۲۰ روش شناسایی ایرانیهای مقیم خارج - طنز

20 روش شناسایی ایرانیهای مقیم خارج

 دوستان عزیز خارج از کشور توجه کنند اینها طنز هستند و فقط برای سرگرم شدن شما عزیزان میباشد

1- شلوار لی با پیرهن و کفش اسپرت میپوشند
2- موقع حرف زدن S را “اس” تلفظ میکنند.
3- جمله های کوتاه مثل How is going on را با Accent نزدیک به انگلیسی تلفظ میکنند اما اگر جمله از 5 کلمه بیشتر شود انگلیسی را فارسی صحبت میکنند.
4- در هر 10 کلمه یکبار از لغت Actually استفاده میکنند. در 10 کلمه بعدی از To be honest
5- در ایران ماهی یکبار به زور حمام میرفتن اما در خارج هر روز دوش میگیرند و اگر کسی بوی بد دهد انتقاد میکنند.
6- به ظاهر وانمود میکنند که مثل خارجی ها Care نمیکنن اما زیر چشمی فضولی میکنند.
7- اگر لغت یا اصطلاح جدید انگلیسی یاد بگیرند در اولین فرصت ممکن جلوی دوستان ازش استفاده میکنند.
8- وقتی ایرانی جدید میاد با هیجان فرد جدید الورود را به Shopping Centre برده و طوری با هیجان توضیح میدهند که انگار 100 سال اینجا بودن و همه اینها را خودشان ایجاد کرده اند.
9- اگر به یک هندی یا پاکستانی توهین شود از او حمایت میکنند و صحبت از Discrimination و Racism میکنند اما اگر همین اتفاق برای یک ایرانی غریبه بیافتد خارجی میشوند و Care نمیکنند.
10- همیشه در حال Sue کردن هستند.
11- توی ایران اگر خواهرشون دوست پسر داشت تیکه پارش میکردن اما اینجا روشن فکر هستن و مشکلی با این موضوع ندارن.
12- موقعی که ایران میرن کارت شهروندی یا گواهینامه رانندگی خارجی جلوی دیگران همش از جیبشون می افته بیرون و میگن Oh shit و برش میدارن.
13- همه چیز تو ایران مفته.
14- انجا که بودن (یعنی خارج) فلان چیز بود اما اینجا نیست (ایران)
15- توی Line منظم وای میسن اگه صف بانک خارجی باشه یا صف هواپیمایی BA, AF, AC اما صف ایران نیازی نیست نوبت را رعایت کنن.
16- تو ایران سوار ماشینت میشن و کافیه فقط یک ویراژ کوچولو بدی وانمود میکنن که از ترس دارن میمیرن.
17- 4 سال همش از ایران خارج شدن اما نمیدونن ما تو ایران چجوری زندگی میکنیم.
18- رفیق Native شون را هفته ای 100 بار میبرن رستوران ایرانی و در مورد تاریخ 10000 ساله ایران توضیح میدن.
19- اگر خارجیها در مورد برخی از اداب زشت ایرانیها سوال کنن ازشون اولن شهروند ایرانی نیستن ثانیا تقصیر احمدی نژاده.
20- دائم دنبال گرفتن انواع و اقسام Credit Card ها هستن 20,000 دلار Line of Credit دارن و 10 نوع کارت اعتباری. در حالیکه در مجموع ماهی 500 دلار هم به زور میتونن خرج کنن.

Taaj - انگلیس - لندن
actually بعضی هاش بی انصافیه .... اون بداش ماله ایرانیان ساکنه آمریکا هست ..هر کسی مخالفت کنه من sue میکنمش. To be honest ایرانیها رو اینجا از 100 کیلومتری هم میشه شناخت... بعد از سلام اولین سوالی که میپرسند ...شما جواب (اقامت) دارید...چند ساله اینجایید.... credit card هم که ندارم البته debit card موجود میباشد.... oh shit من چه قدر حرف زدم...actually .این طنز بد آموزی داشت D:
جمعه 24 خرداد 1387

