چگونه به صورت کاملاً قانونی آدم بکشیم؟

چگونه به صورت کاملاً قانونی آدم بکشیم؟

همانطور که می‌دانیم در حال حاضر در قرن بیست و یکم میلادی و هزاره سوم پس از میلاد به سر می‌بریم! و از دوره انتقام خصوصی که افراد به میل و سلیقه خود برای دیگران مجازات تعیین کرده و اقدام به اجرای آن می‌نمودند قرنها گذشته است. امروزه در همه جای دنیا این اصل پذیرفته شده که هر گونه مجازات باید از طریق یک دادرسی عادلانه و توسط سیستم قضائی اعمال شود و اگر به افراد اجازه دهیم رأساً اقدام به احقاق حق نمایند دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. اما هنوز افرادی هستند که واقعیات و ملزومات زندگی در دنیای معاصر را درک نکرده و به این حقایق واضح و مبرهن بی اعتنا هستند و دست بر قضا در این گوشه گربه مانند کره زمین ابزار قانونگذاری و حکمرانی نیز در اختیار چنین افرادی افتاده است. در اینجا نمونه‌هایی از مواد قانون مجازات اسلامی را ذکر میکنم که از طریق آن افراد می توانند به صورت خودسرانه و بدون ترس از قانون و تعقیب کیفری اقدام به قتل همنوعان خود کنند.


در قانون مجازات تمام مواردی که برای قتل قصاص ذکر شده مربوط به قتل مسلمانان است و قتل کافر تنها در موردی مستوجب قصاص است که به دست کافر دیگری باشد و در قوانین موضوعه ایران به تقلید از شرع به هر غیر مسلمانی کافر اطلاق می‌شود. نتیجه اینکه: کشتن غیر مسلمان توسط مسلمان قصاص ندارد.

هر چند در خصوص بحث قصاص و اعدام اختلاف نظر وجود دارد و برخی به طور کلی آن را نفی میکنند ولی از آنجا که در قوانین ایران کیفر اصلی قتل عمدی قصاص است، حذف آن در موارد خاص اینچنینی و مشابه به منزله صدور جواز قتل تلقی می‌شود.

ماده 630:
هر گاه مردی همسر خود را در حال زنا با مرد اجنبی مشاهده کند و علم به تمکین زن داشته باشد می‌تواند در همان حال آنان را به قتل برساند ...

جالب آنکه مطابق موازین فقهی و قانونی مجازات زنا برای افراد مجرد فقط شلاق است ولی این ماده قانونی به فرد اجازه داده بدون هیچگونه تحقیقی در خصوص مجرد یا متاهل بودن مرد اجنبی مذکور او را به قتل برساند!

ماده 220: پدر یا جد پدری که فرزند خود را بکشد قصاص نمی‌شود ...

مطابق این ماده هر پدری حق دارد فرزند خود را بدون هیچ دلیلی بکشد. به استناد همین ماده قانونی است که در استانهای جنوبی کشورمان دخترکان معصوم بسیاری به دلیل تفکرات جاهلانه پدران سنگدل خود در حال سلاخی شدن هستند.

ماده 222: هر گاه عاقل دیوانه‌ای را بکشد فصاص نمی‌شود...!


ماده 236: اگر کسی به قتل عمدی شخصی اقرار کند و پس از آن دیگری به قتل عمدی همان مقتول اقرار نماید، در صورتیکه اولی از اقرارش برگردد قصاص یا دیه از هر دو ساقط است ...!

مستند فقهی این ماده قانونی عجیب یک روایت ضعیف است که در بین فقها نیز طرفداری ندارد و معلوم نیست به چه دلیل تدوین کنندگان آن را در قانون آورده‌اند؟ به هر حال بر مبنای این ماده دو نفر میتوانند با هم به صورت پنهانی تبانی کرده و قتل را بر گردن گرفته و از مجازات بگریزند...

اما مورد بعدی شاهکار قانونگذاری نوین! محسوب میشود:

تبصره 2 ماده 295: در صورتیکه شخصی کسی را به اعتقاد قصاص یا به اعتقاد مهدورالدم بودن بکشد .... و بعداً معلوم گردد که مجنی علیه مورد قصاص یا مهدورالدم نبوده است قتل به منزله خطای شبیه عمد است و اگر ادعای خود را در مورد مهدورالدم بودن مقتول به اثبات برساند قصاص و دیه از او ساقط است.

