25 خرداد، و بعد از آن آغاز شد که تعدادی از دانشجویان ادعا کردند معاون دانشجویی این دانشگاه را در حال مجبور کردن یکی از دختران دانشجو به برقراری رابطه با او در اتاقش غافلگیرش کرده اند. این دانشجویان از لحظه ورود خود به اتاق معاون دانشگاه فیلمبرداری کرده و این فیلم را در اینترنت قرار دادند.

بعد از تحصن دانشجویان، رئیس دانشگاه زنجان در جمع آنها حاضر شد و از آنها عذرخواهی کرد و با اعلام خبر تعلیق معاون دانشجویی دانشگاه تا زمان بررسی قضائی پرونده و تعویق امتحانات دانشگاه از دانشجویان خواست به تحصن خود خاتمه دهند.

تحصن دانشجویان از روز چهارشنبه و با پایان هفته و با توجه به تعلیق و بازداشت استاد مزبور و تعویق امتحانات به پایان رسیده و امتحانات این دانشگاه از روز شنبه از سر گرفته خواهد شد.

وزیر علوم ایران روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد در صورت احراز تخلف با فرد متخلف برخورد خواهد شد اما تأکید کرد که هنوز این مسئله محرز نشده و نیز به دانشجویانی که فیلم این مسئله را "در سطح بین المللی" پخش کرده اند، حمله کرد.

اما دادستان زنجان روز شنبه به خبرنگاران گفت "ارتباط ناصحیح عاملان حادثه زنجان" محرز است و این دو برای تحقیقات بیشتر در بازداشت هستند.

دادستان زنجان همچنین از کسانی که "به جای اقدامات شایسته قانونی و اطلاع خطا به مراجع قانونی، اقدام به افشای ناصحیح و نامطلوب آن کردند"، انتقاد کرد و گفت دادستانی به هر دو جرم -خطای معاون دانشگاه و افشای آن - رسیدگی خواهد کرد.

به این ترتیب به نظر می رسد یکی از خواسته های اصلی دانشجویان که عدم تعقیب دختر دانشجو و دانشجویان معترض، بعد از پایان تحصن بود عملا تحقق نیافته است.

عبدالعلی خان - هند - آگرا
از مقامات قضایی و قانونی که آبی گرم نمیشود آن ها همه هوای دولت و خودی ها را دارند گور پدر مردم و دانشجوی بیچاره ی مورد تعرض. پس تنها راهش افشاگریه که اونم مقامات قضایی و کشوری به جای برخورد با تعرض کننده با افشا کننده برخورد می کنن. یعنی هر غلطی مقامات می خوان بکنن کسی هم حق اعتراض و افشاگری نداره. به این میگن دیکتاتوری آخوندی. بابا این آخوندا که دست شیطان را از پشت بسته اند. صد رحمت به قاجارها و تاتارها و چنگیز و تیمور. مرگ بر اسلام و آخوند.
شنبه 1 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.