سندی تازه برای اثبات دروغ بزرگ مرکز پژوهش های مجلس درمورد پالیزدار

سندی تازه برای اثبات دروغ بزرگ مرکز پژوهش های مجلس درمورد پالیزدار

خبرنگار خبرگزاری «انتخاب» که چندی پیش  از «حضور عباس پالیزدار در مرکز پژوهش های مجلس به ریاست احمد توکلی به عنوان رییس مرکز زیربنایی این مرکز» خبر داده بود، به سندی تازه برای اثبات دروغ مرکژ پژوهش ها دست یافت.


بنابراین گزارش، خبرگزاری مهر در خبری که در تاریخ 4/11/1384 منتشر کرده است، عباس پالیزدار را «رئیس امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس» خوانده است.


اینک این سوال پیش می آید، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی چگونه و بر چه اساسی، شغل مهم و حساس عباس پالیزدار در این مرکز را نفی می کند؟ چرا هنگام انتشار این خبر (سال 84) مرکز پژوهش ها وجود پالیزدار را تکذیب نکرد؟ عدم فاش سازی این موضوع و تکذیب پی در پی آن، چه سود و منفعتی برای آنان دارد؟


این در حالی است که مرکز پژوهش های مجلس چند روز پیش با ارسال تکذیبیه ای به رسانه ها آورده است: پیرو درج اخباری مبنی بر مدیریت یا انتساب آقای عباس پالیزدار به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، به اطلاع می رساند ، در سال 1384 که طرح رفع موانع تولید و سرمایه گذاری با مشارکت نمایندگان تشکل های تولیدی در مرکز پژوهش‏های مجلس شورای اسلامی مجلس بررسی می‏شد، نامبرده از طرف "خانه صنعت‏کاران ایران"، 3 مرتبه در این جلسات شرکت کردند.تاکید می شود، ایشان به هیچ عنوان کارشناس یا کارمند مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی نبوده اند و هیچگاه سمتی در این مرکز نداشته اند.


مرکز پژوهش ها در پایان می نویسد: بنابراین، هرگونه ادعایی درباره مدیریت یا عضویت ایشان در گروه کارشناسان مرکز پژوهش‏ها تکذیب می‏شود. هرگونه سوء استفاده از عناوین یادشده قابل پیگرد قانونی خواهد بود.

متن خبر خبرگزاری مهر در تاریخ یاد شده در پی می آید:

رئیس امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس : تصویب قوانین باید در حمایت از تجارت الکترونیکی باشد

رئیس امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره طرح اعمال مجازات اخلالگران اقتصادی به ویژه ناقضان قانون تجارت الکترونیکی گفت: مصوبات و قوانین باید در جهت حمایت از تولید و کالاهای تولیدی و نیز تجارت الکترونیکی باشد و ما نباید با مصوبات شرایط را به گونه‌ای پیش ببریم که فعالان این عرصه را به عنوان اخلالگر اقتصادی به جامعه معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری"مهر"، عباس پالیزدار افزود: در صورتی که این طرح توسط شورای نگهبان تأیید شود، می‌توان گفت به نوعی از فعالان شرکت‌های هرمی (گلدکوئیستی) حمایت می‌ شود شرکت‌های داخلی را تهدید خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح درواقع لیدرهای گلدکوئیست به بهانه ممنوعیت فعالیت اقتصادی‌شان در ایران، زیرمجموعه‌های خود را رها کرده و از ایران خارج می‌شوند و سعی می‌کنند از آن سوی مرزها فعالیت زیرمجموعه‌های خود را کنترل کنند.

رئیس امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به فعالیت‌های شرکت‌ های ایرانی با استفاده از بازاریابی شبکه ‌ای گفت: تعدادی از شرکت‌های ایرانی تلاش می کنند تا فروش محصولات تولید داخلی را با استفاده از این نوع بازاریابی، رونق بخشند که از جمله آنها می‌توان به شرکت هایی اشاره کرد که در زمینه عرضه صنایع دستی فعالیت می‌کند و من با آن ها آشنایی دارم.

پالیزدار خاطرنشان کرد: شاید بهتر باشد این نوع فعالیت‌ها را روی کالاهای مصرفی و مورد نیاز مردم نیز متمرکز کنیم.

وی افزود: در بسیاری از شرکت‌های ایرانی این بستر فراهم است که بتوان از طریق آنها کالای مورد نیاز مردم را عرضه کرده و به اقتصاد داخلی نیز رونق بخشید.

رئیس امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس تأکید کرد: فعالیت شرکت‌های داخلی که به عرضه و تولید کالای داخی منجر می‌شود، نباید مشمول جرم اخلال‌گران اقتصادی شود.

پالیزدار درباره بررسی شورای نگهبان درباره طرح اعمال مجازات اخلالگران اقتصادی گفت: شورای نگهبان موضوع را به صورت عالی بررسی می‌کند و پیش‌بینی می‌شود طی این هفته، نظر نهایی خود را اعلام کند.

وی گفت: در حالی که این روزها بحث پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO) مطرح است، تصویب و تأیید این طرح را حرکت‌های مشابه آن ضمن سد راه ما را از چرخه تجارت الکترونیکی نیز عقب می ‌اندازد.

وی در پایان افزود: طرح جایگزین وزارت بازرگانی برای بازاریابی شبکه ‌ای و توسعه تجارت الکترونیکی نیز در شرف تکمیل است.

