آلمان حریف پرتغال شد، کرواسی حریف ترکیه

آلمان حریف پرتغال شد، کرواسی حریف ترکیه

آلمان پس از شکست برابر لهستان نیازمند موفقیت بود
تاریخ: دوشنبه 16 ژوئن، 27 خرداد
زمان: ساعت 18:45 به وقت گرینویچ
(23:15 به وقت تهران)
مکان: اتریش، وین

آلمان 1 - اتریش صفر

دو تیم آلمان و اتریش در حالی در آخرین بازی مرحله گروهی شان به مصاف هم رفتند که هر دو برای صعود به مرحله یک چهارم نهای شانس داشتند.

البته شانس آلمان با توجه به پیروزی اش در برابر لهستان و داشتن 3 امتیاز از اتریش یک امتیازی بیشتر بود. اما اتریشی ها می خواستند ثابت کنند که لیاقت حضور در جمع بزرگان فوتبال اروپا را داشته اند و انتقادهایی که از ضعف این تیم، که به دلیل نامزدی مسابقات در مسابقات مقدماتی شرکت نکرده و مستقیما به دور نهایی راه یافته، مطرح می شود منصفانه نیست.

اما از همان آغاز بازی مشخص بود که قدرت آلمان بر میزبان می چربد. با این که در نیمه اول آلمانی ها کمی متزلزل عمل می کردند و بیشتر اصرار بر حفظ توپ و نگه داشتن بازی داشتند، اما اتریشی ها آن قدر قوی نبودند که از موقعیت هایی که لمان ها در اختیار آن ها قرار می دادند استفاده کنند.

از آن سو آلمان در اولین دقایق بازی یک موقعیت بسیار خطرناک به دست آورد که ماریو گومز از فاصله دو متری و در مقابل دروازه خالی توپ را به بیرون زد.

چند دقیقه پیش از پایان نیمه اول مانوئل گونزالز، داور اسپانیایی بازی، مربیان هر دو تیم را به دلیل مشاجره لفظی مداوم با یکدیگر از کنار زمین اخراج کرد تا یواخیم لو، مربی آلمان، و یوزف هیکرزبرگر، مربی اتریش، حدود 50 دقیقه از بازی را از روی سکوهای ورزشگاه دنبال کنند.

البته به نظر می رسد اخراج یواخیم لو از کنار زمین تاثیر مثبتی بر عملکرد تیم آلمان داشت.

آلمان ها در نیمه دوم تاکتیک کلیشه ای "بهترین دفاع، حمله است" را به کار بستند و موفق هم بودند.

هنوز پنج دقیقه از شروع نیمه دوم بازی نگذشته بود که مدافعان اتریش پشت محوطه جریمه روی فیلیپ لام خطا کردند. میشائیل بالاک پشت توپ قرار گرفت و با ضربه ای محکم و یک ضرب از حدود 28 متری دروازه، دروازه بان اتریش را مغلوب خود کرد.

در دقایق بعدی بازی اتریشی ها که می دانستند تنها پیروزی در این بازی باعث خواهد شد که شانس باقی ماندن در جام را داشته باشند برای زدن گل تساوی تلاش بسیاری کردند اما موقعیت قابل توجهی به دست نیاوردند.

در مقابل این آلمان ها بودند که در دقایق پایانی بازی توسط تورستن فرینگز و میروسلاو کلوزه صاحب موقعیت گلزنی شدند، اما در نهایت بازی با همان تک گل دقیقه 49 بالاک به پایان رسید تا اتریش هم مثل سوئیس، دیگر میزبان بازی ها، خداحافظی زودهنگامی با جام ملت های اروپا داشته باشد.

آلمان با این پیروزی با 6 امتیاز در گروه دوم شد تا در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل پرتغال، تیم اول گروه یک و یکی از قدرتمندترین تیم های این مسابقات، قرار گیرد.

