شرح ماجرای میان استاد حسن مددی و دانشجو"الف"(۱)

شرح ماجرای میان استاد حسن مددی و دانشجو"الف"(1)

ماجرای معاون دانشجویی و ریس کمیته انضباطی دانشگاه زنجان که با تحت فشار قرار دادن یک دختر دانشجو قصد تجاوز به او را داشته و  با شکستن قفل دفترش توسط دانشجویان دیگر که از قبل توسط دانشجو الف از ماوقع جریان اطلاع پیدا کرده بودند و فیلمبرداری از اتاق دکتر مددی در همان زمان و انتشار این فیلم به اعتراض 3 هزار دانشجو در دانشگاه زنجان منجر شده است.

دکتر حسن مددی که تز فوق لیسانس وی در مورد معراج بود فعلا از سوی دانشجویان اخراج شده است.

حسن مددی معاون دانشجویی و رئیس کمیته انضباطی دانشگاه زنجان(نفر اول از راست) به همراه علیرضا نداف(رئیس دانشگاه،نفر سوم از راست) در نمازخانه خوابگاه دختران دانشگاه زنجان،اردیبهشت 87

حدود دو هفته پیش دکتر حسن مددی ، معاون دانشجویی و از اعضای اصلی کمیته انضباطی دانشگاه زنجان، طی نامه ای که به خوابگاه کوثر (از خوابگاه های داخل شهر دانشگاه زنجان) می فرستد ، بدون ذکر هیچ دلیلی از خانم "الف" درخواست می کند به وی مراجعه کند . مسوولین خوابگاه با توجه به غیر معمول بودن این درخواست به دانشجوی مذکور اظهار می دارند احتمالا جهت انتقال وی به خوابگاه داخل دانشگاه ، احضار شده است.

فردای آن روز "الف" به دفتر معاونت دانشجویی مراجعه می کند . دکتر مددی ابتدا بحث را با مشکلات آموزشی این دانشجو آغاز می کند ولی در ادامه وارد مسایل اخلاقی و روابط خصوصی او می شود  و برای این که موارد مورد ادعای خود را با خانواده "الف" در میان بگذارد ، شماره تلفن پدرش و خودش را درخواست می کند.

از فردای آن روز دکتر مددی هر روز با تلفن های پیاپی ، آسایش را از این دختر سلب کرده و هر بار به بهانه ای از وی می خواهد به دفترش مراجعه کند و در این دیدارها روابط "الف" با دانشجویان پسر دانشگاه و مسایل اخلاقی دیگر را مطرح کرده و او را مورد مؤاخذه قرار می دهد.

در روز چهاردهم خرداد ماه ، دکتر مددی به خوابگاه کوثر مراجعه کرده و پس از حدود نیم ساعت صحبت با مسوول خوابگاه در حالیکه اکثر اتاق های خوابگاه خالی بوده و دانشجویان به علت تعطیلات به شهرستان رفته بودند ، درخواست دیدار با "الف" را می کند.

 دکتر مددی در مدت دو ساعتی که در اتاق با "الف" تنها بوده به بهانه آموزش این دختر شیطان (!) شیوه برقراری رابطه جنسی را برای وی توضیح می دهد به طوریکه "الف" از شدت شرم و عصبانیت به گریه می افتد و از او می خواهد اتاق را ترک کند . در این هنگام دکتر مددی "الف" را تحت فشار قرار داده و از وی می خواهد تعهد دهد که دیگر اعمالش را تکرار نخواهد کرد . طبق اظهارات "الف" او تا به حال در دانشگاه هیچ گونه مشکل اخلاقی نداشته است و حتی نوع پوشش او طوری نبوده است که جلب توجه کند یا با تذکر روبرو شود (2). اما با وجود اظهارات کذب دکتر مددی ، از آنجا که تهدید به اخراج و در جریان قرار گرفتن خانواده اش شده بود ، حاضر به امضای تعهد کتبی نسبت به عدم تکرار اعمال گذشته اش می شود. اما استاد این تعهد را کافی ندانسته و اظهار می دارد "الف" تا پایان تعصیلات فرصت دارد برای حل مشکلاتش ، پیشنهاد مشخص و راضی کننده ای را ارائه دهد .