پالیزدار 123 پرونده از مفاسد اقتصادی در اختیار دارد

عباس پالیزدار، رئیس امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس و مشاور کمیسیون اقتصادی مجلس و همچنین کسی که از او با عنوان «دبیر کمیته تحقیق وتفحص مجلس از قوه قضائیه»، یاد می شود، بدون ارائه مدرک و سندی اظهاراتی شدید اللحن و اتهامات فراوانی را به مسئولان ارشد نظام نسبت داده است.


وی نامزد "یاران احمدی نژاد"[پس از آنکه ائتلاف رایحه خوش خدمت یا حامیان رئیس جمهور به سه دسته منشعب شدند، پالیزدار به گروه یاران احمدی نژاد پیوست] در سومین دوره انتخابات شورای شهر تهران نیز بود.


دبیر و سخنگوی سابق خانه صنعتکاران،  مقالاتی از جمله رهبری و رفتارهای سازمانی؛ ناگفته های مدیریت؛ عدم تحلیل درست شرایط زمانی و مکانی کشور؛ انقلاب اقتصادی ، درمان اقتصاد بیمار و فلج کشور؛ مشکلات تولیدکنندگان با سیستم بانکی را به رشته تحریر در آورده است


تبعات این جلسه چه بود؟


به گزارش خبرنگار انتخاب؛ این جلسه تبعات بسیاری داشت، بر اساس رای هیئت نظارت دانشگاه بوعلی ‌سینای همدان، کلیه فعالیت‌های جامعه اسلامی دانشجویان این دانشگاه به مدت 3 ماه متوقف شد.


در متن نامه‌ای که به امضای اردشیر خزائی رئیس دانشگاه بوعلی ‌سینا و رئیس هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان در این دانشگاه برای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی‌ سینای همدان ارسال شده، آمده‌ است: احتراما با استناد به جلسه مورخ 1/3/87 هیئت نظارت و هیئت منصفه دانشگاه با حضور دبیر و نمایندگان محترم آن تشکل در خصوص رسیدگی به تخلف صورت گرفته بدین وسیله رای هیات نظارت بر اساس ماده 18 آئین‌نامه تشکل‌ها به شرح زیر ابلاغ می گردد: "کلیه فعالیت‌های جامعه اسلامی دانشجویان به مدت 3 ماه متوقف می‌گردد." بدیهی است که زمان اجرای رای با لحاظ 10 روز مهلت اعتراض، طبق مواد آئین‌نامه تشکل‌ها مصوب جلسه 449 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 6/7/87 قابل اجرا خواهد بود.


عبدالله مرادی دبیر سابق جامعه اسلامی دانشجویان که مسئولیت را به آرانی‌نژاد تحویل داده‌ ، با اشاره به سخنرانی عباس پالیزار با موضوع «گزارشی از پرونده‌های مفاسد اقتصادی» در 14 اردیبهشت در این دانشگاه، اظهار داشت که حراست دانشگاه گزارشی را از این جلسه ارائه کرده که بر اساس آن از 44 نفر و از جمله 9 روحانی در پرونده‌های مفاسد اقتصادی نام برده ‌می‌شود.


وی در ادامه بخشی از گزارش حراست دانشگاه را غیرواقعی دانست و افزود: رئیس دانشگاه به ما گفت که بر اساس درخواست وزیر علوم و گزارش حراست، شما را خواستیم تا ابهاماتی را برطرف کنیم، به همین خاطر ما نامه‌ای به وزیر علوم نوشته و شکایت رسمی ایشان را مطالبه کردیم.


هنوز شکایتی نشده، موتلفه پیگیر است


اما مسئولین قوه قضائیه و هیئت تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضائیه پاسخ درستی به پرسش ها نمی دهند، برخی می گویند؛ عباس پالیزدار مدتی را با هیئت تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضائیه همکاری می‌کرده، برخی دیگر حرفهای او مبنی بر دبیری این هیئت را تایید می کنند.


همچنان گفته می شود که یک هفته پس از این ماجرا ، سی دی این نشست لو رفته و در دسترس مردم همدان قرار گرفته، که می توان با کمی پرس و جو از سی دی فروشی های غیر مجاز ان را تهیه کرد.


به گزارش خبرنگار «انتخاب»، از سوی دیگر گفته می شود هیئت موتلفه، بشدت دنبال پیگیری این موضوع است. گفته می شود به دلیل اینکه اتهامات وارده از سوی پالیزدار هنوز اثبات نشده، وی تحت تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت.


پالیزدار 123 پرونده از مفاسد اقتصادی در اختیار دارد


یک منبع آگاه دیگر نیز به خبرنگار انتخاب می گوید؛ او پرونده های بسیاری را (123 پرونده) بواسطه فعالیت در کمیسیون تحقیق و تفحص در اختیار دارد. ما نمی توانیم حرف های او را تأیید یا تکذیب کنیم. بدین دلیل که بعضی از این موارد را که ایشان مطرح کرده هرچند واقعیت داشته باشد اما تنها در حد اتهام بوده و هیچ گاه محکومیتی صادر نشده.


این مقام اگاه در پاسخ به این سئوال که آیا این پرونده هایی که وی در اختیار دارد اسناد طبقه بندی شده دولتی است، می گوید: اگر شخص رئیس قوه قضائیه نیز از وزارت اطلاعات بخواهد اطلاعات و اسناد خود را درباره اشخاص به انهاداده شود، آنان استنکاف خواهند کرد. روال کار در وزارت خانه به این شیوه نیست. مطمئنیم که ایشان حتی یک سند از اسناد طبقه بندی شده وزارت اطلاعات را در اختیار ندارد.


