گروگان ژاپنی و امام جمعه فهرج آزاد شدند

گروگان ژاپنی و امام جمعه فهرج آزاد شدند

به گفته وزیر اطلاعات ایران، آزادی دانشجوی ژاپنی و امام جمعه فهرج، در نتیجه بازداشت عناصر اصلی گروگانگیران بوده است
وزیر اطلاعات ایران اعلام کرد که یک گردشگر ژاپنی که هشت ماه پیش در شهر بم به گروگان گرفته شده بود آزاد شده است.

این گردشگر ژاپنی که دانشجویی 23 ساله است و ساتوشی ناکامورا نام دارد، روز دوشنبه هشتم اکتبر (هفدهم مهر) سال گذشته هنگامی که به قصد بازدید از ارگ بم از محل اقامت خود که مهمانسرایی در عیش آباد بم بود خارج شده بود به دست افراد مسلح ربوده و بعداً به پاکستان انتقال داده شد.

مقامات ایرانی ربایندگان این گردشگر ژاپنی را قاچاقچیان موادمخدر و اشرار مسلح اعلام کرده و گفته بودند که ربایندگان در مقابل آزادی وی، خواستار آزادی افراد خود از زندانهای ایران شده بودند.

غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات ایران به خبرنگاران گفته که با تلاش و اقدامات اطلاعاتی ـ عملیاتی مأموران اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان و همکاری اعضای شورای تأمین استان، بویژه دستگاه قضائی، عناصر اصلی گروگانگیر دستگیر شدند که در نتیجه، "اشرار متواری در پاکستان" مجبور شدند گروگان ژاپنی را آزاد کنند.

علاوه بر گردشگر ژاپنی، امام جمعه شهر فهرج در استان کرمان نیز که به گفته وزیر اطلاعات، به دست همین گروه از گروگانگیران ربوده شده بود، پس از کمتر از دو ماه از اسارت گروگانگیران آزاد شده است.

جواد طاهری، امام جمعه فهرج که در شصت کیلومتری شرق بم قرار دارد، ساعت یازده دوشنبه (دوم اردیبهشت) در یکی از خیابانهای اصلی این شهر به دست افراد مسلح ربوده شد.

در چند سال اخیر، مناطق جنوب شرق ایران شاهد موارد متعددی گروگانگیری بوده که قربانیان برخی از آنها، گردشگران خارجی اند، برخی از این گروگانگیریها با انگیزه های سیاسی صورت می گیرد.

یک شب پیش از آزادی گردشگر ژاپنی و امام جمعه فهرج از اسارت گروگانگیران، شانزده مأمور انتظامی ایران در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان که در نزدیکی مرز پاکستان قرار دارد، به دست افراد مسلح به گروگان گرفته شدند.

دولت ایران احتمال می دهد که این گروگانها نیز همچون موارد پیشین به پاکستان برده شده باشند و از دولت این کشور کمک خواسته است.

گروه بلوچ جندالله تاکنون مسئولیت موارد متعددی از گروگانگیریها و حملات مرگبار به افراد نظامی و غیرنظامی را در جنوب شرق ایران پذیرفته است، این گروه هدف خود را احقاق قومی اقلیت سنی مذهب بلوچ ایران اعلام کرده اما مقامات ایرانی جندالله را تحت حمایت آمریکا و مرتبط با شبکه القاعده می دانند.

yasekabood6633 - ایران - اصفهان
خدا فرج امام زمان را نزدیک بفرماید.صلوات
یکشنبه 26 خرداد 1387

عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
yasekabood6633 - ایران - اصفهان
دوست عزیز در همین چند صد سال گذشته و همچنین 30سال گذشته بنده خدا امام زمان دو بار ظهور کرده بود ولی من در عجبم تو کجا بودی /مثل حسن صباح قبل از حمله مغولان و خمینی در سال 1357امام زمان اینان بودند و دیگر بار این امامان زمان ظهور نخواهند کرد /بی خود منتظر نباش من توصیه می کنم آل درین بخور به آن ها خواهی پیوست /موفق باشی
یکشنبه 26 خرداد 1387

hamid_india - هندوستان - دهلی
شما حق توهین ندارید (Eteraz - ایران - تهران و amkh - ایران - یزد) من خودم بلوچ هستم وبرادر ریگی می شناسم و از تمامی کارهای ایشان خبر دارم وهمه فیلم های ایشونو دیدم ایشون با مردم هیچ کاری نداره و فقط بر علیه این حکومت ستمگر مبارزه میکنه ایا شماها خبر داری این دولت در بلوچستان چقدر جنایت میکنه شما میتونید اخریشو که تیراندازی نیروهای دولت به مردم هست ببینید(شما نام زاهدان را جستجو کنید در یوتیوب) لطفا بدون اگاهی نظر ندید . ممنون
یکشنبه 26 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
hamid_india - هندوستان - دهلی
بعد شما میتونی ارتباط این برادر ریگی تون رو با رادیو آمریکا و سرویسهای جاسوسی آمریکا توضیح بدی ؟ اتفاقا رادیو آمریکا هم بهش میگفت مرد خدا خسته نباشی !!
یکشنبه 26 خرداد 1387

elvis2002 - سوئد - گوته برگ
من فکر این امام زمان اگه ظهور کنه وگذرش به شرق ایران بیافته بعد یکی باید بره اونو ازاد کنه
یکشنبه 26 خرداد 1387

salem - هند - پونا
Eteraaz - ایران - تهران
یعنی اگه یه نفر با رسانه های امریکایی مصاحبه کنه میشه خائن؟ اگه اینجوری پس اول خویش بعد درویش از خاتمی شروع کن و بشمار .
دوشنبه 27 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.