رئیس سازمان زندان ها: زندانی سیاسی فعلا نداریم

رئیس سازمان زندان ها: زندانی سیاسی فعلا نداریم

70 درصد زندانیان جویای مواد مخدر هستند

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور درباره ورود مواد مخدر به زندان ها گفت: این موضوع در سراسر جهان یک گرفتاری محسوب و این مواد به سختی وارد زندان می
شود.


بر اساس این گزارش، علی اکبر یساقی امروز در آستانه هفته قوه قضائیه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: زندانیان پس از مرخصی و هنگام ورود به زندان، به مدت سه روز در قرنطینه نگهداری می شوند تا از ورود مواد مخدر به داخل زندان جلوگیری شود.

وی با بیان این که زندانی های مواد مخدر 48 درصد از کل زندانی ها را تشکیل می دهند گفت: 70 درصد زندانیان، جویای مواد مخدر هستند که30 درصد از آنان سابقه مصرف مواد مخدر دارند.

یساقی افزود: بهترین راه علمی در جهان برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به زندان ها، گسترش برنامه های کاهش آسیب از طریق متادون درمانی است که 22 هزار زندانی تحت این درمان قرار دارند.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور درباره اعطای مرخصی به زندانیان و بازنگشتن برخی از آنان به زندان گفت: برنگشتن زندانیان به زندان بعد از مرخصی امکان ندارد و ممکن است زندانی با تاخیر بازگردد.

وی افزود: طبق قانون، مجازات یک روز غیبت در حکم فرار از زندان است و برای آنان پرونده قضائی تشکیل و بعد از رسیدگی، محکومیت جدیدی پیدا می کنند.

یساقی با بیان این که قاچاقچیان سابقه دار، مجرمان حرفه ای و سارقان مسلح از اعطای مرخصی مستثنی هستند گفت: میزان مرخصی شاید سالانه به 100 هزار مورد برسد و شاید یک درصد آنان با تاخیر به زندان برگردند که این رقم قابل توجهی نیست.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور درباره تخلف زندانیان در زمان مرخصی نیز گفت: کمتر از یک درصد زندانیانی که به مرخصی رفته اند، مرتکب جرم شده اند.

رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی با بیان اینکه زندانی سیاسی در کشور وجود ندارد، گفت:به دلیل اینکه در قوانین جرم سیاسی تعریف نشده است زندانی سیاسی نداریم.

یساقی با بیان اینکه 140 تا 150 هزار نفر را جامعه زندانیان کشور تشکیل می دهند، گفت: تعداد ورودی زندانیان در سال 86نسبت به 85، پانزده درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: همچنین تعداد ورودی زندانیان سابقه دار در سال 86نسبت به سال 85، 21درصد کاهش نشان می دهد.

یساقی در مورد پرونده شهرام جزایری و پرونده فرار وی تصریح کرد: جزایری از مسامحه مامورین استفاده کرد و عواملی نیز دست به دست هم دادند تا شرایط فرار مهیا شود.

وی افزود: در مورد کسانی که باعث فرار جزایری شدند پرونده تشکیل شده است.

رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی با اعلام اینکه 3.5 درصد از زندانیان را زنان تشکیل می دهد در مورد کودکانی که تا سن دو سالگی نزد مادر خود در زندان نگهداری می شوند، عنوان کرد: بر اساس قانون اگر زنی فرزند زیر دو سال داشته باشد، امکان نگهداری آن در زندان وجود دارد.

یساقی ادامه داد: در این رابطه اتاق و بندهایی در نظر گرفته شده و نیز مواد تغذیه این افراد با دیگر زندانیان متفاوت است که در مجموع تعداد این اطفال به 10 نفر نمی رسند.
ostajloo - ایران - نهرخلج
صدها نفر ازفعالین اذربایجان در زندانهای رژیم فاشیستی هستند
یکشنبه 26 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
فکر میکنم حرفهای این آقا بازی با کلمات بوده . یعنی بر اساس اون چیزی که تعریف کردن ، زندانی سیاسی نداریم . وگرنه مگه میشه کشوری زندانی سیاسی نداشته باشه .
یکشنبه 26 خرداد 1387