مطابق این ماده شما میتوانید فردی را بکشید و در دادگاه ادعا کنید که کشتن او از نظر شرعی جایز بوده است. فرضاً بگوئید مرتکب لواط یا زنای محصنه یا اعمال دیگری شده که مستوجب قتل است. اگر این ادعا را ثابت کنید هیچگونه جزائی بر شما تحمیل نمی‌شود!! و چنانچه نتوانستید ادعا را ثابت کنید تنها محکوم به پرداخت دیه خواهید شد!!!!! و البته بر مبنای همین تبصره تاکنون قتلهای بسیاری در کشور رخ داده که مرتکبین آن بدون عقوبت رها شده‌اند از جمله قتلهای محفلی که چند سال پیش در کرمان رخ داد.

منبع : وبلاگ بر باد رفته

 

shad - فرانسه - نیس
این هم قوانین انساندوستانه دین رحمت: اسلام!!!!! با این همه شواهد و مدرک این اسلامپرستها مدام در وصف اسلام قصیده سرایی می کنند! تا کی می خواهید این مکتب مرگ و خشونت رو ستایش کنید؟!مسلمان این سنتهای عصر حجری رو همه جا با خود یدک می کشد. چقدر دین خویی؟!!! خرد گرایی رو انتخاب کنید نه ادیان توهم زده رو!!! جهالت بس است دیگر!!
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
قران دستتون باشه هر کاری که در قانون بشری جرم هست اینجا ازاده مطمئن باشید.الله نگهدارتونه تو اون دنیا جایزه هم میگیرید.
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
Afshin London - انگلستان - لندن
دین برابرى و برادرى که میگن همینه دیگه؟ خون ریختن که اشکالى‌ نداره هیچ دست مسلمونا براى کشتن بازه،
اینکه اعراب قبل از ظهور اسلام دختران را زنده بگور میکردند یک تحریف تاریخى دیگر است. در واقع این مسلمونا هستند که در ریختن خون فرزندانشان آزاد هستند. اگر قبل از اسلام رسم بر این بوده که اسلام هم تغییرى در آن نداده
برابر (ماده 220: پدر یا جد پدری که فرزند خود را بکشد قصاص نمی‌شود )
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
injaneb - ایران - تهران
از دین باطل و بی منطقی چون اسلام بیشتر از این هم توقع نمیره....
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
ocean bird - ایران - ایران
خیلی ممنون از راهنماییتون . پس با توجه به ماده 222 ما می تونیم با خیال راحت دکی را بکشیم! نه؟؟؟
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
parviz1 - انگلستان - کترینگ
این قوانین ملایی است و این چرندیات در دین نیست.ملاها از بیکاری می نشیند و از این مزخرفات میبافند!!!
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
R0CK - ایران - تبریز
قوانینش هم مانند اسم وبلاگشه!!
من در عجب کسی ام که این مطلب پوچ رو گذاشته.
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
paddy_power - سوید - بورلنگه
من نمیگم مرگ بر اسلام.چون انسانهایی هستند که اسلام رو باور دارن اما این موارد رو قبول ندارن.اما ایا لزوم زندگی در این عصر تفکر مذهبیست. ایا واقعا خمینی و سایرین مثل خامنه ای به اون چرندیات خودشون ایمان دارن.ایا اینا واقعا میخوان ما رو ببرن بهشت.اقا نمیشه حالا ما نریم بهشت. اقا این مذهبیون هرچی میخوان منو خطاب کنن. از حرومزاده بگیر تا اخرش. دیگه بالاتر از سیاهی مگه رنگی هست.اقا بهکسی هم که توهین نشده که. خوباقا من نمیخوام برم بهشت. عجب گیری کردیم.
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
sardar sourena - ایران - تهران
این قانون ها براساس قرآن است قانون اول و دوم را کاملا" مطمءن هستم.
در قرآن مطالب مشابهی مثل این قانون ها زیاد است.
مثلا" سوره النساء(زنان)آیه56مگوید:آنان که از ما اطاعت نکردند در آتش کباب خواهیم کرد.هرگاه پوستشان پخته شود پوست تازه ای به آن ها خواهیم داد تا دوباره شکنجه شوند همانا خداوند پیروز داناست.البته نوشته بالا قانون نیست و فقط جزو فرمایشات قرآن است. قرآن در سوره محمد آیه 4 میگوید:چون با کافران روبه رو شدید/گردنشان را بزنید تا آنگاه که از خونریزی بسیار دشمن از پا در آورید.پس از آن اسیران جنگی را محکم به بند کشید تا بعدا" او را آزاد گردانید یا فداگیرید تا جنگ پایان آید.
منبع:قرآن
کوروش کویر پادشاهی بود که با اسیران جنگی به نیکی رفتار می کرد و آن هارا آزاد می کرد
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
ocean bird - ایران - ایران
فکر میکنم قبل از انقلاب وقتی اسلامگرایان افراطی احمد کسروی را کشتند با توجه به ماده 236 تبرپه شدند.
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
farhad_2722 - ir - ahvaz
لا اکراه فی الدین ... از عزیزان مسلمان یکی این آیه رو برام تفصیر کنه
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
havoo - ایران - ایران
خدمت injaneb-ایران-تهران و بقیه هم پیاله هات::::
عزیزم ، خر چه داند قیمت نقل و نبات...........
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
و ماده آخری : چه بکشید و چه کشته شوید /حق با شماست در هر حال به بهشت می روید/ای ....خدا !!!!من کجا خوابم برد/حتی مرگ را هم به مساوات تقسیم نمی کنند/کجاپی دندی امارات امارات؟؟؟
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387
 
