تعلیق معاون دانشجویی دانشگاه زنجان

تعلیق معاون دانشجویی دانشگاه زنجان

دانشجویان متحصن دانشگاه زنجان شب را در سالن تربیت بدنی دانشگاه سر کردند - عکس از خبرنامه امیرکبیر
بنا بر گزارش رسانه های ایران، معاون دانشجویی دانشگاه زنجان که در روزهای اخیر به تلاش برای تعرض به یک دختر دانشجو متهم شده بود، از مقام خود تعلیق شده است.

همزمان سخنگوی قوه قضائیه ایران در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد تحقیقات مقدماتی از دو متهم این پرونده انجام شده و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

علیرضا جمشیدی اشاره ای به دو متهم پرونده نکرد، اما به نظر می رسد منظور او حسن مددی، معاون دانشجویی دانشگاه زنجان، و دانشجوی دختری باشد که او متهم به تلاش برای تعرض به اوست.

به گفته آقای جمشیدی هیچ یک از دو متهم در این مرحله بازداشت نشده اند، اما "قطعا قراری برای آنها صادر شده تا تحقیقات از آنها به عمل آید."

خبرگزاری ایسنا از مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم نقل کرده است که معاون دانشجویی دانشگاه زنجان تعلیق شده و تعلیق وی تا زمان صدور رای ادامه دارد.

همچنین علیرضا نداف، رئیس دانشگاه زنجان، با حضور در جمع دانشجویان تخلف معاون خود را تایید کرد و از خدا و دانشجویان عذر خواست. آقای نداف گفت: "این حادثه ای را که در اینجا اتفاق افتاده است، تایید می کنم."

آقا نداف همچنین گفت اگر دانشجویان به تحصن خود خاتمه دهند و ادامه پرونده را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند، امتحانات این هفته دانشگاه را لغو خواهد کرد.

شنبه شب رسانه های دانشجویی گزارش دادند که دانشجویان دانشگاه زنجان معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه به نام حسن مددی را در حال مجبور کردن یکی از دختران دانشجو به برقراری رابطه با او در اتاق کارش غافلگیر کرده و از صحنه ورود به اتاق فیلمبرداری کرده اند.

 سخنگوی قوه قضائیه از اظهار دو متهم پرونده به دادسرا و بازجویی از آنها خبر داده است. اما گفته هیچ کدام از آنها بازداشت نشده اند.
 

همچنین گزارش شده است که این دختر دانشجو نیز پیش از ورود دیگر دانشجویان به اتاق صدای این استاد را ضبط کرده است.

پس از این واقعه دانشجویان دانشگاه زنجان شروع به تحصن کردند که این تحصن کماکان ادامه دارد.

اصلی ترین خواسته دانشجویان متحصن اخراج آقای مددی و نیز استعفای هیات رئیسه دانشگاه است.

آنها همچنین خواستار آن هستند که هویت دختر دانشجو فاش نشود و دانشجویانی که در اعتراضات این روزها شرکت کرده اند مورد تعقیب قانونی قرار نگیرند.

در یکی دو روز اخیر بعضی از رسانه های نزدیک به محافظه کاران تندرو در مطالبی این احتمال را مطرح کرده بودند که کل این ماجرا پاپوشی برای معاون دانشگاه و بهانه ای برای ایجاد اغتشاش در دانشگاه بوده باشد.

حدود دو ماه پیش نیز دانشجویان دانشگاه سهند تبریز در اعتراض به مسائل صنفی و رفاهی از جمله آنچه هتک حرمت چند دانشجوی دختر توسط چند نفر از کارمندان حراست دانشگاه می خواندند دست به تحصن و اعتصاب غذای گسترده زدند.

چندی پیش اخباری نیز از تعرض یکی از ماموران حراست دانشگاه کرمانشاه به یکی از دختران دانشجو منتشر شد که اعتراض دانشجویان این دانشگاه را در پی داشت.

n1002 - کانادا - تورنتو
اینم از وضیعت دانشگاه های ایران از اون طرف که انواع مواد مخدر رو وارد دانشگاه ها میکنن از این طرفم که یه مشط آدم بی فرهنگ ندید بدید و بی سواد رو مسول دانشگاه میکنن
مردم ایران شما خواب نیستید شما خودتونو زدید به خواب ........... بیدارشید و آگاه باشید.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

dandy - امارات - امارات
شاید هم پاپوشه خدا رو چه دیدید..از این نسل هرچی بگی بر میاد///
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
به dandy - امارات - امارات
شاید شما هم از نوچه های آخوندها یا از این جوجه بسیجی های فوکلی باشی خدا رو چه دیدی
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

emroz.1979 - سوئد - یوله
dandy - امارات - امارات
پس تو هم هاله نور را بالای سر مددی دیدی!!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
دانشجوها بیکارن یا دنبال شر هستن بیان واسه همچین کسایی پاپوش درست کنن. ادم دیوانه هم میدونه جلوی گاو وحشی دستمال قرمز نشون نمیدن. اینا هم ملت رو خوب میشناسن که هر چی بگن مثل گوسفند قبول می کنن.
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.