حجاریان: دولت احمدی‌نژاد در حال فروپاشی است

حجاریان: دولت احمدی‌نژاد در حال فروپاشی است

سعید حجاریان با اعلام این که دولت محمود احمدی‌نژاد ناتوان از تأمین امنیت و کنترل تورم است، گفت که دولت وی در حال فروپاشی است؛ چرا که ایران را هرج و مرج فرا گرفته است.

سعید حجاریان دومین فرد سرشناس ایرانی است که در اظهاراتی کاملاً صریح پیش‌بینی کرده است دولت احمدی‌نژاد فرو خواهد پاشید.

پیش‌تر عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد در دولت محمد خاتمی در یادداشتی در پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق‌الاوسط نوشته بود که خورشید احمدی‌نژاد در حال غروب است.

اظهارات حجاریان در حالی بیان می‌شود که بسیاری از مراجع بلند‌پایه مذهبی، ائمه جماعات و اقتصاد‌دانان از موج فزاینده قیمت کالاها و خدمات در ایران به شدت انتقاد می‌کنند.

محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۴ در حالی قدرت را در ایران به دست گرفت که در شعارهایش به مردم وعده داده بود که ثروت را به طور عادلانه تقسیم کند.

سعید‌ حجاریان که در محافل سیاسی بیشتر به عنوان یک تئورسین شناخته می‌شود تا فعال سیاسی، در گفت و گویی با عباس عبدی که امروز یکشنبه در وب‌سایت این روزنامه‌نگار منتشر شده، اعلام کرده است:‌ «مردم از آینده خود هیچ تصویری ندارند و احساس ناامنی می‌کنند.»

> متن کامل این گفت و گو را بخوانید

از ابتدای امسال در ایران دو حادثه بمب‌گذاری در شیراز و غرب تهران منجر به کشته شدن ۱۳ نفر و زخمی شدن ۲۰۰ تن دیگر شده است.

مقامات امنیتی ایران اعلام کرده‌اند که عوامل این حادثه را دستگیر کرده‌اند.

با این حال به اعتقاد حجاریان در حال حاضر «سیستم‌ غارت» در ایران به وجود آمده است و این وضعیت «شرایط برای ظهور یک مستبد فاشیست» را مهیا خواهد کرد.

وی جزئیات بیشتری در این مورد که منظورش از یک مستبد فاشسیت کیست، ارائه نکرد و در پاسخ به پرسش عباس عبدی در خصوص ارزیابی خود از انتخابات آینده ریاست جمهوری در ایران گفت که حزبش اجازه نداده است تا در این باره اظهارنظر کند.

سعید حجاریان در بخش دیگری از تحلیل خود از وضعیت کنونی و آتی ایران در دولت محمود احمدی‌نژاد، با تاریک توصیف کردن چشم‌انداز آتی کشور گفت:‌ «چشم‌انداز تاریک است. درآمدهای نفتی هم این مسأله را تشدید کرده است و دچار نوعی بی‌آیندگی شده‌ایم.»

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
دور نیست روزیکه نظام فاشیست اسلامی از بین برود و تفکرات پوچ وباطل جای خود را به عقل و درایت بدهد.به امید روزیکه ما ایرانیان به تاریخ و سرنوشت خود بیشتر حساس باشیم تا بتوانیم دست بیگانگان مزدور را که زندگی را از ما گرفتن برای همیشه از ایران عزیزمان قطع کنیم....دوکی خدا رحمتت کنه
دوشنبه 27 خرداد 1387

