شکار مشتریان بانک ها با جعل عنوان مامور پلیس

شکار مشتریان بانک ها با جعل عنوان مامور پلیس

اعضای یک باند فیوج که در پوشش مامور پلیس از مشتریان بانک ها در شهریار سرقت های میلیونی انجام می دادند، توسط ماموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

از مدت ها قبل پلیس آگاهی شهرستان شهریار گزارش هایی را مبنی بر فعالیت یک باند حرفه یی سرقت دریافت کرد. گزارش ها حاکی از آن بود که سارقان پس از شناسایی مشتریان بانک ها در فرصتی مناسب راه آنها را سد و با معرفی خود به عنوان مامور پلیس از آنان اخاذی می کنند، بنابراین تحقیقات گسترده یی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

با بررسی اظهارات مالباختگان مشخص شد سارقان برای انجام سرقت معمولاً از خودروهای مدل بالا و گرانقیمت از جمله زانتیا و انواع پژو استفاده می کنند. کارآگاهان با مقایسه شیوه سرقت های این باند با شگرد طایفه فیوج این احتمال را که اعضای این شبکه نیز از همین طایفه هستند، مورد بررسی قرار دادند.

آنها با شناسایی نقاطی که سارقان فیوج در آن سکونت یا تردد دارند تمام حرکات و رفتارهای مظنونان را تحت نظر گرفتند. این تحقیقات دامنه دار مدتی به طول انجامید تا اینکه با استفاده از تصاویر چهره نگاری شده متهمان، دو تن از اعضای این باند در حالی که سوار بر یک دستگاه خودروی پراید مقابل بانکی در حال شناسایی طعمه دیگری بودند توسط ماموران شناسایی شدند، اما هنگامی که نیروهای پلیس قصد داشتند به این دو نزدیک شوند آنها اقدام به فرار کردند. در پی متواری شدن متهمان، ماموران به تعقیب آنان پرداختند و پس از حدود نیم ساعت تعقیب و گریز موفق شدند دو متهم را دستگیر کنند. این دو که شاهپور و طاهر نام دارند پس از دستگیری به پلیس آگاهی شهریار انتقال یافتند و بازجویی از آنان آغاز شد. آنها در اظهاراتی به کارآگاهان گفتند عضو یک شبکه 5 نفری هستند که در دو ماه فعالیت مجرمانه شان توانسته اند از راه اخاذی و سرقت 100 میلیون تومان به دست بیاورند. یکی از متهمان در بیان نحوه انجام سرقت ها گفت؛ یکی از ما داخل بانک می رفت و افرادی را که مبالغ زیادی پول- معمولاً بالاتر از چهار میلیون تومان- دریافت می کردند را شناسایی می کرد و به وسیله موبایل مشخصات آن فرد را به بقیه اعضای گروه که در بیرون از بانک سوار بر ماشین منتظر بودند اطلاع می داد. بدین ترتیب با بیرون آمدن مشتری موردنظر او را تعقیب می کردیم و در فرصتی مناسب با متوقف کردن طعمه مان با نشان دادن بیسیم و گاه لباس نیروی انتظامی وانمود می کردیم که از اعضای پلیس هستیم و سپس به بازرسی بدنی از سوژه خود می پرداختیم و در فرصتی مناسب پول های وی را سرقت می کردیم و چون از قبل سوئیچ ماشین او را نیز برمی داشتیم، مالباخته قادر به تعقیب ما نبود. متهم دیگر که دارای سوابق متعدد سرقت و اخاذی است در مورد انگیزه اش از انجام این سرقت ها گفت؛ دزدی و اخاذی برای طایفه ما یک افتخار است و از پدران مان یاد گرفته ایم که از این راه امرارمعاش کنیم. چون بزرگان طایفه ما جز راه خلاف چیز دیگری برای فرزندان خود به ارث نمی گذارند. سرهنگ محمدحسین کریمی رئیس پلیس شهرستان شهریار درباره این پرونده گفت؛ متهمان دستگیر شده دارای سوابق متعدد راهزنی و جعل عنوان در ایران و خارج از کشور هستند. وی افزود؛ در بازرسی از منزل متهمان یک دستگاه بیسیم دستی ساختگی، یک جلد شناسنامه جعلی، دو قطعه ایران چک مسروقه، دو قطعه پلاک خودرو که دارای سابقه سرقت از تهران هستند به دست آمد. همچنین تاکنون 8 مالباخته که هدف سرقت این دو نفر قرار گرفته اند، توانسته اند آنها را شناسایی کنند و هم اکنون تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد.

ممقلی - ایران - شیراز
با این وضع گرانی وفقر عموم مردم از کجا معلوم که مامور واقعی نبوده اند
دوشنبه 27 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
تازه اینها روز های خوشمان است که میگذرانیم / منتظر بدتر از اینها هم باید بود
اینهمه کارخانه و کارگاهی که در روز ورشکست و تعطیل میشوند را در نظر داشته باشید --- هرچه فقر بیشتر / دزدی و غارت و فحشا هم بیشتر
دوشنبه 27 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.