کمبود پرستار در کانادا به مرحله بحرانی رسیده است

کمبود پرستار در کانادا به مرحله بحرانی رسیده است

شبکه اینترنتی ایرانیان مقیم تورنتو (ایرانتو) - مطالعات نشان می دهد تعداد پرستاران مورد نیاز بحش های درمانی کانادا، به کمترین میزان خود طی 10 سال گذشته رسیده است.
در حالیکه هم اکنون حدود 20،000 پرستار جدید ، مورد نیاز بخش بهداشت و درمان کشوراست، اعلام شده که طی پنچ سال آینده 250،000 پرستار نیز بازنشسته خواهند شد و بحران بسیار بزرگتری را بوجود خواهند آورد.
لیندا سایلس، رییس اتحادیه پرستاران کانادا که 158،000 نفر را تحت پوشش دارد گفت:" پرستاران کانادا هر سال بیش از 18 میلیون ساعت، اضافه کاری می کنند که برابر با 10،000 کار تمام وقت است.
وی گفت:" شرایط کاری بسیار سخت و اضافه کار اجباری، از سویی باعث انصراف پرستاران از این شغل می شود و از سوی دیگر، کیفیت کار و رسیدگی مناسب به بیماران نیز زیر سوال می رود. بسیاری از پرستاران مجبورند چندین کار را با هم انجام دهند و گاهی فقط 4 ساعت فرصت استراحت بین دو شیفت برایشان می ماند" .
خانم سایلس اضافه کرد:" آیا مسئولین هواپیمایی حاضر می شوند خلبانان یا مهمانداران را با فاصله 4 ساعت استراحت، مجددا به پرواز بفرستند؟ پس چگونه مدیران ، جان بیماران را اینگونه به خطر می اندازند؟"
درآمد پرستاران متناسب با محل کار و ایالت مربوطه متنوع است ، اما از حداقل 48،000 دلار در سال در ایالت نیوفانلند تا 66،000 دلار در ایالت آلبرتا گزارش شده است. این درحالیستکه متوسط درامد عادی در کانادا حدود 24،000 تا 35،000 دلار در سال است.
سالانه 8،000 پرستار از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند که این میزان 4،000 نفر کمتر از نیاز سالانه است.
اضافه می شود پرستاران مهاجر برای شروع کار در کانادا می بایست چندین امتحان و دوره متنوع را بگذرانند و پذیرش در رشته پرستاری دانشگاه ها هم شرایط سخت تری نسبت به سایر رشته ها دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.