مبین.رشت - ایران - رشت
خاک تو سرت احمدی نژاد که فقط ظاهر سازی کردی!گرانی ایران رو به عوامل بیگانه نسبت میدی؟!و میگی کار دشمناست؟آخه بیفکر وقتی مثلا پودر رختشویی که کارخانجات ما تولید میکنند قیمتش میره بالا این چه ربطی به دشمن داره ؟وقتی شما نمیتونین قیمت داخل کشور رو کنترل کنین اونم کالایی که تو خود ایران تولید میشه و وارداتی نیست.اونوقت چطور دشمن..!بابا دشمن کجا بود !دشمن ملت شماها هستین از وقتی که تو اومدی گرانی چند برابر شد.هرج و مرج زیاد شد.بیکاری زیاد شد!الان یه چیز دیگه میگم که پوک بودن مغزت رو 100درصد اثبات میکنم و اونم اینه که شما شعار مدی که دانشگاه هارو زیاد کنن حتی بیش از تعداد دانشجویی که پذیرفته میشه!آخه این با کدوم عقل جور در میاد!بعدشم میگی که میخواهیم همه دانشجو بشن!وقتی مثلا همه مدرک دار بشن اونوقت فکر اشتغال این قشر رو کردی؟کجا برن سر کار؟زدی تو سر ارزش هرچی مدرک!الان یک لیسانس دانشگاه شهید بهشتی با یک کسی که لیسانسشو تو دانشگاه یه شهر دور افتاده میگیره چه فرقی داره؟این همه دانش آموخته بیکار!پس کارکو ؟روباه حیله گر خجالت بکش . شرم کن.توبه کن.فکر کن.آخه این مردم چرا حرفای این روبه صفتان رو باور میکنن و به همچین آدمایی رای میدن که بشن رییس جمهور یک ملت!شما ها اسلام رو سپر کردید و از اعتقادات دینی مردم سو استفاده کردید و در پشت آن جنایتها کردید و پول ملت را به جیب خودتان زدید و مابقی را بجای اینکه در جهت اشتغال جوانان این کشور سرمایه گذاری کنید به جیب لبنانی ها ریختید که اخیرا عراقی ها هم به جمع لاشخوران اضافه شدند و در حال خوردن از سفره ملت ایران هستند!بخدا قسم که عذابتان از شمر و یزید سخت تر و دردناکتر است!چون یزید آب را بروی 72 نفر بست و شمر سر یک نفر را برید اما شما غذا و امکانات را ازحلقوم یک ملت گرفتیدو سر یک ملت را شیره مالیده و زیر آب کردید.حق یک ملت را خورده اید.به اسلام دستبرد زده و هر چه که کردید به ان نسبت دادید که اسلام چنین گفته!از خودتان شاخ و برگهایی به آن اضافه نمودید و آن را وسیله امرار معاشتان قرار دادید .در تمام دنیا تلاش سران یک ملت این است که به کشورشان خدمت کنند تا مردم آن کشور در آسایش و رفاه باشند اما شما ها با سر نیزه به مردم حمله میکنید و از خون ملت میمکید!چه جوانهایی که بخاطر ذفاع از حقوق همین مردم بپا خاستند و شما و بعضی از همین مردم که فریبتان را خورده اند خون این جوانان را ریختید.به یگانگی خدا قسم ذره ای شرف ندارید و از دینی که خود تبلیغ میکنید ذره ای نفهمیده اید!آماده باشید که بعد از مرگ عذابی سخت ذر انتظارتان است
دوشنبه 27 خرداد 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
این باز دلش موتور 1000 میخواد.
دوشنبه 27 خرداد 1387

tictak - ایران - اصفهان
خدا ریشه ظلم را نابود کنه
دوشنبه 27 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
این هم ناکارامدی حکومت دینی!
دوشنبه 27 خرداد 1387

tictak - ایران - اصفهان
خداوند ریشه ظلم را نابود کنه
دوشنبه 27 خرداد 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
«مردم از آینده خود هیچ تصویری ندارند و احساس ناامنی می‌کنند.»
حرف دل تمام ایرانیها رو زد
دوشنبه 27 خرداد 1387

melodi - انگلستان - نیوکاسل
این مردک دلسوز مردم نیست فقط دارن حرص می خورن چرا باند رقیب داره همه چیزو غارت می کنه و سر اینها بی کلاه مونده.
این ها همش سگ دعواهای باندی ست و تنها خاصیتش اینه که دست همدیگرو پیش مردم رو می کنن و مردم بیشتر از گذشته به ماهیت کثیف این ها پی می برن .
دوشنبه 27 خرداد 1387

bandekhoda - برزیل - برازیلیا
نه داداش آرزوهای شما در حال فروپاشی است.
دیگه نمیتونی بدزدی.
یا علی.
دوشنبه 27 خرداد 1387

badram - ایران - تهران
جون من بزارین یه چهار سال دیگه حال کنیم!!!
دوشنبه 27 خرداد 1387

بابک - ایران - سبزوار
درود بر حجاریان-درود بر ملت ایران
دولت فاشیست احمدی نژاد در حال فروپاشی است مثل دولت سلطان حسین صفوی می ماند
طی روزهای اینده پوزش به خاک مالیده می شود
دوشنبه 27 خرداد 1387

jgreene75 - انگلستان - لستر
آفرین به تو مبین.رشت - ایران - رشت که همه را به حق ادا کردی.
دوشنبه 27 خرداد 1387

صمد آقا - امریکا - آبادی بالا
bandekhoda - برزیل - برازیلیا
نه داداش آرزوهای شما در حال فروپاشی است.
دیگه نمیتونی بدزدی. الان فقط اصولگراها میتونن بدزدن! کو . .ت بسوزه!!!
یا علی.
علی یارت ببم جان!!!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
آخ برره یادت به خیر!!!!!1 عجب دشمن فرضی بود نه!!!؟؟؟ تو مانور نظامی نمایشی از دشمن فرضی شکست خوردند تلفات هم دادند!!!؟؟؟
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

leilajoon - رومانی - بخارست
مبین.رشت - ایران - رشت افرین واقعا زیبا گفتی و حق مطلب رو ادا کردی
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

louisette - فرانسه - مارسی
انشاءالله بزودی سرنگون بشه.واقعا ما ملت چه دولتی داریم.دولتی که به تو دیکته میکنه کی بخوری کی باید بمیری . ما بدتر از این ها حقمان هست.
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

alishah - ایران - تهران
کی هست این بابا ؟
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.