در هنگام خروج از اتاق آقای مددی دستش را به طرف دختر دراز می کند و از وی می خواهد با او دست بدهد و نیزدستش را پشت او قرار می دهد.

روز شنبه 25 خرداد 87 ساعت 2 بعد از ظهر در اتاقی که جلسه های کمیته انضباطی در آن برگزار می شد، "الف" با پیشنهاد برقراری رابطه جنسی روبرو شده و از وی خواسته می شود برای مشروعیت بخشیدن به این رابطه به صیغه محرمیت 7 ماهه تن دهد. دکتر مددی با نشان دادن برگه هایی ادعا می کند در مرحله آخر صدور حکم کمیته انضباطی تنها امضای وی و دکتر نداف – ریاست دانشگاه - معتبر است و اگر "الف" به خواسته وی تن ندهد می تواند او را در کمیته انضباطی محکوم کند . در ادامه استاد مددی با ادعای این که منزل وی مکان مناسبی برای برقراری رابطه جنسی نیست، از "الف" می خواهد بعد از ساعت اداری به همان اتاق بیاید .

"الف" پس از خروج از اتاق دوستانش را در جریان قرار داده و از آن ها می خواهد برای کمک به وی بعد از ساعت اداری در ساختمان حضور داشته باشند.

در موعد مقرر آقای مددی پس از قفل کردن در و کشیدن پرده ها ، اقدام به در آوردن مقنعه و مانتوی "الف" می کند که در این هنگام دوستان "الف" با شکستن در وارد اتاق شده و ضمن برخورد با آقای مددی به فیلمبرداری می پردازند تا مدارکی برای محکوم کردن وی در دست داشته باشند. ضمن این که پیش از این نیز زمزمه هایی تایید نشده مبنی بر فساد اخلاقی این عضو عالیرتبه کمیته انضباطی به گوش می رسید. فرشی که در اتاق پهن بود، ظن دانشجویان را مبنی بر انجام چند باره این قبیل اقدامات به یقین تبدیل کرد. در حالی که خود این فرد سال گذشته و امسال تعداد زیادی از دختران را به کمیته انضباطی یا دفتر خود احضار و آنها را به دلیل رعایت نکردن موازین شرعی مؤاخذه کرده بود.

تجمع، تحصن، اعتراض!


اندک زمانی پس از آن برخورد میان دوستان "الف" و دکتر مددی، 1000 نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه زنجان با اطلاع از موضوع ، مقابل ساختمان تجمع کرده و خواستار برکناری و برخورد قضایی با استاد مددی شدند.

این تجمع همچنان ادامه دارد و تعداد دانشجویان معترض به دو تا سه هزار نفر می رسد. امتحان های روزهای 26 و 27 خرداد نیز لغو شده است . خواسته های دانشجویان متحصن عبارتند از :
-    برکناری ریاست دانشگاه ؛ دکتر نداف و یا استعفای او
-    برکناری معاون دانشجویی ؛ دکترحسن مددی و برخورد قضایی با وی
-    عدم برخورد و یا ذکر نام دختری که مورد تعرض قرار گرفته است
-    عدم برخورد با متحصنین  در روزهای آتی
-    لغو شدن امتحانات تا زمانی که تحصن ادامه دارد
-    برکناری رییس حراست دانشگاه و برخورد با وی

شایان ذکر است طبق اخبار رسیده ، دکتر مددی با وجود مستندات و مدارک دال بر محکومیت وی، در مصاحبه با خبرگزاری برنا، وابسته به سازمان ملی جوانان، این قضیه را تکذیب کرده است . رییس دانشگاه نیز با اعلام این که به استعفا تن نمی دهد ، اظهار کرده اگر می توانید مرا برکنار کنید . لازم به ذکر است دانشگاه زنجان فعلا تعطیل است اما مسئولان دانشگاه تاکنون خواسته های معترضین را که در سالن ورزش تحصن کرده اند نپذیرفته اند.


