قتل دختر فراری به بهانه حفظ آبروی خانوادگی

قتل دختر فراری به بهانه حفظ آبروی خانوادگی

پسر جوانی که خواهرش را به خاطر فرار از خانه به قتل رسانده بود با مراجعه به پلیس آگاهی خودش را تسلیم کرد.

این پرونده پس از قتل دختری 21 ساله به نام مرجان در حاجی آباد بندرعباس به جریان افتاد و بعد از آنکه پلیس تحقیقات مقدماتی خود را برای رازگشایی از جنایت به پایان رساند معلوم شد مرجان به دست برادرش به نام مرتضی کشته شده و عامل قتل پس از حادثه فرار کرده است.پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی پلیس به تلاش خود برای ردیابی و دستگیری مرتضی ادامه داد تا اینکه خود وی چندی بعد به پلیس آگاهی مراجعه و خودش را تسلیم کرد. مرتضی با پذیرفتن اتهام قتل عمدی، فرار خواهرش از خانه را انگیزه این جنایت عنوان کرد و گفت؛ مدتی پیش مردی به نام هوشنگ به خواستگاری مرجان آمد اما از آنجا که وی تجربه یک ازدواج ناموفق را داشت من و خانواده ام با این وصلت به شدت مخالفت کردیم.

هوشنگ به رغم مخالفت ما همچنان به خواسته اش اصرار داشت و بالاخره توانست با وعده های دروغین و حرف های عاطفی خواهرم را به خودش علاقه مند کند بعد از آن بود که مرجان نیز مصرانه از ما خواست اجازه بدهیم با هوشنگ ازدواج کند.متهم به قتل ادامه داد؛ با وجود اینکه خواهرم اسیر احساسات شده بود چند بار با وی صحبت کردیم و توضیح دادیم ازدواج با هوشنگ عاقبت خوبی ندارد ولی وی قانع نشد تا اینکه صبح روز 21 اردیبهشت، مادرم مرا از خواب بیدار کرد و گفت مرجان شناسنامه اش را برداشته و از خانه فرار کرده است. با شنیدن این جمله ناگهان از خود بی خود شدم. آبروی خانوادگی مان در حال از بین رفتن بود و من نمی توانستم آرام بگیرم. به همین خاطر بلافاصله خانه را ترک کردم تا هرطور که شده مرجان را پیدا کنم و به منزل بازگرداندم. من سه شبانه روز دنبال خواهرم بودم اما هیچ اثری از وی به دست نیاوردم تا اینکه روز سوم پس از بازگشت به خانه فهمیدم او نیز به منزل آمده است.

مرتضی در ادامه اعترافاتش گفت؛ مرجان را به یک اتاق بردم، در را به رویش بستم و از او خواستم درباره علت فرارش توضیح دهد. او گفت برای اینکه بتواند با هوشنگ ازدواج کند منزل را ترک کرد، اما بعد از حضور در محضرخانه وقتی عاقد حاضر نشده بدون حضور پدر، وی را به عقد هوشنگ درآورد تصمیم گرفته به منزل بازگردد و پدرم را راضی کند که همراهش به دفترخانه ازدواج برود. با شنیدن این حرف ها به شدت خشمگین شدم، هر چند مرجان التماس می کرد او را ببخشم و رهایش کنم ولی از آنجا که آبرویمان را در خطر می دیدم چاره یی برایم وجود نداشت جز آنکه این لکه ننگ را از دامن خانواده پاک کنم به همین خاطر یک تکه پارچه برداشتم و آن را در دهان خواهرم فروکردم سپس با تکه پارچه دیگری حلقه دار درست و مرجان را از آن آویزان کردم. با این وجود هنوز خشمم فروکش نکرده بود و غیرتم اجازه نمی داد مرجان را در همان حالت رها کنم به همین دلیل پیکر نیمه جان او را پایین آوردم و با چاقو چندین ضربه به وی زدم و گریختم.

به گزارش ایسکانیوز پس از اعترافات مرتضی وی در حالی بازداشت شد که اولیای دم مرجان اعلام کرده اند هیچ شکایتی از پسرشان ندارند و به این ترتیب متهم فقط از جنبه عمومی جرم محاکمه خواهد شد.
tanhatar-az-khoda - ایران - بیرجند
سلام
یکشنبه 26 خرداد 1387

girl.loyal - امارات - دبی
خبلی بی رحمانه بود......او فقط می خواست ازدواج کنه! نمی گم فرارش درست بود ولی کار برادرش بی رحمانه بود.........
یکشنبه 26 خرداد 1387

