جندالله اعلام کرد که دو گروگان ایرانی را به قتل رسانده است

جندالله اعلام کرد که دو گروگان ایرانی را به قتل رسانده است

گروه بلوچ جندالله اعلام کرد که دو تن از شانزده مأمور انتظامی ایرانی را که پنجشنبه شب گذشته به گروگان گرفته بود، کشته است.

تلویزیون العربیه، مستقر در دوبی، ویدئویی را نمایش داد که نشان می داد که گروگانگیران در آن، دو مأمور انتظامی ایرانی را که به آنها چشمبند زده بودند برای کشتن وادار به زانو زدن می کردند، گوینده شبکه تلویزیونی اعلام کرد که نمی تواند صحنه کشتن آنها را پخش کند.

گروه جندالله پیشتر تهدید کرده بود که اگر ایران نفرات زندانی جندالله را تا امروز (جمعه) آزاد نکند، مأمورانی را که به گروگان گرفته است، به قتل خواهد رساند.

زمان کشتن دو مأموری که تصویرشان به نمایش درآمده مشخص نیست، گزارشهایی حاکی از کشته شدن دو تن از گروگانها به دست افراد جندالله پیشتر منتشر شده بود اما مقامات ایرانی این گزارشها را تأیید نکرده بودند.

افراد گروه جندالله پنجشنبه شب هفته گذشته (دوازدهم ژوئن) با حمله به یک پاسگاه انتظامی در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان در نزدیکی مرز پاکستان، شانزده مأمور انتظامی را به گروگان گرفتند و بعداً اعلام کردند که آنها را به پاکستان انتقال داده اند.

این گروگانگیری پس از آن صورت گرفت که مقامات ایرانی اعلام کردند که قرار است عبدالحمید ریگی، برادر عبدالمالک ریگی، رهبر جندالله که از یک سال پیش در پاکستان در بازداشت به سر می برد، به ایران تحویل داده شود.

عبدالحمید ریگی شنبه گذشته (چهاردهم ژوئن) به ایران فرستاده شد.

گروه جندالله که در مناطق بلوچ نشین جنوب شرق ایران و اطراف آن فعالیت می کند تاکنون مسئولیت چندین مورد آدم ربایی و حمله مسلحانه به نیروهای نظامی و انتظامی و مقامات محلی ایرانی را به عهده گرفته است.

شمار زیادی افراد غیرنظامی نیز قربانی حملات مسلحانه و گروگانگیریهای جندالله شده اند.

گروه جندالله هدف خود را احقاق حقوق قومی و مذهبی اقلیت بلوچ در ایران اعلام کرده که عموماً سنی مذهبند اما مقامات ایرانی این گروه را تروریستی و مورد حمایت آمریکا می دانند.

اعضای گروه جندالله معمولاً در خاک پاکستان پناه می گیرند و افرادی را که گروگان می گیرند را نیز به این کشور انتقال می دهند، پاکستان نیز که همچون ایران با گروههای جدایی طلب بلوچ درگیر است، در مقابله با این گروهها با ایران همکاری می کند.

ali-vienna - اتریش - وین
درسته من خودم مخالف کارهای ریگی هستم، اما من که توی سایتشون هنوز ندیدم چیزی اعلام کنند!!!!
دست کم جند الله همیشه وقتی کاری میکرد به صورت علنی و با افتخار!!! اعلام میکرد.

جمعه 31 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
زندگی به سبک زمان قارنشینان واقعا برای بعضی انسانها متاسفم
در زمانی که انسان باید یکصدا به فکر نگاه داشتن کره زمین برای زندگی یا حتی پیدا کردن راهی برای زندگی در کرات دیگر باشد بعضی انسانها هنوز چقدر احمق هستند
به امید اینکه زمانی همه انسانها متمدن باشند
جمعه 31 خرداد 1387

Artosh - ایران - تهران
بیچاره سربازها. بیچاره مادرانشون. چی میکشن؟!!1 این بنده خداها چه گناهی کردن اخه؟!!!
اینا به خاطر منافع خودشون حاضر نیستند حتی جون یکی از این سربازها رو نجات بدن. به امید آزادی این عزیزان.
شنبه 1 تیر 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
n1002 - کانادا - تورنتو
حرفات خیلی بوی بی سوادی میده! اولاْ غار نشین درسته نه قار نشین! دوماْ وقتی که تو غذا نباشه نوش جان کنی و نتونی بچتو بفرستی مدرسه و هر روز ببینی که دارن قومت رو از همه لحاظ تحقیر می کنند اونوقت فکر تسخیر کرات دیگه از سرت می پره. چون اول باید خونه و روستا یا شهر و کشور خودت رو تسخیر کنی بعد بری سراغ کرات دیگه.
به امید متمدن شدن همه از جمله اونایی که پیش خودشون فکر می کنن که خیلی متمدن هستند ولی.....
شنبه 1 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.