mahyarta - ایران - تهران
دقیقاً!!
جمعه 24 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
خیلی بانمک بود.
جمعه 24 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
آیتم نهم بنظر من بسیار مهم است حال چه بشوخی بیان کرده باشید یا جدی !!!!!! ایرانیان باید اتحاد و همبستگی وهمدلی را از سایر ملل یاد بگیرند و انشاالله روزی برسد که بقول شاعر که فرموده بود.دست در دست هم دهیم بمهر----میهن خویش را کنیم آباد.یار غمخوار یکدیگر باشیم-----تا بمانیم خرم و آزاد.تا کشور را بار دیگر با عشق و محبت بسازیم.و آزادانه مثل سایر کشورها و ملتها از دمکراسی که شامل آزادیهای مدنی و اجتماعی وو بهره مند گردیم.زنده باد ایرانیان آزادیخواه سراسر جهان و نابود باد ظلم و استبداد که ملت را از هم دور و نسبت بیکدیگر بدبین و ناخرسند گردانیده است.فرهنگ هر ایرانی وطن دوست هویت آن میباشد.
جمعه 24 خرداد 1387

AmerAli - ژاپن - توکیو
واقع راست گفتن تا کسی حرف نزنه یا ننویسه سطح شعور ومعرفتش معلوم نمیشه توی این نوشته چیز خنده داری نبود جز توهین به روش مرسی متچکرم
جمعه 24 خرداد 1387

shekamo - نورو - اوسلو
لول خیلی باحال بود
جمعه 24 خرداد 1387

ronak-switzerland - سوییس - زوریخ
حالا واقعا پوشیدن شلوار لی با پیرهن و کفش اسپرت ایراد داره؟ یعنی خنده داره؟
جمعه 24 خرداد 1387

mah1 - ایران - تهران
خیلی خیلی باحال بید.
جمعه 24 خرداد 1387

josefin - انکلیس - لندن
بابا دمت کوووول. کلی خندیدم با حال بود ولی خودمونیما جک نبود راست بود
جمعه 24 خرداد 1387

paddy_power - سوید - بورلنگه
نمیگم اینها رو که گفتی نیست.اما اینها همه خلصلتهای ایرانیهاست به نظرت. کاشکی با همون طنز محاسنشون رو هم میگفتی.این خصلتها که گفتی واقعا در بین ایرانی ها هست اما در بین سایر اقوام وملل دیگه هم هست. اگر کمی درک صحیح از سایر اقوام داشته باشیم. به شکل خوندنی بود.
جمعه 24 خرداد 1387

ferfere - انگلیس - لندن
بلاخره یکی پیدا شد که با من موافق باشه!!
جمعه 24 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
راست می گه اینجوری می شه شناختتون؟ها؟
جمعه 24 خرداد 1387

roshaanak_alman - آلمان - برلین
شماره های 16 و 18 کاملا درسته. کسانی که در ایران ساکن نیستند معتقدند ایرانیها در بهترین وضعیت زندگی می‌کنند و به مسافرتهای ایرانیها به دبی و مالزی غبطه می‌خورند. و می‌گویند: ما در اروپا مجبوریم به کشورهای هم جوار برای مسافرت بریم. ولی ایرانیها اینقدر پولدارن که به مالزی و تایلند میرن. و یا مدام از رانندگی های ایران می ترسن. و توی تاکسی سرویس اینقدر غر می زنند تا راننده بفهمه که از خارج اومدن. البته خیلی از ایرانیها آداب زشت رو با خودشون به این جا میارن. مثلا کمربند ایمنی نمی بندند و گاهی خودشونم ویراژ میدن.
جمعه 24 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
خیلی بامزه بود
هر سال جلوی سفارت های فرانسه سوئد و المان انگلیس و هلند... پر از مادر پدر هایی هست که می خوان بیان این طرف برای دیدن فرزندانشان نمیدونید چقدر بی نظمی و بی انظباطی می کنند دعوا مرافعه بعضی وقتها کلانتری و پلیس می یاد خلاصه شلم شوربایی هست خیلی بده اما خوب دیگه همه ایرانی هستیم !!!!
جمعه 24 خرداد 1387

