رئیس دادگستری تهران : سردار زارعی آزاد شد مدارک کافی نبود

رئیس دادگستری تهران : سردار زارعی آزاد شد مدارک کافی نبود

سردار «رضا زارعی» فرمانده انتظامی سابق استان تهران به دلیل «کافی نبودن مدارک برای اثبات اتهامات» با تودیع قرار وثیقه 50 میلیون تومانی آزاد شد.این خبر را دیروز «علیرضا آوایی» رئیس کل دادگستری استان تهران در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد تا شاهد نگاه های متعجب خبرنگاران حاضر در محل نشست باشد.سردار زارعی فرمانده 52ساله نیروی انتظامی استان تهران اسفند سال گذشته به دلیل اتهاماتی دستگیر شد و هم اینک بعد از کمتر از چهار ماه حکم آزادی وی «در روزهای اخیر» صادر شد. همین موضوع سبب حیرت خبرنگاران شد و آوایی را بر آن داشت تا در توضیح بیشتر بگوید؛ «به بخش عمده یی از اتهامات اخلاقی وی در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شده و مدارک و اسناد ارائه شده برای محکومیت وی کفایت نمی کرده است. این فرمانده سابق نیروی انتظامی چهار تا پنج ماه تحت قرار بازداشت بود، ولی در روزهای اخیر قرارش تبدیل شده تا تحقیقات انجام و حکم قطعی به زودی صادر شود.» آوایی با اشاره به اینکه قرار این فرمانده انتظامی استان تهران در دادسرا چهارمیلیارد ریال و در دادگاه کیفری 500 میلیون ریال است، افزود؛ «وی که قبل از بازداشت با یک درجه تنزل بازنشسته شده بود با سپردن وثیقه 50 میلیون تومانی آزاد شده است.»رئیس کل دادگستری استان تهران درباره احکام موجود در تشخیص زنا گفت؛ «پیام این احکام این است که وارد حریم و خانه مردم نشوید و گند خانه ها را در نیاورید وگرنه فحشا، اشاعه پیدا می کند که این موضوع با تجاوز به عنف و مزاحمت نوامیس متفاوت است.»وی تصریح کرد؛ «به حریم خصوصی تا زمانی که موجب تجری نشده، وارد نشویم، اگر به اشتباه وارد شدیم خیلی پخشش نکنیم چون به صلاح جامعه نیست. کسانی که مسوولیتی را در حکومت برعهده دارند حساب شان از مردم عادی جدا است و کاری که برای مردم عادی مباح است برای آنها معصیت محسوب می شود.»سردار زارعی در آخرین ماه سال گذشته تبدیل به چهره یی خبرساز شد. ابتدا برخی سایت های خبری اخبار پراکنده یی از تشکیل پرونده برای این فرمانده نیروی انتظامی منتشر کردند ولی چند روز بعد وقتی مراسم تودیع وی و معارفه جانشین جدیدش برگزار شد، گمانه زنی های قبلی تایید شد. البته مسوولان نیروی انتظامی «استعفای» زارعی را یک تصمیم «درون سازمانی» دانستند و حاضر نشدند اخبار غیررسمی را بپذیرند، ولی دستگاه قضایی به طور رسمی درباره پرونده او توضیح داد و این وظیفه را تا زمان آزادی وی نیز برعهده گرفت.اما آوایی تنها برای اعلام خبر آزادی سردار زارعی اهالی رسانه ها را دعوت نکرده بود. چون او با سوالات متنوع خبرنگاران درباره مسائلی چون «عباس پالیزدار»، تجمع بعدازظهر جمعه پارک ملت و مشهد، دستگیری نمایندگان و احکام اعدام روبه رو شد و پاسخ هایی هم ارائه کرد. چنان که راجع به دستگیری عباس پالیزدار گفت؛ «ایشان دارای شاکی خصوصی است و اتهام افترا و نشر اکاذیب به وی زده اند که مدعی است نشر اکاذیب نکرده است.»
آوایی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه جمعه شب در برخی نقاط کشور و یکی از بوستان های تهران در حمایت از عباس پالیزدار تجمعاتی برگزار شده، گفت؛ «در تجمع غیرقانونی در یکی از پارک های تهران حدود 200 نفر دستگیر شده اند و دستگیرشدگان ظرف یک هفته تکلیف شان مشخص می شود و آنهایی که بی گناه یا کم گناه هستند سریع تعیین تکلیف می شوند.» وی با بیان اینکه از محتوا و شعارهای احتمالی تجمع غیرقانونی شب گذشته خبری ندارم، درباره دستگیری اخیر تعدادی از زنان نیز گفت؛ طبق قانون، احزاب برای برگزاری تجمع باید اجازه بگیرند اما گاهی در تجمعات مسیرها را مسدود و «شعارهای براندازی و فحش می دهند، گاهی تجمع صنفی برگزار و مزاحمتی برای کسی انجام نمی دهند و خوراکی برای رادیوهای بیگانه تامین نمی کنند که بین تجمع های کیفری و حقوقی تفاوت وجود دارد.»