1. در این گزارش برای محفوظ ماندن نام دانشجوی دختر ، از وی با نام  "الف" یاد خواهد شد .
2.  در دانشگاه زنجان نیز همانند دیگر دانشگاه ها احضار به کمیته های انضباطی به خاطر نوع پوشش ، دختران زیادی را با تذکر و اخطار روبرو کرده است.

 

اما چیزی که این جا می خواستم بگم اینه که :

۱- چطوری یک آقایی که مسوول کمیته انضباطی است ، ادعای مسلمان بودنش میشه و مدام با نماینده رهبری در دانشگاه حشر و نشر داره ، نمی دونه که برای صیغه دختر باکره اجازه ی پدر لازمه ؟ اگر این آدم اونقدر مذهبیه که برای برقراری رابطه جنسی نیاز به صیغه کردن داره ، پس چرا شروطش رو قبول نداره و رعایت نمی کنه ؟ اگر بگیم که اصلش اینه که دو طرف راضی باشن و اجازه ی پدر یه چیز ساخته ی جمهوری اسلامیه و تو اسلام حقیقی وجود نداره، اولا که اون آقا غلط می کنه زیر سایه ی ولایت فقیه ، در دولت احمدی نژاد نون می خوره اون هم از راه بدبخت کردن دخترای مردم ؛و به قوانینش اعتقاد نداره (کلا که غلط می کنه ، ولی می خوام وارد جزییات بشم) ، دوم این که آیا اون دختر راضی بوده ؟ من که گمون نمی کنم تو اون شرایط و با یه پیرمرد مردنی بوگندوی احمق هیچ رضایتی برای یه دختر جوون وجود داشته باشه ! 

۲- چطوری مسوول خوابگاه اجازه داده که یه مرد وارد اتاق یه دختر دانشجو بشه و دو ساعت باهاش حرف بزنه ؟ از کجا معلوم تو اون دو ساعت کاری نمی کرد ؟ 

۳-  چطوری این مرتیکه روش می شه تو روی زن و بچه هاش نگاه کنه و تازه با پررویی تمام بیاد تو خبرگزاری ها بگه نمی دونه قضیه چیه ؟

 ۴ - چرا هیچ دختری تا پیش از این شکایت نکرده بود ؟ یا حتی صداش در نیومده بود ؟ در حالیکه می دونم بازم مورد هایی بوده . این دخترها کی یاد گرفتن که هر چی بهشون گفتن بگن چشم ؟!

 ۵ - می خوام همین جا به آقای مددی محترم ! بگم اون که سردارتون  بود و اون همه سر و صدا کرد و صیغه هم نکرده بود ،آزاد شد ، نگران نباش ! آخه شنیدم گم و گور شدی.

 ۶-این استاد گرامی بار اول که این دختر را می بینه بهش می گه : تو خیلی خوشگلی و .... خلاصه از قیافه اش تعریف می کنه . ولی یه کم که می گذره ، انگار بخواد رو جنس عیب بذاره (!) می گه نه زیاد هم خوشگل نیستی ، اون کسی که می خواد تورو بگیره باید خیلی هم از خودگذشتگی کنه !

خب معلومه آقای محترم ! وقتی شما با یه نظر دیدن یه دختر هوش و حواستون رو قیافش می بره ، بیشتر از این می شه ازتون انتظار داشت ؟!

 ۷ - در مدتی که این آقا مشغول بازی برای به دام انداختن دختر بوده ، یکی زنگ می زنه خونه ی دختره و همه چیزو به خانواده اش می گه !

۸ - روزی که ما می خواستیم تو دانشگاه گروه زنان راه بندازیم ، همین آقای مددی یکی از مخالفاش بود ، نگو می ترسیده به کثافت کاری هاش نرسه !

