تماس تلفنی ناشناس راز قتل کارمند ناپدید شده را برملا کرد

تماس تلفنی ناشناس راز قتل کارمند ناپدید شده را برملا کرد

صدور کیفرخواست علیه زنی که با همدستی همکار شوهرش دست به جنایت زده است این دو را در آستانه برگزاری جلسه محاکمه قرار داد.

زن جوان که مریم نام دارد در پی اختلافات خانوادگی با شوهر خود نقشه قتل وی را طراحی و با همکاری مردی به نام علیرضا اجرا کرد. روز دوم شهریورماه سال 84 کارآگاهان پلیس آگاهی اصفهان تحقیقات خود را برای یافتن کارمند 32ساله یی به نام بهزاد آغاز کردند. به گفته خانواده این مرد وی صبح روز قبل - اول شهریورماه- به قصد رفتن به محل کارش از منزل خارج و پس از آن ناپدید شده بود. هنگامی که کارآگاهان به محل کار بهزاد رفتند متوجه شدند وی روز حادثه اصلاً به آنجا نرفته بود. از آنجا که هیچ رد پای دیگری نیز از مرد مفقود شده وجود نداشت تحقیقات پلیس در همان ابتدا به بن بست رسید و ماموران که نمی دانستند بهزاد هنوز زنده است یا جان باخته، منتظر ماندند تا شاید گذشت زمان ابعادی از این پرونده بدون سرنخ را برملا کند.به این ترتیب یک سال تمام در بی خبری مطلق گذشت و به تدریج کارمند ناپدید شده به بوته فراموشی سپرده شد تا اینکه تماس تلفنی فردی ناشناس این پرونده را بار دیگر از بایگانی به روی میز کارآگاهان بازگرداند. مرد تماس گیرنده که حاضر نشد خودش را معرفی کند به ماموران گفت بهزاد با نقشه همسرش و همکاری فردی به نام علیرضا در خانه اش در خیابان سه پله کشته شده است.

اظهارات این مرد کارآگاهان را بار دیگر به تکاپو انداخت و آنان به دستور بازپرس شعبه 6 دادسرای 22 بهمن اصفهان مکلف شدند به بررسی صحت و سقم این ادعا بپردازند. پلیس با توجه به اینکه در طول یک سال هیچ اثری از بهزاد به دست نیامده بود مرگ وی را دور از ذهن ندانست و از آنجا که جنازه یی یافت نشده و شاهد و سرنخی مبنی بر وقوع قتل نیز در دست نبود این احتمال که جنایت در حریم خانواده رخ داده باشد قوت گرفت. افسران جنایی در شاخه یی دیگر سعی کردند مشخصات بیشتری از علیرضا و ارتباط احتمالی او با بهزاد کشف کنند. آنها پی بردند مظنون پرونده به دلایل شغلی با کارمند جوان در رابطه بوده و مرتب به خانه وی رفت و آمد می کرده است.پس از کنار هم چیده شدن این قطعات، مریم همسر بهزاد بازداشت شد تا پازل جنایی تکمیل شود اما این زن قتل شوهرش را انکار کرد و گفت درست از نخستین روز شهریورماه سال 84 هیچ خبری از بهزاد ندارد.

سکوت زن جوان در برابر اتهام قتل چندان دوام نداشت و وی هنگامی که تحت بازجویی های پی در پی قرار گرفت ناچار شد به کشتن بهزاد اقرار کند. مریم گفت؛ من با همسرم اختلاف داشتم. او توجه زیادی به من نداشت و اهمیتی برایم قائل نبود. در این شرایط به خاطر رفت و آمدهای زیادی که علیرضا به خانه ما داشت ارتباط عاطفی با وی برقرار کردم و به او علاقه مند شدم. در حالی که دیگر طاقت تحمل مشکلات را نداشتم و می خواستم هرچه زودتر خودم را از زندگی با بهزاد نجات بدهم به پیشنهاد علیرضا نقشه قتل شوهرم را کشیدم و یک روز که وی در خانه بود مقدار زیادی قرص خواب آور به او خوراندم.متهم به قتل ادامه داد؛ پس از آنکه شوهرم از حال رفت از اتاق خواب خارج شدم تا طبق برنامه علیرضا کار را تمام کند. او با روسری من بهزاد را خفه کرد و از خانه بیرون رفت. جسد بهزاد یک روز در خانه ماند و علیرضا حاضر نشد برای خارج کردن آن از منزل به من کمک کند. فساد جسد و انتشار بوی تعفن می توانست به دستگیری من منجر شود به همین خاطر باز هم از علیرضا خواهش کردم جنازه را بیرون ببرد ولی او زیر بار نرفت تا اینکه از برادرانم کمک گرفتم. به آنها گفتم در جریان یک درگیری بهزاد را کشته ام. آنها جسد را به منطقه یی در کوهپایه منتقل کردند و درون چاه انداختند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عبرت پس از اعتراف صریح، ماموران به محل اعلام شده رفتند و توانستند جسد را در اعماق یک چاه بیابند. در ادامه علیرضا بازداشت شد و بخشی از اظهارات مریم را تایید کرد اما مدعی شد در قتل هیچ نقشی نداشته است.

با اتمام تحقیقات مقدماتی قضایی روز پنجشنبه هفته گذشته کیفرخواستی علیه متهمان صادر و پرونده به شعبه 17 دادگاه کیفری استان اصفهان به ریاست قاضی هاشم رضایی ارجاع شد تا مریم و علیرضا به زودی پای میز محاکمه بروند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.