بازداشت یازده نفر درارتباط با پرونده پالیزدار

بازداشت یازده نفر درارتباط با پرونده پالیزدار

به گفته سخنگوی قوه قضائیه یازده نفر در رابطه با پرونده عباس پالیزدار دستگیر شده اند
سخنگوی قوه قضاییه ایران گفته است که حکم بازداشت یازده نفر درارتباط با پرونده عباس پالیزدار، صادر شده است.

علیرضا جمشیدی امروز(سه شنبه 27 خرداد) در گفتگو با خبرنگاران گفته است که این افراد کسانی هستند که در هیات تحقیق و تفحص مجلس هفتم، از قوه قضاییه، با عباس پالیزدار همکاری می کردند و تاکنون شش نفر از آنها که مقام دولتی نیز دارند، دستگیر شده اند.

عباس پالیزدار چهاردهم اردیبشت ماه طی سخنانی در دانشگاه بوعلی سینای همدان، اتهام های سنگینی متوجه افراد طراز اول نظام جمهوری اسلامی کرده بود. او در سخنرانی اش خود را دبیر کمیته تحقیق و تفحص از قوه قضائیه در مجلس هفتم معرفی کرده بود، اما نمایندگان مجلس ایران این مسئله را تکذیب کردند.

به گفته سخنگوی قوه قضائیه عباس پالیزدار درجریان پرونده تحقیق و تفحص مجلس، از قوه قضاییه به همراه تعدای از همکارانش در برخی از ارگانهای دولتی نفوذ کرده و به اسناد دولتی و طبقه بندی شده دسترسی پیدا کرده بودند.

آقای جمشیدی همچنین گفت که او از سوی یکی از نمایندگان زن مجلس به سازمان بازرسی کل کشور به عنوان دبیر هیئت تحقیق و تفحص معرفی شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در یک کنفرانس خبری درباره حق صدور تفتیش از منزل نمایندگان گفت: " تفتیش منزل نمایندگان یا بررسی به جرائم نمایندگان یا مقامات دولتی در رابطه با جرائم عمومی مانند سایر افراد است. در مورد نمایندگان نیز آن چیزی که مربوط به حوزه نمایندگی آنها هست تبعا نمی‌شود تعرضی صورت داد، ولی در حیطه جرائم عمومی با آنان مانند سایر افراد برخورد می‌شود. "

به نظر می رسد گفته های آقای جمشیدی اشاره به خبرهای درج شده در برخی رسانه ها درباره تفتیش منزل یکی از نمایندگان که گفته می شود شب گذشته انجام شده باشد.

عباس پالیزدار سخنرانی اش با ذکر جزئیات، برخی از مهمترین و بانفوذترین شخصیتهای جمهوری اسلامی را متهم کرد که با سوء استفاده از موقعیت خود، منافعی اقتصادی برای خود و اعضای خانواده شان فراهم آورده اند، این اتهامات در مورد برخی موارد شامل مسائل اخلاقی نیز می شد.

آقای پالیزدار در سخنرانی اش از 44 شخصیت شناخته شده ایرانی نام برد که نه تن از آنها روحانی اند.

با اینکه سخنرانی عباس پالیزدار چهاردهم اردیبهشت گذشته ایراد شده بود، حکم بازداشت او حدود یک هفته پس از انتشار ویدئوی سخنرانی اش در سایتهای اینترنتی صادر شده است.

سخنرانی آقای پالیزدار با واکنش هایی در محافل سیاسی ایران روبرو شد و گروه های اصولگرا، ارتباط خود را با او رد کردند.

sama128 - ایران - شیراز
به جای اینکه سر دزدی های بی حد و اندازه خودتان سرپوش بگذارید و در وهله نخست سعی در دستگیری - زدن - زندان و اینجور مسایل کنید اگر واقعا کشور کشوری اسلامی است باید با دزدها مخصوصا مسیولین دزد بشدت برخورد کنید مگر می شود این سخنرانی با این همه آمار و اطلاعات دروغ و شایعه پراکنی باشد شده حکایت سعید امامی که مشخص نشد او داروی نظافت را خورد یا داروی نظافت او را خورد .
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

xpersia.com - ایران - ایرانی
فساد ریشه در بین تمامی طبقات حاکم داره و بنابراین به نتیجه نمی رسه. احمدی نژاد اگر تو عمرش حرف درستی زده باشه همین بوده که گفته وقتی یه رشته رو میکشی متوجه میشی به چندین جا وصله واقعا درسته.
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.