وزیر علوم : سیاسی کردن ماجرای دانشگاه زنجان جوانمردانه نبود

وزیر علوم : سیاسی کردن ماجرای دانشگاه زنجان جوانمردانه نبود

دانشجویان متحصن دانشگاه زنجان شب را در سالن تربیت بدنی دانشگاه سر کردند - عکس از خبرنامه امیرکبیر
وزیر علوم جمهوری اسلامی به ماجرای تحصن دانشجویان در دانشگاه زنجان واکنش نشان داده و بیش از هر چیز انتشار فیلمی که باعث جنجال در دانشگاه شد را محکوم کرده است.

محمد مهدی زاهدی وزیر علوم به فیلمی که ظاهرا تلاش معاون دانشجویی دانشگاه زنجان برای تعرض به یک دختر دانشجو را نشان می دهد به عنوان "مصداق اشاعه فحشا" اعتراض کرد.

به گزارش روزنامه کارگزاران چاپ تهران، آقای زاهدی روز چهارشنبه در پاسخ به خبرنگاران که خواستار توضیحات او درباره واقعه دانشگاه زنجان بودند اظهار نظر می کرد.

ماجرای تحصن در دانشگاه زنجان شنبه شب گذشته پس از آن شروع شد که دانشجویان دانشگاه معاون این دانشگاه به نام حسن مددی را در حال مجبور کردن یکی از دختران دانشجو به برقراری رابطه با او در اتاق کارش غافلگیر کرده و از صحنه ورود به اتاق فیلمبرداری کردند.

تحصن و اعتراض ها برای چند روز تا چهارشنبه به طور جدی ادامه داشت و پس از تعلیق معاون دانشگاه به تدریج پایان یافت.

وزیر علوم انتشار این فیلم را که پیشتر باعث اعتراض روزنامه های نزدیک به محافظه کاران تندرو نیز شده بود "غیرقانونی" دانست و تاکید کرد: "همانطور که گفتم این شیوه ها درست نیست و خلاف شرع است."

وی از دادن پاسخ صریح به سوالات خبرنگاران دایر بر اینکه دانشجویان دانشگاه زنجان از جمله خواستار استعفای وی هستند طفره رفت.

وی گفت: "اینکه عده ای بخواهند این را به مسائل سیاسی دامن بزنند شیوه جوانمردانه ای است؟"

وزیر علوم تاکید کرد که اگر خلافی صورت گرفته باشد با آن برخورد خواهد شد

رئیس دانشگاه زنجان قبلا بابت تخلف معاون خود در "تعرض به دانشجوی دختر" دانشگاه از دانشجویان متحصن عذر خواهی کرده بود.

اما وزیر علوم تاکید کرد که جرم ثابت نشده است. وی برخورد با متهم را "منوط به اثبات تخلف از سوی او" اعلام کرد و به علاوه توضیح داد که از نقطه نظر او فیلم چیزی را ثابت نمی کند.

وی گفت: "در فیلم تنها چیزی که می بینید نداشتن حجاب است. اگر مدارک و مستنداتی ارائه شود که دادگاه یا کمیته انتظامی اساتید توجیه شوند یقینا برخورد خواهد شد."

آقای زاهدی در پاسخ به سوالات درباره درخواست دانشجویان برای استعفای او چنین گفت: "ما تاکنون قاطعانه با موارد این چنینی برخورد کرده ایم. دانشجویان ما مسلمان و متشرع هستند."

به گزارش کارگزاران یکی از خبرنگاران در پاسخ به وزیر علوم گفت که متهم نیز ظاهرا فرد مسلمانی بوده است.

وزیر علوم همچنین از انعکاس این حادثه "به شیوه ای غیراخلافی در سطح بین المللی" شکایت کرد.

اواسط هفته و پیش از پایان اعتراض ها، بعضی از رسانه های نزدیک به محافظه کاران تندرو در مطالبی این احتمال را مطرح کرده بودند که کل این ماجرا پاپوشی برای معاون دانشگاه و بهانه ای برای ایجاد اغتشاش در دانشگاه بوده باشد.