منبع : وبلاگ ریرا

parviz1 - انگلستان - کترینگ
همشون یک........ هستند!!!!از بالا تا پایین!!!! اطلا دولت ملایی یعنی همین. فقط یا بفکر کمر به پایین هستن یا پول !! البته اگر دلار باشه که بهتر !!!
دوشنبه 27 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
جالب بود ، ولی من جای دیگه خوندم که در اتاقش قفل نبوده . و تو فیلم هم آثاری از شکستن در دیده نمیشه . و اینکه دانشجوها تونستند به راحتی وارد اتاق بشن و دختر هم بدون روسری بوده این احتمال تقویت میشه که در قفل نبوده . چون اگه در قفل بوده ، حداقل تو فاصله شکستن در دختره میتونسته روسریش رو بزاره سرش و یا همین یارو ازش بخواد که این کارو بکنه .
در ضمن ادعای مسلمان بودن و حشر و نشر داشتن با افراد مذهبی دلیل بر مسلمان بودن نیست . این آقا مطمئنن انقدر زرنگ بوده که بتونه خودش رو آدم موجه و یا حتی مذهبی جا بزنه و همه رو فریب بده . اتفاقی که تو جامعه ایران نه کم میوفته و نه انجام دادنش سخت هست . پس نباید کار این انسان احمق رو به حساب مذهب یا افراد مذهبی گذاشت .
اما نکته دیگه اینکه ، نمیدونم چرا هر سال نزدیک تیر که میشه دانشگاههای ما سر مسائل مختلف ملتهب میشه . این یه خورده مشکوک نیست ؟! این مسئله سازماندهی بودن این اتفاقات رو نشون نمیده ؟! تا نظر بقیه دوستان چی باشه ... ؟
دوشنبه 27 خرداد 1387

l34n0 - کانادا - تورنتو
Eteraaz - ایران - تهران
نظر دادنتم مثل ایدیت جواده لول.......
یه کم تجدید نظر کن تو نظر دادنت نیمچه بسیجی.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

rad - انگلیس - لیدز
Eteraaz - ایران - تهران
تو تاکی میخواهی خودت را گول بزنی تا کی میخواهی از ترسی که از دوران بچگی بااین مذهب تو سرت کردند بیرون بیاوری .باور کن بارکن باور کن ان خدای که مهربان ونیک و....است با ان الله که از عربها ست زمین تا اسمان فرق دارد این دو را با هم یکسان مپندار کما اینکه الله اسم یک بت بوده و همانطور که حتما میدانی اسم پدر محمد عبدالله بوده .دوست عزیز نترس بیدار شو .واز مسلمانی واین مذهب دفاع نکن که فقط خودت را بیسواد جلوه میدهی.خیلی از هموطنها بیدار شدند.مثل خود من با خواندن تاریخ اسلام و قران همه چیز برایمان روشن شد.بدرود
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اعتراض جان کجا خوندی اون مطلبو؟ حالا من هم برات یه تفسیر دیگه میارم و اون اینه که بچه ها با دختره هماهنگ کرده بودن که ما میایم تو تو روسریتو سر نکن تا فیلم برداری کنیم و فیلم طبیعیتر بشه. این چطوره؟ چرا همه چیزو از منظر خودت تفسیر میکنی؟ و اما گفته بودی که این ادما تعدادشون زیاد نیست. شما از اون اظهار نظرت در مورد اینکه گفته بودی در زمان پیشنهاد اتش بس صدام به ایران درسال 63 هزاران کیلومتر از اراضی ایران در دست عراق بود معلومه که از منابع خبری بسیار اگاهی!!!!!! برخورداری. ولی بهت بگم این موارد کم نیست شما تلاش کنی و بیشتر در جامعه باشی میبینی . مگه اقای فلاحییان وزیر اطلاعات نبود که با خانم تو زعفرانیه قضیه اش لو رفت؟ مگه قضیه بچه ها ی رفسنجانی رو نمیدونی؟ از باغ کردان کرج نوه های ناطق نوری چیزی میدونی؟ از خانم بازی و کثافتکاریهای اخوندا در مقامهای مختلف چیزی نمیدونی. پس تو چی میدونی؟
ضمنا در مورد 18 تیر (نه تیر خالی نکنه از عنوان 18 تیر هم واهمه دارید؟) باید بگم نظر خواسته بودی خدا خیرت بده شما که با حضرات جمهوری اسلامی احتمالا فالوده میخورید ازشون بپرسید چطوره که پرونده 18 تیر رو به یه ریش تراش خاتمه دادن و از بابت اون ننه مرده ای که با یا حسین از اون بالا پرت کردن پایین کسی محاکمه نشد و مجرمارو ازاد کردن؟ خدا خیرت بده اگه جواب داشتی مارو بیخبر نذار. در مورد 18 تیر هم باید بگم این حادثه نقطه عطف مبارزات مردمیه که هیچگاه فراموش نمیشه . این صابونو به دلتون نزنید که فراموش بشه 18 تیر به تاریخ پیوست و جاودانه شد.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
جای هیچ تردیدی در کثیف بودن این مرد نیست در ضمن در جوابEteraaz - ایران - تهران
این مردک درسته که خیلی نفهم بوده ولی اینو بدون که اینجور جاها خوب عقلش میرسه که لا اقل در رو قفل کنه .این دختر از دوستانش کمک خواسته بوده اگه زود زوسریشو سرش میکرد که نمی تونسته ثابت کنه که این فرد چه خواسته پلیدی ازش داشته.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
ما هم از این ادما تو دانشگاهمون داشتیم. یکیش رو اخراج کردن اما یکی دیگش رو نه اخه ملا بود. مددی نه اولیش نه اخرین.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