وی در پاسخ به این سئوال که پس این اسناد منبع شان چیست؟ می گوید، شما می دانید چند صد پرونده در کمیسیون اصل نود مجلس طی این سال ها بایگانی شده، موضوعاتی همچون زمین خواری که یکی از وزرای سابق نیز با آن مرتبط بود یا پرونده فروش 47 کیلو سیمان در بسته های 50 کیلویی طی دو دهه توسط یکی از مسئولین که بعدا از ماجرای اختلاس نیز رهایی پیدا کرد، پرونده هایی است که در کمیسیون اصل نود موجود است. کسی حوصله داشته باشد و از ابواب جمعی مجلس باشد به راحتی دستش به آن ها خواهد رسید.


وی اضافه می کند؛ حالا حساب کنید این شخص عضو کمیسیون تحقیق و تفحص بوده بنابراین به بایگانی سازمان بازرسی و بایگانی قوه قضائیه نیز دسترسی داشته، خب این ها مهم است. موضوع را نباید بر گردن وزارت اطلاعات بیندازید. این ها پرونده هایی است که اگر در یک کشور غربی مطرح می شد 10 دقیقه بعد از آن در صدر خبرهای رسانه ها قرار می گرفت. منتها ما در ایران به اخلاق پایبندیم، معتقدیم باید آبروی افراد را حفظ کرد. دلیل نمی شود کسی خطایی کرد همه جا جار بزنیم.


این مقام در پاسخ به این سئوال که آیا این پرونده ها واقعا وجود دارند، می گوید: اگر وجود نداشت که الان هر یک از این آقایانی که اسم شان برده شده بود، اسمان و زمین را می لرزاند. موضوع اصلا بود و نبود این پرونده ها نیست. موضوع آن است که قوه قضائیه موظف است تا پایان دادرسی اسم خواهان و خوانده را برای حفظ آبرو مخفی نگه دارد.


وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما اطلاعی از دستگیری وی دارید؛ می گوید؟ اگر منظورتان وزارت اطلاعات است، خیر! مگر هر دفعه که دوستان قوه قضائیه گافی می دهند وزارت اطللاعات باید داخل شود؟ اصلا این مسئله تا چه اندازه مهم است که وزارت اطلاعات وارد ماجرا شود و سر و صدا ها را چند برابر کند؟ اگر منظورتان قوه قضائیه و دیگر دوستان است، من اطلاعی ندارم.


این منبع اگاه در پاسخ به اصرار خبرنگار انتخاب درباره این پرسش که آیا پرونده های دیگری هم لو رفته یا خیر، می گوید: نمی دانم اگر این شخص به آرشیوهایی که گفتم دسترسی داشته باشد، هم اینک پرونده موسسه کیهان و زمین های این موسسه در دماوند نیز در دست دارد. غیر از آن پرونده واردات برخی اقلام هست که من نمی دانم آیا او به آن ها دسترسی پیدا کرده یا خیر.


او در پاسخ به این پرسش که چگونه می توان جلوی چنین اقداماتی را گرفت، می گوید: اگر دوستان قوه قضائیه بررسی هر پرونده را چندین سال طول ندهند، این اتفاق نمی افتد. برخی از این پرونده ها 10 تا 15 سال سن شان است. خب اینجا باید از قضات پرسید که چه می کنند.


یادآور می شود که با پیگیری های خبرنگار انتخاب، مشخص شد که دادگستری تهران و همدان و شیراز تاکنون شکایتی علیه دکتر عباس پالیزدار در این مورد ثبت نکرده اند.


متن کامل سخنان پالیزدار


عباس پالیزدار که از او به عنوان مشاور کمیسیون اقتصادی مجلس نیز یاد می شود، با بیان چگونگی دستیابی به پرونده های کلان مفاسد اقتصادی گفت: پس از انکه برای تحقیق و تفحص از قوه قضائیه ،در سازمان بازرسی مستقر شدیم ،پرونده های بسیاری را مطالبه کردیم اما قوه قضائیه اصل پرونده ها را به ما تحویل نمی داد، تا اینکه توانستیم به کدهایی دست یابیم و با رقمی بالغ بر 120 پرونده برخورد کردیم که به پرونده های کلان مفاسد اقتصادی مرتبط بود .


وی ادامه می دهد، با تمام کارشکنی ها بالاخره توانستیم پرونده ها را بدست بیاوریم و ببینیم در کشور چه فجایعی اتفاق افتاده، وقتی مطالعه کردم روزها و هفته ها از موضوعات مطرح شده در پرونده خوابم نمی برد.


دبیر کمیته تحقیق وتفحص قوه قضائیه در جمع دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا به پرونده هایی که وی و گروه تحقیق و تفحص بررسی کرده اند، پرداخت و گفت: یک آقایی آمد گفت یک پسر معلول جسمی دارم و می خواهم یک موسسه توانبخشی بسازم که پسرم هم در دل همان موسسه زیر نظر خودم باشد. موسسه را ثبت کردند. بعد آمد گفت که اقا من ساپورت مالی می خواهم، نظام به ما برای این اقدام کمک کند. گفتند چه کمکی؟ ایشان گفت فلان معدن، سنگ مرمر دهبید فارس را بدهید به ما![دهبید بهترین معدن سنگ مرمردنیا و از منابع انفال جمهوری اسلامی ایران است]. بالاخره این اقدام انجام شد و معدن به ایشان واگذار شد. بعد از چند وقت گفت این کافی نیست! فلان معدن در زنجان را هم به من واگذار کنید و تا به حال این آقا که مردم پشت سرش هم نماز می خوانند ،چهار معدن را به بهانه ساپورت یک موسسه توانبخشی تصاحب کرده!