وزیر علوم در پایان چنین به دانشجویان اندرز داد: "از جوانانمان خواهش می کنم بحث امر به معروف و نهی از منکر را در دانشگاه ها خیلی جدی دنبال کنند و اگر قرار باشد مقابله ای با کاری انجام شود بهترین راه امر به معروف و نهی از منکر است.

felfel - ایران - تهران
واسه کله گنده ها چیزی نیست امر به معروف کنید اما واسه جوونا بازداشت شلاق...
جمعه 31 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
خفت گیری یک دختر جوان اونهم با تهدید جوانمردیه....رئیس از معاون بیشعور تر معاون از رئیس خر تر .. اونهم تو مرکز علم .اینه یا خیل وقیحند که حتما اینطوره..یا زیادی حمال و بیشعورند..که صد در صد همینطوره ..اگه ملکت رو یک موجود خیالی اداره نمیکرد و رهبر دزدها ادم بود و ملکت صاحاب داشت..چوبی تو استین تو و معاون بی ناموست میکردن که سرش از چه نه بدترتون بزنه بیرون . شانست این بود که همه سرشون تو اخور چپاول ومثل معاونت بئ نامو سیه . والا اینور اب بودین کاریتون میکردن که عین گاو عر عر کنید و عین خر زوزه بکشید . یعنی مینداختنت تو باغ وحش .پیش همناموسیهاتون .
جمعه 31 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
همه اش این یارو ضد و نقیض حرف زده مرده شورتون را ببرن با این قوانین عصر حجر اسلامی اتان امیدوارم همه اتون در جا به درک واصل بشین
جمعه 31 خرداد 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
پرادختن زیاد به قضیه هم لوث کردن ان است مگه نه داش غلوم!
جمعه 31 خرداد 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
درود بر اقای زاهدی وزیر محترم کابینه اقای احمدی نژاد که با دعوت به امر به معروف و نهی از منکر موجبات رستگاری نسل جوان را فراهم میاورند . در اینجا بر خودم لازم میبینم که به این دستور ایشان که جنبه الوهیت هم دارد گوش جان سپارم و به ان جامع عمل بپوشانم و این هم اوامر من:
اقای زاهدی لطفا این دلق و جامع ریا و نیرنگ را که از اسلاف خود به ارث برده اید جمع کنید و و گورتان را از این مملکت گم کنید که دیگر مردم توان دیدن یک نون خشکی نمکی را در قالب وزیر اموزش عالی خود ندارند.
جمعه 31 خرداد 1387

raminnikpor - امریکا - لس انجلس
این مردک قیافه خودش هم نشون میده اهل این گثافت کاریها باشه
اما مطمپنم که اگه ان فیلم نبود و در سطح جهانی هم پخش نشده بود حتما این مردک الان همه چیز رو انگار میکرد و پروژه شریعتمداری و کیهان رو دنبال میکرد و فردا هم با ترساندن اون دختر بیچاره مجبورش میکردن که زیر ورقه صیغه رو امضا کنه
جمعه 31 خرداد 1387

persia360 - پرشیا - لرستان
راست میگه دیگه... واقعیت نداشته...
ماجرای دانشگاه تبریز هم دروغ بوده... دانشگاه کرمانشاه و دانشگاه آزاد و دانشگاه صنعتی اصفهان که بازدیدکننده های سایت تو کامنتها نوشتن اونا هم دروغ بوده... قضیه اون دو نماینده مجلس هم دروغ بوده...
اصلاً از کجا معلوم خود وزیر هم....
جمعه 31 خرداد 1387

azad-andish - کره - بوسان
حرف شما درست اقای وزیر ولی ایا سواستفاده از موقعیت جوانمردانه است؟
جمعه 31 خرداد 1387

irane azad - هند - دهلی
اخرشم اون دختر بیچاره محکوم میشه و اقای معاو ن میره سراغ دخترای دیگه...........
جمعه 31 خرداد 1387

