اسیدپاشی در انتقام تعرض به دختر ۱۵ ساله

اسیدپاشی در انتقام تعرض به دختر 15 ساله

پرونده مردی که متهم است به خاطر انتقام گیری از جوانی که به دخترش تعرض کرده بود به صورت وی اسید پاشیده، در دادگاه تجدیدنظر استان تهران به جریان افتاد.به گزارش خبرنگار ما این پرونده که از سال 85 در جریان است به رغم محکومیت متهم به خاطر اعتراض وی و شاکی به رای صادره به دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارسال شد و قضات شعبه 33 با توجه به برخی نواقص تصمیم گرفتند به رسیدگی مجدد پرونده بپردازند.

وقوع حادثه

ساعت 24 روز سوم دی ماه سال 85 پسر 17 ساله یی به نام جلیل که مورد حمله اسیدپاشی ناشناس قرار گرفته و صورتش به شدت سوخته بود به یک مرکز درمانی در هشتگرد انتقال یافت و پلیس این شهرستان نیز برای پیگیری موضوع وارد عمل شد. پس از انجام عمل های جراحی اولیه روی جلیل و برطرف شدن خطر مرگ، این نوجوان تحت بازجویی قرار گرفت تا به تشریح واقعه بپردازد. او گفت؛ من به باشگاه فوتبال رفته بودم و ساعت 12 شب در حال بازگشت به منزل بودم که مورد حمله قرار گرفتم.وی سپس اعلام کرد از قبل با مردی به نام قاسم اختلاف داشته و اکنون نیز به وی مظنون است و اطمینان دارد این مرد عامل اسیدپاشی است. پسر نوجوان در ادامه برای اثبات این گفته خود مدعی شد افرادی که زمان حادثه در محل حضور داشتند و به وی برای انتقال به بیمارستان کمک کرده اند، شاهد ماجرا هستند و پلیس می تواند از آنها تحقیق کند.

اختلاف قبلی

پس از مطرح شدن نام قاسم به عنوان مظنون، ماموران به بررسی علت اختلاف وی با جلیل پرداختند و متوجه شدند چند روز پیش قاسم تحت عنوان تجاوز به عنف علیه پسر 17 ساله شکایت کرده است. کارآگاهان طبق محتویات موجود در پرونده پی بردند چند روز قبل جلیل در خیابان دختر 15 ساله قاسم به نام فرزانه را ربوده و پس از انتقال به مکانی خلوت مورد تعرض قرار داده و از وی فیلم تهیه کرده بود.

به این ترتیب برای روشن شدن اصل ماجرا فرزانه تحت بازجویی قرار گرفت. وی گفت؛ جلیل در خیابان مرا به زور ربود و بعد از آنکه فیلم غیراخلاقی تهیه کرد مرا به خانه ام رساند و رهایم کرد، اما گفت اگر درباره این موضوع به پلیس یا خانواده ام حرفی بزنم فیلم را تکثیر می کند و آبرویم را می برد. به رغم تهدید این پسر بلافاصله بعد از آنکه وارد خانه شدم حقیقت را به پدرم گفتم. او هم به سرعت از منزل خارج شد و به خانه جلیل رفت.دختر نوجوان افزود؛ پدرم به پدر جلیل گفت شکایت خواهد کرد و آن پسر را به زندان می اندازد. به همین دلیل پدر جلیل پس از مذاکره قول داد مرا به عقد پسرشان درآورد تا غائله خاتمه پیدا کند. آنها همان شب برای خواستگاری به منزل ما آمدند و برای ظهر روز بعد قرار محضر گذاشتیم تا من و جلیل با هم عقد کنیم. در محضر هرچه ما منتظر ماندیم خبری از خانواده جلیل نشد و سرانجام وقتی پدرم دنبال شان رفت آنها گفتند از تصمیم شان منصرف شده اند. پدر جلیل ما را تهدید کرد و گفت هر کاری که از دست مان برمی آید علیه آنها انجام بدهیم. بعد از آن بود که من و پدرم به دادگاه رفتیم و شکایت کردیم. ماموران در ادامه با بررسی مدارک موجود در پرونده فرزانه، دریافتند متخصصان پزشکی قانونی تعرض به دختر 15 ساله را تایید کرده اند.