atoosa_asadi - ایران - تهران
کل ماجرا مشکوکه.این دختر خانم قطعا در باغ سبز نشون داده.کدوم مردیه که از زن کمتر باشه؟تازه مذهبی هم رفتار کرده و پیشنهاد صیغه داده.اجازه ی پدر هم و قتی مخالفتش غیر منطقی باشه لازم نیست.همین که خانم الف با رضایت قلبی رفته تو اون اتاق کافیه که توطئه بودن تابلو بشه.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

sheyvar - ایران - تبریز
اعتراض :
اونا سازماندهی شده نیست
ولی هیچ شکی نیست که تو هم سازماندهی شده هستی هم جیره خوار
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

raminnikpor - امریکا - لس انجلس
اقای اعتراض میشه خواهش کنم تو چیزی ننویسی اعصاب همه به اندازه کافی خراب هست تو دیگه لازم نیست جوک بگی
مرتیکه کثافت نمونه ای از یک ادم مسلمونه چهار دونگه...میفهمی یعنی چی ؟یعنی این و سردار زارعی تونو گیر انداختند وگر نه بقیه رو هم اگه بخوان گیر میفتن
همشون همین قدر کثیف هستن با هزار زور دوز و کلک و تهدید دختر های معصوم مردم رو مجبور میکنن که تو بغل یک کثافتی که از قبل مسلمونیش به اون پست رسیده بخوابن اگه این خانم الف خواهر تو بود باز همین حرفها رو میزدی ؟
مانتوشو در اورده بوده روسریشو برداشته بوده و لابد منتظر عبور دادن نخ از بینشون هستی تا باورت بشه که همه این کثافتها سر و ته یک کرباسند
حالا تو بگو نه اسلام این نیست لابد منتظر بودی دختر مردمو لخت نشونت بدن ...اره؟
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

babak_e_khorramdin - ایران - مشهد
Eteraaz - ایران - تهران
نظر بقیه دوستان اینه که بر خلاف اصول دموکراسی مسوولان سایت مرحمت نموده کاربران یاوه گو را از حق اظهار افاضه محروم نمایند .
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