کرواسی اولین تیم 9 امتیازی
کرواسی 1 - لهستان صفر

تاریخ: دوشنبه 16 ژوئن، 27 خرداد
زمان: ساعت 18:45 به وقت گرینویچ
(23:15 به وقت تهران)
مکان: اتریش، شهر کلاگنفورت

بازی تیم های کرواسی و لهستان برای دو تیم معنای کاملا متفاوتی داشت. در حالی که کرواسی با دو پیروزی از دو بازی صدرنشینی اش را در گروه مسجل کرده بود، لهستان برای صعود به یک معجزه نیاز داشت: شکست دادن کرواسی با اختلاف بیش از یک گل و شکست آلمان در برابر اتریش در بازی همزمان.
این سومین پیروزی پیاپی کرواسی در این جام بود

اما لهستان نه تنها نتوانست کرواسی را شکست دهد که اگر درخشش دروازه بانش، آرتور بروتس، نبود ممکن بود شکست سنگین تری متحمل شود.

در مقابل کرواسی با ترکیبی به میدان آمده بود که نسبت به تیمی که چهار روز قبل آلمان را دو بر صفر شکست داده بود، 9 تغییر داشت.

اما جز ده دقیقه اول بازی که لهستانی ها با حملات خود بازی را در اختیار داشتند و حتی به زدن گل هم نزدیک شدند، در دیگر اوقات بازی شان داد که حتی تیم دوم کرواسی هم توان آن را دارد که این تیم را به اولین تیم 9 امتیازی جام ملت های اروپا تا به امروز تبدیل کند.

جز ده دقیقه ابتدایی نیمه اول، در بقیه دقایق این نیمه توپ بیشتر در اختیار بازیکنان کرواسی بود و دانیل پرانجیچ، ایوان راکیتیچ و ایوان کلاسنیچ هر سه موقعیت های مسلم گل را در مقابل بروتس از دست دادند.

لهستان هم در حالی که ابی اسمولارک، بهترین گلزن مرحله مقدماتی خود را روی نیمکت داشت از زهر لازم برای ایجاد خطر روی دروازه کرواسی برخوردار نبود و به این ترتیب نیمه اول با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

در اولین دقایق نیمه دوم، وقتی خبر گل بالاک در وین به ورزشگاه کلاگنفورت رسید، لهستان عملا کورسوی امید خود را برای صعود به مرحله بعد نیز بسته دید و لحظاتی بعد از اعلام گل بالاک، ایوان کلاسنیچ سرانجام موفق شد بروتس را تسلیم کند و تیمش را جلو بیندازد.

شادی کلاسنیچ، که حدود یک سال و نیم پیش به بیماری حاد کلیوی دچار شد و حدود یک سال پیش کلیه اش را پیوند زده بود، یکی از متاثرکننده ترین لحظات جام بود.

مربی لهستان بعد از این گل بلافاصله اسمولارک را به بازی فرستاد، اما او هم با آنکه موقعیت هایی بدست آورد اما نتوانست سرنوشت بازی را تغییر دهد.

سرانجام بازی با همان نتیجه یک بر صفر به سود کرواسی و با تک گل دقیقه 52 ایوان کلاسنیچ به پایان رسید تا شاگردان اسلاون بیلیچ با اعتماد به نفسی بالا خود را برای دیدار یک چهارم نهایی روز جمعه برابر ترکیه، تیم دوم گروه یک، آماده کنند.

برنده بازی آلمان - پرتغال در مرحله نیمه نهایی به دیدار برنده بازی کرواسی - ترکیه خواهد رفت.

به این ترتیب جدول رده بندی گروه B در پایان مرحله گروهی و در حالی که هر یک از تیم ها سه بازی خود را انجام داده اند، به این شرح است:

1. کرواسی، تفاضل گل 3+، 9 امتیاز
2. آلمان، تفاضل گل 2+، 6 امتیاز
3. اتریش، تفاضل گل 2-، 1 امتیاز
4. لهستان، تفاضل گل 3-، 1 امتیاز

8735 - ایران - شیراز
من احتمال می دم که پرتغال قهرمان میشه اما هلند رو خیلی دوست دارم . خییییییییییییییییییییییلی
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
من دوست دارم تورکیه قهرمان بشود تا 300 ملیون تورک در کشورهای مختلف دنیا خوشحال شوند.
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.