حکم اعدام برای سه متهم

رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه برای اراذل و اوباشی که در طرح اخیر نیروی انتظامی بازداشت شده اند، آیا حکم اعدام صادر شده است یا خیر، گفت؛ برای سه مورد از این افراد که تجاوز به عنف داشتند دادگاه حکم اعدام صادر کرده است و برای بعضی از پرونده ها نیز که بنای به عنف اثبات نشده بود دادگاه کیفری استان موضوع را به دادگاه جزایی ارسال کرده است.

تایید دستگیری یک نماینده دیگر

وضعیت دو نماینده مجلس دستگیر شده موضوع سوال دیگری بود که آوایی ابتدا مقدمه یی عنوان کرد و سپس پاسخ داد. وی گفت؛ «ما تکلیف نداریم ببینیم در خانه ها چه می گذرد. حریم اخلاقی نیاز به ورود ندارد چون به نتیجه نمی رسد و خدا نخواسته از این موارد اثبات شود مگر اینکه جرم مشهود اتفاق افتد. در گزینش مسوول باید معیارهایمان را درست بگذاریم و بعد از روی کار آمدنش نظارت دقیق و مستمر داشته باشیم. اگر احساس کردیم مسوول در معرض آلودگی است نگذاریم آلوده شود سپس دستگیرش کنیم.» وی با بیان اینکه یکی از نمایندگان مجلس که چندی پیش دستگیر شده بود با قرار آزاد شد، افزود؛ «نماینده دیگر مجلس شورای اسلامی اقوام و بستگانش شاکی او هستند و بازپرس با توجه به اسناد و مدارک ارائه شده برای او قرار صادر کرده است.»

rubitsa - بلژیک - بروکسل
اقا جان ماست مالی کردئ.....کاری کردی.

حالا این زارعی کی میره هاروارد!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 27 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
فعلا به طور موقت آزاد شده ، تحقیقات هم ادامه داره ، پس فعلا نمیشه با قاطعیت نظر داد . در ضمن اگه تمام اون حرفهایی که راجبش میگن درست باشه ، ولی مدرکی ازش نداشته باشن ، نمیشه محکومش کرد . ضمن اینکه باید گفت به تمام اون چیزهای که رسانه ها تا حالا گفتن هم نمیشه کاملا اعتماد کرد و من فکر میکنم تا حدودی هم بر اساس حدس و گمان نظر دادن . ولی در مجموع اگه واقعا اون حرفها درست باشه ، امیدوارم به اشد مجازات برسه .
دوشنبه 27 خرداد 1387

ufo - دانمارک - وایله
وای که .اگر ما این کار را کرده بودیم تا بحال هفت کفن پوسانده بودیم که.عجب قانونی.وقانون گذاری.هرچه بگندد نمک نمکش میزنند.وای به روزی که بگندد نمک.............
دوشنبه 27 خرداد 1387

