کشته شدن یک مقام قضایی در سیستان و بلوچستان

کشته شدن یک مقام قضایی در سیستان و بلوچستان

معاون دادگستری شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان توسط دو موتور سوار و با شلیک گلوله کشته شده است.

ابراهیم کریمی، معاون قضایی دادگستری شهرستان سراوان و رئیس شعبه 101 دادگاه جنایی و دادرسی دادگاه انقلاب این شهرستان، روز دوشنبه، (27 خرداد) حدود ساعت 2 بعدازظهر در خیابان هدف حمله دو فرد ناشناس مسلح قرار گرفت و بلافاصله درگذشت.

به گفته ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان، ضاربان از صحنه فرار کرده و نیروهای انتظامی هنوز موفق به دستگیری آنها نشده اند. او همچنین گفت هویت ضاربان هنو مشخص نیست.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ترور را بر عهده نگرفته است، اما آقای حمیدی به خبرگزاری ایسنا گفت: "شاید این ترور به دلیل دستگیری و تحویل گروهک تروریستی مالک به کشور صورت گرفته باشد که تلاش ها همچنان برای دستگیری این افراد ادامه دارد."

اشاره آقای حمیدی به گروه جندالله به رهبری عبدالمالک ریگی است که تاکنون مسئولیت موارد متعددی از گروگانگیری ها و حملات مرگبار به افراد نظامی و غیرنظامی را در جنوب شرق ایران پذیرفته است. این گروه هدف خود را احقاق قومی اقلیت سنی مذهب بلوچ ایران اعلام کرده اما مقامات ایرانی جندالله را تحت حمایت آمریکا و مرتبط با شبکه القاعده می دانند.

دولت پاکستان روز شنبه 16 نفر از اعضای گروه جندالله از جمله برادر عبدالمالک ریگی را تحویل دولت ایران داد.

پنج شنبه شب گذشته نیز افراد مسلح ناشناس با حمله به یک پاسگاه انتظامی در بخش سراوان، 16 مامور ایرانی را گروگان گرفتند. دولت ایران در این مورد نیز گروه ریگی را مظنون اصلی می داند و تصور می کند مانند بعضی از موارد پیشین این گروگان ها به پاکستان منتقل شده باشند.

همچنین صبح روز دوشنبه یکی از اعضای این گروه به نام علیرضا براهویی معروف به عبدالله در شهر زهدان اعدام شد.

Eteraaz - ایران - تهران
اهل تسنن تو سیستان و بلوچستان هیچ مشکلی با بقیه ندارند ، و هیچکس (اعم از دولت و مردم) نگاه متفاوتی نسبت به دیگر شهروندان به اونها نداره و از همه حقوقی که دیگر شهروندان دارند ، برخوردارند . این حرفهایی رو هم که گروه آدمکش ریگی عنوان میکنه ، نوعی عوام فریبی و رد گم کنی هست . این گروه همه جوره وابسته به آمریکاست و طبق اذعان خود آمریکائیها (در هفته قبل) ، این گروه مورد حمایت اونهاست و از آمریکائیها بودجه دریافت میکنه . بزرگان اهل تسنن سیستان و بلوچستان هم بارها بر تروریستی بودن این گروه تاکید کردند و در دستگیری اعضای این گروه همه جوره همکاری کردند .
دوشنبه 27 خرداد 1387

iroony - ایران - تهران
Eteraaz - ایران - تهران ....تروریست اصلی جمهوری اسلامی است....شما در سیستان بودید یا اصلا با سنی مذهبان تماس داشته اید که اینگونه از احقاق حقوق ایشان در ایران سخنرانی ایراد میفرمایید؟
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

mkazemipoor - ایران - زاهدان
- ایران - تهران
Eteraaz - ایران - تهران ....تروریست اصلی جمهوری اسلامی است....شما در سیستان بودید یا اصلا با سنی مذهبان تماس داشته اید که اینگونه از احقاق حقوق ایشان در ایران سخنرانی ایراد میفرمایید؟
آقای عقل کل سیستان که فقط شیعه داره
اوون بلوچستانه که اهل تسنن داره پروفسور.!!!!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.