در این زمان دانشجویان با اصرار فراوان از پالیزدار خواستند که وی نام این این شخص را بگوید. پالیزدار سرانجام تسلیم دانشجویان شد و گفت: [...]، استاد اخلاق و نمی دانم چه و چه که [...]است.


وی در ادامه افزود: رفتیم جلوتر دیدیم ، یک دانشکده ای را از مقام معظم رهبری اجازه تاسیس اش را گرفتند. آمدند نزد مقام معظم رهبری گفتند که می خواهیم یک دانشگاه علوم قضایی برای خواهران بسازیم در قم. با این توضیح که خواهران، به کارهای قضایی [اعم از بازجویی و بازپرسی و غیره] بانوان برسند. آقا هم استقبال کردند و مجوز تاسیس دانشکده را به این عده دادند.


بلافاصله بعد از مجوز رفتند سراغ ساپورت مالی، نامه نوشتند به آقای [...] وزیر دوران هاشمی،از مقامات فعلی وزارت نفت که محبت فرمایید برای تاسیس دانشکده قضایی خواهران، کارخانه  دنا! را کارشناسی کنید جهت این دانشکده! از آنجا که موسسین دانشکده در دستگاه قضایی دخیل بودند، کارشناسان دادگستری ترسیدند و رقم کارشناسی کارخانه را 126 میلیارد تومان اعلام کردند، تا خوش بحال موسسین دانشکده شود. در حالی که قیمت واقعی ان بیش از 600 میلیارد بود. تازه 126 میلیارد شامل ویلاهای شمال، زمین های شیراز، پول نقد حساب کارخانه در بانک نمی شد. بعد دوباره همان آقا نامه نوشتند به [...] که محبت فرموده و تخفیف منظور فرمایید. آقای [...]هم که از ارث پدریش می بخشید نوشت 50 درصد تخفیف!


دوباره نوشتند محبت فرموده تخفیف دیگری منظور فرمایید! خلاصه بعد از 5 بار نامه نگاری برای گرفتن تخفیف، قیمت را از 126 میلیارد به 10 میلیارد و 300 میلیون رساندند. بعد دوباره همان آقا نوشتند که ما امکان پرداخت این پول را نداریم، آقای[...] از مقامات فعلی وزارت نفت نوشت که 80 درصدش را به اقساط بلند مدت و 20 درصدش را هم نقدی بپردازد، باز گفتند 2 میلیارد هم نداریم نقد بدهیم! ما بررسی کردیم دیدیم انبارهای شرکت [...]، به اندازه کافی محصول دارد! 8-9 ماه مهلت می خواهیم تا اجناس انبار را بفروشیم و 2 میلیارد را بدهیم! وی قبول کرد و نوشت سفته ای 9 ماهه به ما بدهید. دوباره گفتند پول هم نداریم سفته بخریم! وی بار دیگر طی نامه ای به [...]، از رؤسای وقت سازمان صنایع ملی ایران نوشت؛ 23 میلیون تومان از صندوق برداشت کنید، سفته بخرید، بدهید به  فلانی امضا کنند و کارخانه را تحویل ایشان بدهید.


بعد از چند وقت هم دیدیم که کارخانه در بورس مطرح شد و فروخته شد به پشت پرده هایی که این ها را هدایت می کنند. کسانی مثل [...] [منظور اکبر گنجی، فعال سیاسی نیست.] صاحب کارخانۀ تولید مواد غذایی[م..]، صاحب تمام کارخانه های شرکت سرمایه گذاری بانک [...]، صاحب سرمایه گذاری های بانک[...]  است و ... .


این کسی که می خواستم نام شان را عرض کنم که برای یک دانشکده درخواست یک کارخانه کردند، این شخص [...] از اعضای قوه قضاییه،  دبیر فعلی جامعه [...]، و آقای [...] از نمایندگان مجلس خبرگان از [...] بودند.


مجددا  [...] نامه نوشت؛ آقای [...]، [...مان] بیکار است، ترتیبی اتخاذ فرمایید تا از جنگل های شمال، جهت صادرات چوب بهره مند گردد! همان زمان آقای[...]  از مدیران کل حوزه ریاست قوه قضائیه بود! این کار هم انجام شد و جنگل های شمال به تاراج رفت. بعد رفتند مردم بومی شمال را که حالا شاید به اندازه هیزمشان چوب انبار کرده بودند بازداشت کردند که باعث شلوغی جلوی بازداشتگاه در شمال شد. کسی پرونده را به مردم لو داده بود، و گفته بود آقای [...] چوب های جنگل های شمال را می برند. خانواده شهدا اعتراض کردند، ما نمی توانیم برای نیازمان چوب برداریم اما اقای[...] می تواند صادر کند؟ دیدند قضیه در حال لو رفتن است، بازداشت شدگان را آزاد کردند.


وی در ادامه تاکید کرد که این ها اسنادش هست، همین جا، اگر لازم شد نشان می دهیم،چون دوستان وزارت اطلاعات گفتند اسناد محرمانه را چرا به مردم نشان دادید.