mahkame - اتریش - وین
من الان در بین مشرکان هستم از هرکی خوشم نمیاد میرم میکشمش و بعد میام ایران با افتخار و میگم کافر کشتم. این نوشته خیلی حال داد. الان sajjad0001 - ایران - لاهیجان
جواب همرو میاد میده.
جمعه 24 خرداد 1387
 
آزاد10 - آلمان - Hannover
مستوجب قصاص نبودن به معنی مجازات نشدن نیست. البته این را دستگاه قضایی ایران هم باید بفهمد.
مواد 630 و 236 بر پایه روایات ضعیفی هستند که برخی علما آنها را غیر قابل اعتماد دانسته اند با این وجود این قوانین از دهها سال پیش وجود داردند و اجرا می شوند.
جای تاسف دارد که دستگاه قضایی به نظرات علما هم توجه نمی کند.
جمعه 24 خرداد 1387
 
salem - هند - پونا
این قوانینی که ذکر کردید هچکدوم بر گرفته از دین اسلام نیست مذهب شیعه نماینده اسلام نیست . شیعه تنها مذهبی است که در ان دروغ گفتن { تقیه} نه تنها گناه نیست بلکه از اصول مذهب است چانچه در فقه شیعه امده : کسی که تقیه نکند دین ندارد.
جمعه 24 خرداد 1387
 
Paravahar - آنگولا - موندولا
به sardar sourena - ایران - تهران، که می فرمایید "کوروش کویر پادشاهی بود که با اسیران جنگی به نیکی رفتار می کرد و آن هارا آزاد می کرد."
زیاد هم مطمئن نباشید! no offense ولی او کورش "کویر" نبود که "کبیر" بود اما مهمتر از آن اینکه یک کورش داریم که از او داستانها گفته می شود و آن داستانها هم ساخته افراد خاصی است که مصالحشان ایجاب می کرده از او تا حد یک پیغمبر فرستاده خدا یاد کنند و یکی هم که در واقعیت وجود داشته که نه من و نه شما و نه هیچکس دیگر در حال حاضر در زمان زنده بودنش با او همراه و همرکاب نبوده ایم که بتوانیم او را کاملا بشناسیم. در وسط جنگ حلوا خیرات نمیکنند و وقتی لازم باشد حتی بهترین انسانها هم برای نجات جان خود ممکن است عجیب ترین حرکات را انجام دهند! هر طور که به موضوع نگاه کنیم، دوران سلسله هخامنشیان هم آنقدر که باید پایدار نماند و این بیش از هر چیز به خاطر سیاستهای اشتباه خودشان است تا حمله خارجیها، که آن را نیز خود ایشان تا حد زیادی باعث شدند!
جمعه 24 خرداد 1387
 
ed_gh_1988 - ایران - تهران
آقای هنئ-پونا کی کفته تقیه یعنی دروغ گفتن از کجات در آوردی؟!
تقیه یعنی اینکه اگر در جایی گفتن عقاید برای فرد ضرر جانی و مالی داشته باشد
نکفتن حقیقت اشکالی ندارد .
نه اینکه دروغ گفتن اشکال ندارد
جمعه 24 خرداد 1387
 
عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
salem - هند - پونا
دوست عزیز اسلام اسلام است با تمام فرقه های سنی و شیعه /شیعه ی هفت امامی / دوازده امامی /بهاپیگری /سنت پیغمبری /حنبلی /شافعی /همه سر و ته یک کرباسند/لازم نیست توجیح کنی .کسی به دوغ و ماست خودش نمیگه ترش !!!!!حنای دین دیگه رنگی نداره بی خود خودت و خسته نکن/به امید ایرانی خالی از دین.
جمعه 24 خرداد 1387
 
عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
Paravahar - آنگولا - موندولا
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست /عرض خود می بری زحمات ما می داری
متاسفانه و بدبختانه در ایران امروزی کسی کورش را به خوبی نمی شناسد
ولی تو ای بیگانه پرست مطلبی که دوست عزیز sardar sourena - ایران - تهران نوشت از گفته های پرفسور گیر یشمن در کتاب ایران از آغاز تا اسلام بود البته درست گفتی افراد خاص ولی نه آن خاصی که تو فکر می کنی.
خطاب به همه دوستان عزیز وطن پرست و ایرانی ونه ایرانی بیگانه پرست
آیا به راستی تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که چرا شخصیتی مثل کورش که جهان در برابر بزرگی او شگفت زده شده است و مشهورترین مورخین و باستان شناسان و خاورشناسان دنیا از اول تا حالا کسانی مثل (افلاطون و پرفسور ایلیف ـ دکتر هانری بر دانشمند فرانسوی - البر شاندور ـ
ژنرال سرپرسی سایکس - هرودوت پیش از میلاد - هارولد دانشمند امریکاپی ـ گزنفون پیش از میلاد - ویل دورانت - کلمان هوار)از او به نام ابر مرد تاریخ جهان یاد کرده و می کنندچرا تا کنون اسمی از او در ایران برده نشده است و یا حرکتی که شایسته این مرد بزرگ باشد آیا ادامه راه این مرد بزرگ نمی تواند راه نجات ما باشد آیا اگر در ایران اسمی از کورش در میان نمی آید به خاطر همین عرب زدگی ما نیست که در هر شهری و کوی و برزنی بتخانه برای ما ساختند تا سادات عزیزان بی جهت را پرستش کنیم
آیا ایرانی که خود کورش را دارد و خود مهد حقوق بشر جهان بوده پسندیده است که امروز دنیا ما را به نام مهد ترویست و خشونت و ناقص حقوق بشر خطاب کند /کورش پدر ملتها - بزرگ قهرمان آن روزگار ـ سرور آسیا کسیکه دشمن او را به نیکی ستایش کرد .آیا می شود با این پیام آوران دروغین مثل موسی و عیسی و محمد آخرین دورغگوی پیام آوری مقایسه کرد؟؟ پرفسور گریشمن می گوید ایرانیان کورش را پدر و یونیان که سرزمین شان به وسیله کورش تسخیر شده بود وی سرور و قانون گذار می نامیدن و یهودیان اورا مسیح خداوند می خوانند/دوست دارم از دست این جماعت عرب زده بخوابم!!!!!
جمعه 24 خرداد 1387
 
Paravahar - آنگولا - موندولا
نه بابا، الحمدلالله ربالعالمبن، علی الظاهر فعلا نه از حضرت sajjad0001 ع خبری هست و نه از مومن مومنان Mr. Irani که حقیقتا از مظلومین و معصومین علیه السلام هم مسلمان تر و خداشناس تر هستند نعوذُبالله و بهی مزقلین! همانا که ما احشام روی زمین چه خوشبخت هستیم چنین فرشتگانی را الله از آسمان بر زمین فرستاد تا ما را به راه راست هدایت کرده با این دین مبین الهی آشنا ساختی و در چراگاه بگرداندی و پروار همی گرداندی تا در موعد مقرر سرمان بریده و در مطبخ به دلخواه خورش یا کبابی از گوشتمان فراهم آورده و به سایر مومنان در اعیاد مربوطه تقدیم دارندی اطعام مساکین کنندی! مذبوح باشند ایشان همگی و انشاءالله که جملگی به آرزوی دلشان که شهادت است برسند هر چه زودتر و ما را از این نعمت رهبری خلاص کنند که بواقع ما خود راه چراگاه را بلدیم و بی ایشان هم اموراتمان گذرا می باشندی! حضار، اجماعا صلوات بلند! راستی، خرج این وبسایت را چه کسی میدهد: intelligent service انگلستان یا CIA آمریکا یا موساد اسرائیل یا KGB شوروی سابق یا ساوامای ایران یا... (ببخشید ولی مگر فرقی هم بین اینها هست؟) الفرقُ فی ما بقه!
جمعه 24 خرداد 1387
 
عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
salem - هند - پونا
دوست عزیز درست است که شیعه تقیه می کند /دز زمان حسن صباح و پادشاهی سلجوقی مسلمانان سنی مذهب کسانی که به شیعه هفت امامی و یا اسماعیلیه معروف بودند مرتد می دانستند و به حکم دین اسلام گردن می زدند برای به همین خاطر رهبران اسماعیلی به پیروان خود گفتند به خاطر حفظ جان خود می توانند تقیه کنند آن هم موقتی بود و بعدها که حسن صباح به قدرت رسید و اعلام کرد من امام زمام هستم دیگر مردم تقیه نکردند و آزادانه می گفتند من اسماعیلی هستم و یا همان هفت امامی /نمی دانی از دست این دین مزخرف اسلام مردم ایران چها که نکشیدند!!!!!
جمعه 24 خرداد 1387
 
فرزند آریا - سوئد - سوئد
به عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
خیلی توی این صفحه گرد و خاک کردی و تقریبا نصف نظرها مال خودته. اولا مزخرف خودتی که توهین می کنی. توهین به هرکسی و چیزی نادرسته. دوما ادبیاتت خیلی آشنا می زنه و دقیقا شبیه به ادبیات آخوندها و طرفداران رژیمه. با مذهبیون طرفدار رژیم هم تنها فرقی که داری اینه که بی اعتقادی. این مشکل خودت نیست مشکل همه ماست. ما همیگی چه از مذهبی گرفته تا غیر مذهبی گرفته چون در ایران بزرگ شدیم و ناخودآگاه تحت تاثیر افکار و عقاید آخوندهای شیعه بوده ایم قاعداتا از روش و سلوک اونها هم پیروی می کنیم. نمونه اش هم همین توهین به هر عقیده ای غیر از عقیده خودت. نکته سوم این که قوانین به اصطلاح اسلامی در ایران همه قوانینی هستن که بر اساس عقاید شیعه وضع شده اند و با مطالبی که در قرآن وجود داره هیچ سنخیتی نداره. اگر کسی می تونه برای موارد ذکر شده در بالا از قرآن اسناد کنه بفرماد که همگی راجع به دین اسلام روشنتر بشن. یک نمونه از مواردی که از شاهکارهای آخوندهای شیعه است و اتفاقا در رسالیه خمینی هم موجوده اینه که مال سنی (که 90 درصد جمعیت مسلمانها رو تشکلیل میدن) به شیعه حلاله. اینجوریه که آخوندها به اسم دین و مذهب برای خودشون قانون وضع می کنن.
شنبه 25 خرداد 1387
 
عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد
فرزند آریا - سوئد - سوئد

عین سلمان فارسی!!!!!!!!!/حرف تازه ای یاد گرفتی بزن!!!!
یکشنبه 26 خرداد 1387
 
Paravahar - آنگولا - موندولا
خدمت برادر / دوست / رفیق / ... عزیز، جناب عقاب _اسبیکو - ایران - خرم آباد