ali-vienna - اتریش - وین
Eteraaz - ایران - تهران
یادت میاد برای جهانبگلو و نازی عظیما و احمد باطبی چقدر وثیقه گرفتند؟
همه رقمها بالای 250 میلیون بود!!!! هر وقت رفسنجانی و خامنه ای و شاهرودی و بقیه آقایون برای جنایاتشون رفتند زندان، این سردار هم میره. این خط، این نشون!
آقا را سر ارتکاب جرم گرفتند، مدرک کافی نبوده؟ چطوره برای جوانان زیر 18 خوب مدرک دارند، اینجا کمبود مدرک اومد؟
دوشنبه 27 خرداد 1387

raminnikpor - امریکا - لس انجلس
به به
چه اشی پخته شد ....توجه فرماپید اولا زارعی ازاد شد دوما اون نماینده هم ازاد شد سوما این یکی هم شاکی خصوصی داره چهارما و از همه مهمتر ازاین به بعد به حریم خصوصی افراد وارد نمیشن
یعنی ازاد شد اقایان........ علما ...روسا.... وزرا.... وکلا............ هاله به سر دکی جون....... گوش کنید ازاد شد هر کاری میخواین از این به بعد بکنید دیگه کسی کاریتون نداره ایندفعه سردار زارعی رو با 12 تا خانم میگیرن ...اونوقت تازه شالکی میشه میگه اقا جان حریم خصوصیمه به شما چه
البته هاله به سر کوتوله سیاسی ما حسابش جداست اون تو رویاهاش به فرشتگان بهشتی ..................
الله و اکبر .ادم رو به خلاف میکشن این مسپولین متعهد نظام اسلام ناب محمدی و ولایت وقیه
البته فکر کنم باید از این به بعد فیلم یو توب اقایون رو مثل اون معاونت فرهنگی واموزشی زنجان ببینیم تا بفهمند لو رفته اند و نمیشه جمعش کرد
دوشنبه 27 خرداد 1387

shanul - المان - هامبورگ
Eteraaz - ایران - تهران
اگر مدرکی ازش نداشتن که نمی امدند یک فرمانده نیروی انتظامی رو که از
خود نظام هست 4ماه بازداشتش کنند!!
ایشون پلی بوی بودند تو ایران!
اینقدر در درون نیروی انتظامی پر هست از فحشا و دزدی و کثافت بازی که دیدند اگر این ادم محکوم بشود کل پلیس میرود زیر علامت سئوال و دست
بقیه فرماندهای پلیس ایران هم رو می شود!!! به خاطر همین گفتند مدارک
کافی نبوده فعلان ولش کردند.
حدس و گمانی در روابط جنسی ایشون نبوده در این مسئله یقین حاصل شده!
دوشنبه 27 خرداد 1387

mehrdad irani - کره - سیول
بابا این قوه قضائیه گفته بود که 35 ساعت فیلم ضبط شده از این اقا داره. پس چی شد. مارو باش گفتیم این شاهرودی یه غلطی میخواد بکنه. تف به این عدالتتون.راستی خانه های فساد هم حریم خصوصی حساب میشه.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
Eteraaz - ایران - تهران
چرا نمیخوای حقیقت رو قبول کنی؟؟اگه چیز دیگه بود که شاهرودی مستقیما دستور بازداشت نمیداد دوست عزیز.....البته خود شاهرودی هم 1کی از همینا....خیلی چیز جدیدی نیست.....شاهرودی ها خامنه ای امامی کاشانی و رفسنجانی ها....همشون 1 ***ن!
ادم تاسف میخوره میبینه ملت ایران خوابیدن....میدونین بخاطر چیه؟؟اسلام....من مخالف اسلام نیستم...خودم هم 1 مسلمونم...ولی این دولت و این اخوندای دجال و کثیف ملت ایران رو به اسم دین گول میزنن....زدن....اون ادمی که باور کرده واقعا میتونه 1 ادم نابینا باشه....داره خودشو گول میزنه....تا دین از سیاست جدا نشه همینه که هست...
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