عباس پالیزدار، دبیر و سخنگوی سابق خانه صنعتکاران، با بیان اینکه هر کارخانه ماشین سازی یک سری از ماشین های تولیدی اش بر اثر رعایت نکردن مسائل فنی و ایمنی دچار مشکلی یا شکستگی جک ها، نقص در بدنه و شیشه و همچنین خط خوردگی می شوند،[خودروهای کارشناسی شده] اظهار داشت: کارخانه های ماشین سازی موظفند این ماشین ها را با قیمت پایین و به صورت مزایده به مردم واگذار کنند اما غروی و مدیران قبلی ایران خودرو این کار را انجام نمی دادند و این ماشین ها را در اختیار دوستان خود قرار می دادند.


وی که مقالاتی از جمله رهبری و رفتارهای سازمانی؛ ناگفته های مدیریت؛ عدم تحلیل درست شرایط زمانی و مکانی کشور؛ انقلاب اقتصادی ، درمان اقتصاد بیمار و فلج کشور؛ مشکلات تولیدکنندگان با سیستم بانکی را به رشته تحریر در آورده، در ادامه اضافه کرد: ایران خودرو در اقدامی به تمام کارکنان قوه قضاییه یک دستگاه ماشین صفر کیلومتر را به عنوان ماشین کارشناسی شده تحویل داد، کارخانه ایران خوردو بدون هیچ ضابطه ای به قضات قوه قضاییه ماشین پرشیا به نصف قیمت داد و بقیه اش را هم به اقساط که خیلی که ماشین به نامشان شد این قسط را هم نپرداختند. اما همین بذل و بخشش باعث شد صدای خیلی ها در بیاید.


مثلا یکباره بنیادی به نام بنیاد نهج البلاغه آمد گفت که اقا ما هم 500 تا ماشین با این تسهیلات می خواهیم. دوباره چند وقت بعد گفتند 517 خودروی دیگر نیز می خواهیم، حالا فکر می کنید چه کسان اعضای این بنیاد نهج البلاغه هستند؟ آقایان [...]، [...]،[...]،[...]، [...].


بعد از این ماجرا، باشگاه پرسپولیس به سرپرستی وقت این باشگاه ، 2 هزار خودرو می گیرد.و بنیادی به نام "همگرایی اندیشه" هم صدایشان در آمد که آقا ما هم از این ماشین ها می خواهیم. لازم به گفتن است که بنیاد “همگرایی اندیشه” متعلق به [...] از مقامات سابق وزارت اطلاعات و  [...] ،امام جمعه بسیار معتقد و نگران اسلام  شهر... است. تعاونی وزارت کشور 2000 دستگاه، تعاونی صنایع وزارت دفاع فلان قدر، موشک کروز فلان قدر، یک لیست 20-30 عنوانه، ماشین دریافت می کنند اما به اسم کارشناسی، اما در واقع غیر از تعدادی از سری اول همه ماشین های صفر کیلومتر سالم.


شروع با ماشین کارشناسی بود اما بعد ماشین های صفر کیلومتر را دادند به آقایان. ماشین پرشیایی 17 میلیونی را با بهای 8-9 میلیون تومان می دادند به آقایان از دم قسط، آن ها هم چون ماشین به نام شان شده بود، چند قسط را پرداخت می کردند و مابقی را بی خیال می شدند.


اما ماجرا کجا مشخص شد؟ بالاخره این ماشین های کارشناسی شده، که طبق مدارک باید فروخته می شد و در واقع ماشین صفر کیلومتر جای ان تحویل داده شده بود، باید فکری به حال شان می شد. چون طبق اسناد، اینها یعنی ماشین های کارشناسی را به نصف قیمت داده بودند و نمی توانستند بگویند که ماشین کارشناسی داریم. آمدند ماشین خراب و کارشناسی شده را بعنوان صفر دادند به مردم. شما حتما بین نزدیکانتان کسانی را می شناسید که خودروی صفر تحویل گرفتند اما هنوز راه نرفته که مشکل پیدا می کند، داخلش درب و داغان است، خط خوردگی دارد و مواردی از این قبیل.


مدیر فروش وقت این کارخانه ، در سازمان بازرسی اعتراف کرد که [...] به من گفت ماشینی را ببرم بدهم به آقای ایکس از معاونین سازمان بازرسی، برای اینکه ماشین جز موارد کارشناسی شده به حساب آید، یک برف پاک کن اش را بشکنم و یک برف پاک کن سالم بگذارم در ماشین!


ببینید با مردم چگونه بازی می کنند. مردم صدایشان درامد. صاحبان 1300 خودرو دنبال مطالباتشان رفتند. رفتند شکایت سازمان بازرسی، سازمان بازرسی هم گفت ای بابا این همان پرونده ای است که ما خودمان گند زدیم. نه می توانیم باز کنیم پرونده را نه ببندیم. بدلیل شاکیان زیاد( 1300-1400 نفر)، مجبور شدند پرونده را ادامه بدهند، پرونده را می برند جلو، همه چیز رو می شود، مسئولین کارخانه می ایند می گویند به چه کسانی تحویل دادیم و نهایتاً پرونده ماست مالی می شود.


پالیزدار تاکید کرد: من در مقابل شهید باکری ها، همت ها، زین الدین ها مدیونم و نمی توانم سکوت کنم.