اولا که این تریپ از کجا اومده که تا یکی میخواد یه کمی از یه چیزی انتقاد کنه، و اون چیز فرضا ایرانی یا اسلامی یا هرچی هست، فورا یه عده متعصب پیداشون میشه و به انتقاد کننده برچسب "وطن فروش" و "مرتد" و "منافق" و این جور چیزا رو میزنن؟ بعدش هم کی گفت که اگر کسی از کسی یا چیزی انتقاد کرد یعنی که از اون کس یا چیز حتما بدش میاد که داره انتقاد میکنه؟
قبول که اگه امثال من دیگه تو ایرون نیستن ممکنه دلیل بر ترک وطن باشه ولی دلیل بر وطن فروشی نیست. امثال من کم نیستن که شغل و درآمد و زندگی نسبتا راحت و خوبشون تو کشور عزیز خودشون ترک میکنن، میرن تو غربت، اونم با سن زیاد، تقریبا هر کاری (البته به جز خلاف) انجام میدن، اونم با درآمد کمتر و کار سختتر، فقط برای اینکه امثال تو آدم "مثلاً با غیرت" حالا یا به اسم حزب اللهی یا وطنپرست یا هر چی دیگه اینقدر اوضاع رو تو ایرون برای خودشون و بقیه تنگ و سخت میکنن که چاره ای جز مهاجرت باقی نمیمونه برادر!
وطن فروش به اونایی میگن که تو وطن میمونن و فوقش شعار میدن وگرنه اگه تو خیلی ادعات میشه پس پای عملش هم وایسا و بجای حرف زدن و دیگران رو الکی متهم کردن یه کاری هم برای وطن عزیزت بکن. (البته من بیشتر تو رو دارم میبینم که حداکثر تا چند سال دیگه تو هم ترک وطن خواهی کرد و یا از هند و مالزی و سنگاپور سر در میاری یا از اروپا و کانادا و آمریکا یا مثل من از آفریقا! امثال تو رو زیاد دیدم و میشناسم.)
اگه از کورش حرفی تو ایران زده میشه، شکر خدا که خودت به "ریفرنس"هایی که دادی نگاه کن، یه دونش هم ایرونی نیست! (و با اجازه ات بیشترشون هم جهود، ببخشین، یهودی هستند!) اما، خُب، بگذریم.....
دوست عزیز، اگه در این لحظه حرفی (از جانب دولت) زده نمیشه واسه اینه که اینا، این حزب اللهیا، با همه تعصب و جهالتشون، حداقل یه چیزایی رو از همون روز اول روشن کردن و اونم این بود که اصلا میونه ای با این حرفها و تاریخ ایران قبل از اسلام ندارن که هیچ، حتی باش دشمنم هستن! اما اگه دوران پیش از انقلابو بیاد بیاری (که احتمالا اون موقع اصلا به دنیا نبودی) در دوره ی اون مرحوم ملعون، همش حرف از همین چیزا بود و کورش و باقی ماجرا. طرف، شاه خدا بیامرز (که اونم متاسفانه مثل امثال تو و حزبالله و کمونیستها و ملی های افراطی و احتمالا خود بنده، از پارانویا و بدبینی و خودبزرگبینی زیادی در عذاب بود) کاملا امر بهش مشتبه شده بود که اصلا خود کوروشه! که همونم باعث شد اولین کسایی که بهش بخندن و ازش ناامید شن و زمینه های سقوطش رو فراهم کنن، همین اربابای خارجیش بودن که خودشون بیشتر از هر کس دیگه فکر کورش و هخامنشیان و جلال و شکوه ایران باستان رو تو کله این آدم بدبخت (که بیشتر از بدشانسی شاه شده بود تا لیاقت!) فرو کرده بودن.
قانون حقوق بشر و این چیزها رو هم اگه نمیدونی بدون اینقدر به که کورش نسبت داده میشه بیشتر مال زمانهای قبل از این فرد بزرگ است و ریشه اش در لوح معروف حامورابی، یک سامی، یعنی از نژاد عربها و یهودیها و آسوریان است تا از پارسیان. خود کورش اصالتا از ماد است و به احتمال زیاد با یک رگ قوی از طرف یهودیان ساکن در هگمتانه و جاهای دیگر منطقه ایران که از جمله قوی ترین و پولدار ترین حامیان او نیز بودند. (تاریخ را، اگر واقعا خوانده ای، یا دوباره بخوان یا اینکه یکبار دیگر و اینبار نیز با چشم باز به آن نگاه کن تا متوجه شی که از چی دارم صحبت میکنم ای فرزند بر حق ایران که احتمالا از ناحیه لرستان و از ایرانیان اصیل هم هستی که شدیداً مورد احترام من هستند. امیدوارم که نسل شما اگر بیشتر نشود از این که هست کمتر نشود چرا که در فجایعی مانند جنگ یا کشتارهای دسته جمعی در زندانها و اعتیاد به مواد مخدر و غیره که در ایران بطور مرتب اتفاق میافتد، این بیشتر فرزندان اصیل ایران زمین همچون لرها و بختیاری ها و بلوچها و کردها و ترکها و .... هستند که دارند فدا و نابود میشوند تا کسان دیگر..... هیچوقت فکر کرده ای که جمعیت ایران به نسبت مساحتش چرا اینقدر کم است؟ بگذریم....)
شما (یا هرکس که آن شعر معروف را گفته) اگر واقعا خود را سیمرغ میدانی، اصلا با مگس وارد جر و بحث نمیشدی! به گمانم هر دوی ما و امثال ما واقعا بجز حشره ای در برابر سیمرغ نباشیم!
اگر واقعا نگران و ناراحتی که چرا جهان امروز فرزندان کورش را تروریست و جاهل و کور متعصب میدانند، پس کمی بیشتر به اطراف خود نگاه کن تا شاید جواب آنرا پیدا کنی، و با اینکه منهم اصلا از حزبالله خوشم نمیاد اما بهت توصیه میکنم وقتی درای اینکارو میکنی، سعی نکن اشتباهات ملت ایران رو با خلافهایی که حزبالله میکنه توجیه کنی و مثلا بگی "آره، احمدی نژاد ضد بشر است" و ما نیستیم یا هر چیزی تو این مایه ها. درست که این دولت و دولتیانش واقعا شورشو درآوردن اما خرابکاریهای ملت بی نظم و پشت هم انداز و عمدتا تریاکی ایران رو هم نباید فراموش کرد و ندید!
در مورد "عربزدگی" هم باهات خیلی موافقم همانطور که در مورد "غربزدگی" هم با اونایی که ازش انتقاد میکنن تا حد زیادی موافقم ولی یادمان نرود که ما هم با عرب ها و هم با غربیها از قدیم الایام فامیل و حتی از نژاد مخلوط هستیم و با عربها حتی پیش از اسلام امتزاج داشته ایم. بالاخره هر چه باشد، عربها همه شان شیر شتر نوش و سوسمارخور نبوده و نیستند و بد نیست یک کمی هم فکر کنیم ببینیم چطور شد اینها رفتند و بجای کشاورز و با فرهنگ شدن، صحرا نشین و وحشی شدند؟ (آیا خودشان خواستند یا اینکه ما ایرانیان و دیگران آنان را بیرون راندیم و به جاهای بد آب و هوا تبعید کردیم؟ فکر نکنم حتی احمق ترین آدمها و پست ترین نژادها هم بطور خودخواسته در آنطور جاها زندگی کنند.) با یونانیان هم که هم از نظر نژادی و قبل از حمله اسکندر قاطی پاطی بوده ایم و هم در دوران سلوکیان یکی دو قرنی بر ما فرمان راندند و حکومت کردند و وصلت داشتند و....
تعصب به هر شکل آن کار غلطی است! چه ملی چه مذهبی چه سیاسی یا نژادی یا هر چیز ولی با "پایمردی" و استواری در عقیده و ایمان، از هر نوع آن، تا وقتی که شخصی و بدون تحمیل به دیگران باشد صد در صد موافقم و از آن واقعاً حمایت میکنم!
حرف آخر: کورش اصلا چرا جنگ میکرد که اسیر داشته باشد که بخواهد با آنان بدرفتاری کند یا خوشرفتاری؟ (امیدوارم جواب آن همانی نباشد که جمهوریخواهان جنگ طلب آمریکا می گویند: "به خاطر صلح میجنگیم!")
یکشنبه 26 خرداد 1387
 
parviz1 - انگلستان - کترینگ
paravahar-آنگولا-موندولا.سلام و ببخشید بدون اجازه پریدم وسط.فقط میخوام بگم شخصی میخواست یک فحش به کسی بده ولی اون را برداشت با کادو پیچی زیبا و پاپیون داخل یک سینی طلایی و با پیشخدمت و خلاصه بسیار مودبانه تقدیم طرف مقابل که شخصی بسیار محترمی بود کرد.طرف مقابل که آدم فهمیده ای بود کادو را تحویل گرفت و تشکر هم کرد اما آن را داخل سطل آشغال انداخت. امیدوارم تفهیم شده باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 27 خرداد 1387
+57
رأی دهید
-13

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.