محکومیت شوهر به جرم قتل فردی که قصد داشت به همسر باردار او تجاوز کند

محکومیت شوهر به جرم قتل فردی که قصد داشت به همسر باردار او تجاوز کند

به گزارش خبرنگار ما این مرد که محمد نام دارد متهم است شامگاه روز ۲۴ تیرماه طی یک درگیری با همکاری همسرش سمیرا جوانی به نام محمدجواد را با چاقو به قتل رسانده است. او در جلسه محاکمه یی که در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد ماجرا را این طور تشریح کرد؛ چون همسرم باردار بود به توصیه پزشک شب ها برای پیاده روی به خیابان های اطراف منزل مان می رفتیم. شب حادثه نیز طبق معمول در کنار اتوبان در حال قدم زدن بودیم که ناگهان یک موتورسیکلت مقابل ما توقف کرد. دو سرنشین موتورسیکلت حال شان طبیعی به نظر نمی رسید. به تصور اینکه همسرم دوست دختر من یا زن خیابانی است، با بیان اینکه خانه شان نزدیک است به من پیشنهاد کردند او را به منزل آنها ببریم.

من به آنها گفتم این زن همسر من و باردار است و از آنان خواستم که مزاحم نشوند. اما آن دو به خاطر مصرف مشروبات الکلی با بی توجهی به درخواستم به جر و بحث با من پرداختند و یکی از آنان که محمدجواد نام داشت به طرف من آمد و با سر ضربه یی به بینی ام زد. صورتم غرق خون شد. در این حال دوست او که هادی نام دارد نیز به سمت همسرم رفت و سعی کرد سمیرا را سوار موتورسیکلت کند. در این لحظه من نتوانستم خودم را کنترل کنم چاقویی را که در کیف همسرم بود از وی گرفتم و به سمت محمدجواد پرتاب کردم. او مجروح شد اما با این حال چند دقیقه دیگر نیز به درگیری اش با من ادامه داد و حتی چند لگد نیز به کمر همسر باردارم زد که موجب شد فرزندم به همین خاطر از ناحیه دست و پا فلج به دنیا بیاید و در نهایت جوان مزاحم جان باخت. سرانجام پس از بررسی های صورت گرفته در رابطه با این پرونده قاضی حسینی کوه کمره یی رئیس شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران به همراه چهار مستشارش وارد شور شدند و محمد را از قتل عمد تبرئه اما به خاطر افراط در دفاع مشروع به پرداخت دیه محکوم کردند.

این حکم برای تایید به دیوان عالی کشور ارسال شد اما قضات دیوان پس از بررسی پرونده رای دادگاه را نقض کردند و پرونده برای رسیدگی مجدد بار دیگر به دادگاه کیفری ارجاع شد.

ممقلی - ایران - شیراز
پیاده روی وبطور کلی خارج شدن از خانه در شب با همراه داشتن اجناس و اموال با ارزش مثل پول.کیف.موبایل.ساعت.لباس........وخلاصه ناموس ممنوع
دوشنبه 27 خرداد 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
حق اون مردک بود که به سزای عمل خودش برسه!
دوشنبه 27 خرداد 1387

parmida-otrish - اتریش - وین
احتمالا باید اجازه میداد همسرش را می بردند تا تبرئه میشد!!!!!!!!!!
دوشنبه 27 خرداد 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
غلط کردند که که رای رو نقض کردند
باز بگید مصرف مشروبات الکلی باید آزاد بشه
جنبه ندارید
همون بهتر تک به تک معتاد بشند تا اینجوری بشه
دوشنبه 27 خرداد 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
ریشه هر جرم، جنایت، تجاوز رو بگیری میرسی به حکومت اسلامی
دوشنبه 27 خرداد 1387

aynaza - ایران - تبریز
خدایا اااا ...آدم چی بگه....می خواستین نوازششون کنه؟؟؟ یا .......
خاک بر سر این قضات و این حکومت و .....
دوشنبه 27 خرداد 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
کدامین دادگاه توانایی آن را دارد که جنایت های اسلام را به قضاوت بنشیند؟
دوشنبه 27 خرداد 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
غلط کرده رای رو نقض کنه
دوشنبه 27 خرداد 1387

kia6525 - ایران - مشهد
کار مرد کاملا درست بوده مرگ حق این نامرداست!!!
دوشنبه 27 خرداد 1387

