دولت پاکستان به هشدار کرزی پاسخ داد

دولت پاکستان به هشدار کرزی پاسخ داد

آقای گیلانی گفت به کسی اجازه نمی دهد در امور پاکستان مداخله کند
دولت پاکستان به اظهارات حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان، در مورد مقابله با طالبان مستقر در مناطق قبایلی پاکستان واکنش نشان داده است.

یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان، در مورد نقض مرزهای این کشور هشدار داده و گفته است که کشورش در امور هیچ کشور دیگری مداخله نمی کند و در مقابل، به هیچ کشوری هم اجازه نمی دهد در امور پاکستان مداخله کند.

هشدار نخست وزیر پاکستان یک روز پس از آن ابراز می شود که رییس جمهور افغانستان تهدید کرد برای حمله به طالبان پاکستانی، سربازان خود را به مناطق مرزی اعزام می کند.

آقای کرزی در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که کشورش حق دارد به حملات طالبان پاکستانی علیه خاک افغانستان واکنش نشان دهد.

او گفت: "یک خارجی (طالبان پاکستانی) به خود حق می دهد علیه افغانستان اعلام جهاد کند، پس ما هم حق داریم این افراد را در خانه هایشان هدف قرار دهیم..."

آقای کرزی افزود: "به هر حال ما در اینجا کشته می شویم، پس بهتر است که یک قدم پیشتر رفته و در آنجا (پاکستان) خود را بکشیم، تا حداقل جلو حمله به افغانستان گرفته شود."

'کشور برادر'

نخست وزیر پاکستان، در واکنش به این اظهارات گفت: "نه ما در امور دیگران مداخله می کنیم و نه هم به کسی اجازه می دهیم در امور ما مداخله کند."

آقای گیلانی افزود: "ما خواهان ثبات در افغانستان هستیم. چگونه ما می توانیم بخواهیم کشور برادر خود را نا امن کنیم."

حمله
 یک خارجی (طالبان پاکستانی) به خود حق می دهد علیه افغانستان اعلام جهاد کند، پس ما هم حق داریم این افراد را در خانه هایشان هدف قرار دهیم
 
حامد کرزی

هفته گذشته برای نخستین بار جنگنده های هوایی آمریکایی مناطقی را در خاک پاکستان هدف قرار دادند که در جریان آن، علاوه بر چندین شورشی، یازده نفر از سربازان ارتش پاکستان نز کشته شدند.

دولت پاکستان این حمله را "بدون انگیزه و بزدلانه" توصیف کرد.

اما آقای کرزی، در کنفرانس روز گذشته خود در کابل، با اشاره غیرمستقیم به این حمله گفت که حملات به هدف شورشیان در پاکستان آغاز شده و این روند ادامه خواهد یافت.

او گفت: "افغانستان امروز، افغانستان بی صدای دیروز نیست، امروز (افغانستان) هم صدا دارد، هم وسایل دارد و هم جرات اقدام دارد."

آقای کرزی مشخصا از بیت الله محسود، فرمانده طالبان پاکستانی نام برد و هشدار داد که "این بار بیت الله محسود و ملاعمر پاکستانی را در خانه هایشان هدف قرار می دهد."

اظهارات حامد کرزی بار دیگر بحث مبارزه افغانستان و پاکستان علیه افراط گرایی را داغ کرده است.

پاکستان اخیرا با امضای توافق آتش بس با طالبان محلی، با انتقادهای زیادی در داخل افغانستان روبرو شد. ناتو می گوید، توافق صلح بین حکومت پاکستان و طالبان محلی، به افزایش نا امنی در افغانستان منجر می شود.

پاکستان اعلام کرده است که این توافقات به منظور تامین امنیت در پاکستان صورت گرفته و به معنای امتیازدهی به طالبان نیست.

atig - آلمان - اسپلکمپ
درود بر کرزای
حرف های کرزای حرف مردم افغانستان است ودولت پاکستان همیشه در افغانستان باعث نا امنی بوده واست وبا ید جلواین دخالت ها را گرفت به هر قیمت که میشود
دوشنبه 27 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.