رویانیان هشدار داد : پلیس نمی تواند جاده ها را تنگ و گشاد کند

رویانیان هشدار داد :

پلیس نمی تواند جاده ها را تنگ و گشاد کند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با هشدار نسبت به این که جاده‌های کشور دیگر ظرفیت سفرهای پی در پی را ندارد، گفت: در صورت ادامه روند فعلی مجبوریم محدودیت‌های تردد را در جاده‌های کشور افزایش دهیم.

سردار محمد رویانیان روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: جاده‌های کشور تحمل بار ترافیکی بیش از این را ندارد و مرخصی‌ها و تعطیلات پی در پی در یک زمان کوتاه، ما را دچار مشکل خواهد کرد.

جاده‌های کوهستانی و جاده‌های کناره شمالی از جنگل گلستان تا آستارا با مشکل جدی تردد مواجهند

روزانه به طور میانگین 20 میلیون نفر سفر در کشور انجام می‌شود

روزانه حدود 3200 خودرو و 2500 موتورسیکلت جدید وارد جاده‌ها می‌شود

وی تاکید کرد: جاده‌های کوهستانی و جاده‌های کناره شمالی از جنگل گلستان تا آستارا با مشکل اساسی به لحاظ گنجایش تردد مواجه هستند که در صورت عدم پیش‌بینی تمهیدات ویژه برای آنها با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به وجود 180 هزار کیلومتر راه در کشور گفت: از این میزان 100 هزار کیلومتر راه روستایی است و تنها 80 هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی، آزادراه و بزرگراه داریم که 40 هزار کیلومتر از آن نیز فرعی بوده و باید گفت که تنها 40 هزار کیلومتر راه اصلی، آزادراه و بزرگراه در کشور داریم.

وی تصریح کرد: پلیس تنها در 30 هزار کیلومتر از راه‌های کشور حضور فعال دارد و در مابقی راه‌ها حضور ندارد.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به وجود 15 میلیون وسیله نقلیه شامل خودرو و موتورسیکلت در کشور به ایسنا گفت: روزانه به طور میانگین 20 میلیون نفر سفر به طول 100 کیلومتر در جاده‌های کشور انجام می‌شود که این رقم در روزهای تعطیل افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به شماره‌گذاری روزانه 3 هزار و 150 دستگاه خودرو در کشور گفت: این در حالیست که روزانه حدود 2 هزار و 500 موتورسیکلت جدید نیز وارد خیابانها می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به این که جاده قزوین ـ رشت پیش از این مشکلی نداشت، تصریح کرد: اما اخیرا با توجه به سفرهای بسیار زیاد و افزایش یک میلیون و 200 هزار خودرو نسبت به سال گذشته در همین جاده هم با مشکل مواجه شده‌ایم.

در صورت ادامه روند فعلی برای محورهای قزوین ـ رشت، تهران ـ کرج ـ قزوین و تهران ـ قم محدویت‌های تردد اعمال می‌شود

پلیس بیش از وظیفه خود هم‌اکنون درگیر مسایل ترافیکی شده است

با تعاریف بین‌المللی راه باید گفت که راه استاندارد در کشور بسیار کم داریم

وی خاطرنشان کرد: در صورت ادامه روند فعلی ناچاریم برای محورهای قزوین ـ رشت، تهران ـ کرج ـ قزوین و تهران ـ قم محدویت‌های تردد اعمال کنیم.

سردار رویانیان با اشاره به این که پلیس بیش از وظیفه خود هم‌اکنون درگیر مسایل ترافیکی شده است، خاطرنشان کرد: باید در کوتاه مدت ستاد ملی برنامه‌ریزی سفرهای مردمی در کشور با حضور دستگاه‌های ذیربط به شکل فعال وارد عرصه شود و با نظر کارشناسان بویژه پلیس، سفرها توزیع و پیش‌بینی‌های لازم در سطح ملی، استانی و محلی برای تعطیلات صورت گیرد. از سوی دیگر دستگاه‌های مسؤول باید مسؤولیت بپذیرند نه این که همه کارها را به گردن پلیس بیندازند.