بچه مشد - ایران - مشهد
اروآ عمت
تو گفتی و ما هم باور کردیم
مردک بی شعور
یکشنبه 26 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
اعتراض عزیز اره میشه کشوری زندانیه سیاسی نداشته باشه ! ولی این کشورهایئ که زندانیه سیاسی ندارن دموکراسی توشون حرف اولو میزنه . فکر نکنم تصور میکنی که ایران جزوشونه .
یکشنبه 26 خرداد 1387

behnam-behnam - ایران - تهران
همونطوری که گفتند همجنسباز نداریم. دروغ که کنتور نمیندازه.
یکشنبه 26 خرداد 1387

dandy - امارات - امارات
میدونید منطورش چیه از اونجا که من ای کیو هستم..اینه که قاتلا معتادها دزدها وو سیاسیها در یک بند هستند....اینو جدا میگم در اصفهان زندان دستگر همه رو باهم توی یگ زندان توی یک بند میزارند..تا اونهایی که قاتل نیستند قاتل بشن معتاد بشن دزد بشن
یکشنبه 26 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
اینها همشون ... دوروغگو و شارلاتان و بی ناموسند. اخه مردیکه مزخرف خودت شرم نمیکنی اینجور اراجیف بافی میکنی. گاهی اوقات ادم نمیداند به اینها چی باید بگه.
یکشنبه 26 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
ای بر پدر آدم درغگو لعنت که یک همچین تخم حرامی را درست کرده!!!!جریان قسم حضرت عباس و دم خروس همینه دیگه.انشاالله حضرت عباس نابودتان بکند!!!!
یکشنبه 26 خرداد 1387

Ardalan_mar - هندوستان - بنگلور
اتفاقن راست میگه بیچاره بدبخت...
1- مواد نمیزارن وارد زندان بشه که دست زیاد نشه و خودشون بازارشو داشته باشن تو زندان و البته با مهر استانداردش رو بدن به بندگان زندانی خدا !!!
2- زندانی سیاسی معلومه که نداریم !!! اونها مفسد فی العرض - ضد ولایت فقیه - ضد انقلاب - بر انداز رژیم - محارب - التکرکتبون من المکتکتکین و المرساز - واز این مزخرفات هستند و میبینین که اصلا کلمه سیاسی توش نیست پس مجرم سیاسی نداریم به همین سادگی !!!
3- جدیدن میخوان واسه ورود به زندانها هم کنکور بزارن از بس داوطلب کسب علم حبس زیاده !!! البه مکاتبه ای هم میشه تو زندانهای غیر رسمی مثل وزراء و ... ولی مدرکش مورد قبول نیست !!!
4- شهرام جون قرار بود ماشین واسش بیاریم که مسامحه شد و با موتور مجبور شدیم انتقالش بدیم که زیاد هم تابلو نشیم ! همین روزام قراره بیاد پرونده فارغ التحصیلی شو از این واحد دریافت کنه...!!!
5- بازم جای شکرش باقیه که زندان بانها به زن و بچه هاشون اونجا نزدیکن و واسشون یه اتاقی در حد وسعشون فراهم کردن و مواد غذایی هم هست خدارو شکر اما بعد از دو سال دیگه بچه ها باید برن سر کار تو چهار راه ها و ... و کمک خرج باشن و جارو هم واسه شیفت بعد زندانیها و زندانبانها باز کنند...!!!
یکشنبه 26 خرداد 1387

golpesar1973 - کانادا - تورنتو
مردک راست میگه چون تمامشون رو کشتن
یکشنبه 26 خرداد 1387

Belfi - ایران - تهران
آقا از قدیم گفتن دروغگو سگه .....
دوشنبه 27 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
فقط 1 لیست 400 نفری همین الان به دستم رسید
دوشنبه 27 خرداد 1387

shekamo - نورو - اوسلو
خوب همه را کشتین
دوشنبه 27 خرداد 1387

azad-andish - کره - بوسان
نه بابا درست گفته بیچاره.منظورش این بوده که در زمان ومکانی که نشسته زندانی سیاسی نداریم!!!!!!!!!نگفته در زندانها گفته فعلا!!!!!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
تو که راست میگی ...ولی تو روح بابای آدم دروغگو ... همش فکری ام تو بچگی بااین جماعت چه کردن که اینقدر سو پر وقیحند ؟
چهار‌شنبه 29 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.