دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات: کاربران به سرعت بیش از ۵۶ کیلو بیت نیاز ندارند

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات:

 کاربران به سرعت بیش از 56 کیلو بیت نیاز ندارند

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات در مورد اظهارات دکتر محمد سلیمانی وزیر ارتباطات گفت: آمارها نشان می دهند از 27 هزار کاربر اینترنت حداقل 26 هزار نفر به سرعت بیش از 56 کیلو بیت نیاز ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید ریاضی امروز در نشست تخصصی بررسی زیرساختهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد بخشنامه محدودیت اینترنت به سرعت 128 کیلوبیت گفت: این محدودیت از طرف دولت و مجلس نیست بلکه این بخشنامه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ شده است.

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات ادامه داد: آمار نشان می دهد بیشترین مصرف اینترنت توسط کاربران خانگی در محیطهای چت (گفتگو) سپری می شود و از 27 هزار کاربر اینترنت حداقل 26 هزار نفر از آنها به سرعت بیش از 56 کیلو بیت نیاز ندارند.

ریاضی افزود: در حال حاضر تعداد ISP های (ارائه دهندگان اینترنت دایال آپ خانگی) کشور به یک هزار و 160 شرکت رسیده است و ما هیچ مشکلی در افزایش تعداد آنها نداریم اما شرکتهای PAP (ارائه دهندگان اینترنت پر سرعت) 11 شرکت است که در حال حاضر به بیش از این تعداد نیازی نیست چرا که این شرکتها باید یک میلیون و 500 هزار پورت ارائه می دادند اما تاکنون تنها 200 هزار پورت ارائه کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل دیگر در کمبود اینترنت پر سرعت در بین مردم کشور این است که به دلیل عدم نیاز، قیمت سرعت اینترنتی در حدود یک مگابیت در سبد خانوار ما گنجانده نشده است.

ریاضی ادامه داد: از نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پهنای باند به میزان درخواست افراد وجود دارد به طور مثال برنامه ای برای حل مشکلات دانشگاهها در زمینه اتصال به اینترنتی با سرعت 10 گیگا بیت در دستور کار داریم.

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات مشکل کشور در حوزه اینترنت را عدم تعاملات علمی با دیگر کشورها دانست و اظهار داشت: کشور ما یک کشور خاص و غیر قابل مقایسه با دیگر کشورها است بنابراین سند جامع اطلاعاتی بر اساس این ویژگیهای خاص تدوین و وضعیت محیط داخلی و خارجی اینترنت با شناختی شفاف استخراج می شود.

ریاضی گفت: توسعه IT در بحث شهروند ایرانی- اسلامی باید بر اساس توسعه سجایای اخلاقی کشور باشد و در بحث R&D نیز به دلیل محدودیتها ناگزیر هستیم برخی از تکنولوژیها را در داخل کشور بسازیم.

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات بروز مشکلات در اینترنت را تنها مخصوص زیر ساختها ندانست و گفت: ایجاد مشکل در دیدن یک صفحه وب تنها به دلیل عدم پهنای باند مناسب نیست و ممکن است این مشکل به دلایلی همچون خرابی کامیپوتر کاربر، کم کاری ISP ها و .. به وجود آمده باشد.

هیچ پیشرفتی در زمینه تجارت الکترونیک در ایران مشاهده نمی شود

وی اظهار داشت: ده سال است که بحث تجارت و دولت الکترونیک در کشور مطرح شده است اما هیچ پیشرفتی در این زمینه مشاهده نمی شود و دلیل آن عدم پهنای باند نیست بلکه بی برنامگی برخی از مسئولان چنین مشکلاتی را به وجود آورده است.

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
خوب این برای خوندن اراجیف رهبری و کوتوله احمق در سایتشون کافی است چون مردم نباید به دنیای جدید اطلاعات دسترسی داشته باشند.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
بابا چه اشکالی داره ما سوار بر لاک پشت اونا با سرعت نور.تو مسابقه ی خرگوش ولاک پشت هم بالاخره لاک پشت برنده شد. شما خودتونو زدین به خریت ومارو سوار بر لاک پشت کردین ولی بدونین ما برنده ایم. حالا هی ما رو عقب نگه دارین. پس بچرخ تا بچرخیم.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
بگو آخه دهاتی تو میدونی اصلا اینترنت چندتا نقطه داره که میگی 56 کافی احمق
خری یا خودتو زدی به خریتی ؟؟؟؟؟؟
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

sajed - ایران - یزد
بابا دهاتی هست مرتیکه. عقلشون تا همین هست
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

masoud_gsm - ایران - رشت
اینترنت کم سرعت خودش بنوعی نقش فیلترینگ رو بازی میکنه
پس چه نیازی به حذف فیلتر دارن مسولین؟
بیان اینترنت رو پر سرعت کنن که راحت ملت گند کاریهای همین افراد رو تو یوتوب اپلود کنن؟
بیان اینترنت رو پر سرعت کنن که ملت ایران براحتی با سایر ملت ها انهم از خانه هودش ارتباط برقرار کنه؟
پس مسولین عزیز نگید که ابرقدرتها مانع دستیابی ما به قله های عزیم فناوری میشن
بگید ما لیاقت پیشرفت رو در زمینه ی مثبت نداریم و فقط تمام فکر و ذکر ما صرف ساخت موشک و کلاهک و توپ وتانک میشه
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

farj00n - کانادا - ونکوور
مجید جان این کیلو بیت نیست کیلو بایت است !
کیلو بیت اگر بود که حتی اخبار متنی را هم در ایران نمی شد چک کرد !!!!
حداقل شما تصحیح کنید ، این آقا اگر بیت و بایت سرش می شد که نمی گفت نیاز ما اندازه سایت کیهان بیشتر نیست ! اندازه اینترنت برای سایتهای آمریکائی (به قول کیهان) که ویدئو پخش می کنند کفر مطلق است !
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
sajed - ایران - یزد / n1002 - کانادا - تورنتو
چرا به دهاتی ها توهین میکنید ؟
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.