وی با تاکید بر این که سوخت، آذوقه، محل استراحت، راه و معبر و غیره باید برای سفرها دیده شود، یادآورشد: در عین حال سفرها باید هدفمند شده، فرهنگ مسافرت به مردم آموزش داده شود و در اقدامی اضطراری مسیرهایی مانند پل جاجرود که با مشکل مواجه هستند، بهبود یابند.

سردار رویانیان با تاکید بر این که راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با سفر بسیار موافق است، به ایسنا گفت: اما در عین حال باید ستاد ملی برنامه‌ریزی سفرهای مردمی در کشور ، این سفرها را ساماندهی کرده و زیرساختهای لازم برای استانهای مسافرپذیر فراهم کند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر در محورهای هراز و چالوس نیز با مشکل تردد مواجه هستیم، اظهار کرد: در عین حال یک طرفه کردن این محورها، تبعات بسیار زیادی هم برای مردم و هم برای ماموران پلیس دارد.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا، مشکل تردد در شهرهای بومهن و رودهن نیز جدی است؛ چرا که ورود یک جاده ترانزیتی به این شهرها پلیس را هم با مشکل مواجه کرده است. از سوی دیگر سرازیر شدن بار ترافیکی مسیر 4 بانده به پل جاجرود که تنها ظرفیت عبور 2 باند دارد نیز موجب قفل شدگی این محور شده است.

وی با اشاره به این که با وضعیت مطلوب بسیار فاصله داریم، گفت: اگر استانداردهای بین‌المللی راه را در نظر بگیریم باید گفت که راه استاندارد در کشور بسیار کم داریم.

بیمه تنها70درصد اعتبار 100 میلیارد تومانی مصوب سال گذشته را پرداخت کرده است

هنوز رقمی از اعتبار گسترش مراقبت الکترونیکی امسال توسط بیمه پرداخت نشده است

در صورت ادامه روند فعلی در آینده‌ای بسیار نزدیک چه بخواهیم و چه نخواهیم همه محورها قفل می‌شود

سردار رویانیان با تاکید بر این که پلیس تجهیزات و امکانات کافی برای کنترل جاده‌های کشور ندارد، به ایسنا گفت: علی‌رغم حمایت دولت در زمینه تجهیز پلیس راهور به تجهیزات کنترل الکترونیکی، متأسفانه بیمه مرکزی از 100 میلیارد تومان اعتبار مصوب سال گذشته تنها 70 درصد را آنهم دیر به پلیس پرداخت کرده است؛ از سوی دیگر از اعتبار 100 میلیارد تومانی مصوب امسال نیز که برای گسترش مراقبت الکترونیکی در نظر گرفته شده است، هنوز هیچ رقمی به راهور ناجا داده نشده است.

سردار رویانیان تاکید کرد: جاده‌ها به خودی خود نمی‌توانند در زمان افزایش سفر عریض‌تر شده و در سایر روزها به حالت عادی بازگردند، لذا ضروری است دستگاه‌های مسؤول هرچه سریعتر برای وضعیت راه‌های کشور فکری اساسی کنند چرا که در غیر این صورت پلیس نمی‌تواند جاده‌ها را تنگ و گشاد کند.

وی با تاکید بر این که محورهای شمالی کشور دیگر گنجایش نداشته و مردم مجبورند ترافیک سنگین را تحمل کنند، خاطر نشان کرد: در صورت ادامه روند فعلی در آینده‌ای بسیار نزدیک چه بخواهیم و چه نخواهیم همه محورها قفل می‌شود

bidad - آمریکا - آتلانتا
راه حل آقایان
مردم به مسافرت نروند.
شنبه 25 خرداد 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
بین انکارا-استانبول 2 تا راه هست . یک راه معمولی بی پول . یک اتوبان بزرگ که با سرعت 150 تا پایین تر توش ماشین نیست و این اتوبان پولیه و کیفیت اسفالت بیسته ..یک سوراخ کوچولو توش نیست! روی دره پل های بزرگ تو کوه تونل های طولانی و کوتاه با تهویه و چراغهای نورانی مجهز شده. ایران میتونه اتوبان پولی بزنه!!
یکشنبه 26 خرداد 1387

smaes2002 - انگلستان - لندن
سر خواهران و برادران لبنانئ و فلسطینی ما سلامت....
یکشنبه 26 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.