صعود ایران به مرحله بعد مقداماتی جام جهانی

صعود ایران به مرحله بعد مقداماتی جام جهانی

تیم ایران بعد از سه مساوی، به دو پیروزی متوالی دست یافت
تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی دو بر صفر در زمین سوریه به مرحله بعد رقابت های مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در قاره آسیا راه یافت.

تیم ایران با این پیروزی 9 امتیازی شد و در صدر جدول گروه قرار گرفت و با توجه به امتیازات دیگر تیم های گروه، با کسب هر نتیجه ای در بازی آخر مقابل کویت به دور بعد صعود خواهد کرد.

تیم ایران هر سه بازی دور رفت خود در این گروه را با نتیجه مساوی به پایان برده بود، اما با پیروزی هفته گذشته در برابر امارات و پیروزی امشب در برابر سوریه توانست پیش از بازی آخر به مرحله بالاتر صعود کند.

برای تیم ایران در این بازی غلامرضا رضایی در دقیقه 64 و محسن خلیلی در دقیقه 5+90 گل زدند. محسن خلیلی در این بازی اولین گل ملی خود را به ثمر رساند.

تیم ایران با سرمربیگری علی دایی با این ترکیب در مقابل سوریه به میدان آمده بود: مهدی رحمتی، هادی عقیلی، جلال حسینی، ستار زارع،‌ حسین کعبی، ابراهیم صادقی (علیرضا نیکبخت واحدی - 2+90)، جواد نکونام، مسعود شجاعی (آندرانیک تیموریان - 2+90)، فریدون زندی (مجتبی جباری - 76)، غلامرضا رضایی و محسن خلیلی.

در دیگر دیدار این گروه تیم امارات در زمین تیم کویت با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و با هشت امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفت. تیم های سوریه و کویت نیز به ترتیب با 5 و 4 امتیاز در رده های بعدی جدول هستند.

به این ترتیب تیم کویت از دور مسابقات حذف شده و تیم ایران به دور بعد صعود کرده است و دیدار دو تیم سوریه و امارات در روز آخر بازی های گروهی سرنوشت تیم دیگر صعودکننده از این گروه را تعیین خواهد کرد.

بازی های آخر این مرحله روز یکشنبه آینده 22 ژوئن برگزار خواهد شد.

مرحله بعد

در مرحله بعد دور مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا تیم های اول و دوم 5 گروه این مرحله، در دو گروه 5 تیمی قرار می گیرند و به صورت رفت و برگشت با هم مسابقه می دهند.

در نهایت دو تیم اول و دوم این گروه ها مستقیما به جام جهانی صعود می کنند و تیم های سوم دو گروه نیز با هم بازی می کنند تا تیم ضنجم صعود کننده از این قاره به جام جهانی 2010 مشخص شود.

تا به حال غیر از ایران، صعود تیم های استرالیا، عربستان، ازبکستان، کره شمالی، کره جنوبی، ژاپن و بحرین به دور بعد مشخص شده است و از بین تیم های سوریه و امارات یک تیم و از بین تیم های عراق و قطر نیز یک تیم به مرحله بعد صعود خواهند کرد.

ostajloo - ایران - نهرخلج
شنیده شده که تیمهای بزرگ اروپائی به دنبال استخدام خاقان دائی به عنوان مربی هستند . به کوری چشم دشمنان خاقان دائی. روی پرچم ایان هنگام بازی نوشته بودند اردبیل سرعین. پرچم شاه اسماعیل در دستان خاقان دائی .استاجلو
یکشنبه 26 خرداد 1387

Aytak - ایران - تبریز
واقعا کور بشه چشم دشمنان دایی
روز به روز روند صعودی در تیم ملی مشاهده می شه با بازی منطقی و آروم 2 تا گل زدیم و این یعنی اراءه فوتبال منطقی و نیمه حرفه ای
یاشاسین دایی فرزند ایران زمین سلطان آسیا و پسر آذربایجان
یکشنبه 26 خرداد 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
معمولا آدمهایی که تعصب افراطی و نژاد پرستانه ای به یک موضوع یا شخصی دارند آنها میتوانند فاشیست هم باشند
یکشنبه 26 خرداد 1387

bluestar - سرزمین جاویدت - تهران
آفرین به غیرت یازیکنان . میخوام ببینم مرحله بعد و جلوی تیمهایی مثل استرالیا و کره جنوبی و عراق نقشه های تاکتیکی دایی چیه؟
یکشنبه 26 خرداد 1387

basafa - ژاپن - توکیو
Aytak - ایران - تبریز
داداش من عجله نکن تازه کارمون شروع شد اگر ایران برد جام جهانی اون موقع همه بایدبگیم یاشاسین دایی. ولی اگر نبرد کوربشه چشم خودش و طرفداراش
دوشنبه 27 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.