پالیزدار در بخش دیگری از سخنان اش با بیان اینکه رئیس جمهور در برخورد با مفاسد اقتصادی با هیچ کس تعارف ندارد اظهار داشت: وقتی گزارشهایی مبنی بر تخلف برادر ریس جمهور به عنوان بازرس ویژه به رئیس جمهور می رسد ،احمدی نژاد فوراً او را بر کنار می کند که بعداً مشخص می شود این گزارشها بی پایه و اساس بوده است که این اقدام رئیس جمهور می تواند امتیاز بزرگی برای ملت ایران باشد.


وی گفت : مورد دیگر، دوازده معدن بزرگ متعلق به [...]است و پرونده المکاسب هم که مربوط به [...] است.


پالیزدار که با سؤال های متعدد دانشجویان در خصوص بیشترین مفاسد اقتصادی کشور و اینکه چه کسانی در این رابطه دخیل هستند مواجه شد، گفت: اگر بخواهم فقط چند پرونده کوچک مفاسد اقتصادی را بگویم آنوقت می بینید که چه مصیبتی کشور را گرفته که داد رهبر راهم درآورده است.


وی ادامه داد: وقتی طی 16 سال گذشته پرونده هایی از مفاسد اقتصادی بررسی شد و مدیران به دادگاه معرفی شده و دادگاه حکم 5 ریال 10 ریال برای متهمان داده، می فهمید چه مصیبتی بر سر کشور آمده است.


پالیزدار با بیان اینکه بیشترین مفاسد اقتصادی طی 16 سال گذشته صورت گرفته است اظهار داشت: نمی خواهم بگویم، قبل از آن وجود نداشته، اما در این 16 سال سرعت بیشتری به خود گرفته است. این افراد فاسد که عمدتاً از سران هستند یک شبکه فامیلی مفاسد اقتصادی درست کرده اند که متلاشی کردن و پاره کردن این مفاسد بسیار سخت است.


وی ادامه داد: متأسفانه در دولت نهم هم افرادی به عنوان مفسد وجود دارند که آنقدر قدرت دارند که از دست احمدی نژاد هم کاری ساخته نیست.


شما نگاه کنید، که اقای احمدی نژاد چقدر جلوی پایش سنگ اندازی می شود، راست می گوید یک نخ را بکشید صدای خیلی ها در میاید، اینقدر اینها قوی هستند که بسادگی نمی توان حریف آنان شد و واقعا کمک مردمی می طلبد.


وی سپس اشاره کرد، الان تلویزیون مرا همراهی نمی کند، اما در زمان خاتمی بنا به دلایل سیاسی، تلویزیون همراهی می کرد.


وی گفت: یک برنامه ای به نام "تا انتها" در بحث قاچاق کالا و ارز در شبکه خبر اجرا می شد که من بعنوان کارشناس در آن شرکت داشتم. ده جلسه برنامه بود، 4 جلسه اش هیچکس جرأت نکرد بیاید جواب بدهد. تا اینکه بالاخره آقای قالیباف، بهرامی از وزارت بازرگانی و معاون گمرک آمدند و جواب هایی هم دادند.


در یکی از برنامه ها که مربوط به قاچاق کالا در فرودگاه پیام بود، مدام معاون گمرک می گفت، آقای[.... بچه شابدوالعظیم] یکی از سرشاخه های اصلی است، که با او برخورد نمی شود، مدام نام این آقای [...] را می اورد. که هنوز آزاد است. قبل از جلسه بهشتیان ،معاون گمرک ،به من گفت که آقای [...] با ماشین پاترول امده در دژبانی را شکسته وارد شده و نگهبانان را هم کتک زده و کالاهایش را از گمرک تحویل گرفته، من چگونه با همچین فردی که پشتش آقای [...]از نامزدهای سابق انتخابات ریاست جمهوری است برخورد کنم؟ اگر به این موارد نمی پردازید و بحث را کارشناسی ادامه می دهید و به من گیر نمی دهید، من در برنامه تلویزیونی شرکت می کنم، من هم به او گفتم باشه! من چیزی نمی گویم. تا برنامه اغاز شد گفتم شما خودتان قبل از برنامه درباره آقای [...] چنین گفتید. این آقای [...] 1100 پرونده دارد. فردای ان روز قالیباف امد گفت مژده ای برای شما دارم، [...] را شبانه بازداشت کردیم. البته سرکاری دیگه!


وی سپس به موضوع قاچاق سیگار اشاره کرد، که چگونه 40 میلیارد نخ سیگار قاچاق در آن مقطع وارد کشور می شد، و تصریح کرد: کارخانه جات کشور در سیستان، تهران و رشت علیرغم اینکه می توانستند 51 میلیارد نخ سیگار نیاز کشور را تولید کنند اما ابلاغ رسمی داشتند که 14 میلیارد نخ تولید کنند، که همان را هم تولید نمی کردند و 10 میلیارد نخ تولید می کردند. توتون ایران که یکی از بهترین توتون ها بود می فروختیم تا با توتون ویرجینیا مخلوط شود و بقولی خوشمزه ترین سیگارها در خارج تولید شود و دوباره ما آن ها را وارد کنیم. ما می توانستیم توتون ویرجینیا را با قردادهای مشخص وارد کنیم و این سیگار را خودمان تولید کنیم. اگر خودمان تولید می کردیم 15000 شغل ایجاد می شد. همین الان که واردات قانونی شده و البته تولید نیز افزایش پیدا نکرده، بین 15 تا 20 میلیارد نخ سیگار قاچاق وارد می شد. قاچاقچی های ان هم مشخص هستند.