mehraeen - ایران - تهران
Eteraaz - ایران - تهران
پس برابر با نگرش شما دکتر مددی طبق یک نقشه حساب شده خواسته آبروی خودش و زندگی و شغل خودش را بر باد بدهد تا سالگرد 18 تیرماه هر چه باشکوه تر برگزار شود .
راستی نکند فسادهای مسوولان مملکتی که آقای پالیزدار افشا کردند در همین راستا بود ؟
فقط نگویید سخنان پالیزدار دروغ بود چون کسی تو این مملکت جرات نمی کند از این دروغها به افرادی چون آیت... یزدی و کاشانی و ... بزند . و آبروی برباد رفته روحانیت را بیشتر بر باد دهد . اگر دروغ بود به جای اینکه اثبات کنند طرف دروغ میگه نمی رفتند برای پالیزدار پرونده درست کنند . در حقیقت به جای اثبات بی گناهی خود ( که به هیچ عنوان نمی توانستند اثبات کنند ) آمدند تلافی کردند .
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

vahidkral - ایران - تهران
Eteraaz - ایران - تهران
تو .... آب گیر نمیاری وگرنه شناگر ماهری هستی
اصل ماجرا رو ول کردی شدی کارآگاه که در قفل بوده یا نه .من با گفتار امثال تو آشنا هستم خجالت بکش . اصل موضوع رو اگر قبول داشته باشی باید خون گریه کنی یه لحظه فکر کن خواهر دانشجو داری ................ .
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

دختر پارسی - ایران - تهران
Eteraaz - ایران - تهران واقعا جای تعجب داره! اگر همچین مساله ای در کار نبود چرا اون مرتیکه بی حیا توی فیلم انقدر مضطرب و نگران بود تازه می خواست به دختره هم حمله کنه که اگه پسرای هم دانشگاهیش اونجا نبودن حتما از حرصش دختر بیچاره رو کتک هم می زد خجالت بکش فردا نوبت خواهر و زن خودت میشه انقدر از این بی شرفها حمایت نکن واقعا شرم آوره به جا ی محکوم کردن یک کثافت بی ابرو که نجابت دخترها ی ما و دین ما رو لکه دار می کنه داری تبرئه اش میکنی انصاف هم خوب چیزیه!!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

mshababi - ّایران - مازندران
بنظر میاد علاوه بر انحراف اخلاقی ایشون صحبتهای ایشون در مورد انحلال انجمن اسلامی دانشگاه هم باعث افشای موضوع بوده وگرنه احتمالا هیچ اقدامی صورت نمیگرفته!!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

zpirooz - المان - آخن
نه اعتراض جان نزدیک تیر چیه همیشه از این خبرها هست منتها بجه های بیچاره از ترس خانواده و ابروشون صداشون در نمیاد این یکی زرنگ بوده. همین چند سال پیش توی دانشگاه صنعتی اصفهان نماینده مقام معظمشون به یکی از دخترها با همین بهانه ها پیشنهاد رابطه داده بود دختره هم به حراست دانشگاه گفته بود و اونها هم بهش گفته بودن شتر دیدی ندیدی وگرنه هر چی دیدی از چشم خودت دیدی.تنها اتفاقی که افتاد این بود که نماینده جناب رهبر از دانشگاه رفت بیرون و بعد هم دیدیم که کاندیدای انتحابات مجلس شد دختر بیچاره هم دهنشو یست و فقط دوستهاش از موضوع خبردار شدند و دیگر هیچ
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
صبر کن ای عزیز تا قضیه روشن شود این قدر با اب و تاب تند نرو!
اخه شنیدی که می گن کرم از خود درخته...
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