mah1 - ایران - تهران
بعلاوه همه اینها این مشروب خوردن یه سری منو کشته! تا دیروز تو ایران مادر پدرشون نذری میداد ولی تا پاشون میرسه خارج مثله ! مشروب میخورن یکی ندونه انگار بجایه شیر مادر این براشون سرو میشده! هیچ کس مثله ایرانی جماعت از خودش در نمیاد ( البته خدمت عزیز پاکستانی تو خودتو قاطی نکن ).
جمعه 24 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
نویسنده حیف نون فراموش کرده که خارج فقط کشور های انگلیسی زبان نیست!!! این بسیجی ها عقده امریکا رفتن رو دارند از نام کاربری برخی مزدوران رژیم اخوندی مشخصه : کالیفرنیا یا نیویورک !!!
جمعه 24 خرداد 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
جالب بود اما چند نکته ازقلم افتاده. همه بالای شهری هستند هیچکدام از پاتین شهر نیستند. اگر پدرشان فوت کرده سرهنگ بوده بعد از انقلاب اعدام شده و اگر زنده است زمان شاه معاون وزیر بوده. زمانی که هنوز با تقاضای پناهندگیشان موافقت نشده درایران تحت تعقب هستندو اگردستگیر بشون اعدام خواهندشده ولی بعد از موافقت تقاضای پناهندگیشان برای رفتن به ایران تو صف سفارت ج.م. ا.
گاها ایتالیائی ویا اسپانیائی میشوند.
جمعه 24 خرداد 1387

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
اونی که اینا رو نوشته این اطلاعات رو از کجا آورده؟ نکنه خودش هم یکی از ایرونیهای مقیم خارجه؟
ولی به دور از شوخی، ایرانیها (حداقل تو امریکا که من دیدم) نسبت به هموطناشون بدترین نوع برخورد رو دارن. شما همه جور انجمن (کامیونیتی) مربوط به کشورهای دیگه رو میبینید ولی یه انجمن ایرانیان که واقعا به درد ایرانی برسن نمیبینی! اگه هم انجمنی باشه همه برای هم فخر فروشی میکنن. مثل داخل ایران ولی صد برابر بدتر! عزت زیاد!!!
جمعه 24 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
راست می گه اینجوری می شه شناختتون؟ها؟
جمعه 24 خرداد 1387

eghlima - هلند - لاهه
به دلیله اینکه وقتئ شما مدتی کاری رو به نوع دیگه ای انجام میدی طبییعیه که ممکنه با کسی که همیشه به همون صورت انجام میداده فرق میکنه.مثلا من بخوام بعد دو سال برم ایران.بایدتوقع داشته باشم که همه چی مثل گذشته باشه/؟
جمعه 24 خرداد 1387

aghakian - ایران - تهران
واقعا گل گفتی این هم بقیه بندها ادامه میدهیم
21- همیشه از امکانات تفریحات غذاها ونوشابه های ایرانی استفاده میکنند ولی به ایرانیها و سنتهای خوب ایرانی فحش میدهند
22-در دلشون از پیشرفتهای ایران در همه زمینه ها خوششون میاد ولی ظاهرا بد و بیراه میگن
23هر از گاهی به ایران سر میزنن و لی داد میزنن ما دربه در و آواره از وطن هستیم
24-توی ایران خیلی کلاس میذارن ولی وقتی به کارهاشون ورفتارهاشون دقت میکنی میبینی که هیچی بارشون نیست اینجاست که آدم میخواد وطن خودشو با هیچ چیزی عوض نکنه
توصیه میکنم همه جای ایران رو بگردید تا پیشرفتهای خوب کشورو ببینید ایران سرزمین چهار فصل با مردمان خوب و دوست داشتنی هر مولکول خاک ایران طلاست به این شایعات دشمنان گوش ندهید که ایران بدبخته ایران از همه جای دنیا خوشبخت تر قدرتمند تر و بهتره درود بر ایران و ایرانی مسلمان وطن دوست ...جاوید باد پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران که ایران را به این افتخارات رساند
جمعه 24 خرداد 1387

ali-vienna - اتریش - وین
قشنگ بود مرسی.
البه ما هم اینجا داریم، ولی به جای همین کلمه ها آلمانیش را به کار میبرند!
(این که میگم بیشتر مال ایرانیهای داخله!!!) همیشه ضد نژادپرستی و طرفدار حق مساوی هستند، تا وقتی که....
...یه افغانی ببینند!!!!!!
جمعه 24 خرداد 1387

