کاخ سفید بازداشت بهاییان در ایران را محکوم کرد

کاخ سفید بازداشت بهاییان در ایران را محکوم کرد

سخنگوی دولت بازداشت بهاییان را با مسایل اعتقادی مرتبط ندانسته است
گوردون جاندرو، سخنگوی کاخ سفید، دستگیری رهبران جامعه بهایی در ایران را محکوم کرد و خواستار آزادی فوری آنها شد.

در بیانیه آقای جاندرو آمده است: "سابقه حکومت ایران در مورد حقوق بشر شرم آور است. حدود یک ماه پیش حکومت ایران شش نفر از رهبران بهاییان را صرفا به دلیل مذهبشان بازداشت کرد."

آقای جاندرو در ادامه بیانیه کوتاه خود خواستار آزادی فوری این افراد شده و از حکومت ایران خواسته است "حق ابتدایی افراد برای انتخاب مذهب را به رسمیت بشناسد و از تعقیب قانونی جامعه بهایی در ایران دست بردارد."

مقام های ایرانی حدود یک ماه پیش شش نفر از رهبران بهاییان این کشور را بازداشت کردند. چند روز بعد از دستگیری این افراد غلامحسین الهام سخنگوی دولت و وزیر دادگستری ایران اعلام کرد باز داشت این افراد با اتهام های امنیتی بوده و "ربطی به مسائل عقیدتی ندارد."

غلامحسین الهام گفت: "این جریان، تشکیلاتی سازمان یافته است که علیه منافع کشور عمل می کند و با بیگانگان مخصوصا صهیونیست ها ارتباط دارد."

اما پس از آن جامعه بین المللی بهاییان دولت ایران را متهم کرد بازداشت رهبران این گروه در ایران را به دلیل تعصب مذهبی انجام داده است و نه چنانکه ادعا می کند به دلایل امنیتی. اتحادیه اروپا نیز به این بازداشت ها اعتراض کرده است.

جامعه بین المللی بهائیان فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضائی، بهروز توکلی، وحید تیزفهم و مهوش ثابت را به عنوان افراد بازداشتی نام برده است.

جمهوری اسلامی بهاییان را از پیروان ادیان رسمی کشور محسوب نمی کند و به خصوص در سال های اول پس از انقلاب، گزارش هایی از آزار بهاییان، از جمله بازداشت و اعدام و محرومیت آنان از حقوق اجتماعی، انتشار می یافت.

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
این حکومت بقدری پایش شله که حتی از سایه خودش هم میترسه
یکشنبه 26 خرداد 1387

bluestar - ایران - تهران
بهایی ها یک فرقه انحرافی هستند که توسط انگلیسی ها در ایران به وجود آمدند. یکی نیست به آمریکایی ها بگه اگر آزادی بیان رو دوست دارید چرا تا یکی هلوکاست رو زیر سوال میبره فوری باهاش برخورد قضایی می کنید؟
یکشنبه 26 خرداد 1387

Aytak - ایران - تبریز
بچه ها من شنیدم که در مذهب بهائیت یه حکمی هست که می گه دختر رو که خود پد زحمتشو کشیده متعلق به خود پدر هستش نه مرد دیگه
نظر شما در مورد صحت این مطلب چیه چیزی می دونین؟؟
یکشنبه 26 خرداد 1387

bidad - آمریکا - آتلانتا
Aytak - ایران - تبریز
bluestar - ایران - تهران
دوستان عزیز پیامبر بهاییان در ایران بدنیا آمده و در حقیقت بهاییت از ایران آغاز شده.
ایرانی هم به غیرت مشهور است حالا اگر فکر میکنی که یک مرد ایرانی حاضر به همخوابی با دخترش بشه معلوم میشه که تو مشکل داری نه بهائیان.
تا آنجا که من اطلاع دارم در دین بهایی توصیه شده که حتی الامکان با فامیل نزدیک هم ازدواج نکنید.
بعد هم شما که به اینترنت دسترسی دارید لطفا اول تحقیق کنید بعد نظر بدید.نترسید اگر در سایت بهائیت هم برید کسی به شما نمیگه بهایی.
دانا کسی است که بداند و بپرسد
یکشنبه 26 خرداد 1387

dandy - امارات - امارات
حالا من یک چیز دیگر شنیدم که دختر میتونی به همسری دایی یا عمویش در بیات؟؟؟این صحت داره؟؟
یکشنبه 26 خرداد 1387

MAHtab80 - کانادا - ونکوور
دندی جان تو لطفا به مغزت فشار نیار . می...زی. به جای اینکه اینجا بشینی نظرای صد من یه غاز بدی برو تو اینترنت راجع به چیزای مختلف تحقیق کن تا اینطوری مثل بچه های دو ساله فکر نکنی. یا اگر این کار خیلی سخته حداقل وقتی نظر میدی یه باز نگریش بکن بعد بفرستش. این لطف رو در حق اعضای این سایت بکن.
دوشنبه 27 خرداد 1387

sayna_a_2006 - ایران - سربندر (ونیز ایران )
امریکا هم دیگه خیلی داره از این فرقه منحرف طرفداری می کنه. بهایی=صهیونیست . این فرقه به اندازه ای پلید و نج..هستن که بادیدن آنها غسل کردن برمسلمان واجب می باشد. با این توصیفات چه انتظاری از آنها برمی اید که مردم بیگناه رو به کام مرگ نکشانند؟ آمریکاییها هم تامیتونن برعلیه دولتهایی که از انها نفرت دارن بهانه تراشی می کنند که فقط بتونن جنگ راه بندازند.تازه از حقوق بشر حرف میزنند .کسی نیست بگه که حقوق بشر در عراق وافغانستان وفلسطین رعایت میشه؟ چه کسانی ناقض حقوق بشر هستن ؟ نیروی امریکایی می بایست توی خاک کشورش باشه یا توی عراق وافغانستان؟ ایا حقوق بشر این معنی رو میده؟ چرا باید یه کشوری که خودرا عقل کل میداند با بی خردی وبدون تفکر وهمانند کشورهای عقب افتاده خود را بازیچه گروه وفرقه هایی همانند صهیونیستها وبهاییان می کنه؟
دوشنبه 27 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
واقعا عقل بعضی ها !!!حالا خوبه تو قران و دستورات دینی اسلامی!!! کلی جهنم بهشت اون همه می گه بعد طرف مسلمونه دخترش را فقط بایک احساس که شاید کاری کرده سر میبره طرف مسلمونه بعد با پسر بچه ها لواط میکنه طرف مسلمونه با دختر خردسال ازدواج هم خوابه میشه اخه دختر 9 ساله به سن ازدواج رسیده
حالا این کثافت کاری های مذهب اسلام را پاسخ اش را پیدا کنید تا به دین های دیگه برسید و بخواهین جواب بدین
کور خود بینا مردم همینه دیگه
یک سفر کشورهای اسلامی برین می فهمین کثافت فساد و فحشا از سر روی اشان بالا میره
دوشنبه 27 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.