دستگیری متهم

بعد از آنکه علت اختلاف قاسم و جلیل روشن شد ماموران مرد میانسال را به اتهام اسیدپاشی بازداشت کردند. این در حالی بود که در پرونده یی دیگر پسر 17 ساله همچنان به اتهام تعرض تحت پیگیرد قرار داشت اما به خاطر سوختگی شدید همچنان در بیمارستان بستری بود. قاسم در بازجویی ها اتهام اسیدپاشی را رد کرد و گفت زمان حادثه در محل کارش بوده است. وی توضیح داد با جلیل و خانواده اش اختلاف داشتم چرا که به دخترم تعرض شده و آبروی خانواده مان از دست رفته بود. اگر جلیل دخترم را عقد می کرد هرگز علیه وی شکایت نمی کردم اما رفتارهای او و پدرش مرا به پیگیری ماجرا از طریق مراجع قضایی وادار کرد. روزی که برای طرح شکایت به دادگاه رفتم در خارج از مجتمع قضایی جلیل و خانواده اش بر سر من ریختند و مرا به شدت کتک زدند. با وجود این اختلاف و کینه هرگز در اسیدپاشی شرکت نکردم و زمان حادثه در محل کارم حضور داشتم.به رغم انکارهای این متهم وی به شعبه 103 دادگاه عمومی هشتگرد معرفی و محاکمه او آغاز شد. قاسم در دادگاه نیز بر اظهارات اولیه اش اصرار کرد اما خانواده جلیل همچنان بر گناهکاری وی پافشاری کردند. تناقض میان گفته های دو طرف پرونده پای شاهدانی را به دادگاه کشید که پیش از این پسر 17 ساله از آنها نام برده بود. تمامی این شاهدان در دادگاه اعلام کردند روز حادثه با چشم خود دیده اند قاسم به صورت جلیل اسید ریخت و متواری شد.

محکومیت

بعد از اتمام دادرسی قاضی پرونده به گناهکاری پدر فرزانه رای داد و وی را به تحمل شش ماه حبس و پرداخت 13 درصد دیه محکوم کرد. بعد از ابلاغ این حکم به طرفین پرونده پدر جلیل آن را عادلانه ندانست و در لایحه یی اعلام کرد به رغم اینکه متهم به پرداخت دیه محکوم شده و از آنجا که پسرش باید عمل جراحی زیبایی نیز انجام دهد، درخواست می کند مبلغ محکومیت قاسم افزایش یابد.در سوی دیگر ماجرا قاسم نیز رای دادگاه را نپذیرفت و با تاکید بر بی گناهی اش و وجود شاهدانی که او را در زمان حادثه در محل کارش دیده اند، خواستار تجدیدنظر در حکم و برائت خود شد. به این ترتیب پرونده پس از کش وقوس های فراوان بالاخره به تهران فرستاده شد و قضات شعبه 39 دادگاه تجدیدنظر استان تهران رسیدگی به اعتراض متهم و شاکی را عهده دار شدند. آنها با مطالعه پرونده به ایرادهایی پی بردند که می توانست ورق را به نفع قاسم برگرداند. آنچه توازن مدارک و شواهد را در این پرونده بر هم زد، حضور شاهدان در دادگاه تجدیدنظر بود. این افراد که همگی در دادگاه بدوی علیه مرد میانسال شهادت داده بودند، اظهارات خود را پس گرفتند و گفتند هرگز ندیده اند قاسم به صورت پسر 17 ساله اسید بپاشد.با منتفی شدن مهم ترین مدرک در این پرونده قضات پرونده دیروز تصمیم گرفتند به این واقعه مجدداً و از ابتدا رسیدگی کنند.

shima87 - فرانسه - پاریس
خوبه کسی پاش به دادگاه ایران باز نشه بی عدالتی از سر روش می باره چشم ها ی عدلتگری کور کوره!!!!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
هنوز در قرن عهد دقیانوس در حال زندگی کردن هستیم.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

saman_r_r - ایران - اصفهان
خوب کاری کرده
باید میکشتش مردک رو
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
چی بگم مادر......
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

markez - لبنان - بیروت
باید جلیل کثافت رو دار بزنند که دیکه وحشى بازى یاد کسى نیاد بد بخت عقده ای. باید انقدر جلوى چشم مردم بهش تجاوز کنند که درس عبرتى براى امثال اون بشه. اخه باید ادم چه تربیتى داشته باشه که به زور به یه ادم بیچاره تجاوز کنه؟؟ این کار وحشیاى دوران اعراب هست نه حالا.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

hadimha - ایران - گرگان
ایول دستش درد کنه
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

hadimha - ایران - گرگان
ایول دستش درد کنه
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

dandy - امارات - امارات
والله چی بگم از دست تو ای روزگار..........پسرک احمق چرا عاقل کند کاری که اور پشیمانی حالا خوبه صورتت ناقص شد..حالا خوب شد.....قاسم اینکارو نکرده احتمالا اینکار دختره باشه که کسی رو فرستاده اینکارو بکنه
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

masoumeh - ایران - تهران
17 سالشه اینجوریه چند سال دیگه چی میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

Artosh - ایران - تهران
به نظر من هم جلیل حقش بوده. ای کاش میمرد. آخه کثافت چجوری دلت میاد با آبرو و زندگی یه دختر 15 ساله بازی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

yasekabood6633 - ایران - اصفهان
خواهشمند هستم کسانیکه داخل کشور نیستن در مورد کشور و نظام جمهوری اسلامی حرفی به میان نیارن .مرگ برمنافقین داخل و خارج
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

iroony - ایران - تهران
جایی که قانون گذار قانونو اجرا نکنه خسارت دیده خودش قانونو جاری میکنه...
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

mozilla - سوییس - زوریخ
اسید پاشی برای این مردک رذل وبیشرف کم بود باید اون......رو میبرید پست فطرت
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
دمش گرم.
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.