Tina jOon - آلمان - ماینز
یعنی توی ایران آدم برای پیاده روی با زنش هم امنیت نداره
قابل توجه مسئولین
دوشنبه 27 خرداد 1387

Sougand - طهران - ایران
اما به خاطر افراط در دفاع مشروع به پرداخت دیه محکوم کردند...... جناب قاضی:قبل از هر حکمی خودتون رو جای این بنده خدا میذاشتید. ( عجب عدالتییییییییییییییییییییییییییییییییییی)
دوشنبه 27 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
مملکت بی درب و پیکر / کشور بی سر و صاخب / دزدان و آدمکشان و راهزنانی که شدن مسئول امور --- انتظار دارید وضع از این بهتر باشه ؟
امنیت کجایی که یادت به خیر ----- اخلاقیات و تدین کجایی که هیچ اثری ازت نیست ----- خنده ام میگیره وقتی رو ماشین های گشت ارشاد می نویسند ( امنییت اخلاقی ) برو عمو بگذار باد بیاد
دوشنبه 27 خرداد 1387

leilajoon - رومانی - بخارست
خوب کرد طرفو کشت کثافتهایی مثل اون شخص که متاسفانه در جامعه ما کم هم نیستند سزاشون مرگه تا یه جامعه از دستشون خلاص بشه کسی که به ناموس مردم میخواد تجاوز کنه و باعث ناقص شدن یه نوزاد میشه حقشه ذره ذره زجرش بدهند و بکشنش این مرگ براش خیلی هم کم بود
دوشنبه 27 خرداد 1387

aryamard - هلند - هاردرویک
متاسفم از ایرانی بودنم.چون که فقط ادعا داریم.
دوشنبه 27 خرداد 1387

nancy62-61 - ایران - اصفهان
ما نمیدونیم معنی اسلامی بودن در حکومت جمهوری اسلامی چیه آ.
افسوس که نظیر این مشکلات در کشور زیاده
دوشنبه 27 خرداد 1387

barbud_daneshmand - بلژیک - گنت
اینان در مکتب اسلام اموزش دیدند.شرط میبندم زیر30 سال داشتن .یعنی در مدارس اسلامی نه شاهنشاهی .زمان ما کی از این اتفاقات بود همه میرفتن شهر نو خودشونو خالی میکردن.
دوشنبه 27 خرداد 1387

nooshyn - فرانسه - رن
یادم افتاد به این ضرب المثل که میگه چه شهریه که سنگها رو میبندن وسگها رو رها میذارن . بیچاره اون طفل معصوم که بدنیا نیومده از برکت امنیت ملی جمهوری اسلامی مستفیض شد!!
دوشنبه 27 خرداد 1387

hamid86 - ایران - شاهرود
اگه چند تا رو دار بزنند کسی از این کارها نمی کنه مثل عربستان که دست دزد رو قطع می کنند و کسی غلط میکنه دزدی کنه. اما با این مردم بی ظرفیت هیچ کار نمیشه کرد
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

عبدالعلی خان - هند - آگرا
مرگ بر جمهوری ظالم افسادی ضد ایران با اون رهبر و آخوندک هاش. این است حکومت عدل علی!!!! در جواب اون هایی که می خوان اعتراض کنن: نخیر علی هم...مثل همین ها و این ها هم پیروی از اون می کنن. .... این نتیجه اش است.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

markez - لبنان - بیروت
اگه زن قاضی رو اینجورى میکردن همین رای رو میداد. اره؟
اگه به زن قاضى یا دختر جناب اقایان قاضیها تجاوز میشد این راى رو میدادن و نقص میکردند؟؟؟ دست این اقا که از ناموسش دفاع کرده درد نکنه و باید دیه بچه ای که فلج شده رو هم از این کثافتا گرفته بشه.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
hamid86 - ایران - شاهرود
تو کشور ما هم اینکارها رو کردن. هنوز هم دار میزنن پس چرا بجای اینکه کم بشه دارهبیشتر می شه؟
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.