تحصن گسترده دانشجویان دانشگاه زنجان

تحصن گسترده دانشجویان دانشگاه زنجان

دانشجویان متحصن دانشگاه زنجان شب را در سالن تربیت بدنی دانشگاه سر کردند - عکس از خبرنامه امیرکبیر
دانشجویان دانشگاه زنجان در اعتراض به تعرض یکی از معاونان این دانشگاه به یک دختر دانشجو تحصن کرده و خواستار اخراج این استاد شده اند.

شنبه شب رسانه های دانشجویی گزارش دادند که دانشجویان دانشگاه زنجان معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه به نام حسن مددی را در حال مجبور کردن یکی از دختران دانشجو به برقراری رابطه با او در اتاق کارش غافلگیر کرده و از صحنه ورود به اتاق فیلمبرداری کرده اند.

همچنین گزارش شده است که این دختر دانشجو نیز پیش از ورود دیگر دانشجویان به اتاق صدای این استاد را ضبط کرده است.

آقای مددی استاد دانشکده ادبیات دانشگاه زنجان و در حال حاضر معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه است.

طبق گزارش ها پس از این واقعه که حدود 7 شب شنبه رخ داد، بیش از دو هزار نفر از دانشجویان دانشگاه زنجان در دانشگاه حاضر شده و در سالن ورزش این دانشگاه تحصن کردند.

نوید نوری فر، روابط عمومی شورای متحصنین دانشجویان دانشگاه زنجان، در گفتگو با بخش فارسی بی بی سی گفت در روز یکشنبه کنترل دانشگاه کاملا در دست دانشجویان متحصن است و از ورود اساتید و کارکنان و مسئولان دانشگاه، جز مسئولان بهداری و سلف سرویس، جلوگیری می شود.

همچنین امتحانات روزهای یکشنبه و دوشنبه دانشگاه زنجان لغو شده است.

آقای نوری فر اصلی ترین خواسته دانشجویان متحصن را اخراج آقای مددی و نیز استعفای هیات رئیسه دانشگاه اعلام کرد.

 اصلی ترین خواسته دانشجویان متحصن اخراج آقای مددی و استعفای هیات رئیسه دانشگاه است.
 

پایان برخورد حراست دانشگاه با دانشجویان در دانشگاه و خوابگاه ها، اجازه فعالیت گروه های دانشجویی از جمله انجمن اسلامی، اجازه چاپ نشریات دانشجویی و برخورد نکردن با دانشجویان معترض از دیگر خواسته های متحصنین است.

دانشجویان می گویند آقای مددی دبیر هیات نظارت دانشگاه زنجان است که چند روز پیش حکم انحلال انجمن اسلامی این دانشگاه توسط این هیات صادر شد.

خبرگزاری برنا، وابسته به سازمان ملی جوانان، از قول آقای مددی و درباره علت تحصن دانشجویان دانشگاه گفته است: "روابط عمومی دانشگاه باید پاسخگو باشد و من در حدی نیستم که به این نوع سوالات جواب دهم."

آقای مددی در گفتگو با خبرگزاری برنا تعطیل شدن دانشگاه و لغو امتحانات را تایید کرده است.

دفتر تحکیم وحدت، از تشکل های دانشجوی ایران، نیز در بیانیه ای خواستار استعفای وزیر علوم شده است.

در بیانیه این تشکل دانشجویی آمده است: "از آنجا که وزیر علوم با تکیه بر پاسخگو بودن نسبت به اعمال مسئولین دانشگاه ها اقدام به انتصابی نمودن روسای دانشگاه ها و معاونین آنها کرده است بر این اساس اکنون باید پاسخگوی این اعمال ننگین باشد که تنها در دولت نهم شاهد آن هستیم و باید ضمن معذرت خواهی از جامعه دانشگاهی هر چه سریع تر استعفا دهد."

حدود دو ماه پیش نیز دانشجویان دانشگاه سهند تبریز در اعتراض به مسائل صنفی و رفاهی از جمله آنچه هتک حرمت چند دانشجوی دختر توسط چند نفر از کارمندان حراست دانشگاه می خواندند دست به تحصن و اعتصاب غذای گسترده زدند.

چندی پیش اخباری نیز از تعرض یکی از ماموران حراست دانشگاه کرمانشاه به یکی از دختران دانشجو منتشر شد که اعتراض دانشجویان این دانشگاه را در پی داشت.

hp_rox_mbt - انگلستان - ها
سردار زارعی که ازاد شد.بنظر من زارعی بیاد زنجان , نماینده ملکان بره جای سردار تهران نیاز داره که جووناش هدایت شن. حراست کرمانشاه بره مجلس بالاخره مجلس که نماینده می خواد. مال تبریزم بشه رییس دانشگاه کرمانشاه. فقط خواهشن چون اینا مکان عوض می کنن لطف کنین چند میلیونی به حقوقشون اضافه کنید زندگی خرج می خواد.
دوشنبه 27 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.