Paravahar - آنگولا - موندولا
تو بی آنست، این پروبلم رو بیشتر "خارجیها" در اروپا یا آمریکا دارن اکچوالی! :)

مثلا در آمریکا کارگر ویتنامی پیرزن بالای پنجاه سال در کارخونه میبینی که ساعتی هشت دلار هم حقوق نمیگیره، بخاطر نیگه داشتن شغلش که اصلا هم شغل بالایی نیست حاضره همه جور اسافل و اعضای سوپر وایزر و منیجر را دستمال یزدی (ساخت ایرون خودمون!) بکشه، اما ساعت دوهزار دلاری دستش میکنه! ازش میپرسی "ایز دت اِ رولکس؟" که با اندگی افاده و با «لهجه شیرین» ویتنامی و صد البته با انگلیسی شکسته بسته، بهت جواب میده "نو! دیس ایز اُمگا. آی دونت ور مای رولکس اَت ورک یو نو!" چرا؟ چونکه رولکسش پونزده هزار دلار قیمتشه مای دیِر!
اونوقت وقتی بیشتر باش فرندلی میشی و ازش راجع به زندگیش تو ویتنام سوال میکنی، متوجه میشی که طرف کلی تو کشور خودش هم کیا و بیا داره و چند تا دکون و مغازه و ملک و املاک نسبتا خوب که براش درآمد هم داره اما حداقل نصف سال رو تو آمریکا کارگری میکنه.
تو آمریکا، از این نمونه ها تو ایرونی ها و بقیه خارجیها هم پیدا میکنی البته. فکر کنم اگه با بعضی از آمریکائیها که در خارج از آمریکا مشغول کار (یا جنگیدن) در جاهای دیگه باشن هم حرف بزنی نمونه های مشابهی پیدا کنی!
در واقع، سطح رفاه و وام بانکی و کردیت کارد و این حرفها تو آمریکا و بعضی جاهای دیکه اونقد بالا است که تو خود "سفیدها" هم گاهی میبینی یارو کارگر کارخونه است با حقوق کم اما ماشین عالی سوار میشه و ساعت و لباس مارکدار گرونقیمت هم داره و از این حرفها دیگه اَکچوالی! :)
اصلا اگه جاهای دیگه دنیا هم بری مگه وضع غیر از اینه ریه لی؟
جمعه 24 خرداد 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
To be honest من نویسنده این مطلب را Sue میکنم، اینکارش
Discrimination و Racism بود. البته بعد از اینکه Credit Card جدیدم اومد.
ما تاریخ 10000 ساله داریم آقا
جمعه 24 خرداد 1387

l34n0 - کانادا - تورنتو
لول.........Oh shit
دقیقا همینطوره.خیلی باحال بود مرسی...
Actually کسی Care نمی کنه با این مسائل :))
جمعه 24 خرداد 1387

javadremix - ایران - تهران
parviz1 - انگلستان - کترینگ حالا که شما هثا رو مسخرهث کردن صحبت از هثمبستگی میکنید ولی وای به روزی که حرف حملهث به ایران باشه میگین ماکه اروپایی شدیم رفت و دلم به حالتون میسوزه و از این حرفا آره داداش اینطوری ایرانی هیچجا عزثت نداره مگر در مرز آریایی حتی اگه غذا گرون باشه و مثلا سیاستش مورد توجه برادر عمو سام نباشه
جمعه 24 خرداد 1387

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
بهتر بود مینوشتید ایرانی که 2 روزه از ایران خارج شدند. ایرانی ها نسبت به هندی ها و عرب ها زبان خوبی دارند.
جمعه 24 خرداد 1387

nasimjoon - کانادا - تورنتوپز سگ ها رو دادن و جاست این کیس و ریلی رو هم اضافه کنیدا
جمعه 24 خرداد 1387