alaindelone - امریکا - لس انجلس
این مساله تو تمام دانشگاه ها و اموزشگاه های ایران همیشه اتفاق میافته.خیلی از دختر ها اصلا اینجوری فارق التحصیل میشن.این یارو خیلی احمق و بی عرضه بوده.من حتی تو دوره های مدیریت هتلداری دیدم که عملا معلم ها واسه خودشون پارتنر انتخاب میکنن.اونوقت دم در به حجاب گیر میدادن.اکثرا والدین حتی روحشون هم خبر دار نمیشه که دختراشونو کجا فرستادن.
جمعه 31 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
اگه مردی چیزش چیز شد کار خلاف طبیعته؟؟؟؟!!!! نه آقا. خلاف شرعه؟؟؟!!! نه آقا . حالا در دفتر کارشون، فردا هم اساتید نامحترم در کلاس درس ممکنه چیزشون چیز بشه. بعد دانشجو ها هم ببینند. باز هم مسوولین میفرمایند: اگه جرمی اثبات بشه و خلافی صورت گرفته باشه رسیدگی میشه. ولی خب اینکه خلاف نیست. شما چرا جنبه مثبت را نگاه نمی کنید شاید استاد منظورش عامویظش ( املای جدید آموزش و آمیزش) عملی به دانشجویان باشد. پس جرمی صورت نگرفته. دانشجویان که نباید هر گونه تحول و فعل و انفعال صورت گرفته در تنبان حضرات را سیاسی نمایند.
جمعه 31 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اگر بیناموسی به دختر خودت تجاوز میکرد برای حفظ پست و مقام چیزی نمیگفتید! شما ناموس نمیدانید چیست تا بخواهید از ناموس مردم دفاع کنید!!!شما کثافتها همه مثل هم هستید و مزدوران بیغیرت رژیم هم از شما پستر!! اگر چنین اعمالی را با ناموس هر کدام از شما انجام دهند باز میگویید اسلام در خطر است!!احمقها این اسلام خمینی چیست که جز جنایت و دزدی و بیناموسی و وطن فروشی و اعمال حیوانی که هیچ دینی و هیچ مذهبی در جهان قبول ندارد؟این اسلام از کجا آمده؟آیا خمینی امام 13 شما این اسلام را وعده داده بود؟تجاوز به نوامیس!!!!!!! و حمایت از جنایتکار و مجرم و مزدور و دزد !!آقای خامنه ای شما مسئول هستید. آقای احمدی نژاد شما مسئول هستید.مسئولین جمهوری اسهالی شما همگی مسئول هستید.همانطوریکه مسئول مال کشور هستید و میلیارد ها دلار پول نفت کشور را دزدید و جنایتها کردید امروز هم با حمایت از مزدوران رژیم به نوامیس ملت تجاوز میکنید.بدانید ملت ایران با غیرت هستند و اجازه نمیدهند بیش از این دست شما متجاوزان و دزدان و خائن بیش از این به نوامیس و خون جوانها و اموال ملت برسد و بزودی همه شما باید جوابگوی ملت در دادگاهای ملی باشید.کثافتها.
جمعه 31 خرداد 1387

Artosh - ایران - تهران
اینا منظورشون اینه که این یارو مددی باید جلو چشماشون با دختر بیچاره سکس میکرد تا تازه اون موقع براشون اثبات شده باشه. تازه اون موقع هم باز میگفتن هنوز اثبات شده نیست. اونوقت یه بسیجی به خاطر خصومتی که آدم حسابش نمیکنن میاد و زیر آب یه شخصی رو میزنه و بدون دلیل و مدرک طرف رو به بدترین شیوه ممکن اذیتش میکنن.
ننگ بر شما کثافت ها.
جمعه 31 خرداد 1387

behnam-behnam - ایران - تهران
فیلمش هست و با این وجود میزنن زیرش. آْقای زاهدی چشم! از این به بعد بر و بچ به آقای مددی میگن لطفا ترتیب دخترامونو نده. بعد این امر به معروف (که باید دور از خشونت هم باشه) اثر میکنه و مددی میگه "ای به چشم ببخشید".
علی اینجوری با حاکمان خطا کارش رفتار میکرد؟ آقای رئیس!!! عجب نمک به حرومین شماها. حالا فیلم چیزیرو نشون نمیده!! پس تو اصلا فیلم نبین هیچوقت. چون چیزی رو نشون نمیده.
جمعه 31 خرداد 1387