vatan-vatan - ایران - تهران
بعضیها فکر می کنند که همه مثل خودشون سرشون رو توی برف کردنند یا اینکه تهشون به این حکومت متصل است. از این آقا فقط 30 ساعت فیلم مبتذل گرفتند که حتی خود دستگاه قوه قضایی اعلام کرد اگر ما این مدارک رو به مراجع دولتی نشان بدهیم امکان دارد در بین راه دست کسانی بیفتدکه بعدا سر از اینترنت در بیاورد. دروغ و بی شرمی جز لاینفک این حکومت و همه طرفدارانش است.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

mmreza - ایران - شیراز
Eteraaz - ایران - تهران
تو وابسته رژیمی و از خودشونی
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
از همون اول معلوم بود اخرش چی می شه. جالبه حالا شده حریم خصوصی. چطور مهمونیها حریم خصوصی نیستن /عروسیها حریم خصوصی نیست / ادم تو ماشینش هم از دست اینا راحت نیست اونم حریم خصوصی نیست. بقیه باید سنگسار و اعدام بشن چون دارن فساد رو رواج می دن/ این از اون کسایی که بشون اراذل اوباش گفتن و اونجوری زیر مشت و لگد گرفتنشون تو خیابون چی کمترداره؟ به ملت بگین اگه شما کاری کنید به شدید ترین صورت مجازات می شین اما کسانیکه مسئولیت دارن هرکاری می تون انجام بدن. مطمئن باشین کسی حتی نمی پرسه چرا. این ملت همین رو می خوان. این بهتر از کفتن این دروغهای مسخره هستش.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

raminnikpor - امریکا - لس انجلس
الحمد الله..............اقا جان دروغ چرا ....ما خودمان که باورمان شد !این طفلکی سردار زارعی که خودش دارد میگوید من سردار بودم یعنی سرش بالای دار بود ....زارعی هم که بود یعنی داشته زراعت میکرده در کدام دشت و با چه گاو اهنی ...ان بماند ...حالا طفلک گناه دارد یک خبطی کرده گ..... خورده که همشون سالهاست دارند میخورند
ببینید چند تا از این دختران مردم را که بدلیل بد حجابی میگرفتند تحویل ایشان شده اند تا ارشادشان کند !
فکر میکنندمردم احمقند ؟ خوب اگر بی گناه است مقام شامخش را بهش برگردانید.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

atoosa_asadi - ایارن - تهران
ای بابا!چرا شلوغش میکنید؟چقدر راحت با آبروی دیگران بازی میکنیم.تنها چیزی که تو ایران دچار تورم نشدهه و ارزونه ریختن آبروی دیگرانه.گفته صیغه بودن.صیغه نامه هم ارائه داده.اون رشوه و..........هم میتونه افترا باشه که قطعا در صورت امکان ثابت میشد.ما دینی رو داریم که حضرت علی میگه زنا رو 4 نفر عاقل باید شهادت بدن که دیدن.حتی اگه زن و مردی بدون پوشش بهم چسبیده بودن نباید شهادت به زنا بدیم.
بدبختانه ما عادت داریم شلوغ بازی در بیاریم.خدا ببخشمون.اون اگه کاری کرده در حریم خصوصی بوده.خودش میدونه و خدای خودش
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

shiva_hr86 - -
واقعا انصاف نبود یک انسان پاک و بی گناه !!!!!!!که بخاطر یه مشت شایعه !!!!!!!!گرفتار شده، بیش از این توی زندان بمونه...
اصلا عامل اصلی این قضیه آمریکا و اسراییل بودن که خدا مرگشون بده ایشالا...آهان انگلیس هم بود...ایشالا که همشون جز جیگر بگیرن
--------------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر و کشور محل زندگی خود را به فارسی بنویسید.
با تشکر
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

