مخالفت کلیسای رم با فیلمبرداری رمز داوینچی

مخالفت کلیسای رم با فیلمبرداری رمز داوینچی

این دو کلیسا از دید معماری ارزش بالایی دارند و در مرکز رم واقع شده اند
خلیفه گری رم فیلمبرداری قسمت دوم فیلم بحث برانگیز رمز داوینچی را در دو کلیسای پایتخت ایتالیا ممنوع اعلام کرد.

تهیه کنندگان قسمت دوم فیلم رمز داوینچی که "فرشتگان و شیاطین" نام گرفته نتوانسته اند اجازه فیلمبرداری را از مسئولان خلیفه گری کسب کنند.

یک سخنگوی خلیفه گری در گفتگو با خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت این فیلم "با عقاید ما سازگاری نداشت."

کتاب پرخواننده رمز داوینچی که در سال 2006 منتشر شد، در داستان خود این فرضیه را عنوان می کرد که مسیح با مریم مجدلیه ازدواج کرده است و فرزندانی از آنها برجای مانده است.

این کتاب همچنین جنبش کاتولیک را محافظه کار و کیشی به تصویر کشید که برای حفظ رمزهای دین خود ابایی از ارتکاب قتل ندارد.

تاریخ اکران

خلیفه گری رم اعلام کرد اجازه فیلمبرداری در دو کلیسای معروف "سانتا ماریا دل پوپولو" و "سانتا ماریا دلا ویتوریا" که در مرکز شهر رم قرار دارند را به تهیه کنندگان فیلم نداده اند.

مارکو فیبی، سخنگوی خلیفه گری رم به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است: "این فیلمی است که با مسائل مذهبی به شیوه ای برخورد می کند که با احساسات رایج مذهبی در تضاد است."

او افزود: "[اگر به آنها اجازه داده شود] ما به آنها در ایجاد اثری کمک کرده ایم که احتمالا زیبا هم خواهد بود اما با نظرات ما سازگار نیست."

روزنامه تایمز لندن نیز به نقل از آقای فیبی نوشته است: "ما معمولا فیلمنامه ها را مطالعه می کنیم، اما این بار چنین کاری لازم نبود. نام دن براون [نویسنده کتاب رمز داوینچی، برای رد درخواست فیلمبرداری] کافی بود."

قرار است فیلم فرشتگان و شیاطین که توسط ران هاوارد کارگردانی شده و تام هنکس در آن نقش ایفاء می کند، سال آینده به اکران در آید.

این فیلم داستان نقشه فرقه ای بنام "ایلومیناتی" را روایت می کند که قصد دارند کاردینال خود را به مقام پاپ برسانند و واتیکان را منفجر کنند.

قرار بود در دو کلیسای مذکور صحنه هایی کلیدی فیلم برداری شود که در آن قتل کاردینال ها و نقش کردن نشان هایی رمزگونه بر بدن آنها به تصویر کشیده می شود.

به این ترتیب قرار است تیم تولید فیلم، صحنه های داخلی این دو کلیسا را در هالیوود بازسازی کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.