در بحث مواد مخدر نیز همینطور است، مدام می گویند یک تن این طرف مرز و فلان قدر در کجا گرفته ایم! چیزی در حدود 100 تن در روز مواد مخدر در کشور توزیع می شود، یک کیلو و دو کیلو نیست. من این موضوعات را به مسئولین وقت ستاد مبارزه با مواد مخدر آقای زرگر و سردار ابو در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری گفتم، که روزی در کشور بالغ بر 100 تن مواد مخدر توزیع می شود، شما چه فکر کرده اید درباره مردم، فکر کردید مردم نمی فهمند چه کسی این ها را وارد می کند؟ در همان مقطع این تجارت 18000 میلیارد تومان منافع سوداگران را تامین می کرد. یعنی نزدیک 16 درصد تولید ناخالص داخلی کشور، همان موقع گفتم آن وقت این عدد، رقمی است که توی متکا یا ساک بریزند و جابه جا کنند؟! طبیعتا باید بریزند در حساب بانک های کشور، یعنی شما متوجه نمی شوید این مقدار پول را چه کسی در بانک ها واریز می کند و چه کسی برداشت می کند؟ که آقایان در پاسخ زدند به صحرای کربلا، که حیدری مجری برنامه گفت، اینها که شما می گویید پاسخ آقای پالیزدار نیست! که پاسخی هم ندادند.


جلسه بعدی من نبودم، امدند گفتند اصلا 100 تن مواد مخدر در افغانستان تولید نمی شود، آقای پالیزدار اشتباه کرده، من سریعا با دفتر گفت و گوی ویژه خبری تماس گرفتم، خواستم بروم روی خط جواب بدهم، گفتند به ما گفته شده که قضیه را ماست مالی کنیم!


وی تأکید کرد: از هر زاویه ای بخواهیم به مفاسد اقتصادی بنگریم مصیبت بیشتری را خواهیم دید و نگرانی تان افزوده تر خواهد شد.


پالیزدار در پاسخ به سئوالی دربارۀ سفر پوتین به ایران و رژیم حقوقی دریای خزر، این سفر را یک سفر سیاسی خواند و اظهار داشت: در این سفر هیچ گونه معامله در خصوص دریای خزر صورت نگرفت و روسیه فقط در رابطه با سپر موشکی آمریکا در یکی از کشورهای اروپایی از ایران کمک می خواست.


پالیزدار در خصوص تغییر دانش جعفری گفت: دانش جعفری یکی از مهمترین قولهایی که به رئیس جمهوری، داد حذف ربا از اقتصاد کشور بود و گفته بود که شرایط را به سمتی پیش می برم که ربا حذف شود اما نه تنها این کاررا نکرد اصلاً به دنبال این مسئله هم نبود لذا رئیس جمهوری به گفته خودش در سه سوت دانش جعفری را بر کنار کرد. همان موقع هم رئیس ستاد آقای احمدی نژاد گفتند که دانش جعفری این کاره نیست. عملکرد دانش جعفری و همکاران وی نشان می دهد که آن ها به سمتی که قرار بود ،نرفتند.


وی سپس به سازمان برنامه اشاره کرده، و بعد از بر شمردن وظایف سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: دلیل اینکه آقای احمدی نژاد سازمان برنامه و بودجه را از شکل قبلی اش خارج کرد، آن بود که سازمان برنامه غیر از سیاستگذاری متولی توزیع پول هم شده بود و در توزیع پول با مدیران وزارت خانه ها معامله می کردند ، مثلا فلانی را بگذارید مدیر، تا ما بودجه وزارت خانه تان را تایید کنیم، و مواردی از این دست، که باعث می شد بودجه در موعد مقرر به برنامه های اجرایی تزریق نشود و کاری هم در کشور انجام نشود، سازمان برنامه خودش یک مافیا شده بود. حرکت احمدی نژاد مفید بود و در آینده مشخص خواهد شد. سیاستگذاری ها هنوز در دست سازمان برنامه است اما توزیع بودجه در دست استانداری هاست.


وی اقدام رئیس جمهور را در تغییر وضعیت سازمان برنامه ریزی ستود و گفت: با توجه به اینکه این سازمان کارش تقسیم و توزیع بودجه شده بود لذا به وظیفه اش به درستی عمل نمی کرد و با دستگاه های اجرایی با پست و مقام معامله می کرد، که دیگر این اتفاق نمی افتد.


پالیزدار سپس در پاسخ به این پرسش که آقای [...] چطور؟ گفت: من اطلاعات مستندی در مورد ایشان ندارم، چیزهای شنیده ام اما پرونده ای ندیده ام، بنابراین نمی توانم حرفی بزنم چون از صحت آن اطلاعی ندارم.


پالیزدار سپس در پاسخ به سئوال مشکوک بودن فوت وزیر دادگستری، وزیر سابق راه و فرماندهان سپاه گفت:فوت وزیر دادگستری در جاده ی تهران قم یک حادثه طبیعی بود. کریمی راد[وزیر دادگستری فقید] از جمله کسانی بود که در مبارزه با مفاسد جدی بود اما در بعضی موارد خیلی زیاده روی می کرد به طوری که در قضیه معدن خاک سرخ جزیره هرمز بدون دلیل استخراج از معدن را متوقف کرد به خاطر اینکه اعلام شده بود این معدن وابسته به [...] است که مشخص شد چنین چیزی در کار نیست.