Artosh - ایران - تهران
احتمالاْ منظورشون از مدرک این بوده که جلو چشم اونا عمل تجاوز رو انجام نداده و اینا فقط به چشاشون اعتماد دارن.
همتون کثافتید. آشغالهای نکبت.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

ed_gh_1988 - ایران - تهران
مگه قاضی های پرونده زارعی پس از بیانات یکی از روسای زارعی در تلوزیون
مبنی بر بیگناهی سردار تهدید نکرده بودند که فیلم ها را در اختیار سپاه قرار میدهند ؟ و آقای شاهرودی با این کار مخالفت کردند و گفتند با این کار احتمال پخش فیلمها در جامه وجود دارد.
پس این بیانگر این است که فیلمی وجود داشته است وگرنه دلیلی برای نگرانی آقای شاهرودی وجود نداشت.
دارن گندش رو در میارن.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

masoud_gsm - ایران - رشت
مدارک کافی نبوده خوب راست میگن
مگر اون 6 تا خانم که در حال تعلیم نماز بودن سونوگرافی شدن؟
گیرم که اصلآ سردار کاری کرده باشه
چه کسی از سرکار بهتر؟
سرکار داشت اونا رو راهنمایی میکرد مگه نه؟
اینجور موقع ها میرسه کشور میشه اروپا
صحبت از مدرکو دلیلو اینجور چیزا میشه
نه مثل اون وقت که نمیدونن جوانان رو چجوری بگیرن
میان تو دسشون مواد میذارن بعد همون دست رو میکنن تو جیب بچه های این کشور و در میارن میگن این چیه تو داری؟(که اون میشه مدرک)
نه به این که سردار کشور با 6 تا زن و دختر لخت دستگیر میشه ولی مدرک پیدا نمیشه؟
دوستان امار فساد در نیروی انتظامی ایران در وضع بسیار وحشتناکی بسر میبره
واقعآ برای ملت ایران متاسفم که یه عده بی سواد عقده ای پشت کوهی اومدن شدن مسول حفاظت از جان و مال و ناموس این مردم
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
Eteraaz - ایران - تهران.تا امثال تو هستند که چشمها را بسته و بخاطر دین خرافاتی طرفداری اینها را میگنی همین میشود که سر بیگناه بالای دار می رود و امثال زارعی باید ازاد شود.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
واسه دانشجو ها 300میلیون واسه سردار ها 50 میلیون !!!خوب راست میگن نماز جماعت 6 نفری که نشد مدرک !!حداقل باید 20 نفری باشن تا نماز قبول بشه و مدرک کافی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

shanul - المان - هامبورگ
atoosa_asadi - ایارن - تهران
این صیغه نامه های ایشون کجا بوده که بعد از 4ماه پیدا شده؟
به قول معروف میگویند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!!
شما همون دینی را دارید که چند سال پیش در شهر نکا مازندران دختری رو بنام عاطفه را با یک استهشاد عده ای اونهم بدون امضا گرفتند به جرم زنا و بعد قاضی پرونده هم بهش تجاوز کرد و حکم اعدامش را داد فهمیدی بدون شاهد!!!! برو دیگه صحبت از اسلام خوشگلتون نکن اینجا که بوی تعفنش دنیا را ورداشته!
مردم عادی کارهای اینجوری را مثل سردار انجام بدهند بی برو برگرد مجازات
می شوند ولی چون سردار زارعی هم اخوری مسئولین مملکت هست مسئله او حریم خصوصی به حساب می اید!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
مگه اونایئ رو که سنگسار میکنن مدرک دارن ؟!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

