بار دیگر اسناد محرمانه بریتانیا در قطار پیدا شد

بار دیگر اسناد محرمانه بریتانیا در قطار پیدا شد

هر دو دسته اسناد، در ایستگاه واترلوی لندن پیدا شده است
برای دومین بار در یک هفته، اسناد محرمانه دولت بریتانیا، در داخل یک قطار مسافربری در لندن پیدا شده است.

روزنامه اندیپندنت در شماره روز یکشنبه خود، نوشته است که این اسناد محرمانه حاوی اطلاعاتی در مورد منابع مالی تروریسم جهانی، تجارت مواد مخدر و پولشویی است.

اندیپندنت می گوید این اسناد، در یک قطار مسافربری در ایستگاه واترلو شهر لندن به دست آمده و در اختیار این روزنامه قرار گرفته است.

این دومین بار در کمتر از یک هفته است که اسناد محرمانه دولتی بریتانیا، در قطار مسافربری پیدا می شود. سه روز پیش بی بی سی اعلام کرد که اسنادی حاوی اطلاعات فوق محرمانه در مورد گروه القاعده که در یک قطار مسافربری جاگذاشته شده بود، توسط یک مسافر در اختیار این رسانه قرار گرفته است.

یک سخنگوی خزانه داری بریتانیا گفت دولت از آنچه پیش آمده، بسیار نگران است.

حزب مخالف دولت بریتانیا نیز خواهان محافظت شدیدتر اسناد محرمانه دولتی شده است.

اسنادی که به دست بی بی سی رسیده بود، شامل اطلاعاتی در مورد ملاقات کارشناسان جرائم اقتصادی می شده است. گفته شده که یادداشت هایی در مورد یک نشست مهم بین المللی اقتصادی نیز که قرار است هفته آینده به میزبانی وزارت خزانه داری بریتانیا برگزار شود نیز، شامل این اسناد بوده است.

اسناد فوق محرمانه ای که به دست بی بی سی افتاده، نباید از خزانه داری بریتانیا خارج می شد

این اسناد، در روز یازده ژوئن، در یک قطار مسافربری در ایستگاه واترلوی لندن پیدا شد. اسناد دیگری که به دست روزنامه اندیپندنت رسیده نیز، در همان زمان و همان مکان پیدا شده است.

لورا کوئنسبرگ خبرنگار بی بی سی در امور سیاسی می گوید هنوز معلوم نیست که اسنادی که به دست اندیپندنت رسیده نیز "فوق محرمانه" است یا خیر.

این اسناد فوق محرمانه را، یک مسافر قطار در اختیار بی بی سی گذاشته و این رسانه، آنها را به پلیس ضدتروریسم بریتانیا تحویل داده است. خبرنگار بی بی سی می گوید این اسناد نباید از خزانه داری بریتانیا خارج می شد و هنوز روشن نیست که خروج اسناد تازه به دست آمده از خزانه داری نیز مجاز بوده باشد.

این خبرنگار بی بی سی، بی ملاحظگی های اخیر در برخورد با اسناد مهم دولتی را، برای دولت بریتانیا شرم آور توصیف می کند.

در عین حال، سخنگوی وزارت خزانه داری بریتانیا گفت: "ما عمیقاً از آنچه اتفاق افتاده نگران هستیم و تلاش می کنیم تا در آینده، چنین اتفاقی روی ندهد".

در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، اعلام شد که دو دیسک کامپیوتری حاوی اطلاعات شخصی تمام خانواده های بریتانیایی که فرزندان زیر شانزده سال دارند، گم شده است.

اطلاعات گم شده که بر اساس آن کمک هزینه این خانواده ها پرداخت می شد، شامل نام، نشانی، تاریخ تولد، شماره ملی بیمه و در صورت لزوم جزئیات بانکی 25 میلیون نفر(بیش از 7 میلیون و 250 هزار خانواده) می شد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.