سهراب 1 - ایران - شیراز
تنها ایرانیا هستن که همیشه برا بقیه وقت میذارن تنها ایرانیا هستن که بدون انتظار به دیگران کمک میکنن فقط ایرانیا هستن که جفایی که در حقشون میشه رو بزرگوارانه میبخشن مهمون نواز هم که هستن همین ایرانهای حموم ندیده یه معماری جذاب دارن در ساخت حمامهاشون .همین ایرانیای حموم ندیده هزاران سال پیش صابون رو کشف کردن چیزی که بقیه ملل حداکثر 100 سال که ازش استفاده میکنن .چه میدونم حالا یه دهاتی اومده به حساب خودش طنز نوشته. و من کم کم داره باورم میشه که دنیای امروزی دنیای اوباشا هست.
جمعه 24 خرداد 1387

کامراد - انگلیس - انگلیس
سلام
بهتر بود میگفتید مسخره کردن ایرانیان مقیم خارج...
اگر ایرانی از تمدن تاریخش حرف میرنه برای اینه که امثال احمدی نژاد ابروی ایران و ایرانی و تاریخ را برده اند
برای زندگی در خارج باید با اینجا هماهنگ باشی چون ایران زندگی نمیکنی
چون با خارجی ارتباط داری از کلمات استفاده میکنی . گاهی همین کلمات بالا یا بیشتر ( انگلیسی ) میتواند کار یک جمله را بکند یعنی خلاصه میکند خب هرکسی باشد استفاده میکند چون سرعت در صحبت و کار بالا میره این هست که عادت میشه
شما برای راه اندازی شغل یا هر کاری احتیاج به کردیت کارد داری هرچی اعتبارت بالا بره بهتره متوجه میشی ؟ " اعتبار "
ایرانی هیچ دشمنی نداره بجز خود ایرانی همش در پی مسخره کردن و سوتی گرفتن از هم هستیم و شما که همه مطالب رو گفتی وحدت و همبستگی پاکستانیها و هندیها و سیاه ها را هم میگفتید
اگه ایرانی ها نزدیکاشون را به شاپینگ سنتر میبرن و نشونشون میدن و توضیح میدن چون جای دیگه نیست بهتر از اونجا شما بگید کجا ببرن ؟؟؟؟ توضیح میدن برای عزیزاشون چون غریب هستن اگه مثل بوق باشن خوبه ؟؟؟
واقعا متاسفم که بجای همبستگی نفرت و مسخره کردن را ایجاد میکنین حالا بگید فقط برای خنده و شادی بود و دیگر هیچ ، بله و من غربت نشین هم باور کردم.
جمعه 24 خرداد 1387

ehsan_14 - اتریش - وین
دمت گرم عالی گفتی...من اینجا ایرانهای میبینم که حالم بهم میخوره..تازه یک سال نیست اومده میگه اگه برم ایران زندگی برام سخته هواش کثیفه.و اکثرا تو ایران وضع مالی توپی داشتن .و بعد میبینی داره تو مغازهای یوگسلاوها جارو میکنه.... بختیاریها یک ضرب المثل دارن میگه .ندیده بدیده بریده
جمعه 24 خرداد 1387

کامراد - انگلیس - انگلیس
سلام
اقا من نظرم رو حدود 2 ساعت زدم ولی نیومده . چیزی که باعث سانسور باشه هم توش نبوده. ممنون میشم رسیدگی کنید.
البته نوشته بودم بهتر بود بنویسن مسخره کردن ایرانیان مقیم خارج بهتر بود . چون واقعا توهین امیز بود نه خنده دار.
جمعه 24 خرداد 1387

dandy - امارات - امارات
هههههههههههههههههههههههههههههههای نمونشو نمونهاشون و توی سایت داریم هههههههههههههههههههه با حال بود
جمعه 24 خرداد 1387

