درخواست از آیت الله خامنه ای برای توقف بمباران مناطق کردنشین

درخواست از آیت الله خامنه ای برای توقف بمباران مناطق کردنشین

آقای بارزانی در گفتگو با الشرق الاوسط این درخواست را مطرح کرد
همزمان با انتشار گزارش هایی از درگیری های خونین میان نیروهای دولتی ایران و چریک های کرد در مناطق مرزی ایران و عراق، یک مقام ارشد منطقه کردستان عراق خواستار دخالت رهبر ایران برای جلوگیری از بمباران مناطق کردنشین عراق شده است.

نچیروان بارزانی، نخست وزیر منطقه کردنشین عراق، از آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، درخواست کرد برای توقف توپ باران روستاهای مرزی توسط نیروهای ایرانی اقدام کند.

آقای بارزانی در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط گفت: "ما از ادامه بمباران روستاهای مرزی عراق به بهانه اینکه پایگاه مردان مسلح گروه حیات آزاد کردستان - پژاک - است عمیقا متاسفیم."

وی افزود: "مایلم بگویم که این نواحی که توسط نیروهای ایرانی بمباران می شود کاملا عاری از عناصر و مردان مسلح پژاک است."

وی شخصا از آیت الله خامنه ای خواست "با دخالت در این موضوع به آتشباری غیرقانونی علیه مناطق کرد نشین پایان دهد."

آقای بارزانی اطمینان داد که دولت منطقه ای کردستان در تلاش است روابط خود را با کلیه همسایگان از جمله ایران تقویت کند و کاملا متعهد است مانع استفاده از خاک منطقه به عنوان پایگاهی برای حمله به کشورهای همسایه شود.

ادامه درگیری ها

همزمان یک سخنگوی گروه شورشی حزب کارگران کرد، پ ک ک، در گفتگو با یک وبسایت خبری کردهای عراق به نام "آوین" ادعا کرده است که نیروهای پژاک 22 نفر از افراد سپاه پاسداران ایران را کشته اند.

احمد دنیز ادعا کرد این افراد در درگیری هایی که چهارشنبه شب آغاز شد و هنوز ادامه دارد در داخل ایران هدف قرار گرفته و جان خود را از دست داده اند.

منابع کرد عراق همچنین در روز پنجشنبه گزارش دادند که پس از دو روز درگیری خونین، ایران نیروهای "انبوهی" را در میرام در ناحیه پیرانشهر در کنار مرز عراق مستقر کرده است.

سپاه پاسداران ایران ماه هاست که به صورت مرتب نواحی کردنشین همجوار خاک ایران در کردستان عراق را با هدف انهدام پایگاههای شاخه ایرانی پ ک ک، موسوم به پژاک (حزب حیات آزاد کردستان) هدف آتش توپخانه قرار می دهد.

حملات پی در پی توپخانه سپاه پاسداران ایران به مناطق مرزی کردستان عراق در مواردی به متواری و بی خانمان شدن روستاییان نیز انجامیده است.

دولت خودمختار کرد شمال عراق و دولت مرکزی عراق بارها ایران و ترکیه را به دلیل حمله به خاک خود هدف انتقاد قرار داده اند اما ترکیه بیش از ایران آماج چنین انتقاداتی قرار گرفته است.

shima87 - فرانسه - پاریس
اصلا صداش را هم در نمی یارن کثافت ها این خبر ها را سانسور میکنند بی شعور ها این کردهای بیچاره تا کی باید از دست این حزب ا ایران راحت باشه کثافت مردک خامنه ای هم که یک فاشیست بیشتر نیست
جمعه 31 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
دفاع ایران از خودش در برابر تروریستها ، حقی طبیعی است و تا زمانی که گروه تروریستی پژاک به برهم زدن امنیت ایران ادامه بده ، ایران این حق رو داره که پایگاههای این گروه رو در اطراف مرزهاش بمباران و نابود کنه . سپاه هم با آگاهی کامل از نقاط استقرار اعضای این گروه ، اون مناطق رو بمباران میکنه . امیدوارم ترکیه هم در مبارزه با این گروه تروریستی موفق باشه .
جمعه 31 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
هر کسی بخواهد بخاک ایران و ملت ایران تجاوز کند باید مللت از خود و کشور دفاع کند.اینها که میخوان خاک 4 کشور را برای خودشون بگیرن!!!لابد فردا آذربایجان هم میخواهد همه ترکها یکجا جمع کنه بلوچ هم برای خودش و خوزستان و خلاصه همون چیزی که خدا بیامرز شاه گفته بود و ایران را ایرانستان درست کنند!!!!! انقدر احمق تشریف دارن که نمیفهمند اگر ملت از دولت اسهالی بدش میاد منظور این نیست که از ایران و ایرانی بودن بدش میاد!!!! ایران یعنی کرد آذری خوستانی بلوچ لر فارس مازنی گیل خراسانی و اقوام مختلف که یک خانواده را تشکیل داده ایم و شعار ملت ایران اینست که دست در دست هم دهیم بمهر میهن خویش را کنیم آباد.یار و غمخوار یکدیگر باشیم تا بمانیم خرم و دلشاد.این خانواده اجازه نمیدهد که هر احمقی بیاد و تچاوز کند.البته بموقع خدمت این ملاها میرسیم.چون این کثافتها هم متجاوز و دزد و دروغگو و پست و بیناموس هستند.
جمعه 31 خرداد 1387