آذربهدخت - ایران - تهران
اونوقت جوانمردانه اش چیه؟ بهش بگن دستت درد نکنه ! نترس آقای به ظاهر محترم به زودی دلایل جهت گناهکار بودن ایشون ناکافی بوده و آزاد میشن ! اون دختر بیچاره هم یک هرزه خیابونی بوده یا نه همون ذلیخا بوده !
جمعه 31 خرداد 1387

adamkoki - ایران - ایران
به parviz1 - انگلستان - کترینگ
به نظر من خیلی شلوغش کردی. این قضیه چه ربطی به امام خمینی یا خامنه ای داره. تو خودت اگه فرهنگ داشتی اینجوری درباره مسئولین یک کشور قضاوت نمی کردی. از مسئولین سایت ایرانیان انگلستان میخوام این قضیه رو تمومش کنند
جمعه 31 خرداد 1387

saraee - ایران - اهواز
با عرض معذرت پا انداز بودن که شاخ و دم نداره....ایشون تصمیم داشتن شعب خانه عفاف وا کنن تیرشون به سنگ خورده!!!!!!!!! دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد.
جمعه 31 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
adamkoki - ایران - ایران
چطور این قضیه ربطی به آقای خامنه ای نداره؟؟ میشه نظر شخص ایشون را در باره این موضوع بفرمایید تا ما هم بدونیم؟ ایشون چه موضعی جز سکوت گرفتند؟ این سکوت می تواند نتیجه دو چیز باشد: یا علامت عدم آگاهی ایشون است که چطور کسی که داعیه رهبری مسلمانان جهان را دارد نمیداند در چند صد کیلومتریش در این کشور چی میگذره!! که این واویلاست!!! یا نشانه رضا و عدم مخالفت است که برای این باید گفت وا اسفا ! چطور میخواهند جوابگو باشند؟؟ جوابگوی مردم و خداوند و هر چی که خودتون فکر می کنید
جمعه 31 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
اقای وزیر شما جوان مرد هستی که همکارهای شما با دختران مردم اینکونه رفتار می کنند.برو بمیر مردک.
شنبه 1 تیر 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
این بابا قیافش بیشتر شبیه روضه خونهای سر قبره تاوزیر علوم . عین احمدی نژاد پرماچوره که بیشتر شبیه لوله آفتابس تا رپیس جمهور. حالا از بالا ترین مقام تا پاپین مدیر عامل حکومتو شما تشبیه کنید و در مسابقهء جانور شناسی شرکت کنید و جایزه بگیرید . یکی از یکی اوشکول تر و قراضه تر ند.
شنبه 1 تیر 1387

دختر پارسی - ایران - تهران
هتک حرمت دخترا ی معصوم مردم به دست شما حروم زاده های بیشرم جوانمردانس نه؟
شنبه 1 تیر 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
آدم کوکی-ایران-ایران.واقعا نمیدونی چه ربطی داره!!!!!!!بجای اینکه متجاوز را بگیرن میرن مظلوم را میگیرن و از مجرم دفاع میکنند بجای اینکه دفاع ازناموس ملت کنند رهبر و همه کثافتهای رژیم از این آشغالها حمایت میکنند. در نهایت افرادی مزدور هم میگن چه ربطی به رهبر داره!!!! میخواهید دسته گل تقدیم کنیم!!!! والله این چیزهایی که گفتم خیلی برای این کثافتها کمه.و اگر احترام به دوستان نباشه اون کلماتی که شایسته این جنایتکاران و متجاوزان هست را بهشون لغب میدادم.اینها آدم نیستند.دین و ناموس نمیدونن چیه.از وطن و وطن پرستی چیزی نمیفهمن!!احساس ندارن!!خود خمینی وقتی ازش سوال کردن بعد از 15 سال چه حسی داری حالا که داری بر میگردی ایران گفت (هیچی)اونوقت یک مشت پاچه خوار کلمه هیچی را توجیح کردن و یک کتاب چرند که تخصص ملایی میخواد نوشتن که آره هیچی یعنی این .......حالا هم خامنه ای اگر احساس داشت و میفهمید که تجاوز به نوامیس ملت یعنی چه و حسی برای ملت بوجود آورده کاری میکرد نه اینکه حمایت کنه!!!!از دین هم که دیگه نیازی نیست چیزی بگم چون دیگه چیزی برامون باقی نذاشتن به نام دین با این همه جنایت و دزدی و خیانت.برو کمی فکر کن عزیز جان.اون نونی که داری میخوری بخون هزاران هزار نفر آغشته است و باید روزی به وجدان خودت جواب بدی عزیز.ملت روزی انتقام میگیرن و آن روز نزدیک است.
شنبه 1 تیر 1387

persia_64 - ایران - طهران
نه پس حرکت مددی جوانمردانه بوده ؟ / حالا که این کثافت از مددی طرفداری میکنه دانشجو ها هم باید خواستار بر کناری این یارو هم بشوند
دوشنبه 3 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.