markez - لبنان - بیروت
خدایا خدایا تا انقلاب مهدى مواظب خودت باش!!!!!!!!
فقط اون جون سالم بدر میبره.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
اعتراض عزیز خداوند تو را با رهبر فرزانه ات هر دو را شفای عاجل دهاد یا اونوری هستی یا خودتو زدی به اون راه خلاصه اش بد رنگ تر و بد بو تر از اونه که با نعناع داغ پیاز داغ تو خوشمزه بشه خودتو اذیت نکن !
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
بابک خان اینی که شما گفتی هم میشه یه فرضیه باشه و میتونه درست هم باشه . منم نگفتم که نظرم فصل الخطاب هست ، من فقط یه فرضیه رو مطرح کردم که به ذهنم رسید . همه آزادند در بیان نظراتشون .
در مورد مسئله آتش بس حق با شماست ، اشتباه از من بود ، هزاران کیلومتر رو باید مینوشتم ده ها کیلومتر ، ولی مهم اینه که ما هنوز نتونسته بودیم تمام خاک کشورمون رو از عراق پس بگیریم و بقیه حرفهام شک نکن که درسته .
اما در مورد اتفاقات اخلاقی که راجع به سران ایران مطرح کردی من تا حالا چیزی نشنیدم . حتی تو رسانه های مخالف جمهوری اسلامی هم راجع به این چیزهایی که شما گفتی تا حالا نشنیدم . نمیدونم شما این خبرها رو از کجا میاری !
اما بابک جان ، خیلی ها راجع به 18 تیر و کلا حوادث تیرماه 87 از جنبه های مختلف صحبت کردند . اما من همیشه به این فکر کردم که حوادث تیرماه 87 در کنار این که اوضاع ایران رو بهم ریخت و مخالفان جمهوری اسلامی رو خوشحال کرد ، از اون طرف باعث بیداری همه جانبه نیروهای امنیتی ایران شد ، چون من معتقدم قبل از اون نیروهای امنیتی ایران تو خواب زمستانی به سر میبردند و تو خیال خودشون فکر میکردند خدا خودش مملکت رو حفظ میکنه !! من این مسئله رو دارم با آگاهی کامل میگم آقای بابک . نیروهای امنیتی ایران واقعا حرفه ای و علمی شدند و بعد از اون قضیه یه پالایش اساسی در خودشون ایجاد کردند . یبار یکی از نیروهای امنیتی که تو وقایع 18 تیر حضور داشت یکی از اقدامات یکی از نیروهای امنیتی ایران رو در کنترل اوضاع تهران برام تعریف کرد که نزدیک بود شاخ در بیارم . (حالا فکر نکنی زدن کسی رو کشتن ، نه ، یکی از اقداماتی بود که برای کنترل اوضاع انجام داده بودند) ، از اون موقع به بعد واقعا من یه حساب دیگه ای رو نیروهای امنیتی ایران میکنم . شما هم اگه اطلاعاتت یه خورده بیشتر بود ، مثل من مطمئن میشدی که این اعتراضاتی که توسط چند تا دانشجو در بعضی دانشگاهها صورت میگیره ، کوچکترین آسیبی به این نظام نخواهد زد . (امیدوارم متوجه حرفم شده باشی و فکر نکنی من میخوام از کسی طرفداری کنم)
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

shabda - ایران - تهران
atoosa_asadi - ایران - تهران
خانم خانما من خیلی وقته که توی این تالار عضوم و نوشته ی گهر بار شما باعث شد که برا اولین بار اینجا بنویسم : ظاهرا خوب راه و چاه صیغه شدن رو بلدی ، کلیه مراتب شرعیه و افضات عظام رو هم که از بر هستی در مورد موضوع ، ولی از دست دادن فرصت صیغه شدنت با حضرت استاذنا المددی حسابی سیماتو قاطی کرده .نگران نباش کاری به استادت ندارن میتونی چند روز دیگه به راحتی توی یکی از مراکز پژوهشی !!!!! پیداش کنی .یا شایدم توی قسمت مشاورین وزارت علوم به قول اصفاهانی های عزیز بجوریش.فقط لطف کن و یه کمکی به من هم بکن و از استاذنا المعظم المددی الگند بو بپرس که تا بحال این سعادت نصیبش شده که خودش صیغه موقت دخترشو یا حتی زنشو برا کسی دیگه بخونه یا اینکه نه آقا داماد خودش زحمت قرائت رو کشیده؟ چون اندر ره اکتساب کلیه ی علوم منقول و معقول و مفعول و مفتول یه چند سالی میشه که این سوال سد راهم شده. قبلت ؟ قبلتو. البته که قبلتو حاجی .
بارک الله فیک
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.