MAHtab80 - کانادا - ونکوور
21.اگه ازشون بپرسی از کدوم شهر ایران هستی میگن تهران دیگه ...!!!
جمعه 24 خرداد 1387

melodi - انگلستان - نیوکاسل
به نویسنده این مطلب باید گفت ..... با کامراد کاملا موافقم.
جمعه 24 خرداد 1387

fran - ایران - -
به نام خدا - (( فران )) : ومکته ی 21 و از همه مهمتر آنکه از دین و خدا هیچ بویی نبردن و با ورود به یک کشور کفر تغییر دین میدن و خود را به کافران نزدیک می کنند
22 - از انواع غذاهای حرام استفاده می کنند
23 - اگر اینجا مسلمان نما بودن انجا مترسک مسیحی یا اگزیستانسیالیسم می شوند
24 - هیچ گونه حرمتی اعم از لواط و زنا برای خود قایل نمی شوند
25 - تمام مشکلات کوچک و بزرگ ایران به جامعه و رژیم نسبت می دهند کمااینکه اصلا فکر نمی کنند و سوادی ندارند
26 - ازدواج بدون خطبه و باطل انجام می دهند
27 - ادعای زرتشتی بودن و پیامبر مانی و کورش می کنند در حالی که خود نمی دانند تمام پیامبران پیامبر بعد از خود را معرفی نموده اند
28 - و خلاصه آنکه مدیریت این سایت نظرات بنده را در این صفحه انعکاس نخواهد داد چون خود از آنان است و حتی بدتر چون اشاعه ی دهنده ی فرهنگ کثیف غربی و کافران است
جمعه 24 خرداد 1387

3setareh - امریکا - ال.ای
وای خووووب بود .تیک کر کنین و فان داشته باشین.ویکند همگی خوش!
جمعه 24 خرداد 1387

farj00n - کانادا - ونکوور
fran - ایران
این سایت اگر بحث منطقی کنی که به مزاجش خوش نیاد کامنتوری را می بنده برات ، وقتی هم به علت مسخره کردن یک خانم با حجاب و بالا بردن یک زن هرزه در عکسهای روزانه سایت بهش اعتراض می کنی کامنتت را نشان نمی ده ! وقتی هم توضیح می خوای جوابی نمیده ، این یکیشو که ادعای مخالفت با ریسیزم را می کنند اما خودشون از همه بدترند را درست گفتند !
شما هم اگه کامنتت نشون داده شده می خواد بگه طرفدار اسلام اینجوریه که میان تهمت می زنند که کامنتشون نمایش داده نمیشه اما میشه !ههههههه
واقعاً که از ایران مزخرفتر ندیدممممممممممم تو دنیا
جمعه 24 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
یک چیز یادتون رفت....که ایرانیها تحصیل کرده ترین مهاجر ها هستن.اغلب یا تحصیلکرده هستن یا در حال تدریس.البته انواع و اقسام امکانات تفریحی از مصرف تریاک و حشیش چیزی کم نکرده که هیچ....
شنبه 25 خرداد 1387

mahtab999 - کانادا - تورنتو
دو ماه بعد از اینکه به کشور جدید میان زبان فارسی کاملا یادشون میره و زبان مادریشونو با لهجه مسخره حرف میزنن. اداب و سنن اصیل ایر نی رو مسخره میکن. و عجیب تر از همه اینکه تنها گروهی هستند که واسه ناهار سر کارشون هم ترشی وخیار شور میبرن.ا
یکشنبه 26 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
javad-ایران-تهران.ببینم عزیز جان اگر شما خودت فهمیدی چی گفتی جایزه داری وای بحال بقیه!!! بعد از 43 سال بیرون از کشور زندگی کردن فکر کنم از جنابعالی هم زبان فارسیم بهتره و هم عشق به وطن حتی یک لحظه از وجودم دور نشده. البته امید وارم منظورت را فهمیده باشم.ظمنا درک کردن مشکلات هموطن یک امر طبیعی است مگر برای کسانیکه از مزدوران رژیم کثافت جمهوری اسهالی باشند که برای پول همه کار میکنند و خوش رقصی و پاچه خواری که کمترین خدمت به ملاهااست.کثافتهایی هستند که برای پول خون ملت را تو شیشه کردن و همه جور جنایت میکنند. البته نیاز بگفتن نیست و ملت همه را خوب میشناسند و بموقع برای تصویه حساب در دادگاهای ملی باید جوابگوی ملت برای وحشیگری و جنایات باشند که امیدوارم شما جز آنها نباشید!!!!!!! امید وارم منظورم را فهمیده باشی.
دوشنبه 27 خرداد 1387

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.