وی در مورد مافیای شکر گفت، اجازه بدهید اخرش را نگویم، اما معاونش شخصی به نام آقای [...] هست که داماد یکی از [...] هست و پایین دست تر از او آقای [...] بود که الان در زندان است. فقط نکته ای را بگویم، ان هم اینکه چقدر پول اینها به جیب ریختند که حاضر بودند با ریختن 700 میلیارد تومان به حساب دولت پرونده مختومه بشود. در یک مورد کارخانه ای که در کرج این آقا خرید، مبلغ پرداختی، قیمت ده درصد عیار باغات سیب کرج هم نمی شود. حالا حساب کنید ماشین آلات، مواد اولیه و خود زمین و...


پالیزدار در پاسخ به این سئوال که چرا از خانواده [...] نامی نمی برید، گفت: یادم رفته بود، الان می گویم؛موضوع آقای [...] خودش به تنهایی یک جلسه برای بررسی وقت می خواهد. آنقدر مفاسد اقتصادی این خانواده زیاد است که اصلاً قابل گفتن نیست .اما یکی از مفاسد اقتصادی این خانواده اینکه میلیاردها دلار از محل عدم پرداخت عوارض به دولت برای واردات خودروی دِوو درآمد کسب کردند. قانون این بود که هرکسی تنها بتواند 20 درصد خودرو یا قطعات خودرو را بدون پرداخت عوارض می تواند وارد کند. چنانچه بیشتر وارد شود باید عوارض 135-140 درصدی پرداخت شود. خانواده آقای [...] آمدند با استفاده از خلاء قانونی گفتند [...] می تواند 20 درصد وارد کند، خب مابقی 20 درصد ها را [...] و[ ...] و[ ...] می توانند وارد کنند، بدون پرداخت عوارض. 5 تا 20 درصد هم می شود 100 درصد. میلیارد ها دلار از طریق عدم پرداخت عوارض به دولت ،منافع بردند. این تنها یکی از موارد بود که به خانواده آقای [...] بر می گردد.


وی ادامه داد: یک سوم جزیره کیش، پارک جنگلی در شمال را هم باید از دیگر مفاسد اقتصادی خانوادۀ[...]دانست.


وی تصریح کرد: در حال حاضر اسطبل اسب های [...] خانم، دختر آقای [...] فقط روزی 100 هزار تومان پول هندوانه هایی است که برای اسب هایش مصرف می شود. و شرکت چند میلیاردی نفتی این خانواده به همراه عمه خانم یعنی خواهر آقای [...] در کانادا را هم دیگر که قابل گفتن نیست.


وی سپس گفت: کدام را بگویم، هر کدام را بگویم مشمئز کننده و ناراحت کننده است.


پالیزدار تأکید کرد: آنقدر سطح جسارت این خانواده بالا رفته که رسماً خطا می کنند. حالا می خواد خطای مالی باشه یا خطای اخلاقی.


آنچنان که ا.م یکی از دانشجویان حاضر در این نشست می گوید؛ پالیزدار همچنین در خصوص پرونده شهرام جزایری سخنانی گفته است، وی به نقل از پالیزدار می گوید: پرونده شهرام جزایری هم مانند هزاران پرونده مفاسد اقتصادی دیگر است ولی چون شهرام جزایری اسامی یک سری مفسدا اقتصادی و افراد وابسته را اعلام کرده بود، مورد ضرب قرار گرفت چرا که منافع بسیاری از علما و سران را به خطر انداخت.


وی همچنین با اشاره به تخلفات و مفاسد اقتصادی خانواده [...] تصریح کرد: چه کسی آقای [...] را به عنوان اصلح معرفی کرده است.[این بخش را هیچ یک از حضار از پالیزدار در زمان سخنرانی اش نشنیده است. برخی آن را دروغ می پندارند مانند اغلب حضار و انجمن جامعه اسلامی دانشگاه همدان و برخی دیگر می گویند او بعد از سخنرانی این مطلب را بصورت خصوصی به برخی از حضار گفته است.]


این دانشجو بر اساس شنیده هایش می گوید؛ پالیزدار در بخشی دیگری از سخنان خود اشاره کرد: آقای[...]و [...]از طی چند مرحله ماشین های فراوانی را دریافت می کنند و وقتی که ماجرا مشخص می شود، یکی ازمقامات سابق وزارت صنایع  مورد مواخذه قرار می گیرد و دادگاه برای او حکم شلاق و یک سال زندان را در نظر می گیرد.


گفتنی است این 3 بخش، همان ضمائمی است که میان آن اختلاف وجود دارد. اما به صراحت می توان گفت این سخنان در دانشگاه شیراز ایراد شده است. حراست دانشگاه بر این امر تاکید کرده اما مسئولین برگزار کننده آن را تکذیب می کنند. لازم به ذکر است در فیلم نیز این بخش ها مشاهده نمی شود، اما با توجه به اینکه فیلم در بسیاری از دقایق مونتاژ ضعیفی شده به نظر می رسد که حذفیاتی نیز در این فیلم وجود داشته باشد.

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
ببین این پ....های بی نامو.... که از خوک کثیف تر هستند چه جنایتهای در حق ملت بدبخت ایران میکنن.مردم ایرانم که غربونشون برم فقط بلدن بزنن تو سر و سینشون.دنیا رو اب ببره مردم ایران خواب میبره.
شنبه 25 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
وقتی لاشخورها به جون هم می افتند.......!
این که دارن این دروغ های بزرگ رو میگن مسلمون هستن و 5وقت نماز میخونن و روی پیشونیشون جای مهر هست (البته بعید میدونم واقعی باشه)
شنبه 25 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.