masoud_gsm - ایران - رشت
گویا در اینجا خواهری(atoosa_asadi)فرموده که ما با ابروی سردار بازی کرده ایم
1.خواهرم سردار جز در دستگیری افراد بیگناه به جرم قیافه نوع پوشش و دستگیری دختران و پسران و .... افتخار های دیگری نداشته که بخواهیم با ابروی ایشان بازی کنیم(یعنی ابرویی نداشته)
2.میگویید صیغه کرده اند
6 نفر را همزمان صیغه کرده یا در دراز مدت تعداد زنهای صیغه ایی ایشان به 6 رسیده؟
3.حال اگر این 6 نفر را همزمان صیغه کرده. ایا جدا جدا صیغه را خوانده و نوعروسان تک تک بله گفته اند یا به علت کمبود وقت یکبار صیغه ی همگانی(صیغه فله ای)خوانده و نو عروسان همزمان بله را گفته اند؟
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

masoud_gsm - ایران - رشت
هر چند در خبرها رسیده که این 6 زن و دختر اساسآ لاییک(بی دین)بودند و سردار در حال مشرف نمودن تمامی عزیزان به دین مبین اسلام بودند که سردار این کار را با نماز شروع کردند
گویی در ابتدا این بی دینان از خواندن نماز جلوی یکدیگر خجالت میکشیدند که سردار ابتدا به انها میگوید که این ستون است و برای اینکه انها را با ستون و ستون گذاری اشنا نماید و برای ریختن خجالت انها فتوای برهنه شدن و نماز گذاردن انها با تنی برهنه را میدهد
تا با این کار هم ستون خوب سفت شود و هم ستون گذاری به سهولت انجام پذیرد
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

masoud_gsm - ایران - رشت
و در جایی دیگر از سخنان گوهر بارت میگویی حضرت علی فرموده اند زنا را باید حد اقل 4 نفر ان هم عاقل دیده باشند
به نظر من یا شما حدیث رو خوب نشنیده ای یا حضزت علی در ان زمان که این حدیث را میگفت در شرایط روحی مساعدی قرار نداشت
معمولآ زنا در خانه و محیط سر بسته انجام میشود نه محیط سر باز مانند استادیوم
حال اگر مردی به طور ناقافل و بدون هماهنگی با همسرش به خانه بیاید و از سرو صداهای داخل اتاق بفهمد که همسرش با کسی همبستر شده و از سوراخ در یا پنجره یا بهر شیوه ای این شک او به یقین تبدیل شد نباید هیچ حرکت غیر منطقی بکند و خدای نکرده در را باز کند و خشتک مرد غریبه را بدرد
بلکه باید به خیابان برود و دنبال 3 شخص عاقل بگردد تا بعد از یافتن این اشخاص انها را به خانه دعوت نماید و بعد از اوردن انها به خانه از انها دعوت نماید از سوراخ در ماجرا را مشاهده نمایند البته اجالتآ کمی با سرعت تا هم نوبت به نفر بعدی برسد هم خدای نکرده امپر شهوت انها بالا نزند
تا شخص عدله و شهود کافی برای اثبات جرم زنا داشته باشد
با این شرایط اعلام کنیم زنا ازاد است بسیار به واقعیت نزدیک تر است
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

sama128 - ایران - شیراز
راست میگن من هم تایید می کنم که مدارک کافی نبود چون هرچی داخل منزل را کشتند کاندوم سوراخ پیدا نکردند همه اش استفاده شده و سالم بود
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

shaahin - ایران - ایلام
atoosa_asadi - ایارن - تهران------این چرندیات چیه که میگین؟ مثلا خودتو آدم به حساب میاری با اون اعتقاد و اصول و احکامت؟ مثل اینکه تو هم زیاد بدت نمیاد بری پیش اون سردار ....امثال شما میبایست گیر اون جنایتکار می افتادین تا نماز جماعت یادتون می داد . چون مثل اینکه از این نوعش خیلی خوشتون اومده .
shiva_hr86 - - شما هم این موارد شامل حالتون میشه . غربیها که از این نوع روشها استفاده نمی کنن و شما ازشون ناراحتید - برین پیش مسولین اسلام و امثال سردار تا ... اسلامی رو در حالت نماز بهتون یاد بدن تا روانه بهشت برین بشید .
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.