اعلام برائت کریس ‌دی برگ از گروهک منافقین

اعلام برائت کریس ‌دی برگ از گروهک منافقین

علیرغم انتشار برخی اخبار مبنی بر اجرای کنسرت «کریس دی‌برگ» برای گروهک منافقین و ارتباط او با این گروهک و همچنین واکنش‌های صورت گرفته به حضور او در ایران، این خواننده معروف ایرلندی می گوید اساسا گروهی را با نام مجاهدین را نمی‌شناسد و دیداری با آنها نداشته است.

کریس‌دی برگ خواننده ایرلندی طی یک نامه الکترونیکی در پاسخ به خبرنگار موسیقی فارس در خصوص برگزاری کنسرت برای منافقین و ارتباط با این گروهک گفت: «من و کنی تامسون، مدیر برنامه‌هایم، تا به حال با «آقایی»[!] به اسم مریم رجوی از گروهی که شما با آنها مجاهدین می‌گویید دیدار نکرده‌ایم و من هرگز چیزی در خصوص این شخص یا گروهی که شما می‌گویید،نشنیدم» .
وی افزود: «از تمام ملاقات‌هایی که برای آمدن به ایران در نظر گرفته شد و یا حتی ملاقات‌هایی که در ایران صورت گرفت آقای رجب پور در جریان بودند و هیچ تصمیمی حتی در خصوص وجه اقتصادی اجرای من در ایران بدون هماهنگی با او انجام نشد».
این خواننده ایرلندی بیان داشت:«به بیان ساده کاملا مشخص است که قضایای ساختگی وجود دارد که قصد دارد برنامه خوبی را که ما برای شهروندان جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته‌ایم ،خراب کنند و امیدوارم که اینجا پایان همین ماجرا باشد».
هرچند تایید صحت و سقم این اظهارات بر عهده مسولان امنیتی و وزارت ارشاد است اما تلاش خبرگزاری فارس برای این منظور تاکنون به نتیجه نرسیده است.
با این حال محسن رجب‌پور، مسئول برگزاری کنسرت «کریس دی‌برگ» و مسئول مؤسسه «ترانه شرقی» معتقد استف منافقین آهنگ «انقلاب» کریس‌ دی‌برگ را مونتاژ کرده‌اند
او در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس در خصوص برگزاری کنسرت از سوی «کریس‌ دی‌برگ» برای منافقین گفت: آقای کریس دی‌برگ تا به حال برای هیچ گروه ایرانی در سراسر دنیا کنسرت برگزار نکرده که یکی از این گروه‌ها منافقین باشد.
وی افزود:در تمام کنسرت‌هایی که در خارج از کشور برگزار می‌شود، منافقین همیشه در آغاز پیشنهاد پناهنده‌ شدن در آن کشور را می‌دهند یا در زمان برگزاری کنسرت تراکت پخش می‌کنند یا در کنسرت علیه کشور فحاشی می‌کنند یا در نهایت تعدادی‌ از آنها که به کنسرت راه پیدا کنند پرچمشان را علم می‌کنند و اگر زورشان برسد کنسرت را هم خراب می‌کنند.همچنین این گونه افراد اگر هم در زمان برگزاری کنسرت نتوانند حضور یابند، هر چه بخواهند نصیبتان می‌کنند و در تلویزیونشان علیه‌مان همه چیز می گویند. این گروهکها درتمام کنسرت‌های سنتی و پاپ و... حضور دارند.
وی با بیان اینکه «کریس دی‌برگ» اصلا برای این گروه‌ها کنسرتی برگزار نکرده است ،اظهار داشت:در دنیا عرف بر این است که پایان کنسرت به خواننده گل می‌دهند. کنسرتی که «کریس دی‌برگ» در پاریس داشته یکی از این افراد همراه گل پرچم‌شان را هم داده، اما این خواننده نه برای آنها ابراز احساسات کرده و نه آنها را می شناخته که اینها چه کسانی هستند.
مدیر برنامه‌های گروه «آریان» درباره فیلم کنسرت «کریس دی‌برگ» برای منافقین هم به فارس گفت: آنها در تلویزیونشان روی آهنگ «انقلاب» کریس‌ دی‌برگ تصاویرشان را مونتاژ کرده و این گونه نبوده که «کریس دی‌برگ» برای سازمان مجاهدین خلق کنسرت بدهد.
وی در پاسخ به این سوال که گفته شده عواید حاصل از کنسرت «کریس دی‌برگ» به نفع منافقین بوده، اظهار داشت: «کریس دی‌برگ» اصلا برای آنها کنسرت برگزار نکرده است که حال عوایدش را به آنها بدهد بلکه یک کنسرت معمولی در پاریس داشته و آنها نیز همان گونه که گفتم به کنسرت او راه یافتند.
رجب پور ادامه داد: او از کودکی آرزوی دیدن ایران را داشته و چنین آدمی هرگز برای مخالفان ایران کنسرت برگزار نمی‌کند. این هنرمند در دنیا به یک خواننده ضدجنگ شناخته شده است و در واقع دنیا این خواننده را به عنوان یک هنرمند صلح‌طلب و ضدجنگ می‌شناسند، بر این اساس چه کسی می‌تواند فکر کند او برای گروهی که اسمش در لیست تروریست‌های دنیاست، کنسرت بگذارد.
وی درباره برگزاری کنسرت این خواننده در ایران بیان داشت:ما تا تمام موافقت‌ها را حتی کسانی که فکر می‌کنیم با برگزاری این کنسرت مخالف هستند، نگیریم و یا نامه‌نگاری نکنیم این کنسرت را برگزار نخواهیم کرد. ایمان داریم بازخوردهای مثبت حضور این آدم در ایران چقدر بوده و کنسرت کریس دی‌برگ در ایران جلوی بسیار حرف‌های نامربوطی که در مورد ایران می‌زنند را می‌گیرد.

mah1 - ایران - تهران
(این خواننده معروف ایرلندی می گوید اساسا گروهی را با نام مجاهدین را نمی‌شناسد) :)) حتما فکر کرده یه گروه خواننده است! ابرو نمیزارن این خاک بر سرها.
جمعه 24 خرداد 1387

pooya123 - فرانسه - استراسبورگ
من خودم شنیدم و دیدیم که برای اینها خوانده
جمعه 24 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
چه پولی پارو کنه این بابا من ازش خوشم مییا د اما وقتی خامنه ای از موسیقی اون برداشت را داره بعد اخوندا ی دیگه بدتر
به ایرانی ها تو ایران مجوز خوندن نمیدن البوم هاشون را تایید نمیکنند اما موسیقی ایشون ......حکمتش کدومه خدا داند
جمعه 24 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
اگر برای این گروه کنسرتی هم گذاشته ، مطمئنا از ماهیت گروه تروریستی مجاهدین اطلاعی نداشته .
جمعه 24 خرداد 1387

barbud_daneshmand - بلژیک - گنت
pooya123 - فرانسه - استراسبورگ
من خودم شنیدم و دیدیم که برای اینها خوانده
لطفا میشه بفرمایید کی و کجا و به چه نحوی بوده این کنسرت؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
جمعه 24 خرداد 1387

paniz2689 - کانادا - تورنتو
اینا نمیزارن آخر سر این گروه پاپ کنسرت بزاره . تا همین جا هم جلوشو نگرفتن خیلی جای تعجب داره . حالا یم دقیقه مردم خوش باشن چه اشکالی داره
شنبه 25 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.