معاون سلامت دانشگاه: بیماری‌های روانی در رتبه اول بیماری‌های زنان

معاون سلامت دانشگاه: بیماری‌های روانی در رتبه اول بیماری‌های زنان

معاون سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، حوادث را در رتبه اول بار بیماری‌ها در کشور عنوان کرد و گفت: در زنان بیماری‌های روانی در رتبه اول بار بیماری‌ها قرار دارد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ابوالحسنی در همایش ملی مواجهه بار بیماری‌های غیرواگیر با اشاره به پروژه بار ملی بیماری‌ها گفت: این پروژه از سال 81 در قالب تلاش گسترده تقریبا سه ساله و با مشارکت بیش از 200 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه و پژوهشگران اعلام شد.

وی در اختیار نبودن داده‌های مورد نیاز را از مشکلات اصلی این پروژه دانست و با اشاره به بار بیماری‌های غیرواگیر گفت: بار بیماری‌های غیرواگیر در کشور ما قابل توجه است. از طرف دیگر، بار آسیب‌ها و صدمات ناشی از حوادث در کشور ما نسبت به جهان بیشتر است.


حوادث و بیماری‌های روانی و قلبی - عروقی مهم‌ترین عوامل مخل سلامت در جامعه ایرانی

دکتر ابوالحسنی با بیان این که حوادث ترافیکی مهم‌ترین مساله‌ای است که منجر به از دست رفتن جان افراد می‌شود، ادامه داد: در مردان حوادث و سوانح در رتبه اول بار بیماری‌ها قرار می‌گیرد. بیماری‌های روانی و قلبی - عروقی در مرتبه بعدی قرار دارند. این در حالی است که در زنان بیماری‌های روانی در رتبه اول، حوادث و سوانح و بیماری‌های قلبی - عروقی در رتبه دوم و سوم بار بیماری‌ها قرار دارند. به طور کلی حوادث، بیماری‌های روانی - رفتاری و بیماری‌های قلبی - عروقی مهم‌ترین عوامل مخل سلامت جامعه ایرانی است.

به گفته معاون سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، مطالعه بار بیماری‌ها یک کار مقطعی نیست، بلکه باید به صورت مستمر در وزارت بهداشت صورت گیرد. نتایج منتشر شده حاصل از مطالعه بار بیماری‌ها به سیاستگذاری در نظام سلامت کمک فراوانی می‌کند.

bahram1 - ایران - تبریز
چه انتظاری داشتین؟ وقتی زن رو که یک انسان و از نظر خداوند برابر با مرده اینقدر بی ارزش میکنید؟ نمیدونم این مردان جاهل چگونه به نسل آینده به خاطر پرورش و تحویل مادران بدون عزت نفس به جامعه جواب خواهند داد
شنبه 25 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.