Aytak - ایران - تبریز
وای فرزندان کوروش را چه به این وحشیت!!!!!!!!!!!!!!!
نمی دونم مشکل از کجاست ولی واقعا شرم آوره واقعا مایه ننگ و تاسف هستش کار این وحشی بندر عباسی و هر وحشی که این کار رو انجام بده
یکشنبه 26 خرداد 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
هزاران ننگ بر این جنایتکاران .که بر خوی حیوانی خود نام غیرت گذاشته اند و خانواده ی کثیفترش که می گویند شکایتی ندارند من نمیدانم این کثافتها چه اجباری دارند کودکی را به دنیا بیاورند و بعد او را سلاخی کنند و 99 در صد این جنایات و قتلهای ناموسی در کشورهای اسلامی هست..تا این دین زن ستیز هست این جنایات هم هست///
یکشنبه 26 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ای نادان ابله نفهم ابروت خیلی وقته که رفته !
یکشنبه 26 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
aytak-ایران-تبریز.وحشیانه تر حکام ملایی و قوانینی مسخره ای ملایی است که با این مایه ننگ و وحشی و یا هر چی که میگی کاری ندارن.درسته؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 26 خرداد 1387

erfan-iran - ایران - ایران
با سلام ...
همواره از شنیدن و یا خواندن چنین گزارشهایی اندوهیگن میشوم .. پرسشی که همیشه برایم مطرح میشود این است که چگونه میتوان قربانی یک جامعه و مذهب را قربانی کرد ... در بیشتر جوامع روسپیها اعدام میشوند ... دخترانی چنین به قتل میرسند اما هیچکس پاسخ درستی رد برابر چنین جنایتهایی ندارد ... زنان روسپی قربانی جامعه خود هستند و عجیب است که همین جوامع که خود از بیماری عمیق فاصله طبقاتی و فساد سیاسی و اقتصادی رنج میبرند آنها را به عنوان اولین طعمه قربانی میکند .. دخترانی مانند مرجان تنها در آرزوی خوشبختی و زیستن با مرد دلخواهسان قربانی میشوند آنهم توسط مردانی که اگر به پایش بیفتد به ناموس دیگران رحم نمیکنند و خودشان به ااعنوان انحرافات آلوده هستند ... جای تاسف است .
یکشنبه 26 خرداد 1387

شهیار - ایران - تهران
دختره دروغ گفته به دفتر ازدواج نرفته چون برای رفتن به دفتر ازدواج نیازی به فرار از خانه نبوده کافی بوده با یک بهانه ای یک ساعت از خانه بیرون میرفته پس برای سکس از خانه فرار کرده و بعد از انکه کار از کار گذشته به خانه امده تا خانواده را متقاعد کنه که دیگه باید باش ازدواج کنه بعد وقتی برادرش از این موضوع با خبر میشود و وقتی میفهمد خواهرش این کار را کرده نمی تواند تحمل کند و خواهرش را به بهشت می فرستد البته نمی توان به راحتی درباره این موضوع تصمیم گرفت چون مرتضی قانون پیغمبر را اجرا کرده و باید به او به عنوان یک مسلمان حق داد ولی نکته مهم این جاست که ایا مرتضی مسئول کار های خواهرش است و مسئول اجرای حکم و اگر نیست پس چه کسی مسئول است؟
خودتان را جای او بگذارید و بگویید در ان حالت با غیرت خود تان که سخت پریشان است چه می کنید؟
یکشنبه 26 خرداد 1387

شهیار - ایران - تهران
البته من شخصا معتقدم که این داستان کامل ساختگی است
زیرا انگلیس و امریکا سالانه هزینه های زیادی را برای بی دین کردن و سست کردن اعتقاد مردم وبه خصوص جوانان کشور هایی مثل ایران هزینه میکنند و با طرح این گونه داستان ها و برسی نظرات کاربرها میزان تاثیر کار خود را ارزیابی میکنند البته روش های دیگری نیز برای ارزیابی دارند .این یکی از ان روش هاست ..دوستان از من حقیر این دو کلمه را به یاد داشته باشید.....هشیار باشید ....
یکشنبه 26 خرداد 1387

melodi - انگلستان - نیوکاسل
شهیار از تهران برادر خیلی در اشتباهی.
یکشنبه 26 خرداد 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
شهیار - ایران - تهران
با این اسمت تو هم دست کمی از این قاتل نداری .. سکس برای مردان شهوت پرست اسلامی کاملا حق شرعی ولی وقتی نوبت قربانیانی چون این دختر نگون بخت می اید // دلش سکس می خواسته/// اصلا گناه از اسرائیل امریکا هست اگر هم شاه فقید زنده بود گناه او//// ننگ بر اسلامیون مرد سالار و هزاران نفرین بر این فرهنگ از بیخ و بن پوسیده ی مرد سالار.... که تمام فکر و ذکر ان از کمر به پایین یک زن خلاصه می شود و پاسداری از ان..........................
دوشنبه 27 خرداد 1387

shanul - المان - هامبورگ
شهیار - ایران - تهران
عزیز ما نوکر استعمار بودیم و خواهیم بود فعلا!
فکر می کنی این اخوندا را کی اورد سر کار نگو مردم که بهت می خندند!
قوانین پیغمبر اسلام جز وحشیگری.جنایت.دزدی. چیز دیگری نبوده!
عمل به قتل رساندن این دختر مظلوم محکوم هست.
اون خدا و پیغمبری که چنین حکمهای خونین را صادر می کند باید گذاشتش.....
شما غصه مردم رو نخور.
دوشنبه 27 خرداد 1387

MATADOR - امارات - دبی
قضیه بو میده. شهیار - ایران - تهران
باهات موافقم
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.