amin_22_NY_already fr teh - ایالات متحده - منهتن
شیما87.نکنه شما کرد هستین.خواهش میکنم یکمی ادب را رعایت کنید.منظورم شخص خاصی نیست.متاسفانه مسولان این سایت اگه ببینن بی ادبی کاربران ضد خودشان نیست همه ی دری بریای کاربرانو میذارن تو سایت ولی اگه یه کوچولو بی ادبی بشه که به ضررشون باشه سانسور میکنن.من فکر میکنم این سایتم کم کم داره به یه جناهه مستقل تبدیل میشه که این خوب نیست.به نظرم هیچ نظریو نباید سانسور کرد ولی هر بی ادبی نسبت به هر بشری را باید سانسور کرد تا فرهنگ فحاشی کردن کاملا منقرض بشه.تازه کلاس سایتم بالا میره.ممنون.
جمعه 31 خرداد 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
amin_22_NY_already fr teh - ایالات متحده - منهتن
نکنه شما هم از طرفداران آقا تشریف دارید که بهتون برخورد. خوبه از خامنه ای تعریف و تمجید کنیم. نکنه کرد هستین یعنی چه؟ مگه کرد باشن اونوقت چی می شه؟
در ضمن این گروه پژاک که شما بهشون تروریست میگین با افراد نظامی و مسلح جمهوری اسلامی جنگ می کنن ولی در مقابل جمهوری اسلامی روستاها و مردم غیر نظامی رو بمب باران می کنه. بنظر شما کدومشون تروریست تر هستند؟! اگه اینا بخوان واقعاْ کارای تروریستی بکنن میان تو شهرها بمب گذاری می کنن و افراد بی دفاع رو میکشن. به نظر شما این کارها برای یک گروه تروریستی خیلی مشکله؟ ولی این کارها تو مرام اونها نیست بلکه تو مرام جمهوری اسلامی و طرفدارانشه.
شنبه 1 تیر 1387

sayna_a_2006 - ایران - سربندر
سرزمین ایران با تمدن کهن بزرگتر وپاک تر از ان است که نیروهای تازه بدوران رسیده مثل پزاک و منافقین بران تسلط کنن. زنده باد ایران ومرگ بر نیروهای پژاک.
شنبه 1 تیر 1387

avareh2003 - کردستان - مهاباد
parviz1 - انگلستان - کترینگ
یاداوری می کنم اگر تاریخ را بخوانید خواهید دید که ملت کرد بر عکس ملت ترک هیچگاه متجاوز نبوده و اگر هم ادعای بر برخی قسمتهادارد اساساجایی به جز خاک اشغال شده کردستان نیست
شنبه 1 تیر 1387

avareh2003 - ایران - مهاباد
parviz1 - انگلستان - کترینگ
برادر ناتنی عزیزم ملت کرد قربانی سیاستهای استعماری انگلستان با بیش از 40میلیون نفر جمعیت در 4 کشور با حکومتهای فاشیستی پراکنده شدند از شما بعید است که حق تعیین سر نوشت را برای 40 میلیون نفر بر نمی تابیدو ان وقت ملاها را متجاوز و متظاهر میدانیدو شما چرا خود را محق می دانید که ملتی را که از هر لحاظ کم از دیگر ملل جهان نداردادعا میکنید قیومیتش با ملت فارس ترک یا عرب است چشمانتان را باز کنیدو بدور از تعصب کورکورانه که با خون و گوشت شما عجین است به مسله نگاه کنید
شنبه 1 تیر 1387

shahab2008 - انگلیس - لندن
دستاوردهای دولت نهم:
1- سرکوب 2 خردادیها
2- تحریم گاز
3- شدت گرفتن تحریم اقتصادی
4- افزایش جنایات در راستای سوء استفاده از دین
5- تحریم اینترنتی که خاتمی به راه انداخته بود با آوردن سرعت پایین و فیلتر کردن سایتها
6- غصب زمینهای زراعی سند دار روستاییان
7- شدت گرفتن بیکاری
8- افزایش بی رویه تورم
9- افزایش نا امنی در کشور به علت گرانی
10 - روی کار آمدن اصولگرایان و راه انداختن انتخابات صوری مجلس با نتایج از پیش تعیین شده
خدایا مهدی صاحب زمان را برسان که دارن اسلام رو از بین میبرن
شنبه 1 تیر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.