پیروزی اسپانیا بر سوئد در دقیقه ۹۲

پیروزی اسپانیا بر سوئد در دقیقه 92

داوید ویا بار دیگر درخشید
تاریخ: شنبه 14 ژوئن، 25 خرداد
زمان: ساعت 16 به وقت گرینویچ
(20:30 به وقت تهران)
مکان: اتریش، شهر اینزبروک

سوئد 1 - 2 اسپانیا

اسپانیا با گل دقیقه 92 داوید ویا، ستاره بازی اول این تیم، سوئد را 2-1 شکست داد تا در صدر گروه D قرار بگیرد.

سوئد، آخرین تیمی که اسپانیا را در بک مسابقه رسمی در مسابقات انتخابی این تورنمنت در ماه اکتبر سال 2006 شکست داده بود، موفق شده بود تا دقیقه 92 بازی از تکرار حادثه ای مشابه دیدار اسپانیا و روسیه جلوگیری کند، اما در آخرین دقیقه مسابقه از کسب یک امتیاز بازماند.

ضربه اول در این مسابقه توسط اسپانیا وارد شد.

در دقیقه 15 داوید ویا، ستاره بازی اول اسپانیا، پس از دریافت توپ از نقطه کرنر، آن را از گوشه سمت چپ محوطه جریمه سوئد به سمت دروازه این تیم ارسال کرد که در میانه راه، فرناندو تورس با جلو آوردن پای خود و تغییر دادن جهت حرکت توپ، دروازه بان سوئد را غافلگیر ساخت و توپ را درون دروازه حریف جای داد.

اما به تدریج در ادامه نیمه اول سوئد جریان بازی را در اختیار گرفت و در دقیقه 34، در شرایطی که تعویض اجباری پویول مدافع میانی اسپانیا و بارسلونا به دلیل مصدومیت (با رائول البیول از والنسیا)، از توان دفاعی اسپانیا کاسته بود، به گل رسید.

ارسال توپ از سمت راست محوطه جریمه اسپانیا، زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم سوئد و اینترمیلان را در گوشه سمت چپ منطقه شش قدم و پشت دروازه اسپانیا صاحب توپ ساخت.

اما سرجیو راموس، مدافع مقابل ابراهیموویج نتوانست مانعی مقابل این بازیکن ایجاد کند، و ابراهیموویچ با چرخش به سمت دروازه اسپانیا، به راحتی توپ را دور از دستان کاسیاس، دروازه بان اسپانیا درون دروازه این تیم قرار داد تا بازی را به تساوی بکشد.

سوئد که در میان مسن ترین تیمهایی که در تاریخ این تورنمنت حضور داشته اند، با میانگین 31 سال و سه روز در مقام دوم است، در نیمه دوم مسابقه با موفقیت امکان ایجاد هرگونه خطر از سوی بازیکنان تکنیکی اسپانیا را گرفت، هرچند خروج ابراهیموویچ از زمین در ابتدای نیمه، توان تهاجمی این تیم را به شدت کاهش داد.

نزدیک بازی کردن خط میانی و دفاع سوئد امکان ارسال پاسهای نفوذی را از اسپانیا گرفته بود، اما با این وجود اسپانیا دو بار در دقایق 63 و 89 بازی دروازه سوئد را تهدید کرد.

در دقیقه 63 اسپانیا سه موقعیت پیاپی را برای زدن گل دوم از دست داد.

آشفتگی در خط دفاع سوئد داوید سیلوا را مقابل دروازه سوئد صاحب توپ کرد، اما آندرئالس ایساکسون، دروازه بان سوئد ابتدا ضربه او و سپس ضربه داوید ویا را مهار کرد، و ضربه سوم از سوی فرناندو تورس نیز توسط دانیل آندرسون دفع شد.

در دقیقه 89 هم فرناندو تورس بار دیگر با جا گذاشتن مدافعان سوئد در حرکتی عرضی مقابل محوطه 18 قدم سوئد، ایساکسون را وادار به واکنش دربرابر ضربه ای محکم کرد.

اما اسپانیا که می دانست احتمال دیدار برنده این بازی با تیم قدرتمند هلند کمتر است، تا انتهای بازی از تلاش دست نکشید و با وجود عملکردی نه چندان چشمگیر در سراسر بازی، در دقیقه 92 ضربه نهایی را وارد کرد.

خوان کاپدویا، توپ بلندی را روانه زمین سوئد کرد، اما دو مدافع سوئد نتوانستند داوید ویا را که بین آنها به دنبال توپ در حال حرکت به سمت دروازه سوئد بود مهار کنند، و ویا با شتابی مثل زدنی، در سمت چپ محوطه جریمه سوئد پس از تصاحب توپ، آن را در گوشه سمت راست دروازه حریف جای داد.

به این ترتیب اسپانیا با 6 امتیاز از دو بازی در صدر جدول گروه D قرار گرفت.

tictak - ایران - اصفهان
اسپانیاقهرمان جام
یکشنبه 26 خرداد 1387

Mohsen Mpk - اسپانیا - مادرید
دوستان عزیز گل اول اسپانیا را داوید ویا ارسال نکرد بلکه سیلبا ارسال کرد که فرناندو تورس به گل تبدیل کرد.
دوشنبه 27 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.