طلاق صوری مرد دوزنه برای فرار از حکم دادگاه

طلاق صوری مرد دوزنه برای فرار از حکم دادگاه

مردی که برای فرار از واگذار کردن نیمی از اموالش به همسر اول خود زن دومش را به صورت صوری طلاق داده بود، بعد از ازدواج مجدد دوباره به دادگاه فراخوانده شد.

به گزارش خبرنگار ما چندی قبل زنی با مراجعه به مجتمع قضایی خانواده به خاطر اینکه شوهرش بدون اجازه او با زن دیگری ازدواج کرده، خواستار تصاحب نیمی از دارایی همسرش شد. این زن که نرگس نام دارد به قاضی اصلان اقدم رئیس شعبه 261 گفت؛ من و بهروز حدود 15 سال است که با هم ازدواج کرده ایم و حاصل زندگی مشترک مان چهار فرزند است. چندی قبل متوجه رفتارهای مشکوک شوهرم شدم. او شب ها دیر به خانه می آمد یا برخی اوقات به بهانه سفر کاری چند روزی به منزل نمی آمد. وقتی هم که از او در این باره سوال می کردم گرفتاری های کاری را علت این رفتارش عنوان می کرد. به تدریج ظن من به رفتارهای شوهرم بیشتر شد. نرگس ادامه داد؛ وقتی چند مرتبه رفت و آمدهای وی را کنترل کردم متوجه ارتباط او با یک زن شدم و با تحقیق بیشتر فهمیدم بهروز مدتی است با این زن ازدواج کرده و مخفیانه با او زندگی می کند و اوقاتی را که ادعا می کند در سفر کاری به سر می برد، نزد زن دومش است. وقتی دیگر از این اتفاق مطمئن شدم موضوع را با بهروز در میان گذاشتم و از او در این باره توضیح خواستم. وی در ابتدا ماجرا را به کلی انکار کرد اما وقتی متوجه شد من از همه ماجرا مطلع هستم ازدواج دومش را قبول کرد.

به همین دلیل من هم تصمیم گرفتم او را تنبیه کنم. به دادگاه رفتم و با ارائه دادخواست خواهان رسیدگی به این موضوع شدم. قاضی نیز که دلایل من را کافی می دید بهروز را به پرداخت نیمی از اموالش به من محکوم کرد. با صدور این حکم بهروز تمام تلاش خود را برای نقض آن انجام داد و چندین مرتبه درخواست تجدیدنظر کرد، اما حکم دادگاه همچنان به قوت خود باقی ماند و به مرحله اجرا رسید. بهروز که در حال از دست دادن نیمی از دارایی اش بود روزی نزد من آمد و گفت از رفتاری که انجام داده پشیمان است و می خواهد جبران کند، من هم به خاطر زندگی ام قبول کردم، اما به او گفتم باید از همسر دومش که شراره نام دارد جدا شود.

زن میانسال ادامه داد؛ پس از این گفت وگو بهروز از من چند روزی فرصت خواست تا در این باره تصمیم بگیرد. او پس از یک هفته با من تماس گرفت و گفت تصمیم گرفته از شراره جدا شود.

من هم از این اقدام بهروز خوشحال شدم و یک روز به اتفاق به دادگاه رفتیم و او از شراره طلاق گرفت و من هم از تصاحب نیمی از دارایی شوهرم صرف نظر کردم. از آن روز به بعد تصور می کردم مجدداً زندگی ام به روال عادی و طبیعی خود بازگشته و بهروز تنبیه شده است. این روال تا یک ماه ادامه داشت تا اینکه پی بردم جدایی بهروز از شراره صوری بوده و آن دو مجدداً با هم عقد کرده اند. بهروز در حقیقت برای فرار از اجرای حکم دادگاه و به خاطر اینکه نیمی از اموالش را به نام من نکند از همسر دومش جدا شده بود. حال من از دادگاه تقاضا می کنم دستور اجرای حکم قبلی را صادر کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.