مرد حجره دار و کارگرش چگونه به قتل رسیدند

مرد حجره دار و کارگرش چگونه به قتل رسیدند
دومین جلسه محاکمه دو جوان که برای سرقت وارد حجره یی شده و صاحب و شاگرد مغازه را به قتل رسانده بودند در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران دیروز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما این دو جوان که حمزه و مجید نام دارند سه سال پیش با قصد سرقت وارد حجره مردی به نام عباس در بازار میوه و تره بار شدند و پس از به قتل رساندن وی و کارگر جوانش به نام کریم پول های داخل صندوق را برداشتند و گریختند. ماموران پلیس از طریق چهره نگاری که توسط تنها شاهد ماجرا انجام شد، موفق شدند این دو متهم را دستگیر کنند. در جلسه اول محاکمه هر دو متهم، اتهامات خود را پذیرفتند اما به دلیل طولانی شدن جلسه دادگاه ادامه رسیدگی به پرونده به دیروز منتقل شد.روز گذشته در دومین جلسه محاکمه ابتدا علی تنها شاهد ماجرا در جایگاه قرار گرفت و گفت؛ من در اتاق بالا بودم و ندیدم عباس را چه کسی کشته است، وقتی متوجه صدا شدم به پایین آمدم و دیدم دو نفر کریم را با کارد کشته اند و کشان کشان او را به انباری پشت حجره می برند. بعد از دستگیری متهمان بود که متوجه شدم آنها چه کسانی هستند.وی سپس به حمزه اشاره کرد و گفت؛ روی صورت حمزه خون آلود بود و او داشت کریم را به پشت حجره می برد، مجید وقتی مرا دید جلو آمد و دست و دهانم را با چسب بست و بعد تهدید کرد که اگر داد و فریاد کنم، مرا خواهد کشت، البته من ندیدم که حمزه کریم را کشته باشد اما صدای کوبیده شدن بیل به بدن مقتول را می شنیدم، بعد هم هنگام خروج دزدان، مجید مرا تهدید کرد و گفت اگر فریاد بزنی تو را هم می کشیم، من هم آرام نشستم و آنها هنگام فرار دستان من را باز کردند.سپس مجید یکی از دو متهم در جایگاه قرار گرفت تا آخرین دفاعیاتش را مطرح کند. وی گفت؛ من مشارکت در قتل کریم را قبول دارم. من دو ضربه به سر کریم زدم و همین دو ضربه را می پذیرم. بعد از ضربات من حمزه به سراغ کارگر حجره رفت و چسب بر دهان و بینی و گلویش زد و ضربات دیگر را وارد کرد.

وی ادامه داد؛ در مورد قتل عباس اطلاعی ندارم و معاونت در این جرم را نمی پذیرم. هنگامی که ما برای سرقت به نزدیکی حجره رسیدیم ابتدا حمزه وارد آنجا شد و عباس را کشت، سپس من به داخل رفتم.

سپس حمزه در جایگاه قرار گرفت و از آنجایی که اولیای دم عباس از وی اعلام گذشت کرده بودند، وی به لحاظ جنبه عمومی جرم درخصوص قتل صاحب حجره و همچنین به جرم مشارکت در قتل کریم محاکمه شد، وی در دفاع از خود گفت؛ اگر پزشکی قانونی اعلام کرده بستن چسب به دور گردن کریم از عوامل مرگ وی بوده، من اتهام مشارکت در قتل را قبول می کنم چون من چسب را دور گردن کریم پیچیدم. در آن لحظات ترسیده بودم و به همین دلیل حرکاتم دست خودم نبود، به خاطر همین ترس بود که وقتی برای سرقت وارد حجره شدیم آنچنان به عباس ضربه زدم که باعث مرگش شد. ما قصد کشتن کریم را هم نداشتیم اما من از وحشت اینکه او ما را شناسایی و به پلیس معرفی کند چند ضربه چاقو هم به وی زدم. ضربات در حدی بود که فقط کریم را زخمی کرد اما او جوان قدرتمندی بود و مقاومت می کرد، به همین خاطر هم چسب دور گردنش پیچیدم.وی ادامه داد؛ من گفته های شاهد را قبول ندارم چون او در محل نبود و ندید که چه اتفاقی افتاده است.

پس از پایان جلسه محاکمه پنج قاضی شعبه 74 برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.